Aktuálně: 4 582 inzerátů178 191 diskuzních příspěvků17 805 uživatelů

Krmení pro kozu

Daniela (neregistrovaný) 28.09.2023, 12:43:07 xxx.xxx.3.242

Dobrý den, prosím o radu. Jaké jádro je nejlepší pro kozu? Nebo míchat více druhů obilí, v jakém asi poměru??? Sena dostává dost, jenom nevím co za jádro nakoupit na zimu. Děkuji Daniela

kometa
kometa (4422 příspěvků) 28.09.2023, 13:10:42 xxx.xxx.147.163
Daniela:

Dobrý den, prosím o radu. Jaké jádro je nejlepší pro kozu? Nebo míchat více druhů obilí, v jakém asi poměru??? Sena dostává dost, jenom nevím co za jádro nakoupit na zimu. Děkuji Daniela


Nepíšete nic o stáří, výživném stavu ani, jestli je připuštěná a březí.

A jestli máte jenom jednu, tak vás tady chválit nebudeme. Ale to je OT.

kometa
kometa (4422 příspěvků) 28.09.2023, 17:27:19 xxx.xxx.147.163
Anonymní:

Obávám se, že i když tohle všechno napíše, tak od pindala ktery reaguje na vsechno a vsechny, kloudnou radu stejne nevypáčí. Lepší nez se ptát zde, doporučuji Google https://www.zootechnika.cz/clanky/chov-koz/vyziva-koz/krmiva.html


Jo jo, pindám. A až zadavatel začne toto všechno krmit, má po koze. Protože acidóza bachoru.

Naše statkové, nedojící kozy (a jeden hňup) jsou na trávě, seně a minerálním lizu. Občas dostanou za odměnu tvrdé pečivo, když nám dělají učební pomůcku.

Anonymní (neregistrovaný) 28.09.2023, 19:07:12 xxx.xxx.9.107

To určitě. Krmení je pořád stejny. Liší se jenom množství a pomer obsahu živin u jednotlivych kategorii. Ale o tom dotaz nebyl.

ančovička
ančovička (890 příspěvků) 28.09.2023, 20:21:56 xxx.xxx.42.228
Daniela:

Dobrý den, prosím o radu. Jaké jádro je nejlepší pro kozu? Nebo míchat více druhů obilí, v jakém asi poměru??? Sena dostává dost, jenom nevím co za jádro nakoupit na zimu. Děkuji Daniela


Čím doteď kozu krmite?..a to máte jenom jednu??…jaké plemeno ?..

roklanka
roklanka (88 příspěvků) 28.09.2023, 21:00:22 xxx.xxx.44.45

Jinak se krmí nubije ,která je naročnější a  jinak české nár.plemena. Ten článek ze zootechniky  není špatný. Obecně ,vytvořte si směs a zvykejte na ní kozu pozvolna,oves v největším podílu a ostatní komponenty opravdu po troškách. U březích se dávka zvyšuje.

ančovička
ančovička (890 příspěvků) 29.09.2023, 23:19:45 xxx.xxx.243.242

Paní už se asi neozve, zřejmě má tu jednu kozičku 😥..my krmíme šrotem.. ječmen, pšenici,trochu kukuřice..poměr asi 3:2:1..oves nekrmim,ale přidávám hlavně březím a kojicim😄krmné ovesné vločky, občas suché rohlíky,chleba...v od podzimu do jara přidávám granule, teď mi je nežerou, maji trávu,jablka, rajčata,milují letos obzvlášť sladké hroznové  víno 😂..řezu jim větve ořešáku, břízy,.atd…sežerou všechno, na co přijdou 😀

Anonymní (neregistrovaný) 30.09.2023, 07:32:05 xxx.xxx.5.264
Odpověď na příspěvek uživatele ančovička z 29.09.2023, 23:28:10

tak na nich je vidět, jak jsou kozy spokojené a sice jako laik ale vidím že jsou v bezvadném stavu, super zvířata 👍

Ivus
Ivus (122 příspěvků) 30.09.2023, 11:38:56 xxx.xxx.113.99

Já naopak krmím z obilí jen oves (a jinak seno, trávu, teď rajčata a houby, v zimě sušená jablíčka a sušené větve z listnatých stromů… ) 

Obrázek
ančovička
ančovička (890 příspěvků) 02.10.2023, 16:47:19 xxx.xxx.18.31
Buggyra:

Houby kozám? K čemu je to dobré?


Já si myslim, že kozy si sbiraji houby samy, protože bydlí u lesa.. a ani se tomu nedivím, protože koza sežere všechno..mně jednou koza sežrala můj bramborák..jen jsem si ho na chvíli odložila 😄..moc jí chutnal😄..tak hlavně,aby ty kozy nesežraly nějakou houbičku jedulku..

kometa
kometa (4422 příspěvků) 02.10.2023, 16:49:01 xxx.xxx.147.163
ančovička:

Já si myslim, že kozy si sbiraji houby samy, protože bydlí u lesa.. a ani se tomu nedivím, protože koza sežere všechno..mně jednou koza sežrala můj bramborák..jen jsem si ho na chvíli odložila 😄..moc jí chutnal😄..tak hlavně,aby ty kozy nesežraly nějakou houbičku jedulku..


Ono se dost jedů v předžaludcích transformuje na méně škodnou podobu. Ale muchomůrku zelenou nebo náprstník bych neriskovala.

roklanka
roklanka (88 příspěvků) 02.10.2023, 17:42:32 xxx.xxx.44.45

V dávné minulosti jsem chodila do dubového a březového háje s kozama. Jako mykologa mě zajímalo co vše tam roste ,ale jakmile jsem se ohnula k houbě ,přiběhlo stádo a rozdusalo vše. Když jsem viděla křemenáče ,tak jsem musela hlídat kozy ,aby mi je nerozšlapaly. Nikdy si  do žádné houby nekously ,nezajímaly je. Jediné co je zajímalo ,co mám v ruce já. Měla jsem kozu ,které strašně chutnal tabák a kradla mi cigarety i z kapsy.

ančovička
ančovička (890 příspěvků) 02.10.2023, 19:14:48 xxx.xxx.18.31
kometa:

Ono se dost jedů v předžaludcích transformuje na méně škodnou podobu. Ale muchomůrku zelenou nebo náprstník bych neriskovala.


Ony moje kozy nikdy do styku s žádnými houbami nepřišly, tak o tom stejně vim houby😄.🍄🍄🍄…ale když Ivus píše, že je žerou,tak tomu věřím… kdysi kdosi psal, že jeho kozy sežraly, kromě drátěného pletiva a betonových sloupků , všechno, tak tomu věřím 🤣🤣🤣

kometa
kometa (4422 příspěvků) 03.10.2023, 08:49:58 xxx.xxx.224.101
ančovička:

Ony moje kozy nikdy do styku s žádnými houbami nepřišly, tak o tom stejně vim houby😄.🍄🍄🍄…ale když Ivus píše, že je žerou,tak tomu věřím… kdysi kdosi psal, že jeho kozy sežraly, kromě drátěného pletiva a betonových sloupků , všechno, tak tomu věřím 🤣🤣🤣


Jo jo, tenhle příspěvek si pamatuji. Jako odpověď už znalého chovatele na otázku začátečníka, čím kozy krmit.🙂 Bylo to vtipné a současně pravdivé.

Buggyra
Buggyra (3329 příspěvků) 03.10.2023, 09:02:26 xxx.xxx.198.226

Tak já taky věřím, že to ta koza sežere. Akorát mě zarazilo, že by to Ivus krmila cíleně. A jakou houbu. Třeba sušená hlíva by mohla být fakt k něčemu dobrá pro ta zvířata, co já vím (pro nás je taky dobrá, a nakonec určitě i pro zvířata se už z toho dělají různé doplňky). A nebo to mohl být překlep a mělo tam být něco jiného, to právě nevím co, tak proto jsem se zeptala.

Napadá mě, proč krmit dojící zvíře organismem, který je známý kumulací těžkých kovů, které mohou přecházet do mléka…


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.