Aktuálně: 4 553 inzerátů178 299 diskuzních příspěvků17 807 uživatelů

Krmení pro kozu

Ivus
Ivus (123 příspěvků) 03.10.2023, 20:46:02 xxx.xxx.113.99

Takže naše holky jedí kremenace, babky, bílé hriby (praváky), suchohřiby, sinaly (kováře) a bedly. Nic jiného jsem nezkoušela. Dostávají je když je přinesu z lesa a nechtějí se mi zpracovávat (což je často, protože do lesa chodím se psama každý den a houby tam jsou taky každý den). Jó a křemenáče jim rostou na pastvine, takže ty si trhají samy. 

Na jaře jsme jim vařili lnene semínko se sušenými houbami - to nám poradili domorodci že prý jim to pomůže nejak po porodu s čištěním i s tvorbou mleka. Jinak teď na podzim dostávají syrové.

Obrázek Obrázek Obrázek
Zrzavci
Zrzavci (2949 příspěvků) 04.10.2023, 08:20:30 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele Ivus z 03.10.2023, 20:46:02

Takže naše holky jedí

jeditíííí to je háský, jak se tvářej spokojeně, na tý poslední ….špíš jak když baští lysohlávku 😀 😀 

Ecitejok
Ecitejok (32 příspěvků) 05.10.2023, 13:15:08 xxx.xxx.161.130
roklanka:

V dávné minulosti jsem chodila do dubového a březového háje s kozama. Jako mykologa mě zajímalo co vše tam roste ,ale jakmile jsem se ohnula k houbě ,přiběhlo stádo a rozdusalo vše. Když jsem viděla křemenáče ,tak jsem musela hlídat kozy ,aby mi je nerozšlapaly. Nikdy si  do žádné houby nekously ,nezajímaly je. Jediné co je zajímalo ,co mám v ruce já. Měla jsem kozu ,které strašně chutnal tabák a kradla mi cigarety i z kapsy.


Nebyla to nějaká pra máti naší Květušky von Randál?😉 Ona taky jakmile ucítí cigáro v kapse, tak nedá pokoj🤣 Naposled se o tom přesvědčil chlápek z ČEZu, který tu likvidoval škody po větru😛😉

Ecitejok
Ecitejok (32 příspěvků) 05.10.2023, 13:18:28 xxx.xxx.161.130
Ecitejok:

Nebyla to nějaká pra máti naší Květušky von Randál?😉 Ona taky jakmile ucítí cigáro v kapse, tak nedá pokoj🤣 Naposled se o tom přesvědčil chlápek z ČEZu, který tu likvidoval škody po větru😛😉


Bylo mi ho chvílemi i líto. Napřed se ho snažil sežrat náš Beníček   a pak za ním koza leze pomalu až na žebřík.   Ale já mu nabízel,  že ty kozy zavřu🙃 prej: Neee jen je nechte..

roklanka
roklanka (88 příspěvků) 05.10.2023, 14:13:11 xxx.xxx.44.45
Odpověď na příspěvek uživatele Ecitejok z 05.10.2023, 13:15:08

Ne nebyla, Mařenka byla bílá . Jednou jsem jí ukazovala,že už žádnou nemám ,jen tu zapálenou a ona mi jí sežrala a nespálila se ,jak to udělala dodnes nechápu. Pak jsem si dávala safra pozor ,byla to holka nikotýnka.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.