Aktuálně: 4 772 inzerátů176 289 diskuzních příspěvků17 780 uživatelů

Demence u psů

efe
efe (1086 příspěvků) 30.11.2023, 08:47:32 xxx.xxx.199.5

Já bych jen ráda napsala, že smutnění psa po odchodu jeho parťáka, ač spolu třeba byli celý život, není rozhodně pravidlem. Zažila jsem v nedávné době oba případy. Tudíž není potřeba se z toho preventivně hroutit (Thielli), ono to může dopadnout jakkoliv. A ano, velký podíl na tom má samozřejmě to, jak se chová páníček.

Thielli
Thielli (605 příspěvků) 30.11.2023, 09:03:34 xxx.xxx.65.248
Odpověď na příspěvek uživatele efe z 30.11.2023, 08:47:32

Efe, děkuji za naději. 🙂 Kdyby odešla první černá, také myslím, že by to nebylo tak zlé. Hnědá si jede na svém prkně, černá je odmalička svázaná se smečkou. Ona lítá v lese mezi rozcouranou skupinou, ona sedí u těch dveří, ona se zvedne a jde do místnosti, kde jsem zrovna já a když si pro něco jdu jinam, hned jde také a se mnou zase zpět. Doslova pro ni platí “chodí za mnou jako pejsek”. Je jen o 10 měsíců mladší než hnědá. No, uvidíme, až to nastane. Máte pravdu, dopředu se hroutit nebudeme 🙂

efe
efe (1086 příspěvků) 30.11.2023, 09:19:22 xxx.xxx.199.5

Já jsem už někdy před rokem byla rozhodnutá, že až mi odejdou všechny mopsle, že potřebuju být chvíli bez psa. Těch (bolavých a nehezkých) odchodů za velmi krátkou dobu už na mě bylo prostě moc… Ale zároveň jsem se bála, že je to tak trochu začarovaný kruh, že vždy, když zbyde jedna, bude potřeba pořídit druhou do party. A nejvíc jsem se u toho obávala u poslední Beunky, která celých svých 13 let života nikdy nebyla sama, vždy měla minimálně jednu další mopsli u sebe, vždy na další mopsli fyzicky nalepená, olizovala je atd. A ona naopak, k mému velkému překvapení, vůbec nic neřešila, když zůstala sama. 

Zrzavci
Zrzavci (2891 příspěvků) 30.11.2023, 10:28:08 xxx.xxx.226.6

Dájo- držte se, ono musíte, kvůli Gigouškovi.  ale věřím, že jestli přijde za chvíli domů štěněčí pan dochtor přes bolavé duše, že to půjde oběma líp.

Fikovnice
Fikovnice (4444 příspěvků) 30.11.2023, 11:23:34 xxx.xxx.62.168
kometa:

Já mám za sebou - 6, 7 narkóz? Nemyslím si, že tohle způsobují. Ona ta anestetika jsou stále lepší a šetrnější. U lidí i zvířat.


Ještě tady k tomuto: Také mám za sebou “milión” narkóz. Hlavu mám děravou, ale to bude mít jiné příčiny… 🤣

Nicméně sestřenice (ARO) je stran narkóz veeelmi obezřetná. Když uspávala svého tátu, říkala mi, že dávala úplně nejnižší možnou dávku (řídila se tím, když začal kašlat…to trochu přidala). Hlavně u starších lidí se pořád ještě občas stane, že se zvencnou. A za výraz se omlouvám - je to doslovná citace sestřenice.

Fikovnice
Fikovnice (4444 příspěvků) 30.11.2023, 11:28:51 xxx.xxx.62.168
Fikovnice:

Dajo, moc na Vás myslím…

Když mi odešla maminka, tak jsem se snažila spát, protože jsem předtím xy nocí nespala. Pak jsem myslela, že mi pukne srdce žalem. Ale postupem času se ty hrany strašlivé bolesti obrušovaly. Dajo, z celého srdce Vám přeji, ať to zvládnete. Jestli to půjde, zkuste teď nějak načerpat síly. Smutnění se určitě nebraňte…a uvidíte, že časem budou přicházet už jen ty hezké vzpomínky. A i když jsem teď patetická, tak pak přes slzy se určitě usmějete při vzpomínkách na Vašeho kulíška (jak jste mu, myslím, také říkala).❤️🌹

A ještě něco: Odešel bezpečně ve Vaší náruči, při odchodu na druhý břeh nebyl sám. Byl s člověkem, který mu byl tady na té pozemské pouti nejbližší.


A ještě jeden dodatek, ke zvířatům.

Po odchodu maminky jsem si byla jistá, že to nedám. A zhoršoval to paradoxně Fido. Oni se vzájemně milovali a já jsem nesmírně šťastná, že poslední rok života mámy se mohla o Fida starat, pečovat o něj…když už jsem jí nedala vnoučata. Já totiž pořizovala Fida v roce 2013 a maminka mi odešla v listopadu 2014.

No a když maminka odešla a v našem patře bouchly dveře od výtahu, Fido vždy radostně přiběhl ke dveřím, tam si sedl a čekal a čekal. A když nikdo nevcházel do bytu, zklamaně se otočil a odešel. Narovinu píšu, že toto jsem vždy obrečela.

Vám, Dajo (ptž toto je hlavně Vaše vlákno), znovu přeji hodně síly! A mimochodem, kdybyste si chtěla popovídat, klidně napište SZ. 🌼

Daja
Daja (427 příspěvků) 30.11.2023, 11:48:13 xxx:xxx.c2ef:c67a
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 30.11.2023, 11:28:51

Děkuji všem za hezká slova a pochopení. 

Dnes mám volno a využila jsem ho k tomu, abych být připravila na nové štěně ( dezinfikovat co se dalo, schovat dráty atd……).

Gigoušek stálé jen spí, pokud mu dám krmení neustále se otáčí kdy už se objeví Batynek😭 uffff….

Dája

Fikovnice
Fikovnice (4444 příspěvků) 30.11.2023, 12:08:24 xxx.xxx.62.168
Daja:

Děkuji všem za hezká slova a pochopení. 

Dnes mám volno a využila jsem ho k tomu, abych být připravila na nové štěně ( dezinfikovat co se dalo, schovat dráty atd……).

Gigoušek stálé jen spí, pokud mu dám krmení neustále se otáčí kdy už se objeví Batynek😭 uffff….

Dája


Dajo, a napíšete nám, co to bude za štěníka, jaké plemeno? Máte už nějakou fotečku?

Daja
Daja (427 příspěvků) 30.11.2023, 16:29:05 xxx.xxx.70.74
Zrzavci:

Já tipuju, že to bude zase Bižón!


Nene Bižón to nebude. Po třech Bišoncich co dva mi odešly na nemocný mozek a jeden tragicky už jsem řekla, že Bižón ne ( Bišonky mám v srdíčku zarámované). Bude to Ruská barevná Boloňka, kluk, černý jak bota a fotečku mám jen na WhatsApp a dát sem já pablb PC neumím. 

Dája

Sardullah
Sardullah (1005 příspěvků) 30.11.2023, 18:00:43 xxx.xxx.189.104
Daja:

Děkuji všem za hezká slova a pochopení. 

Dnes mám volno a využila jsem ho k tomu, abych být připravila na nové štěně ( dezinfikovat co se dalo, schovat dráty atd……).

Gigoušek stálé jen spí, pokud mu dám krmení neustále se otáčí kdy už se objeví Batynek😭 uffff….

Dája


Když odešla berberka Sára a zbyl mi doma její bratr, který byl spokojený podpantoflák, tak jsem si zkraje říkala, že ho nechám dožít jako jedináčka. Pak jsme se s manželem rozhodli, že teda štěndo pořídíme, ale nebyly žádné volné holčičky přijatelného plemene…takže já jsem to vzdala a “zapsala” se do pořadníku na štěňata u dvou chovek. No a pak začala hysterie…Jack defakto jen ležel dole na chodbě, nedal se rozptýlit, nechtěl se mazlit…a to byl pes mamánek, furt jsem ho měla za zadelí, furt na mě nalepenej…bála jsem se, že o něj přijdu, že umře žalem a rozšířila jsem okruh na další plemena. No nakonec byla pyrenejka Gina ze zrušené rezervace. Čekala jsem z Jackovi strany nadšení, ale to se teda nekonalo, Gina ho defakto vůbec nezajímala, spíš to vypadalo, že ho její přítomnost otravuje , ale….ale začal se zase chovat normálně a já jen doufám, že jsem mu pořízením bílé kanimůry alespoň o fous prodloužila život.

Fikovnice
Fikovnice (4444 příspěvků) 30.11.2023, 18:33:24 xxx.xxx.62.168
Odpověď na příspěvek uživatele Sardullah z 30.11.2023, 18:00:43

Jani, já myslím, že jo (s tím prodloužením života). A že to třeba Jack nedával navenek najevo, ale za společnici byl nakonec rád.

Daja
Daja (427 příspěvků) 01.12.2023, 04:51:55 xxx.xxx.70.74

Dobré ránko 😉,

holčičky zlaté začínám stresován protože vydim na Gigouškovy stesk. 

Dnes ráno nezájem o nic doma, venku veselý čertík. Postaví se tak doma , aby vyděl mezi pokojem na zavřené dveře a čeka, hledí. Nic nechce, začína nejíst ( no nadváhu má mírnou🤫) nevadí, když sem tam vynechá krmení, ale on si nevezme ani svoje oblíbené pamlsky.

Je a začíná být jiný, myslela jsem, že se tomu vyhneme, ale asi ne. Jsem človíček nerozmazlujíci , pro vnučky jsem hodná babička, ale přísná babička, tak to mám i u kulíšku. 

Tak, že jsem si nálad u Gigouška nějak nepřipouštěla, nevšímala, ale fakt můžu říct, že i Gigoušek je ve smutku. Doufám a myslím, že štěně ho probere. Musím vydržet do soboty uffff…

Dája

Daja
Daja (427 příspěvků) 01.12.2023, 05:11:39 xxx.xxx.70.74
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 30.11.2023, 12:11:17

Zrzavci 😉 já už vím kdopak jsi🤫. Biluška mi musela napovídat i s uhadanou davídkovou 🤣.

Hyp, hyp …hurá.

Dája

Zrzavci
Zrzavci (2891 příspěvků) 01.12.2023, 07:33:01 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele Daja z 01.12.2023, 05:11:39

No vida, pak že to nepůjde , Dájo 🙂

Gigoušek to zvládne, vydrž. Udělej něco, co běžně neděláte - my museli jet na dovolenou 😀, což uznávám, že jako není ideální v každý čas, že to asi nepojedeš, ale prostě nevím, jít třeba do ZOO nebo tak něco, co prostě není běžný a rozptýlí ho. Ale do víkendu už je to jen krůček, pak bude mít jiný starosti. Bude ho muset nesnášet, tu novou housku, bude muset z něj bejt otrávenej, bude ho muset pozorovat…………… bude mít moc práce. A Ty taky, což je dobře. Tak bižón to nebé? Bude to Boloňéza! A černá, tu jsem jednou viděla, je moc pěkná, černá Boloňéza. No a jméno? 

balu
balu (1611 příspěvků) 01.12.2023, 08:06:33 xxx.xxx.152.98
Odpověď na příspěvek uživatele Daja z 01.12.2023, 04:51:55

Dájo, chápu, že Gigouška pozorujete, ale vy ho moc pozorujete. Ztrátu parťáka holt každý (i napříč živočišnými druhy) nese jinak. Vy jste taky smutná, zasáhlo vás to, a i toho psa. Navíc on cítí váš smutek a i na ten reaguje. Oba si to potřebujete odžít. Pořízení štěněte je dobrý nápad. 

Jo a nezlobte se, mně to nedá - vidět není ani vyjmenované slovo, ani slovo s předponou vy-, proto píšeme měkké i. 

Daja
Daja (427 příspěvků) 01.12.2023, 09:08:59 xxx.xxx.71.100

Pláko jméno no jako pro mě hodně netypické Chalapeňo a říká se mu Chuli. neustále si říkám jeho jménem, ale já bych se přikláněla k jménu Black. Muj , že mu nechá Chuli.

Balu ano vím jak jsme na tom oba spíše tři. Potřebuji jít ven jak radí Pláka. Já jsem ten poslední človíček co něj sleduje, já jsem radikál, spíše jsem tvrdá a přímá.

Jo a chyba v psaní, já o tom vim, že chybují, proto málo sem píšu a timhle se zase stahují, děkuji.

Dája


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.