Aktuálně: 4 945 inzerátů174 069 diskuzních příspěvků17 750 uživatelů

Demence u psů

Katka (neregistrovaný) 14.10.2023, 14:29:43 xxx.xxx.117.148

Já tedy nevím, ale takovýto život bych nechtěla. Podle mě je tedy i pro pejska lepší mu trápení ukončit. 11 let mi nepřijde zas tak málo, hezký život si užil. Nevím zda byste se neměla spíše oprostit od myšlenky zachránit nezachránitelné. Nebylo by to podle mne nic zavrženihodného a než se koukat na zmateného psa jak celé noci prochodí…..

Repta-A-Repta
Repta-A-Repta (55 příspěvků) 14.10.2023, 14:59:38 xxx.xxx.140.157

Pokud došlo k poškození mozku (což veterinář potvrdil - viz příspěvky výše), neexistuje lék ani potravní doplněk, který by to opravil….👎

Spíš bych se pokusila vyladit medikaci tak, aby v noci spal s co nejmenšími nežádoucími účinky.

Pokud žere, pije, nemá akutní bolest, poznává Vás, tak podpora léky je možná a má u milovaného zvířete smysl, ale je to jen podpora - poškozený mozek není jak u psa opravit….pak už je jen konec.

megi-the-pes
megi-the-pes (2210 příspěvků) 14.10.2023, 16:55:38 xxx.xxx.124.42
Katka:

Já tedy nevím, ale takovýto život bych nechtěla. Podle mě je tedy i pro pejska lepší mu trápení ukončit. 11 let mi nepřijde zas tak málo, hezký život si užil. Nevím zda byste se neměla spíše oprostit od myšlenky zachránit nezachránitelné. Nebylo by to podle mne nic zavrženihodného a než se koukat na zmateného psa jak celé noci prochodí…..


Prosmvás, co to tu píšete? Psík je jen zmatený a v noci nespí, jinak mu není vůbec nic. Bude brát dál Karsivan, na noc dostane něco na uklidnění v nějaké hodně mini dávce a všici budou v pohodě!

Dájo, neposlouchejte toto. Všecko bude dobrý!

Neverend
Neverend (206 příspěvků) 14.10.2023, 17:20:05 xxx.xxx.242.38

Dájo tak to jsme na tom podobně..😐 Moje fena NO druhá mrtvice i s Karsivanem. Ale v noci spí celkem klidně. Po té první to rozchodila parádně a za pár měsíců i s Karsivanem 100 mg dvakrát denně v noci přišla druhá rána. Opět rychle na kliniku a dostala nějaké kortikoidní injekce. Opět to rozchodila celkem slušně a pokud jde po rovině, tak v pohodě, ale náhlé změny směru znamenají někdy sed na zadek.😐 Holt jí mám na postroji s uchem a musím jí jistit. Ona je hrozný stopař a přitom ty změny směru jsou prý nutné.😀 Ovšem spí klidně což u vás jak píšete bohužel ne.😐 Vydržte, oni dle mého veta to pejskové snášejí lépe než lidé a často se z toho vzpamatují.

Neverend
Neverend (206 příspěvků) 14.10.2023, 17:26:39 xxx.xxx.242.38

Aha, tak omluva. Teď jsem si přečetl původní příspěvek a já myslel že je pejsek po mrtvici. Tak se omlouvám, ale tohle bude zřejmě jiný problém.😐

Katka (neregistrovaný) 14.10.2023, 17:52:13 xxx.xxx.117.148
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 14.10.2023, 16:55:38

Aha… já myslela, že zadavatelka píše, že všude čůrá kálí, nespí, chodí, bez života a joskry v oku, nechce žrát a chodit ven. To mi přijde jako dost bída. Ano, nyní je třeba lepší, ale kdyby se zhoršil, což u techto nemocí bohužel běžné je, stojím si za svým názorem.

Daja
Daja (414 příspěvků) 14.10.2023, 18:05:52 xxx:xxx.ad08:6c2

Katko určitě tohle je předčasné a ještě nenastal ten pravý čas, ještě ani já ani Batuly to nevzdávame. 

Repro ano naprostá pravda, přesný popis👍.

Megí jste moje ☀️, ano doladíme a jedeme dál.

Nevrle děkuji i Vám za podporu.

Pro všechny, momentálně Batuly má asi 5dní ☀️ akurát klepání jak ratlík a chození v nocí i tohle je už míň 3-4x za noc což se dá🙏. Skusim ještě na podporu nějaký lék hlavně na uklidnění, ale ne na utlumení, to jsme už měli,holky a kluku je to hrozné se na tohle dívat. Spíš mu asi vyhovuje jen lék co má.

Děkuji Batulkovy za to, že se drží a nevzáva to. Chtěla jsem Vám napsat moje trápení už dávno, ale nebylo sily tohle popsat až jsem zjistila, že se zlepšil, dalo mi to odvahu se vypsat.

Dája

Daja
Daja (414 příspěvků) 14.10.2023, 18:08:50 xxx:xxx.ad08:6c2

Verun dělal se celkový rozbor krve jestli náhodou něco není ještě špatně vevnitř a prý ne krev n naprostém pořádku. Jo a cukrovka se dělala první a taky v pořádku.

Dája

Daja
Daja (414 příspěvků) 14.10.2023, 18:11:36 xxx:xxx.ad08:6c2
Odpověď na příspěvek uživatele Katka z 14.10.2023, 17:52:13

Katko ano máte pravdu, prozatím ukázal, že se zlepšil jeho psychicky stav a věřte, že pokud se vrátí na úroveň zhoršení, opravdu udělám poslední rozhodnutí.

Dája

megi-the-pes
megi-the-pes (2210 příspěvků) 14.10.2023, 18:15:26 xxx.xxx.124.42
Odpověď na příspěvek uživatele Katka z 14.10.2023, 17:52:13

Dostal vitaminy a třes ustal z poloviny. 
Nedostatek hořčíku to umí taky, a docela dost. 
Žízeň. 
Špatně vidí. 
Nechutenství, ale hodně pije. Opadl ze svalů, ale váha stejná? Zavodněný?
11 let na bišonka není žádný věk!

Plaka
Plaka (399 příspěvků) 14.10.2023, 19:50:41 xxx:xxx.e7be:7335

Dájo, ani nevíte, jak moc vám rozumím. Píšete, že 11 let není moc, chápu, máte malé plemeno a z dřívějších příspěvků si vás pamatuji coby skvělou paničku.

Můj 8,5letý Vořech se porouchal, vím, že 11 se nedožije ani omylem, v rámci jeho stavu balancuju na hraně uspání už asi měsíc. Ale má zcela odlišné problémy než váš psí staříček. Obě nicméně řešíme to samé, kdy má ještě smysl psovi pomáhat a bojovat. A kdy už je jakákoliv pomoc na hraně, kdy to vyčerpá psychicky páníčky, fyzicky psa, kdy je ten čas se rozloučit. Já v tomhle mám jasno, když to napíšu krutě, nechtěla bych svého ani ne tak starého psa vidět v podobném stavu. To je moje subjektivno, vy to máte jinak, přesto někde v soběmožná  tušíte, že jde jen o čas, tohle nepůjde vyléčit. Vypsat se, poradit se, svěřit se - to na duši pomáhá, také to tak mám.

Moc držím palce, ať si s Batulkem ještě užijete pěkné chvíle, možná vám sám dává čas na rozloučení, ať si to v sobě uklepete? Alavis Calming je bezva, mohl by mu na noc i celkově pomoci, stejně jako CBD kapky (pro psa mám 3% v konopném oleji pro psy od CBD Pharma). Jak je psáno nade mnou, hlavně ať se oba vyspíte v noci. Když se na vyšetřeních na nic nepřišlo, uši, zuby, klíštěcí choroby, jiné nemoce nic, tak holt se smířit s demencí psíka a myslet i na sebe…🌻

Daja
Daja (414 příspěvků) 15.10.2023, 06:26:16 xxx:xxx.ad08:6c2
Odpověď na příspěvek uživatele Plaka z 14.10.2023, 19:50:41

Dobré ránko 😉

tak tohle mě dostalo hned ráno😭, sedím a bulím.

Děkuji Vám a všem tady za hezké slova a podporu, dnes Batulek a já jsme chodili jen 2x za noc 🌃 a samozřejmě musím připsat, že nás vždy doprovází Gigoušek je to sluníčko pro Batulka a věrný jeho kamarád😭. 

Teď sedíme na chalupě kde to noční běháni je lepší než v paneláku ve 4patře. Nejkrásnější je na tom to, že když vyběhneme v noci na záhradu máme doprovod 3 kočicek miminek. Akurát teď jsme zase vylitly ven a procházka velice úsměvná v 5hod. já dva psi a 3 mini kočičky. Jak já miluji dědinu, jo a k tomu v dáli se ozývá kohout.

No u nás je veselo🤫. Už objednaný Alavis a později kouknu i na kapky. Ono aby toho nebylo zase moc. 

Dája

Mi
Mi (171 příspěvků) 15.10.2023, 07:09:17 xxx:xxx.57d6:8be9

Znám a bývá to u starších psů časté,hlavně po mrtvici.Naše kdysi 16 letá fenka se točila pořád do kolečka,neviděla, neslyšela a jen by jedla. Nic na to  bohužel  neni .Jen Karsivan a B-kompex. Je možné,že se to časem zlepší,takové štěstí měla  čivava kamarádky.Dejte tomu jestě čas,příroda někdy udělá i ten zázrak.

Mi
Mi (171 příspěvků) 15.10.2023, 07:09:17 xxx:xxx.57d6:8be9

Znám a bývá to u starších psů časté,hlavně po mrtvici.Naše kdysi 16 letá fenka se točila pořád do kolečka,neviděla, neslyšela a jen by jedla. Nic na to  bohužel  neni .Jen Karsivan a B-kompex. Je možné,že se to časem zlepší,takové štěstí měla  čivava kamarádky.Dejte tomu jestě čas,příroda někdy udělá i ten zázrak.

Fikovnice
Fikovnice (4285 příspěvků) 15.10.2023, 13:39:47 xxx.xxx.62.109

Nevěděl by někdo, zda se u psů mohou dávat reverzibilní inhibitory acetylcholinesterázy? Galantamin, rivastigmin, donepezil… Nejúčinnější na AD i jiné typy demence, i když ji léčit neumí, snad aspoň pozastavit či zpomalit progresi. Předpokládám teda, že cenově by to asi byla celkem pálka.

Dajo držím moc pěsti pro boj s nemocí Vašeho psíka (však Vy víte, že já vím o čem píšu)!💝

hmn
hmn (1023 příspěvků) 15.10.2023, 13:53:16 xxx.xxx.33.9

“No Batuly dostal nějaký lék Alavis s marihuanu a musela jsem po třech dnech vynechat ( blil kudma chodil) nechala jsem žaludek odpočinout a zkusila jsem znova nasadit a znova vše nanovo po třech dnech.”

alavis s cbd
můj pes měl také a také mu bylo blbě, po nějaké době

fakt nemohl mít mrtvičku?
11ti letý bišonek fakt není starý
na nějakou stařeckou demenci

“Naše kdysi 16 letá fenka se točila pořád do kolečka,neviděla, neslyšela a jen by jedla. Nic na to bohužel neni .Jen Karsivan a B-kompex.”

no, dle příčin na to mohou být kortikoidy
takto jsem měla kocoura, dostal kortikoidy+B (+ nějaké podpůrné věcičky), rozchodil to do 99,5ti%ního normálu
 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.