Aktuálně: 4 938 inzerátů174 286 diskuzních příspěvků17 751 uživatelů

Petice - Změna zákonů pro kočky

drvodelkafialova
drvodelkafialova (595 příspěvků) 03.11.2023, 13:30:41 xxx:xxx.2254:95b1
Odpověď na příspěvek uživatele biaca z 03.11.2023, 12:56:43

Je mi líto, ale nic takového podepisovat nebudu. Pokud se budou dodržovat stávající zákony na ochranu zvířat proti týrání, není nic dalšího potřeba. Všechny podobné iniciativy, i kdyby třeba byly původně myšlené dobře, se otočí proti poctivým chovatelům.  Mám kočky kastrované, ale nenechám se buzerovat státním molochem, tam kde to není zapotřebí.

efe
efe (1053 příspěvků) 03.11.2023, 13:33:41 xxx.xxx.199.5

Tohle je hodně amatérsky sepsané, velmi povrchně, bez konkrétních kroků, hlavně hodně emotivní (zbytečné) omáčky okolo. Navíc souhlasím s tím, že zákony již existují, není potřeba vytvářet další, které zase nikdo nebude dodržovat a nikdo vymáhat. 

lesnizinka
lesnizinka (1543 příspěvků) 03.11.2023, 13:36:46 xxx.xxx.84.122
Odpověď na příspěvek uživatele drvodelkafialova z 03.11.2023, 13:30:41

Také jsem se snažila představit si různé situace, jak by to tedy asi mělo vypadat a vlastně…nějak si ty důsledky představit nedokážu, bylo by to na dlouhé přemýšlení a dávání si pro a proti. U nás nic jako přemnožené kočky neexistuje myslím, že na většině vesnic ne. Když si města můžou dát vyhlášku o volném pohybu psů, ať si pořeší i tuto problematiku…sami za sebe. 

megi-the-pes
megi-the-pes (2212 příspěvků) 03.11.2023, 13:56:53 xxx.xxx.124.42

Asi četli ten zákon jinak než já. Zajímavé.

Pokud se v ČR kočky venku přemnoží, přistoupí se k regulaci viz ten jimi uvedený zákon… Takže toto by se muselo vyškrtnout a vyměnit za “město má povinnost se o toulavé kočky postarat”. Což už dávno má.
Jenže některé obce na to kašlou. Ale zákony na to máme.

Ten zákon platí pro všechna zvířata divoká, v zájmovém chovu, pokusná, … takže nevím, kde sebrali, že koček se to netýká. 

A § 7a od 7 dál se výslovně týká psů i koček.

Autorům vzkazuji, ať si zvolí jiné zástupce obce, asi je maj neschopný.

A nařizovat kastraci? Nekomentuji. Dnes nemluvím sprostě.

Buggyra
Buggyra (3217 příspěvků) 03.11.2023, 14:01:25 xxx.xxx.198.226

S tím přístupem obcí je to náročné, ony za odchyt, umístění a veškerou péči musí platit, tak proto se jim do toho nechce, nemají na to rozpočty. Na druhou stranu nadací a lidí, kteří jsou schopni takové situace řešit, je mnoho, takže kdyby zástupci obce neseděli na sedínce a ťukli do klávesnice a zvedli telefon, dalo by se jistě leccos pořídit.

drvodelkafialova
drvodelkafialova (595 příspěvků) 03.11.2023, 14:30:51 xxx.xxx.9.109
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 03.11.2023, 13:36:46

Přesně. Navíc jediný, kdo by byl postižitelný - buzerovatelný, by byl ten, kdo by kočky označil a nahlásil. Krásně by se na něj posílaly kontroly. Taky nějaký nový úřad by mohl vzniknout atd, atd.

megi-the-pes
megi-the-pes (2212 příspěvků) 03.11.2023, 14:30:57 xxx.xxx.124.42

Jo, je to tak, ať tedy navrhnou, že chcou obce na tato řešení peníze a lidi. To podepíšu. 
Proti registraci nic nemám, ale už jak dlouho měl fungovat registr psů a nefunguje,
takže těžko někdo bude řešit i kočičí. 

Tenurri
Tenurri (312 příspěvků) 03.11.2023, 14:53:42 xxx.xxx.213.168

A když to teda řeknu blbě, není lepší alespoň nějaká snaha a pokus, než nic?

Minimálně by to mohlo upozornit na to, že lidi tento celkový nezájem o kočky vnímají jako problém.

Já osobně třeba nic nemám proti povinnému čipování koček a zanesení čipu do nějakého centrálního registru…problém je, že to aktuálně pořádně nefunguje ani u těch psů.

Ohledně kastrace by to chtělo asi spíše nějakou osvětu - i ve spolupráci s obcemi, příspěvky na kastrace pro lidi v důchodovém věku,…

acher
acher (657 příspěvků) 03.11.2023, 15:26:49 xxx.xxx.222.196

Také mně to připadá naprosto zbytečné a navíc jsem na různé takové spolky alergická od doby kdy jsem chtěla 2-3 kočky z útulku k baráku a ono to nešlo,že by nebyly doma.Přitom naše kočky mají péči,krmení,jsou kastrované,pokud je nějaký problém beru je k veterináři,jen jsou prostě ve chlívě,stodole,na půdě,jak si vyberou.

biaca
biaca (546 příspěvků) 03.11.2023, 15:29:56 xxx.xxx.47.71

Pro mě základní myšlenkou je zavedení centrálního registru - nyní i když mám kluky očipovány mám zapsány ve třech a za všechny zápisy jsem platila. Nehledě na to, že by kocour nemusel být zkontrolován zda má čip pokud by se zatoulal. 

S kastrací také nemám problém ani s evidencí. Za mě kastrací prodlužuji klukům život a zajištuji spokojené soužití. 

U nás ve městě není problém s přemnoženými kočkami a je docela poskytována pomoc útulku, ale pokud by to bylo stanoveno zákonem, bylo by to lepší města by měla povinnost. 

kometa
kometa (4195 příspěvků) 03.11.2023, 20:22:02 xxx.xxx.147.163
biaca:

Pro mě základní myšlenkou je zavedení centrálního registru - nyní i když mám kluky očipovány mám zapsány ve třech a za všechny zápisy jsem platila. Nehledě na to, že by kocour nemusel být zkontrolován zda má čip pokud by se zatoulal. 

S kastrací také nemám problém ani s evidencí. Za mě kastrací prodlužuji klukům život a zajištuji spokojené soužití. 

U nás ve městě není problém s přemnoženými kočkami a je docela poskytována pomoc útulku, ale pokud by to bylo stanoveno zákonem, bylo by to lepší města by měla povinnost. 


Myslíte, že ty venkovní polotoulavky někdo nechá čipovat? A kastrovat?

Vy jste zodpovědná, ale spousta lidí není. A nebude. Jak je chcete přinutit? A dokázat, že zrovna tahle kočka je jejich?

Viz výše. Zákony jsou, ale vymahatelnost pokulhává.

Fikovnice
Fikovnice (4301 příspěvků) 03.11.2023, 20:34:23 xxx.xxx.62.94
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 03.11.2023, 20:22:02

Zrovna dnes rozhovor s kolegyní - donedávna antikočkařka!

Na zahradu jí začala chodit toulavka…a kolegyně už na mně vyzvídá čím krmit, co jí dát, co naopak ne… Rady jsem dala, ale hlavně jsem zdůrazňovala tu základní: Čičinu co nejrychleji vykastrovat! A to prý rozhodně ne!!! Přitom krom rad ode mě pročítá na netu vše možné o kočkách. Ještě asi před dvěma měsíci jsem měla zakázáno se před ní jakkoli zmínit o svých podnájemnících.😛

lesnizinka
lesnizinka (1543 příspěvků) 03.11.2023, 20:58:03 xxx.xxx.84.122
Fikovnice:

Zrovna dnes rozhovor s kolegyní - donedávna antikočkařka!

Na zahradu jí začala chodit toulavka…a kolegyně už na mně vyzvídá čím krmit, co jí dát, co naopak ne… Rady jsem dala, ale hlavně jsem zdůrazňovala tu základní: Čičinu co nejrychleji vykastrovat! A to prý rozhodně ne!!! Přitom krom rad ode mě pročítá na netu vše možné o kočkách. Ještě asi před dvěma měsíci jsem měla zakázáno se před ní jakkoli zmínit o svých podnájemnících.😛


A zkusila jsi s ní promluvit na téma, co bude dělat, až jí tam Micka porodí 4 koťata, z toho 2 holčičky, které jí tam za dalšího půl roku porodí 4 koťata, z toho dvě holčičky….Není jednodušší vykastrovat jednu Micku? 

Fikovnice
Fikovnice (4301 příspěvků) 03.11.2023, 21:15:40 xxx.xxx.62.94
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 03.11.2023, 20:58:03

To víš, že jo!!

A řekla jsem jí to ještě hůř😂: Že jí kočka bude rodit 4x do roka a množit se budou geometrickou řadou.

Leithian
Leithian (538 příspěvků) 04.11.2023, 07:15:23 xxx.xxx.10.130

Asi takhle. Kocky povinne oznacit. Neoznacene odchytit, do utulku vykastrovat pri nezajmu po roce utratit. A bohate by stacilo kdyby se po majitelich kocek zacalo vyzadovat (a dle zakona ta povinnost je jen na ni kazdej sere) aby si kocky hlidali. Argumenty kocky litaly po venku odjakziva nebo nevysvetlim ji to neberu. Hadum ani papouchum nebo konim ci ovcim to taky nevysvetlim a na odpoved jedna. Driv treba zensky nemely volebni pravo a bylo otroctvi. Takze bylo to tak driv nebo vzdy neni argument. A byl by klid. Nemnozilo by se to jak vztekly. Nelovilo by to ptaky a jina ohrozena zviratka. Lidem by to nelikvidovalo drubez a predne ubylo by zajouslejch prejetejch nebo odstrelenejch

megi-the-pes
megi-the-pes (2212 příspěvků) 04.11.2023, 08:00:09 xxx.xxx.124.42

Tak takový argument může vypustit jen choromyslná osoba. Pro kočku je potřebný pohyb venku, ve svém teritoriu, pokud to někdo nechápe, ať si představí lva. 

Když dám kočkám čip, co z toho? Max zabráním tomu, aby ji vykastrovali, když budou regulovat. Což ovšem vyžaduje registr koček s touto informací. Cožto, stejně jako u psů, nemáme, že. 😀 

Jo, kočka s čipem, kdyby náhodou zůstala na místě, co způsobí autonehodu, tak pak můžete trestat majitele. 

A to je asi tak vše.

Ale nebuďme naivní, policie není schopna zkontrolovat čipy psům, vážně to bude dělat u koček? Hehehehehehehehehhehehe.

kometa
kometa (4195 příspěvků) 04.11.2023, 08:04:37 xxx.xxx.147.163
Fikovnice:

Zrovna dnes rozhovor s kolegyní - donedávna antikočkařka!

Na zahradu jí začala chodit toulavka…a kolegyně už na mně vyzvídá čím krmit, co jí dát, co naopak ne… Rady jsem dala, ale hlavně jsem zdůrazňovala tu základní: Čičinu co nejrychleji vykastrovat! A to prý rozhodně ne!!! Přitom krom rad ode mě pročítá na netu vše možné o kočkách. Ještě asi před dvěma měsíci jsem měla zakázáno se před ní jakkoli zmínit o svých podnájemnících.😛


A to je ono! Jaký měla argument pro nekastraci? Kromě finančního.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.