Aktuálně: 4 939 inzerátů174 315 diskuzních příspěvků17 751 uživatelů

Petice - Změna zákonů pro kočky

J5
J5 (263 příspěvků) 05.11.2023, 06:42:26 xxx:xxx.1b4a:4e0e

Nebudu přímo reagovat na konkrétní příspěvek a jeho autora, takže jen obecně. Nezdá se náhodou všem zúčastněným že se zde vyvíjí ukázkový příklad toho proč pravidelně vítězí, se svými mnohdy absurdními nápady, aktivisté a jim podobní dobrozvěsti? Není to náhodou proto protože se dokážeme, kolegové a kolegyně, celkem spolehlivě dehonestovat sami mezi sebou? Tato spontánně  předváděná forma “jájínkovství” kdy můj zájem je vždy důležitější než zájem kolegy, byť trochu jinak orientovaného, je nebezpečná pro všechny,  hezky spravedlivě a rovným dílem. Myslím že pokud budeme v tomto duchu pokračovat i nadále, brzo se nebude hádat o čem a zbydou na chovatelství jen vzpomínky.

Tak a teď si připadám, krucinál, jako dobroser také ale vydržím to.

kometa
kometa (4198 příspěvků) 05.11.2023, 08:25:50 xxx.xxx.147.163
Odpověď na příspěvek uživatele J5 z 05.11.2023, 06:42:26

Tak ono se 100% lidí nedomluví nikdy, že jo. Ale tady je to jenom jedna proti všem. A navíc si nemyslím, že zrovna tohle aktivisty nějak ovlivní. 

Ti už mají tu svou inkviziční vizi dávno - viz moje soukromá korespondence s jednou členkou záchranného spolku, která nechává kastrovat nedospělé psy a feny . Veškeré mé (lékařsky podložené) argumenty smetla ze stolu a já byla nakonec ta špatná, která za všechny nechtěné psy může.

drvodelkafialova
drvodelkafialova (595 příspěvků) 05.11.2023, 08:45:13 xxx.xxx.57.19
J5:

Nebudu přímo reagovat na konkrétní příspěvek a jeho autora, takže jen obecně. Nezdá se náhodou všem zúčastněným že se zde vyvíjí ukázkový příklad toho proč pravidelně vítězí, se svými mnohdy absurdními nápady, aktivisté a jim podobní dobrozvěsti? Není to náhodou proto protože se dokážeme, kolegové a kolegyně, celkem spolehlivě dehonestovat sami mezi sebou? Tato spontánně  předváděná forma “jájínkovství” kdy můj zájem je vždy důležitější než zájem kolegy, byť trochu jinak orientovaného, je nebezpečná pro všechny,  hezky spravedlivě a rovným dílem. Myslím že pokud budeme v tomto duchu pokračovat i nadále, brzo se nebude hádat o čem a zbydou na chovatelství jen vzpomínky.

Tak a teď si připadám, krucinál, jako dobroser také ale vydržím to.


Máte pravdu. Nicméně jsem vlastně za hysterické výlevy Leithian ráda, protože to pouze potvrzuje mou nechuť k tomu jakékoli moje zvíře dobrovolně registrovat do jakéhokoli seznamu. Jakmile je něco nebo někdo snadno dohledatelný, stačí pár cvoků, co na svoji stranu strhnou dav dobroserů a snadno se prosadí jakékoli represe a zákazy.

biaca
biaca (547 příspěvků) 05.11.2023, 09:50:28 xxx.xxx.47.71

Asi takto, podle mého každý, kdo vlastní zvíře za něj nese zodpovědnost a zodpovídá za případné škody. (Nepíši to z důvodu, že mám své kluky očipované pro případ, že by se mi zaběhli.) 

Pes, který pokouše člověka za jeho chování nese zodpovědnost majitel. 

https://pravda24.cz/hlavni-zpravy/rotvajler-pokousal-kolemjdouci-jeho-majitelka-odmitla-zavolat-zachranku-zene-ted-hrozi-az-dva-roky/veronikaoberreiterova/

Ale z mého pohledu by měly být očipovaná všechna zvířata v zájmovém chovu. (nemyslím čipování slepic či prasat). Pokud by utekl majiteli had, měl by si výjezd a odchyt zaplatit sám. Navíc čipování by zabránilo takovému chování jako nechání morčat v plastovém boxu a igelitové tašce na zastávce busu. Pokud majitel už zvíře nechce má ho přinejmenším povinnost odvést do útulku a ne k popelnicím. 

https://www.facebook.com/groups/dasenka/ - morčata na autobusové zastávce. 

drvodelkafialova
drvodelkafialova (595 příspěvků) 05.11.2023, 10:03:19 xxx.xxx.57.19
Odpověď na příspěvek uživatele biaca z 05.11.2023, 09:50:28

Nezabrání to vůbec ničemu, jen budete chovatele buzerovat a bude to stát spoustu peněz.

Už úplně vidím, jak někdo čipuje morče, vždyť je to nesmysl.

Kilian
Kilian (966 příspěvků) 05.11.2023, 10:08:25 xxx:xxx.9b6f:e48f
Odpověď na příspěvek uživatele drvodelkafialova z 05.11.2023, 10:03:19

..tak drobné hlodavce určitě ne, ale psi a kočky důsledně…u těch morčata a jiných hlodavců, lidi to nesmyslně množí a pak se toho takhle zbavují…ono kdyby se kupovalo od chovatelů za větší peníz, tak buď by nekoupili anebo by se snažili alespoň prodat dal a ne se toho zbavit jako odpadu….

kometa
kometa (4198 příspěvků) 05.11.2023, 10:11:43 xxx.xxx.147.163
biaca:

Asi takto, podle mého každý, kdo vlastní zvíře za něj nese zodpovědnost a zodpovídá za případné škody. (Nepíši to z důvodu, že mám své kluky očipované pro případ, že by se mi zaběhli.) 

Pes, který pokouše člověka za jeho chování nese zodpovědnost majitel. 

https://pravda24.cz/hlavni-zpravy/rotvajler-pokousal-kolemjdouci-jeho-majitelka-odmitla-zavolat-zachranku-zene-ted-hrozi-az-dva-roky/veronikaoberreiterova/

Ale z mého pohledu by měly být očipovaná všechna zvířata v zájmovém chovu. (nemyslím čipování slepic či prasat). Pokud by utekl majiteli had, měl by si výjezd a odchyt zaplatit sám. Navíc čipování by zabránilo takovému chování jako nechání morčat v plastovém boxu a igelitové tašce na zastávce busu. Pokud majitel už zvíře nechce má ho přinejmenším povinnost odvést do útulku a ne k popelnicím. 

https://www.facebook.com/groups/dasenka/ - morčata na autobusové zastávce. 


Ale jak toho chcete dosáhnout? U psů to šlo snadno, bez čipu není povinná vakcinace proti vzteklině. Ale jak přinutíte majitele venkovních koček nebo těch morčat? Jo, tam by to ještě šlo u poctivých chovatelů.

kometa
kometa (4198 příspěvků) 05.11.2023, 10:15:36 xxx.xxx.147.163
Kilian:

..tak drobné hlodavce určitě ne, ale psi a kočky důsledně…u těch morčata a jiných hlodavců, lidi to nesmyslně množí a pak se toho takhle zbavují…ono kdyby se kupovalo od chovatelů za větší peníz, tak buď by nekoupili anebo by se snažili alespoň prodat dal a ne se toho zbavit jako odpadu….


Ale viz výše - jak to chcete udělat u těch venkovních koček? Ke kterým se třeba nikdo nehlásí, protože něčí Micka povila koťata a ta už mají vlastní koťata.

Jedině, že proběhne masívní odchytová akce a - když kočka nebude očipovaná, tak se utratí.

drvodelkafialova
drvodelkafialova (595 příspěvků) 05.11.2023, 10:15:56 xxx.xxx.57.19

Psy čipované mám. Stálo to pro mě zanedbatelnou částku, ale jde o princip. K čemu to je?! Registr není, je čistě moje věc, jestli je někam registruju nebo ne. Kdo zaplatí provoz podobných registrů ? Z daní? Takže budu platit další poplatky? Kdo bude vymahat  pokuty? Systém, který je přetížený už teď?

kometa
kometa (4198 příspěvků) 05.11.2023, 10:17:06 xxx.xxx.147.163
Kilian:

..tak drobné hlodavce určitě ne, ale psi a kočky důsledně…u těch morčata a jiných hlodavců, lidi to nesmyslně množí a pak se toho takhle zbavují…ono kdyby se kupovalo od chovatelů za větší peníz, tak buď by nekoupili anebo by se snažili alespoň prodat dal a ne se toho zbavit jako odpadu….


Jenže oni nebudou kupovat za větší peníz od chovatelů. Viz množení psů bez PP. A u popelnic se nacházejí morčata, králíci, koťata, štěňata - je to o nastavení jedince. I od čipované samice můžu ta mláďata pohodit.

Kilian
Kilian (966 příspěvků) 05.11.2023, 11:17:24 xxx:xxx.9b6f:e48f
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 05.11.2023, 10:15:36

…no jo no,   ale jak potom s potulnými psy….ono je to asi opravdu neřešitelné…

Kilian
Kilian (966 příspěvků) 05.11.2023, 11:21:01 xxx:xxx.9b6f:e48f
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 05.11.2023, 10:17:06

….já vím, ale to jsou jen nápady, protože to je kolikrát fakt  děs a běs…onehda se tu někde chlubil množitel morcat, jaké že má pěkný vrh,  no bylo to takové barevné a myšoidni….tak by mn  zajimalo co s tím dělá.. rozdá se a pár jich možná u popelnic nebo v lese také skončí…

drvodelkafialova
drvodelkafialova (595 příspěvků) 05.11.2023, 12:13:58 xxx.xxx.57.19
Odpověď na příspěvek uživatele Kilian z 05.11.2023, 11:21:01

A třeba je použije jako krmení pro hady. To je prostě volba, před kterou je postaven dnes a denně kdejaký chovatel. Nemůžete všechno vtěsnat do krabiček a předpisů. Za prvé nefunguje to. Za druhé, ve finále znechutíte chov zvířat lidem, kteří si pro radost svou a svých dětí drží pár zvířat bez chovatelských ambicí, zkomplikujete život poctivým chovatelům a ani v nejmenším neovlivníte bezskrupulózní množiče neřkuli lidi, kteří skutečně zvířata týrají.

megi-the-pes
megi-the-pes (2213 příspěvků) 05.11.2023, 14:13:57 xxx.xxx.124.42

A co postinjekční sarkom? Nebudu čipovat kočku. Pravděpodobnost problému je 1 : 500 - 1000. Slepice, jak mi bylo řečeno, jsem čipovat chtěla, neb Češi kradou převelice, to prý zabije, tak nic. Co si myslíte, že se stane s morčetem, hadem? Želva taky chcípne. A děcka nemají čip proč, dyť nemaj ani občanku! Nehoráznost tohleto.
Žádám okamžité čipování lidí, co mi tady hází odpadky do mé popelnice; vedle popelnice, hlavně Jihočeši a Pražáci, co nemají kilo na zaplacení odpadů chatařů, to jsou, jak vidno, nesvéprávní lidé, potřebují čip a psovoda, a to ihned!

Doron
Doron (1788 příspěvků) 05.11.2023, 14:17:35 xxx.xxx.14.170
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 05.11.2023, 14:13:57

Vydržte Megí !

Čipy budou, fšecko bude !😅🤣

V Číně už na tom makaj !

megi-the-pes
megi-the-pes (2213 příspěvků) 05.11.2023, 14:20:48 xxx.xxx.124.42
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 05.11.2023, 14:17:35

A lišky, ať si myslivci očipují lišky! A dešťový kapky!!! Vylezu ven a začne co? Začne padat stádo kapek, které nelze legitimovat!

Fikovnice
Fikovnice (4301 příspěvků) 05.11.2023, 14:30:36 xxx.xxx.62.69
Kilian:

….ale ano pokud čtěte příspěvky od Leithian ….proč myslíte, roky jsem terarijní zvířata chovala…


Ano!

Vždyť jsi měla nick chameleonHugo!😉

Kilian
Kilian (966 příspěvků) 05.11.2023, 14:37:04 xxx:xxx.9b6f:e48f
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 05.11.2023, 14:13:57

….a nepletete si to s postvakcinačnim sarkomem….jinak kamaradka si dovezla od chovatelky kotě s PP už načipované…


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.