Aktuálně: 4 936 inzerátů174 268 diskuzních příspěvků17 751 uživatelů

Petice - Změna zákonů pro kočky

lesnizinka
lesnizinka (1543 příspěvků) 04.12.2023, 12:05:27 xxx.xxx.94.205
Odpověď na příspěvek uživatele hmn z 04.12.2023, 11:40:17

Ano, na tohle👍 Zarazilo mě, že by to bylo v zákoně, aniž bych to jako majitelka zvířete věděla.

kometa
kometa (4195 příspěvků) 04.12.2023, 12:38:07 xxx.xxx.224.101
Arbora:

Naša obec, hranica Prahy, robí párkrát do roka odchyt túlavých mačiek a kastruje ich. To by ste mali počuť výkriky tých, ktorí nemajú mačky označené a čipované (čo mimochodom nariaďuje zákon), že čo ak im niekto odoperuje tie ich, už kastrované. A že sa to už stalo, pretože u mačky sa (podľa vetov) blbo sonom zisťuje, či je, alebo nie je kastrovaná.  Ľuďom skrátka nevyhoviete, obec to hlási dopredu, kedy a kde budú mačky odchytávať, aj tak si ľudia tie neoznačené a nečipované nezabezpečia, lebo…


čo mimochodom nariaďuje zákon

Divím se a ptám se jako ostatní - u nás přece čipování koček není povinné.

Áá, už vysvětleno.

kometa
kometa (4195 příspěvků) 04.12.2023, 12:42:20 xxx.xxx.224.101
Ph:

no vzhledem k tomu, že prodávat králíka bez hlavy je zakázáno právě proto, aby místo něho nemohla být kočka tyhle nápady asi mají lidi často.

Prodavaji kralici dily - bezne


Prodavaji kralici dily - bezne

Ale naporcovaní na jatkách. A tam by si asi všimli, že porážejí kočku.

Ph (neregistrovaný) 04.12.2023, 13:09:54 xxx.xxx.94.212
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 04.12.2023, 12:42:20

Ale naporcovaní na jatkách

nechapu to “ale”. 

i cely kralik bez hlavy jde koupit. Rabbit Stepanov treba. 

drvodelkafialova
drvodelkafialova (595 příspěvků) 04.12.2023, 15:04:15 xxx.xxx.171.177

Třeba v Kralupech to funguje tak, že necháte kočku vykastrovat a dostanete příspěvek na kastraci. Známá říkala,  že ji díky tomu stála kastrace snad dvě stovky? Prostě zanedbatelnou částku.  Takhle se mi to líbí, ne represe, ale podpora,  aby na to měli i třeba důchodci a tak. Většina toulavých koček stejně mívá takové ty krmiče, ty by měli zapojit, stejně obvykle nejlíp vědí, kde kočky odchytnout a pak znovu vypustit. Dobře živená kastrovaná kočka se už sama postará o to, aby v jejím teritoriu moc dalších koček nebylo. Prostě ty slabé, mladé zabije. Tak to prostě je a je to myslím nejlepší způsob regulace. Přiměřeně velká populace koček neohrožuje nic. Pokud kočky vychytají a odstraní ať už jakkoli, jejich místo rychle zaplní jiná zvířata a vše se stejně bude opakovat.

Buggyra
Buggyra (3215 příspěvků) 04.12.2023, 15:12:52 xxx.xxx.198.226

Kočka dobře živená by mladé a slabé zabila? Proč by to dělala? Když je dobře živená a nemusí s nikým soupeřit o potravu?

To vidím u známé, která na vsi krmí (a kastruje) zástupy koček. Každý rok jí tam přibydou nové. Staré nic neřeší, zezačátku novou kočku nepustí k domu během doby podávání čerstvého jídla (ona si ani sama netroufne), postupně taková kočka čeká u rohu domu, na placu pod schody, na schodech, a za měsíc, dva, už sedá k pekáči s ostatními. Všeho je hojnost, tak co by se strkali…

drvodelkafialova
drvodelkafialova (595 příspěvků) 04.12.2023, 15:17:14 xxx.xxx.171.177
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 04.12.2023, 15:12:52

Mladé kočky zabije..  Aspoň kocouři, které jsem měla to dělali   a dělají.  Kočka dokáže být pořádně teritoriální.

kometa
kometa (4195 příspěvků) 04.12.2023, 15:30:35 xxx.xxx.224.101
kometa:

Prodavaji kralici dily - bezne

Ale naporcovaní na jatkách. A tam by si asi všimli, že porážejí kočku.


Ale naporcovaní na jatkách

 o na tom nechápete? Na jatkách se ta hlava už může oddělit, protože jatky ručí za to, že je to králík a ne kočka.

Proč mi to nechce napsat C?

kometa
kometa (4195 příspěvků) 04.12.2023, 15:32:28 xxx.xxx.224.101
drvodelkafialova:

Mladé kočky zabije..  Aspoň kocouři, které jsem měla to dělali   a dělají.  Kočka dokáže být pořádně teritoriální.


Kocouři provozují infanticidu. Stejně jako lvi nebo hřebci. To není klasické teritoriální chování ani boj o zdroje.

kocoura219
kocoura219 (130 příspěvků) 04.12.2023, 18:37:35 xxx:xxx.604b:bbc2
kometa:

Kocouři provozují infanticidu. Stejně jako lvi nebo hřebci. To není klasické teritoriální chování ani boj o zdroje.


No ale dělají to i kastrovaní? To se mi úplně nezdá, že by to bylo obvyklé… 

Doron
Doron (1788 příspěvků) 04.12.2023, 20:11:27 xxx.xxx.22.12

Lilina, naše britka, je silně teritoriální . Dost drsně zaháněla svoje odrůstající koťata, přitom matka byla výborná, ani na zahradě jinou kočku nesnese .

Když u nás chtěl loni najít útočiště toulavý perský kocourek, šla po něm opravdu nekompromisně. . Naštěstí byl opravdu překrásný, rychle jsem mu našla domov . K lidem a psům je milá.

Na druhou stranu jsem měla kastrovaného kocoura Kocoura a ten mi domů přímo vodil toulavé kočky a ukazoval jim, kde má jídlo  😅

Tak je to možná kus od kusu..

Fikovnice
Fikovnice (4301 příspěvků) 04.12.2023, 20:57:35 xxx.xxx.63.74
kometa:

Ale naporcovaní na jatkách

 o na tom nechápete? Na jatkách se ta hlava už může oddělit, protože jatky ručí za to, že je to králík a ne kočka.

Proč mi to nechce napsat C?


Tady na to psaní a vynechávání písmen byla stížnost ve vlákně Rady a nápady k webu…

Asi to dělá více lidem, myslím, že těm, kteří píšou z mobilu (?). Mně při přístupu z NTB to tento problém nedělá, naštěstí.

Arbora
Arbora (303 příspěvků) 05.12.2023, 09:05:03 xxx.xxx.131.25

Dobře živená kastrovaná kočka se už sama postará o to, aby v jejím teritoriu moc dalších koček nebylo. Prostě ty slabé, mladé zabije.

S tým som sa ešte nestretla. Mačky v mojom okolí (moja, rodičov, pri koňoch) sa medzi sebou tak rôzne neznášajú, ale nezabil zatiaľ nikto nikoho - aj keď bola nenávisť tak veľká, že žrať chodili separátne.

drvodelkafialova
drvodelkafialova (595 příspěvků) 05.12.2023, 09:27:09 xxx:xxx.39de:207e

Třeba je to jen moje představa, ale mockrát je tu i zmíněno, jak se domácí kočka vrátí domů dotrhaná tak, že je potřeba veterina nebo se dlouho dává dohromady. Pokud je to venkovní kočka, bez podpory majitele prostě někam zaleze a uhyne. Ani to nevidíme. To společenství koček, které vidíme má nějakou hierarchii, ty slabé ostatní vyženou od zdrojů potravy. 

Každopádně, třeba se pletu, ale ono to vidíte i doma. Moje kočky se vzájemně moc nemusí, přesto spolehlivě vyhánějí každého kočičího vetřelce, který by se chtěl vetřít. Mě by třeba nevadilo mít víc koček, ale domácí páni to vidí jinak. Kočky mi jednak zajistí likvidaci myší, ale i to aby nám sem nechodily cizí kočky dělat škody. Viděla jsem moc pěkné dokumenty, kde kočky sledovaly pomocí kamer. Největší škody dělaly na zahradách lidí, co kočku neměly, protože tam většinou byla hranice teritoria, třeba i několika, kterou pravidelně kontrolovaly a značkovaly. 

kocoura219
kocoura219 (130 příspěvků) 05.12.2023, 11:05:46 xxx.xxx.104.252

mockrát je tu i zmíněno, jak se domácí kočka vrátí domů dotrhaná tak, že je potřeba veterina nebo se dlouho dává dohromady

To se dle mého týká především nekastrovaných kocourů. A nebo se pak jedná o různé autoúrazy, potrhání od psů a podobně. Vyhánět cizí kočky z teritoria, to ano, ale že by se mezi sebou běžně zabíjely, to jsem nezažila. 

Ph (neregistrovaný) 05.12.2023, 15:01:14 xxx.xxx.94.212
kometa:

Ale naporcovaní na jatkách

 o na tom nechápete? Na jatkách se ta hlava už může oddělit, protože jatky ručí za to, že je to králík a ne kočka.

Proč mi to nechce napsat C?


Kdyz pisete, ze se nesmi prodavat kralik bez hlavy a on se prodava. A pak ze ALE na jatkach neco smi? Tak to k nepochopeni je…

A on se teda asi nesmi - vykupovat bez hlavy?  nevim, nenasla jsem nikde zadne pravidlo.

kometa
kometa (4195 příspěvků) 05.12.2023, 16:03:35 xxx.xxx.224.101
Odpověď na příspěvek uživatele Ph z 05.12.2023, 15:01:14

Ono se to týká prodeje z malochovů - doma zabiju, vykuchám, stáhnu a prodám. S hlavou.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.