Aktuálně: 4 684 inzerátů177 446 diskuzních příspěvků17 793 uživatelů

Petice - Změna zákonů pro kočky

Rezzzy
Rezzzy (394 příspěvků) 02.12.2023, 15:32:35 xxx.xxx.15.85
Odpověď na příspěvek uživatele Bodlinka z 02.12.2023, 15:25:32

A na psovi to vidět je? Taky ne a musí se vzít čtečka, a k čemu to je? No dokud není jeden pořádný regist,tak k ničemu, no.   Ale to čipování by mělo význam, kdyby byl nějaký pořádný regist, kde by byl na první dobrou vidět majitel a je-li zvíře kastrované, nebo cipovat zároveň s kastraci, tak by se vidělo, že je zvíře kastrované. Nebo já nevím, máte nějaký jiný návrh, jak tuto problematiku řešit?

Leithian
Leithian (580 příspěvků) 02.12.2023, 15:37:05 xxx.xxx.58.14
Odpověď na příspěvek uživatele Rezzzy z 02.12.2023, 15:32:35

Vymahat zakony. Zadny zvire nesmi litat navolno bez majitele. Ani kocka nema vyjimku. Kontrolovat odchytavat. Pokutovat majitele. Ty bez majitelu utulek, kdyz nezajem utratit. A hned by toho byla petina. A este na dvorcich takze beze skod

Rezzzy
Rezzzy (394 příspěvků) 02.12.2023, 15:40:58 xxx.xxx.15.85
Odpověď na příspěvek uživatele Leithian z 02.12.2023, 15:37:05

To by bylo asi nejjednodušší řešení, bych pak chtěla vidět ty zaryté nekastrovače s nekastrovaným kocourem nebo kočkou doma. Jen s tím utrácením bych měla asi problém.

drvodelkafialova
drvodelkafialova (638 příspěvků) 02.12.2023, 15:55:03 xxx.xxx.26.92

Na vesnicích vždycky byly u baráku kočky, aby chytaly myši a potkany. Nikdy v tom problém nebyl a není. Že z toho někdo problém dělá je jeho věc. Mám kočky dvě, zdravé, dobře živené, kastrované. Jsou na volno, cizí kočky vyženou. Pokud bych zjistilla, že jim někdo záměrně ublížil, no nedoporučovala bych mu to, jeho další život by byl řekněme plný o mnoho zajímavých zážitků. Samozřejmě něco jiného je, když se kočce něco stane nešťastnou náhodou, to je prostě osud. 

Ale nenechám se buzerovat od kohokoli, že moje kočka přeběhne po zahradě. Pokud by to udělalo zvíře sousedů na mé zahradě, taky mu nic neudělám. 

Fikovnice
Fikovnice (4537 příspěvků) 02.12.2023, 16:02:08 xxx.xxx.61.121
Odpověď na příspěvek uživatele drvodelkafialova z 02.12.2023, 15:55:03

Jenže tímto Vaším přístupem jen, s prominutím, nasíráte odpůrce koček.

Mně je také jasné, že kočka je holt jiná než pes, a že tak jak staletí se kočky volně pohybovaly, tak to bude zřejmě i nadále…

Ale fakt nechápu Váš postoj třeba k těm povinným kastracím…?😲 Vždyť všichni víme, že kočky se množí de fakto geometrickou řadou. 

Stran čipování, nevím, musela bych se nad tím zamyslet… Nepsalo se tu nedávno, že i čipování může u koček spustit “postvakcinační sarkom”? Pokud by ale ta povinnost byla, a můj Fido je po nocích venku, byť se drží jen ve velmi malém prostoru (okolo paneláku) a už dááávno neloví ani jinak neškodí, tak bych se holt té povinnosti podvolit musela.

kometa
kometa (4388 příspěvků) 02.12.2023, 16:03:20 xxx.xxx.147.163
Odpověď na příspěvek uživatele drvodelkafialova z 02.12.2023, 15:55:03

Ale o tom se přece nebavíme. Tady se rozebírají kočky nezodpovědných majitelů, kteří je nekastrují a díky kterým je hafo toulavých a bezprizorních koček.

Rezzzy
Rezzzy (394 příspěvků) 02.12.2023, 16:09:26 xxx.xxx.15.85
Odpověď na příspěvek uživatele drvodelkafialova z 02.12.2023, 15:55:03

No vida, já bydlím na vesnici, na zahradě můžu nechat cokoliv a kočky mi to nesezerou, nepochcijou, rodiče bydlí na malém městě, skoro každý den pochany dvře , rohorku mít nemůžou  a na zahradě nemůžou nechat nic, zahony, podprdelniky, jídlo, když si odskočil domů, všechno zničený a nejsou jediný, kdo tam s tím má problém. To není jen přeběhnutí po zahradě. To že vy máte kočky kastrované a myslíte si, že jinde neškodí, neznamená, že to tak je u všech koček, co se pohybuji venku 

A jaké teda máte řešení pro přemnožené kočky?

drvodelkafialova
drvodelkafialova (638 příspěvků) 02.12.2023, 16:20:39 xxx.xxx.26.92

Ano, ale mě jde o povinné registrace a čipování, to dělat nebudu , stejně jako zavírat kočky doma. A ostatně nedělala bych to, ani kdyby to zákon nařizoval. Toulavé kočky byly jsou a budou, to žádné nařízení nenapraví. Mě nevadí, během let si nás sem tam taková čičina přivlastnila, vždycky jsem to řešila jen tím, že jsem nasypala trochu víc na misky. V poslední době u nás kočky spíš ubyly, přemnožené rozhodně nejsou.

Bodlinka
Bodlinka (993 příspěvků) 02.12.2023, 17:54:51 xxx.xxx.94.143
Odpověď na příspěvek uživatele Rezzzy z 02.12.2023, 15:32:35

na to ale tu kočku musíte nejdřív chytit a oblézat jí se čtečkou

což je tak nějak zbytečný, se zeptejte mých sousedů, koho je ta černá a koho je ta bílá a budou to vědět i bez čipu

čip je super že špehuje kočky kočičíma dvířkama, ale venku je úplně k prdu.

lesnizinka
lesnizinka (1619 příspěvků) 02.12.2023, 21:47:54 xxx.xxx.94.205
Odpověď na příspěvek uživatele Bodlinka z 02.12.2023, 17:54:51

To takhle jdete s kočkou na vodítku po parku a zastaví vás městská…absurdní situace na vesnici😛 Nikdo tu nechodí s kočkou na procházky na vodítku, nemáme parky ani měšťáky. Zrovinka dneska na mě vyskočil nějaký blog, kde Pražačka popisuje, jak utekla na vesnici. Opravdovou vesnici, jak sama píše, rozhodně ne to, co si Pražáci myslí, že je vesnice😏(místo Prahy lze dosadit i jiné velké město, ale tam myslím, už  lidi víc chápou, co je vesnice, ne ty parodie na vesnici😉)

Bodlinka
Bodlinka (993 příspěvků) 02.12.2023, 22:25:01 xxx.xxx.88.10

tak já jsem v podstatě taky pražák, co utekl na vesnici, ale sojový latté mi nikdy nechutnalo a primárně jsem potřebovala zahradu, kde můžu mít kohouta a nikomu to nebude vadit 😀

a kočky nechodí ven na vodítku, mají důležitý úkol vysvětlovat myším, že aspoň do průjezdu se nikdy neleze a omezovat jejich počet na zahradě na množství, které nenutí noru hledat nový zdroj ropy pro čr. to se s jejich držením jen v kuchyni prostě neslučuje.

Bodlinka
Bodlinka (993 příspěvků) 02.12.2023, 22:26:17 xxx.xxx.88.10

tak já jsem v podstatě taky pražák, co utekl na vesnici, ale sojový latté mi nikdy nechutnalo a primárně jsem potřebovala zahradu, kde můžu mít kohouta a nikomu to nebude vadit 😀

a kočky nechodí ven na vodítku, mají důležitý úkol vysvětlovat myším, že aspoň do průjezdu se nikdy neleze a omezovat jejich počet na zahradě na množství, které nenutí noru hledat nový zdroj ropy pro čr. to se s jejich držením jen v kuchyni prostě neslučuje.

lesnizinka
lesnizinka (1619 příspěvků) 02.12.2023, 22:57:07 xxx.xxx.94.205
Odpověď na příspěvek uživatele Bodlinka z 02.12.2023, 22:26:17

Vím😉 kdysi jste to psala, že jste Pražanda, uteklá. Takže jste četla😛A jinak jste na tom jak? O víkendu pracujete jako všichni na vesnici, nebo hledáte kavárnu v nejbližším městě?😜A hledala jste vesnici, dům, pro kohouta?😄Přitom my taky nejsme typičtí obyvatelé vesnice(moravské vesnice) nechlastáme, nevymetáme ty hospodské akce a snažíme se celkem úspěšně o víkendu nepracovat, což je spíše dáno naším životním stylem, kdy jsme pány svého času. Když chceme o víkendu třeba s návštěvou zajít do nějaké solidní restaurace, dá nám hodně hledání a stejně skončíme až v nejbližším větším městě(30km) Takže na vesnici nejsou rozhodně problém volně ložené kočky, jak jste trefně popsala, jelikož tu všichni víme, čí která kočka je. Tady je obr problém sehnat tu kavárnu😎

Leithian
Leithian (580 příspěvků) 03.12.2023, 10:16:47 xxx.xxx.42.213

Takze devodelce buxe u zadku ze jeji kocla ulovi sousedum kure nebp vydesi papouchy ve voliere tak ze se zrani? Bude platit bez kecu skody? Fakt nestojim o to aby si kocky delaly hajzlik z placu pro bazen, aby cihali u jezirka na zabky a ptaky, aby mi permanentne zkouseli sejnout kuratka, aby mi desili ptaky ve voliere. Nevidim jediny duvod proc dovolovat na svem pozemku utrpeni nebo tezky diskomfort svych i volnych zvirat jen kvuli jedne pito me kocce kterou je majitelka lina si zabezpecit a jakkoli to resit. Dvakrat bych upozornila. Potreti by kocka uz domu nedorazila

Leithian
Leithian (580 příspěvků) 03.12.2023, 10:21:05 xxx.xxx.42.213

Konretne drvodelce bych na zahradu vypustila krajtu pak ji vysvetlila ze had nevi ze ma nekde bejt a bejt zavrenej pro nej neni prirozeny a az by ji sezrala psa tak bych ji vrazila do ruky par korun s tim ze to se holt stava. Vzala hada a odkracela. Takhle se totiz ona chova jako majitel kocky. Pvsem silne pochybuju ze za sve kocky prebira odpovednost natolik aby se tomu vubec postavila

drvodelkafialova
drvodelkafialova (638 příspěvků) 03.12.2023, 11:55:19 xxx:xxx.fcf9:b26a
Odpověď na příspěvek uživatele Leithian z 03.12.2023, 10:21:05

Konkrétně hadi jsou mi zcela putna, podobně jako hysterky vašeho typu. Kuřata odchovávám taky a světe div se, nikda jsem o ně nepřišla, protože je umím zabezpečit. Totéž doporučuji vám. Kočky překvapivě nejsou jedinná zvířata, co ohrožují malá kuřata. Nicméně, co se namáhat, že? Když jde všechno krásně házet na sousedovic kočky. 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.