Aktuálně: 4 938 inzerátů174 286 diskuzních příspěvků17 751 uživatelů

Petice - Změna zákonů pro kočky

Leithian
Leithian (538 příspěvků) 04.11.2023, 10:26:17 xxx.xxx.10.130
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 04.11.2023, 08:00:09

To i pro psy kone nebo hady a stejne to nesmi. Ona to nesmi ani ta kocka. Jako sorry ale ja v tom rozdil nevidim. Nemam na kocku podminky? Tak si ji neporizuju. Tecka. Lev taky v zoo je v kleci a nebeha v rezervaci v Milovicich s ponikama. Kdyby majitele kocek aspon resili co jejich kocky udelaj ale od vseho ruce pryc. To se pak nedivte ze je nekdo strili apod. Ja na svym pozemku nechci zahonky s kocicincema a je povinnost MAJITELE si zvire zajistit. Ne moje. Ovsem byla bych pristupna dohode. Kdyz mi majitel zajisti zaplati a nainstaluje protikocicci opatreni milerada to udelam na svem pozemku misto na jeho

Leithian
Leithian (538 příspěvků) 04.11.2023, 10:27:33 xxx.xxx.10.130
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 04.11.2023, 08:00:09

Ted se to resi kamosem myslivcem hele picni to. Nekdo na skodice posle psa, jinej to chytne do sklopce a sejme… moznosti je dost. Holt se proste kockari nemuzou divit ze o milacky prichazej. Neco za neco ze? 

Leithian
Leithian (538 příspěvků) 04.11.2023, 13:31:59 xxx.xxx.10.130
Odpověď na příspěvek uživatele drvodelkafialova z 04.11.2023, 12:09:30

Ano protoze mi cizi kocky znicily dost veci a majitele ticho po pesine a protoze si nemyslim ze kocky jsou bozstvo ktere musi mit vyjimky. Nejsem v Egypte abych je uctivala a tolerovala jim vse co zadny jiny zivocisny druh nesmi. Ze vy ano prosim. Ale nenutte ostatni. Nejspis patrite mezi ty za kterymi kdyz prijdu s fotkou jak jejich kocour nese v hube moje kure na mym pozemku tak reknou sorry tady mas kilo (pokud vubec to) a dal absolutne neresi co jejich kocka dela a ze skodi vesele dal.

A ano ja nechci cizi kocky na svym pozemku neb tam mame jezirko se zabkama, litaj tam ptaci a fakt nechci aby z toho kocky mely bufet. Ja se tesim timhle a vy nebo lidi jako vy me omezujete svoji kockou na mym pozemku a este se rozcilujete ze se mi to dovoli nelibit. A jestli vam prijde nornalni vase kocka na mym pozemku milerada k vam v lete prijedu a vypustim na vas pozemek par svejch cenchrii nebo mladou tmavku jak se vam to bude hrozne moc libit.

megi-the-pes
megi-the-pes (2212 příspěvků) 04.11.2023, 13:51:44 xxx.xxx.124.42

Kilo dobrý. Sice za to nic nekoupím, ale jako uznání…
Když mi chov zničí liška, za chvíli ji jdeme zabít, řekla Megy, tak mi nikdo škodu nezaplatí. Ani sežrané ryby kormoránem. Nepůjdeme ji zabít, dám na plot točící se trubku, vraceč, a taky nepůjdu seřezat myslivce, že nic nedělaj. Jsem dospělý člověk… vytočená teda hodně, radši ať sem nikdo neleze… ale… 
Na cizí kočky pomáhá kočka, co si označí teritorium. Funguje nám to 10 let. Kocour. Ven chodí v noci, aby nežrali ptáčky. 

Nic těžkého na tom není. Ta trubka stojí 50 korun, musím vzít hodně metrů a budou mi u toho mrznout ručičky… jsem chudák, že jo?

Fikovnice
Fikovnice (4301 příspěvků) 04.11.2023, 14:14:46 xxx.xxx.62.69
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 04.11.2023, 08:04:37

Víte, že ani nevím…

Že nemá ráda kočky, ale této se jí zželelo, že za ní pořád chodí…ale na veterinu s ní prý nepojede atd. atd.👎

Kilian
Kilian (966 příspěvků) 04.11.2023, 17:33:44 xxx:xxx.9122:b39d
Odpověď na příspěvek uživatele Leithian z 04.11.2023, 13:31:59

…..hele vy tady pořád dštíte oheň a síru na kočky, ale co hadů a jiných terarijních potvor uteče a vleze lidem do bytu a na zahrady….sice nic nesežerou, ale zase na kolik vyjde  výjezd policie,  jejich následný odchyt a ubytování  a to pominu ten šok, když na někoho vykouknou…spousta lidí z nich má fobii a to vám nepřeju zažít, když se s nimi takový člověk nedobrovolně setká….

J5
J5 (263 příspěvků) 04.11.2023, 19:49:32 xxx:xxx.18d7:aae6
Odpověď na příspěvek uživatele Kilian z 04.11.2023, 17:33:44

Opravdu jste ten příměr důkladně promyslela? Termín terarijní potvory raději nebudu komentovat, nepochopila by jste.

Kilian
Kilian (966 příspěvků) 04.11.2023, 20:07:49 xxx:xxx.9122:b39d
Odpověď na příspěvek uživatele J5 z 04.11.2023, 19:49:32

….ale ano pokud čtěte příspěvky od Leithian ….proč myslíte, roky jsem terarijní zvířata chovala…

Leithian
Leithian (538 příspěvků) 05.11.2023, 00:36:03 xxx.xxx.56.227
Odpověď na příspěvek uživatele Kilian z 04.11.2023, 17:33:44

A kolim stoji mesta odchyty a ziveni kocek v utulcich ze?🤣 co za skodu udela hroznys nebo uzovka? Nic. Kocky jsou oproti nim dablove

Leithian
Leithian (538 příspěvků) 05.11.2023, 00:38:33 xxx.xxx.56.227
Odpověď na příspěvek uživatele Kilian z 04.11.2023, 20:07:49

Jako sorry ale ctete nektera zakony? Ukazte mi kde je ustanovena vyjimka pro kocku o volnem pohybu bez dozoru majitele. Prosim. Neni. Takze si kocicky oznacte, a kurna zacnete resit ten bordel co delaj. Muj pes takhle vyvrazdovat zajice jsem nejvetsi svine tady. Ze vase kocicky zabijou desitky ptaku je ale normal. Neni to od vas nic vic nez POKRYTECTVI. Zvirata jsou si rovna ale nektera rovnejsi ze? Fuj

Anonymní (neregistrovaný) 05.11.2023, 04:29:12 xxx.xxx.168.147
Leithian:

A kolim stoji mesta odchyty a ziveni kocek v utulcich ze?🤣 co za skodu udela hroznys nebo uzovka? Nic. Kocky jsou oproti nim dablove


Sorry jako, ale víte kolik stojí města odchyt a živení psů, které nikdo nechce?

Jak moc musíte být smutný člověk, že přejete kočkám smrt a nejraději je střílela na počkání?

Je velmi smutné, že kočka je pro vás něco podřadného, ale pejsci vám nevadí? Nesnáším, když jdu po ulici a mejitelé si ani neumí zavřít vrata od dvorku, či zahrady, aby mě jejich pejsáček mohl na ulici upozornit, že tam nemám co chodit. Nebo, že když na zvíře nemám finance, tak si ho nemám pořizovat? Sorry jako, ale ti majitelé psů, kteří si je pořídí a dájí psovi jako ohradu plot ani ne půl metru vysoký, na ně fince mají? A je to dobře zajištěný? Pak na vás štěká vzteký pes, který je přeníma tlapkama postavený na zdi. Co teprve neustálý štěkot? Jede kolem sanitka nebo traktor a to bych vám nepřála, aby všichni dohromady začali štěkat a výt jak pomatenci klidně i o půlnoci. Když jdu na procházku do lesa, tak taky bych ráda šla po stezce nikoli po všude přítomných exkrementech od pejsků, po kterých majitelé ani neumí sebrat hovínko. Jo a, že kočky smrdí a psi nesmrdí? Co takhle moje obechcaná branka, dvorek, stromky u plotu? To taky nikomu nevadí. Vždyť pejsek jenom zdvihne nožičku. Je to přirozená věc. Taky mi jejich majitelé nezaplatí škody. Kdo jim to dokáže, že?

Než psa, tak mám raději kočku, která mi pravidelně chodí kálet ke kompostu. Raději uklidím ptačí mrtvolku, než abych musela neustále řešit páchnoucí dvorek. Klidně i mícu pochválím za ulovenou myš, která neměla u mě na dvorku, co dělat.

Takže pokud si vy, “pejkař” chcete stěžovat na volný pohyb koček a svádět na ně jakýkoliv bordel, tak si prve zameťte před vlastním prahem. Nejsem na vaše miláčky zvědavá na každem kroku. 

A pokud si myslíte, že máte právo po majitelích koček vymáhat finanční kompenzaci takového rázu, abyste si mohla koupit odpuzovač koček a zpravit nábyteček na zahradě, tak vás obeznamuji s tím, že tím pádem já chci na zahradě rušič psího štěkotu, finanční kompenzaci na zničenou zídku plotu, náhradu škod za zničený trávník a keře u plotu. Zaplatit přípravky, které jsem vynaložila na odpuzení psů od kraje mého pozemku. A pokuty pro ty, kteří jsou povinni sebrat po svých miláčcích exkrement a nedělají to. Chápeme se?

Pokud se tak vymezujete vůči čipování, tak vám sdělím jen jedno. V životě jsem neslyšela o tom, že by nějaký veterinář při prohlídce kočky přejel kočku čtečkou a ujistil se, zda ta kočka dotyčnému patří (čest výjimkám, těm zopovědným a výborným veterinářům). Smutné, že to samé neudělají ani u psů. Proto čipování nikdy nebude u koček fungovat.

Kilian
Kilian (966 příspěvků) 05.11.2023, 06:16:10 xxx:xxx.9122:b39d
Odpověď na příspěvek uživatele Leithian z 05.11.2023, 00:38:33

….vidíte a moje tři kočky, které i na chalupě mám pod dozorem ještě nic neulovili…no a kočky mého dětství, měli jsme dvůr a zahrady a lesík plný ptáků, babička měla pravidelně kuřata, kachňata, housata…soused andulky, babička kanáry…druhá zase králíky…a nikdy nic…jo čekali ty čiči vždycky v řadě za slepicemi až se na ně dostane když babička něco zabíjeli a kuchala…jo a teta měla plnou skalku jestěrek a v jezírku žáby….zato o myš nebo potkana jsme diky kočkám nezavadili, tak asi tak….jo a pokud by přeci jen mé kočky komukoli poškodili jeho majetek je samozřejmostí ho v plné výši uhradit…toť vše k tématu….

Kilian
Kilian (966 příspěvků) 05.11.2023, 06:19:57 xxx:xxx.9122:b39d
Odpověď na příspěvek uživatele Leithian z 05.11.2023, 00:36:03

….pravila Leithian jazykem plameným😀 Vy kdyby jste byla ve svaté inkvizici, tak nám jediná kočka nezbyde🙂

Kilian
Kilian (966 příspěvků) 05.11.2023, 06:29:59 xxx:xxx.9122:b39d
Odpověď na příspěvek uživatele Leithian z 05.11.2023, 00:40:25

…ještě takový poznatek….kamarád jezdi pravidelně na děsí dobu na chalupu a bere s sebou i své tři kočky, obcas tam jede i jeho dcera, ta má kočky dvě, všechno jsou to kočky zachráněn a vedle jejich soused má voliéry s andulkami a korelami….nikdy mu žádná kočka nic nezažila a nikdy si nestěžoval, že by mu kočky cokoli zničili…ony domů nosí jen myši a potkany…mimochodem, co všem ničilo drůbež byli právě ty potkani, na ty se pořád nadávalo..občas kuny ….nějaký dravec…

Kilian
Kilian (966 příspěvků) 05.11.2023, 06:40:19 xxx:xxx.9122:b39d
Odpověď na příspěvek uživatele Leithian z 05.11.2023, 00:40:25

….hele nechcete toho už nechat, vždyť už je to směšný, jak tady pořád brojíte proti kočkám…..ja beru to, že občas kočka holt mimo škůdce i cosi užitečného sezobne, ale nikdy nic nevyvraždila anebo neznemožnila bytí v takové míře jako člověk…prostě pořád je to velice užitečný tvor regulují hlodavce….nám sousedovi čičiny sice pravidelně poťapaji fasádu, ale raději mamča čas od času ji nechá opravit než aby se jí to hemzilo na dvoře a v chalupě myšima.. 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.