Aktuálně: 4 940 inzerátů174 361 diskuzních příspěvků17 752 uživatelů

Petice - Změna zákonů pro kočky

Fikovnice
Fikovnice (4302 příspěvků) 05.11.2023, 15:11:05 xxx.xxx.62.69
Odpověď na příspěvek uživatele Kilian z 05.11.2023, 14:37:04

Evi, píše se i o souvislosti s aplikací čipů, viz třeba zde:

“Patogeneze těchto sarkomů není dosud definitivně vysvětlena. Avšak chronická zánětlivá reakce je považována za spouštěč pro maligní transformaci.. Adjuvantní vakcíny, indukující intenzivní lokální zánět, se jeví jako zodpovědné za vznik sarkomů. Adjuvantí vakcíny vyvolávají intenzivnější lokální reakci v místě aplikace. Původně se s rizikem vzniku FISS spojovaly pouze vakcíny proti vzteklině a FeLV. Následně se však FISS objevil i po ostatních vakcínách. Následně po vakcínách bylo odhalen vznik FISS i po injekcích kortikoidů, penicilinu, lufenuronu, cisplatiny nebo meloxicamu. Poslední studie prokázaly častější výskyt FISS u koček, kterým byly injekčně aplikované depotní kortikosteroidy do oblasti mezi lopatkami. Sarkomy jsou v posledních letech spojovány i s aplikací mikročipu, po výskytu cizího tělesa. Předpokládá se, že zánětlivé reakce mohou teoreticky vést ke vzniku FISS přes spouštění nekontrolované proliferace fibroblastů nebo myofibroblastů.”

Fikovnice
Fikovnice (4302 příspěvků) 05.11.2023, 15:42:29 xxx.xxx.62.69
Odpověď na příspěvek uživatele Kilian z 05.11.2023, 15:13:03

Není proč…😉

Ono po těch čipech to asi bude hodně raritní. Respektive asi ukáže budoucnost.

kometa
kometa (4199 příspěvků) 05.11.2023, 18:08:46 xxx.xxx.147.163
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 05.11.2023, 17:25:58

Tam nemáte co řešit.

Navíc, inzulín je přirozený hormon. U vakcín = antigen + různé adjuvanty… Pamatuji se, jak se před 30  a více lety aplikovala léčba proti vzteklině - sovětské vakcíny, spolužačka na VŠ tím prošla a vedlejší účinky nic moc. Francouzská vakcína by prý byla mnohem lepší.

Fikovnice
Fikovnice (4302 příspěvků) 05.11.2023, 19:31:58 xxx.xxx.62.69
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 05.11.2023, 18:08:46

No jo, to se stalo mně…

Už jsem popisovala moje “nejlepší” letní prázdniny: Difúzní peritonitida, prasklej slepák v tehdejší Jugošce a ve stavu prakticky v bezvědomí mě táta odvezl do ČR. Ještě v noci naši řekli, že mě navíc v bungalovu do rukou pokousal potkan (bylo to do krve). Takže krom boje o život ještě vakcinace proti vzteklině. A táta tehdy sehnal jedinou francouzskou vakcínu u vojenské posádky, jenže až v Mar. Lázních. A ještě tu noc, co mě polomrtvou přivezl do Brna, otočil Mariánky a zpět. A vakcínu přivezl!💖

Edit: Byl to rok 1982.

kikin 46 (neregistrovaný) 02.12.2023, 10:36:20 xxx:xxx.44f3:c7da

Tak se poučte, jak to dělají v jiných zemích EU ,u nás je to přímo katastrofa, hlavně na vesnicích, nedostatek osvěty, kdy si množitel koček myslí, že prožijí bez kastrace lepší, plnohodnotný život, opak je pravdou. Kdo se o ty chudáky má pak starat? Jsou případy, že se majitel odstěhuje z baráku, prodá ho za pár milionů, ale kočku tam nechá na pospas!! Trestný čin!!! A obce, ty se nestarají vůbec!možná některé, ze zkušenosti vím,že ještě stíhají lidi, kteří se o kočky starají. Toto je realita,neskutečný hnus!! Trestat množení koček!!!

kometa
kometa (4199 příspěvků) 02.12.2023, 10:40:56 xxx.xxx.147.163
Odpověď na příspěvek uživatele kikin 46 z 02.12.2023, 10:36:20

A nějaký nápad? Když si naše legislativa neporadí ani s množírnami psů. 

Leithian
Leithian (538 příspěvků) 02.12.2023, 11:44:23 xxx.xxx.40.187
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 02.12.2023, 10:40:56

Odstrel neoznacenejch myslivcema. Jakmile budou v lukach. Pripadne odchyt pokud se s tim bude chtit nekomu crcat. 

Rezzzy
Rezzzy (393 příspěvků) 02.12.2023, 13:52:32 xxx.xxx.15.85

Problém to je a nějak by se to mělo řešit, proč ne alespoň ty kastrace? 

Rodiče bydlí na malém městě, na stole na zahradě nemůžou nic nechat, na houpačce nemůžou nechávat podprdelnik, židle to samé, o záhonech ani nemluvim, jsou šikanovaní na vlastní zahradě, přesně proto, že si spousta lidí myslí, že má mít kočka volnost, co mají jako dělat? Aby si důchodci zabezpečili proti cizim kočkám svůj pozemek? A kdo jim to zaplatí? Proč mají stále platit, uklízet, prát, uchovávat i na chvilku věci ze stolu, když jsou na chvilku dovnitř? Táta každý rok krmí pračky, dělá domečky peo ježky, krmí je, ale.co ty kočky? Já sama mám 4, mám je zabezpečené doma, mají dost prostotu i vyžití, jeden kocour s náma chodí ven na vodítku, budeme dělat voliéru a síťovat terasu. 

Koček je všude mraky, množí se to geometrickou řadou, umírají, trpí, pár se jich dostane do péče, ale je to zlomek toho, co venku nekontrolovatelně běhá. Kecy, ze Micku nebudeme kastrovat, je to proti přírodě a kdesi cosi, tak porodí, koťata se utopí, nebo někam odvezou, co na tom. Pak je nějaká duše třeba najde, vypipla, některá koťata to třeba nedají, najde nové domovy, nenechá před tím vykastrovat, protože časné  kastrace jsou pro stále pro hodně lidí zlo a celé se to opakuje, je ona nám utekla, ale je ji jen 6 měsíců, je ona byla malinká, nepřežila porod, je a máme 6 koťat, no tak je vypiplame, nebo odvezeme do lesa, škarpy, popelnice,  nebo utopime a podřídíme nové kotě, je jich přeci všude 6 půlek .

Je nám se zase porval kocour, musel na šití, ale my ho nedáme kastrovat, on by přišel o svoji hrdost a bla bla, a na kočičí přenosné choroby nehledíme, přeci se zase ozve ta paní s tou kočkou, co se jí nás Venda líbí a za 500 nebo 2000 ji zase nakreje, tak proč ho kastrovat, je tak pěkný a až z Aše za námi jezdí 

kometa
kometa (4199 příspěvků) 02.12.2023, 14:04:03 xxx.xxx.147.163
Rezzzy:

Problém to je a nějak by se to mělo řešit, proč ne alespoň ty kastrace? 

Rodiče bydlí na malém městě, na stole na zahradě nemůžou nic nechat, na houpačce nemůžou nechávat podprdelnik, židle to samé, o záhonech ani nemluvim, jsou šikanovaní na vlastní zahradě, přesně proto, že si spousta lidí myslí, že má mít kočka volnost, co mají jako dělat? Aby si důchodci zabezpečili proti cizim kočkám svůj pozemek? A kdo jim to zaplatí? Proč mají stále platit, uklízet, prát, uchovávat i na chvilku věci ze stolu, když jsou na chvilku dovnitř? Táta každý rok krmí pračky, dělá domečky peo ježky, krmí je, ale.co ty kočky? Já sama mám 4, mám je zabezpečené doma, mají dost prostotu i vyžití, jeden kocour s náma chodí ven na vodítku, budeme dělat voliéru a síťovat terasu. 

Koček je všude mraky, množí se to geometrickou řadou, umírají, trpí, pár se jich dostane do péče, ale je to zlomek toho, co venku nekontrolovatelně běhá. Kecy, ze Micku nebudeme kastrovat, je to proti přírodě a kdesi cosi, tak porodí, koťata se utopí, nebo někam odvezou, co na tom. Pak je nějaká duše třeba najde, vypipla, některá koťata to třeba nedají, najde nové domovy, nenechá před tím vykastrovat, protože časné  kastrace jsou pro stále pro hodně lidí zlo a celé se to opakuje, je ona nám utekla, ale je ji jen 6 měsíců, je ona byla malinká, nepřežila porod, je a máme 6 koťat, no tak je vypiplame, nebo odvezeme do lesa, škarpy, popelnice,  nebo utopime a podřídíme nové kotě, je jich přeci všude 6 půlek .

Je nám se zase porval kocour, musel na šití, ale my ho nedáme kastrovat, on by přišel o svoji hrdost a bla bla, a na kočičí přenosné choroby nehledíme, přeci se zase ozve ta paní s tou kočkou, co se jí nás Venda líbí a za 500 nebo 2000 ji zase nakreje, tak proč ho kastrovat, je tak pěkný a až z Aše za námi jezdí 


Zodpovědných lidí přibývá, ale je jich pořád málo. A jak přinutit ty nezodpovědné? Mám na mysli ty kastrace.

Rezzzy
Rezzzy (393 příspěvků) 02.12.2023, 14:09:46 xxx.xxx.15.85
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 02.12.2023, 14:04:03

Tady by museli fungovat asi obce? A dělat se kontroly, já vím, že je to nereálné, nikomu se to nechce dělat, je to začarovaný kruh, ale myslím, že i tak by to alespoň trochu pomohlo 

kometa
kometa (4199 příspěvků) 02.12.2023, 14:24:16 xxx.xxx.147.163
Odpověď na příspěvek uživatele Rezzzy z 02.12.2023, 14:09:46

No právě. Už vidím obec, která odchytává kočky a ty nekastrované a nečipované dává utrácet. V lepším případě kastrovat.

Rezzzy
Rezzzy (393 příspěvků) 02.12.2023, 14:29:24 xxx.xxx.15.85
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 02.12.2023, 14:24:16

Utrácet ne, ale vykastrovat a ocipovat a buď do útulku nebo je vést je jako obecní. Když nebude tolik koťat, uleví se spolkům, útulku, docaskarum a bude víc peněz na ty kastrace a čipy. Jsou kastrační programy , čipy, když se kupují ve velkém taky nestojí majlant a spousta větu nemá problém nacipovat vlastním čipem, ale zase ta evidence, no

drvodelkafialova
drvodelkafialova (595 příspěvků) 02.12.2023, 14:39:28 xxx.xxx.26.92

Já třeba mám kočky kastrované, protože je to pro ně lepší , ale prostě nic podobného podporovat nebudu ani čistě teoreticky. Zvrhlo by se to v buzeraci zodpovědných lidí, jako všechny podobné akce.

kometa
kometa (4199 příspěvků) 02.12.2023, 14:46:43 xxx.xxx.147.163
Odpověď na příspěvek uživatele drvodelkafialova z 02.12.2023, 14:39:28

Kdyby se odchytávaly a kastrovaly jenom ty bezprizorní kočky, jsem pro. A vlastně ani na  čipování nevidím nic špatného. U psů je to už 3 roky povinné a nemyslím, že by s tím majitelé měli problém.

Já mám kocoury domácí. Ale kdyby byli venkovní a bylo třeba, nechám je očipovat. A klidně i zaregistrovat.

Konec konců, koně mám taky identifikovatelného a registrovaného.

Rezzzy
Rezzzy (393 příspěvků) 02.12.2023, 14:48:43 xxx.xxx.15.85
Odpověď na příspěvek uživatele drvodelkafialova z 02.12.2023, 14:39:28

Jaká buzerace? Pokud kočka bude čipovaná a kastrovaná, tak za co by vás kdo měl buzerovat?

S takovým přístupem se nikdy nic nezmění .

Jak by jste vy sama řešila problém přemnožených koček, prohozených koťat, …


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.