Aktuálně: 4 958 inzerátů174 147 diskuzních příspěvků17 751 uživatelů

Zužovat na jaře či nikoli?

romaning
romaning (15 příspěvků) 22.03.2024, 07:40:55 xxx.xxx.112.219

Autor Tom50

Je vytažená, ale základená není.  Je schválně nechaná menší to je v rámci pokusu že si dole budou dělat trubčinu. Zatím s ní nezačali protože měli stavební rámek. Budu o tom psát. Tohle je ta chvíle, kdy když tuhle mezistěnu teď dám doprostřed hnízdo vedlejšího včelstva tak bude za tři až pět hodin zakladená

Obrázek Obrázek Obrázek
romaning
romaning (15 příspěvků) 22.03.2024, 07:46:26 xxx.xxx.112.219

Autor Tom50

Když kritizuji Marze za nedostatek zásob, doufám že je to na těchto rámcích vidět kolik mají zásob moje včely

Už je tady záhada vyřešená, proč není mezistěna zakladená

Dostali mezistěnu, asi povytaženou od loňska do hnízda mezi plot.

Mělo by to být vidět na další fotce

Byla vložena mezistěna pro 39x24 a ta je vysoká 215 mm. Na této fotce je zřetelně vidět, že včely pokračovali dělničinou a ne trubčinou jak jsem si já myslel

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
romaning
romaning (15 příspěvků) 22.03.2024, 07:48:59 xxx.xxx.112.219

Autor Tom50

Další loňský oddělek.

Je slabší, ale taky už má polštář a tady je typický příklad toho, jak měli možnost stavět.

A začali stavět z poloviny dělničinu a z poloviny trubčinu. Uprostřed je vidět, že začaly stavět z něčeho hnědého co kde ukously v úle a teprve potom měli vosk

Tyhle dostanou povytaženou mezistěnu od vedlejšího včelstva a to vedlejší, co už letos povytáhlo dvě mezistěny ale nezakladlo, tak to dostalo zase úplně novou mezistěnu mezi stavební rámek a poslední plodový

Obrázek Obrázek
Tom50
Tom50 (388 příspěvků) 22.03.2024, 08:26:18 xxx.xxx.139.252
Odpověď na příspěvek uživatele romaning z 22.03.2024, 07:48:59

Děkuju za vložení fotek. Popis k nim diktuju a počítač píše s chybami, za což se omlouvám a romaning patrně skopíroval popisky tak, jak je dostal. Dokonce mi psal, že je to plné chyb a zda to diktuju, doufal jsem, že to přepíše správně česky. Kolega romaning mi psal, že měl a asi má v práci nějaký frmol a neměl čas se s tím crcat, prosím tedy čtenáře o shovívavost.

I přesto doufám, že to jsou informace cenné a díky úžasné moderní technologii může vidět každý stav mých vč v daný den. Fotek jsem pořídil víc, ne všechny asi vyšly tak, aby na nich bylo něco vidět a hlavně opakuju, romaning je v časovém presu. Kdo chodí do práce nemůže si hrát se včelami denně jako já.

Přidám co se ve stejném vč a dalších dělo o pouhý den později. M už byly zakladené, a šly do hnízda a vč dostala další na pozici v zadu mezi poslední plod a SR. Malá část špendlíků začíná bělet a při procházce lesem jsem zjistil, že včely ještě intenzivně navštěvují dokvétající jívu. Víc jak polovička mých vč dostala druhou M a první vytaženou do hnízda. Co je slabší dostává k obnovení loňské nezakladené mezistěny. 

Je nutné ještě něcvo upřesnit, upozornil mě na to včera Petr. Stále píšu o tom, jak chce vč mít pohromadě plod a z toho vyplývá, že by tedy měla být trubčina na SR zakladená. Tak to není, nemusí! Stačí, že se chytly stavby, bezdůvodně by trubčinu nestavěly a tak když tam není ještě plod dnes, zítra bude a tak tato trubčina funguje stejně nezakladená, ale právě stavěná.

Letos stěží vytočím med ze špendlíků, příroda předběhla včely, nezdá se mi, že by některá mohla dostat brzy medník. Budu zde o tom referovat a snad se naučím sám vkládat fotky z telefonu sem a nezdržovat někoho jiného.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.