Letos krom vlaštovek vyvedení rehci, konipasi, kosi a asi?konopky/?stehlíci - obojí dospěláci se nám pasou na dvoře na odkvetlých pampeliškách - tak předpokládám, že to byli nejspíš jedni z nich, pozoroval jsem z dálky krmení na hřebeni střechy. (+ po dlouhých letech kuře- 10 ks kur domácí😍).
U nás už několik večerů pozorujeme 6 vylétlých modřinek. To už jsou druhé. Tři mladé zvonky, také už druhé, vlaštovky létají krmit mladé do kůlny. Na mouchy létají do chlíva a nad hnojník.A strnadi, žluté hlavy, ty jsou každé ráno a večer na dvoře na pšenici. Tři mladý hopkají okolo králíkáren a sbírají semínka vypadaná ze sena při krmení králíků.Ořešáky už jsou plně olistěný, tak je slyšet akorád plno švitoření, ale vidět toho už moc není.