Aktuálně: 1 892 inzerátů281 895 diskuzních příspěvků20 124 uživatelů

Ptactvo naší přírody

Zrzavci
Zrzavci 26.05.2026, 08:44:32 xxx.xxx.226.6
»
Odpověď na příspěvek uživatele Beautif z 26.05.2026, 07:44:03

Jsou krásné!

Čím to je, že se jim tak začlo dařit? Člověk má pocit, že příroda je víc a víc zhuntovaná.

Lupus4
Lupus4 05.06.2026, 10:41:52 xxx:xxx.7d49:fd1c
Beautif:

Asi nejkrásnější pták naší přirody a pořád se rozšiřuje.

Obrázek Obrázek Obrázek

společně s ledňáčkem a stehlíkem 😉

kometa
kometa správce
05.06.2026, 12:41:04 xxx.xxx.224.101
»
Odpověď na příspěvek uživatele Lupus4 z 05.06.2026, 10:41:52

On i takový vrabec polní je elegán. Když ho vidím zblízka.

Ladd
Ladd 05.06.2026, 22:17:45 xxx:xxx.6fbd:dda5
»
Odpověď na příspěvek uživatele Beautif z 26.05.2026, 07:44:03

U nás jsou taky - Benatky nJ.

Ladd
Ladd 05.06.2026, 22:26:36 xxx:xxx.6fbd:dda5

Letos krom vlaštovek vyvedení rehci, konipasi, kosi a asi?konopky/?stehlíci - obojí dospěláci se nám pasou na dvoře na odkvetlých pampeliškách - tak předpokládám, že to byli nejspíš jedni z nich, pozoroval jsem z dálky krmení na hřebeni střechy. 
(+ po dlouhých letech kuře- 10 ks kur domácí😍).

acher (neregistrovaný) 06.06.2026, 10:28:13 xxx.xxx.222.196

U nás už několik večerů pozorujeme 6 vylétlých modřinek. To už jsou druhé. Tři mladé zvonky, také už druhé, vlaštovky létají krmit mladé do kůlny. Na mouchy létají do chlíva a nad hnojník.A strnadi, žluté hlavy, ty jsou každé ráno a večer na dvoře na pšenici. Tři mladý hopkají okolo králíkáren a sbírají semínka vypadaná ze sena při krmení králíků.Ořešáky už jsou plně olistěný, tak je slyšet akorád plno švitoření, ale vidět toho už moc není.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.