Aktuálně: 4 812 inzerátů175 990 diskuzních příspěvků17 777 uživatelů

Protesty zemědělců

lesnizinka
lesnizinka (1575 příspěvků) 19.02.2024, 09:57:42 xxx.xxx.94.5
Odpověď na příspěvek uživatele assil z 19.02.2024, 08:46:35

Lesnížínka si všechno zelovoc vypěstuje sama, takže žvýkat plast nemusí. Rajčata, papriky, okurky se většinou vozí ze zemí, kde se to dá vypěstovat normálně, protože tam nemrzne. Samozřejmě to mají všichni ve skleníkách(foliákách) nejsem naivní a už jsem toho hodně viděla. Ale to já taky(papriky, ranný salát atd.) Opravdu nemusím mít v zimě jahody a ani ve snu by mě nenapadlo je kupovat. Kupujete ranné brambory? Myslíte, že vyrostly u nás? Nikdy jsem je nekoupila, počkám si až na svoje. Tím pádem chemii v zelovoci nemusím řešit, ať už ho vypěstoval Polák, Ukrajinec nebo třeba tatar. Tudíž mi nepodsouvejte něco, co jste si vybájila. 

Anonymní (neregistrovaný) 19.02.2024, 09:59:01 xxx.xxx.194.75

Většina zde nemá ani páru o čem mluví. Spotřeba pesticidů v České republice patří k nejnižším v EU viz.příloha. Přesto je ČR za otloukánka. Máme jedny z nejnižších evropských dotací na 1 ha v EU. Němci mají mnohem vyšší a přesto stávkují. Tlačí se na snížení pesticidů na 50 %. Jenže! se podívejte na graf, Belgie, Itálie, Španělsko můžou lehko snižovat na polovinu když mají spotřeu 3x vyšší než u nás ale u nás už to o 50 % rozhodně nepůjde.

A pak je tady naše slabá vláda. Green deal by nebyl až tak velké zlo jako je nyní kdyby jsme měli normální vládu, dám vám jeden příklad a těch je desítky. Přišel nákaz rozbít velké lány polí na menší. A jak se k tomu postaví záleží na každé zemi zvlášť. Například Slováci přistoupili na rozumnách 50 ha jedno pole. Poláci poslali tento návrh úplně do prdele a naši? Ti vzali to nejmenší co šlo - 30 ha. A tak se dá pokračovat i s dalšími opatřeními, pořád někomu lezeme do zadku a bereme ty nejpřísnější opatření místo abysme je posílali někam.

Obrázek
megi-the-pes
megi-the-pes (2254 příspěvků) 19.02.2024, 09:59:27 xxx.xxx.124.6

Tak teď půjdeme po Jandejskovi, že von se na ty králíky nevy… 😀 
Je to proruský troll. Takže protesty jsou špatně. 
Nebýt té 10leté války, nemohli by říkat - proruský troll. Na co by se vymluvili?
Bacha, holding dostal dotaci.
Temu Seznamu, co má sídlo na Maltě, aby tady neplatil, slušně jebe.

assil
assil (1541 příspěvků) 19.02.2024, 10:06:22 xxx.xxx.26.200
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 19.02.2024, 09:57:42

Já si nic nebájím, to spíš vy máte zkreslené představy. I v zemích, kde nemrzne, se skoro vše pěstuje hydroponicky v halách, protože to prostě má nižší náklady a vyšší výnos, že výsledkem je nepoživatelná sr…a, to je každému jedno. A i to, co se pěstuje normálně v půdě, tak si uvědomte, že se to trhá nejmíň 6 týdnů před tím než to tady koupíte. Srovnávat to s tím, co si vy vypěstujete na zahradě, je fakt úplně mimo mísu.

Tak prosím si tu u vás na zahradě utrhnutou okurku strčte na 6 týdnů do špajzu a pak si na ní pochutnejte a to bude ještě lepší verze toho dovezeného, protože to alespoň vyrostlo v půdě.

mastnacek
mastnacek (526 příspěvků) 19.02.2024, 10:28:45 xxx:xxx.6a0:280b
Odpověď na příspěvek uživatele mastnacek z 19.02.2024, 10:23:20

Reknu vam to takhle, stat - komunisti po valce tak  tlacili na zemedelce,  ze na konec byli radi, ze prislo JZD. Alespon z pameti ktere sepsala moje babicka o tom, jak hospodarili po valce v sudetech. Tohle odirani ceskych zemedelcu me evokuje tenhle pripad. Ale kdo asi zkoupi pozemky tech budoucich zkrachovalcu? Dve varianty, bud cesti “baroni”, ale spis ti zahranicni, protoze je preplati. To chceme?

lesnizinka
lesnizinka (1575 příspěvků) 19.02.2024, 10:30:02 xxx.xxx.94.5
Odpověď na příspěvek uživatele assil z 19.02.2024, 10:06:22

Takže teď už nějak vůbec netuším, co tím vlastně chcete říct. Psala jsem o foliákách to samé. O nepoživatelné zelenině v marketech také. Nebo mi chcete tvrdit, že český zemědělec, pokud ho budem všichni podporovat, vypěstuje v lednu skvělou poživatelnou okurku? Ne, nic se nezmění. Pokud budu chtít jíst v zimě okurky, nic jiného mi nezbyde, nezbývá, než žvýkat tu z marketu. Nebo prostě jíst okurky v zimě nemusím. 

drvodelkafialova
drvodelkafialova (623 příspěvků) 19.02.2024, 10:34:25 xxx:xxx.f24:15de
Anonymní:

Většina zde nemá ani páru o čem mluví. Spotřeba pesticidů v České republice patří k nejnižším v EU viz.příloha. Přesto je ČR za otloukánka. Máme jedny z nejnižších evropských dotací na 1 ha v EU. Němci mají mnohem vyšší a přesto stávkují. Tlačí se na snížení pesticidů na 50 %. Jenže! se podívejte na graf, Belgie, Itálie, Španělsko můžou lehko snižovat na polovinu když mají spotřeu 3x vyšší než u nás ale u nás už to o 50 % rozhodně nepůjde.

A pak je tady naše slabá vláda. Green deal by nebyl až tak velké zlo jako je nyní kdyby jsme měli normální vládu, dám vám jeden příklad a těch je desítky. Přišel nákaz rozbít velké lány polí na menší. A jak se k tomu postaví záleží na každé zemi zvlášť. Například Slováci přistoupili na rozumnách 50 ha jedno pole. Poláci poslali tento návrh úplně do prdele a naši? Ti vzali to nejmenší co šlo - 30 ha. A tak se dá pokračovat i s dalšími opatřeními, pořád někomu lezeme do zadku a bereme ty nejpřísnější opatření místo abysme je posílali někam.

Obrázek

Škoda že v grafu chybí zmínka o spotřebě pesticidů na Maltě a Kypru, tam mají krásných 10kg/hektar.

A to se to napříč EU přísně hlídá. Škoda že chybí spolehlivá data ze zemí mimo EU.

https://www.euro.cz/clanky/pesticidy-v-pasti-n-1424429/

assil
assil (1541 příspěvků) 19.02.2024, 10:41:43 xxx.xxx.26.200
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 19.02.2024, 10:30:02

O zimě tady mluvíte jenom vy, hydroponie v halách v zahraničí jede celoročně nebo si snad myslíte, že na léto to zavírají, aby byly okurky pěkně z půdy? 😀

Polopaticky celoročně cokoliv dovezeného z velkopěstíren, což je skoro všechno, je vypěstováno v hale ve vodě a utrženo před několika týdny.

Jestli vy v tomhle vidíte dostatečnou náhražku našeho pěstování na polích, tak já teda ne.

drvodelkafialova
drvodelkafialova (623 příspěvků) 19.02.2024, 10:58:39 xxx:xxx.f24:15de

https://medium.seznam.cz/clanek/mlsoun-almeria-hororova-oblast-spanelska-ktera-zasobuje-evropu-zeleninou-3872

Dobrou chuť! Když pominu ,,kvalitu" levné zeleniny z tohohle plastového moře, levicově smýšlející člověk, by se třeba také mohl zamyslet nad tím, že nákupem podobné ňamky přispívá k vykořisťování tisíců dělníků, kteří tam otročí za méně než minimální mzdu. 

Mimochodem, skalním podpůrcům greandelu tohle plastové peklo nevadí, naopak. Údajně snižuje teplotu v oblasti, takže je to příklad hodný následování.

https://ekolist.cz/cz/publicistika/priroda/sklenikove-peklo-spanelsku-prospiva.a-nam-by-mozna-mohlo-prospet-taky

Buggyra
Buggyra (3262 příspěvků) 19.02.2024, 11:11:51 xxx.xxx.198.226

Já teda v zimě jahody mít musím, a tak si jich kilčo v létě zavařím a druhé kilčo zamrazím 🙂 Zrovna včera večer jsem u poslouchání Babiše motala jahodové knedlíky z tvarohového těsta (jsem se dokopala, už druhý týden mám na to chuť!).

mastnacek
mastnacek (526 příspěvků) 19.02.2024, 11:45:32 xxx.xxx.225.131

Fiala:

Dnešní demonstrace nemá s bojem za lepší podmínky zemědělců mnoho společného. Demonstraci pořádají lidé, kteří se netají např. svou podporou Kremlu a sledují jiné cíle než zájmy zemědělců. Asi i proto se od dnešního protestu distancovaly všechny hlavní organizace, které zemědělce zastupují – Agrární komora, Zemědělský svaz i Asociace soukromého zemědělství. S těmi, kteří skutečně reprezentují zemědělce, jednáme a společně se bavíme o tom, co naše zemědělství potřebuje. Naposledy jsme se sešli ve čtvrtek. Chceme, aby zemědělství nadále plnilo svoji zásadní roli v rozvoji venkova, kvality a dostupnosti potravin a péče o krajinu. A aby pro to měli naši farmáři dobré podmínky. Po roce fungování nové společné zemědělské politiky společně vyhodnocujeme, jak se daří plnit její cíle. Ostatně, to jsme slíbili, když vstoupila v platnost. Ministerstvo zemědělství dále připravuje řadu opatření, která mají pomoci českým zemědělcům se snížením dopadů evropských regulací a přebujelé byrokracie. Právě sílící byrokracie a negativní dopady přílišné regulace a omezení uplatňovaná mj. v souvislosti s Green Dealem jsou hlavním zdrojem problémů v zemědělství napříč Evropou. Proti přílišné byrokracii a regulaci jsme vždy v evropských institucích vystupovali a budeme tak činit i nadále. Zároveň u nás chceme podpořit středně velké zemědělce. Dnes víme, že podpora malých farem díky opatřením naši vlády funguje, ale středně velcí zemědělci potřebují úpravu podmínek, protože dopad regulací na ně byl významnější než na jiné typy zemědělských podniků. Vláda se kontinuálně baví se všemi, kteří mají zájem o dialog. Proto jsme schopni nacházet dobrá řešení. Za poslední dva roky jsme to dokázali již mnohokrát. Mezi ty, kterým jde o zlepšování kvality života v naší zemi a o její prosperitu, ale bohužel nepatří organizátoři dnešních demonstrací. Ukazuje to i jejich průběh, který komplikuje život občanům hlavního města a žádná řešení skutečných problémů českých farmářů nepřinese.

Repta-A-Repta
Repta-A-Repta (55 příspěvků) 19.02.2024, 11:51:46 xxx.xxx.250.214
Odpověď na příspěvek uživatele assil z 19.02.2024, 10:41:43

Máte nějaký vhodnější realistický a ekonomicky realizovatelný nápad, jak uspokojit potřeby 750 milionů Evropanů ohledně ovoce, zeleniny apod.?

🙂

megi-the-pes
megi-the-pes (2254 příspěvků) 19.02.2024, 11:59:36 xxx.xxx.124.6

No ano, u nás jsou to podporovatelé Kremlu, demonstranti po celé Evropě jsou ale zemědělci. 

Co budou politici hlásat ve čtvrtek?
Tam budou protestovat ti správní, ti protiruští, takže stejné požadavky budou vyslyšeny, ba něco se fakt změní?

Tak já čekám na čtvrtek.  

Buggyra
Buggyra (3262 příspěvků) 19.02.2024, 12:07:57 xxx.xxx.198.226

Organizátoři jsou sice pochybní, ale do té Prahé jedou přece Pepíci a Frantové fakt z těch zemědělských podniků, ne? Že se nahoře něco domlouvá mezi kámošema u píva, to je asi upe nenechá klidnými.

mastnacek
mastnacek (526 příspěvků) 19.02.2024, 12:12:21 xxx:xxx.6a0:280b

Co by politici ale i verejnost nejradsi? Aby ti pitomci se zakladnim vzdelanim ( podle nich ) zemedelci, makali s motikama od nevidim do nevidim a drzeli hubu, delali za nula nula nic, aby ti preplaceni zmrdi z praglu a mest meli zradlo nejlip zdarma? Nakalet mladezi.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.