Aktuálně: 4 977 inzerátů173 979 diskuzních příspěvků17 749 uživatelů

Protesty zemědělců

anonymní2anonymní (neregistrovaný) 22.02.2024, 09:27:38 xxx:xxx.6014:dac3
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 22.02.2024, 06:38:33

Však tam máme zastoupení v EU V radě, stálí reprezentant tam a tu pro oblasti. Každá mince má dvě strany, s tím budete pravděpodobně souhlasit, předpokládám. To není o úhorech ani o produkci co to dá každý rok. Prostě všeho s mírou a s ohledem na udržitelnost. I dříve se nechávala pole ladem. Akorát nebyla spojená od vesnice k vesnici, takže tam byla zastoupená i ta příroda …brouci, hmyz, ptáci a tak. Drancovat planetu můžeme, ale ocamcaď pocamcaď si já teda myslím. Po nás přijdou další pokolení. Primárně by se komise EU měla postarat o to, aby ten, kdo nás tady živí stran jídla z toho prosperoval. Jenomže…co je to prosperita? Kolik je “spravedlivá” marže? Celý ten řetězec, než si to koupíte…  Malý nikam nepronikne ve větším, aby rostl. To si ohlídají žraloci. Jsou dotace spravedlivě dělené? Dotace nevymýtíme, nelžeme si a nebo hodně hodně ztuha.

Jak je možné, že se bojíme zválcování masem z Argentiny? Tam to musí vykrmit, porazit a nachystat na cestu do Evropy, tady skladovat, rozvést, prodat. A furt jsou lacinější než farmář u nás? Není něco špatně? A co Gréta na tu uhlíkovou stopu? Ale na toto jsem zatím neslyšel odpovědi. 

Anonymní (neregistrovaný) 22.02.2024, 09:42:37 xxx.xxx.16.40
Odpověď na příspěvek uživatele anonymní2anonymní z 22.02.2024, 09:27:38

Trošku rozhled by to chtělo…podmínky evropských zemědělců s americkými fakt nejde srovnávat. 

anonym2anonym (neregistrovaný) 22.02.2024, 10:10:38 xxx:xxx.df90:e354
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 22.02.2024, 09:42:37

Jj, trošku rozhled by to chtělo. U mně? U vás? A taky schopnost porozumět psanému textu😉  Nevýhoda diskuzí takto je, že jsme si možná neporozuměli. Celý ten můj příspěvek byl myšlen tak, že si volíme a platíme komisi EU, hlavní “sráče” (by řekla má babička/máma…Moraváci chápou)  a tisíce úředníků. To není “TA” EU. To jsme už hafo let MY! Jak Fiala tak Babiš i ti před nimi měli za povinnost hájit naše zájmy🙄 Dělali to/dělají to? Nemyslím si. Exekutiva EU má mít za povinnost chránit EU trh a tím potažmo i ten náš.  Dělají to málo/dostatečně/. Nebo ne a proč? 

Takže…proč ten Američan, Argentinec a ostatní mimo EU by měl ke mně do krámu superhyper nadnárodního řetězce umět dodat hovězí v ceně, které ani ti s velkými dotacemi v rámci EU nedokáží konkurovat? Je to stále ten volný trh, o které je celá mantra? NE, není.

To bylo mimo EU. Teď příklad v jejím rámci. Krkovice ze Španělska pravidelně v akci za ceny, co u nás nejde vyrobit. Ale kdo dá dobrovolně o kilo masa kilo navíc, aby dotoval málo dotované české zemědělství?😜

Anonymní (neregistrovaný) 22.02.2024, 10:40:01 xxx.xxx.16.40
Odpověď na příspěvek uživatele anonym2anonym z 22.02.2024, 10:10:38

Tak v první řadě, mluvte za sebe. Já nikdy tenhle progresivní levicovy bordel nevolil.

Jestli si někdo myslí že se k nám budou dovážet potraviny za stejnou cenu jako ted, je naivní blázen. Hned jak bude zničena česká konkurence, nestacite se divit..a vlastně dobře vam tak. Co si volite to sklidite.

Anonymní (neregistrovaný) 22.02.2024, 11:13:00 xxx:xxx.c7f6:d804
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 22.02.2024, 10:40:01

A koho jste volil? Co jste pro to, jako občan, udělal? Ach jo…zkratky jako levicový bordel. Já, rodina, obec, společnost…společný jazyk, kultura, historie, stát a tak. Jsme malý stát, ale je to o politice, aby nás bylo slyšet. Chcete ven z EU? No prosím. Máte alternativu v dnešním světě?

Unavuje mě to.

My se budeme divit? My? A vy ne? Jste asi hodně a na dlouho a dlouho soběstačný a nebo soběstační, pokud je vás víc (doma, v klanu a tak). 

Anonymní (neregistrovaný) 22.02.2024, 13:17:27 xxx.xxx.16.40
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 22.02.2024, 11:13:00

Taky mě to unavuje. Evidentně jsem volil jinak nez většina, proto nejsem překvapený ze současného vyvoje. Takže ne, nedivim se

Anonymní (neregistrovaný) 22.02.2024, 14:07:27 xxx:xxx.df90:e354
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 22.02.2024, 13:17:27

Demokracie. Nic lepšího nikdo nevymyslel si myslím já. To že že si “Δημοκρατία” (děkuji Wiki) střihla maličkou zatáčku od původního úmyslu neznamená, IMHO, že je to špatná myšlenka. Zkratky bolí. Vás možná aktuálně online peněžně nebo myšlenkově, ale to vás nezbavuje možnosti se angažovat. Mluvte doma, s přáteli, ve své sociální bublině a klidně i v širším okruhu. Máte stejný názor podpořený argumenty a vzájemnou diskuzí? Jste bolestínek? Ne? Tak to řešte. S rozvahou a argumenty. Je třeba nalézt konsensus. Ne plakat. Nejste sám/sami. Kde končí vaše svoboda, začíná má nebo dalšího z nás. Pokud chceme něco změnit, musíme spolu mluvit. Mluvit ideálně online (u nás v hospodě ne, je zavřená, málo tam chodilo lidí)🙄 Jsme tady, u nás doma. Svět se mění, možná rychleji, než chceme. Jsme sice malá země, ale i když se zdá, že jsme přizdisráči, nemyslím si, že je to pravda. 

Konec přednášky🙂


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.