Aktuálně: 4 802 inzerátů176 187 diskuzních příspěvků17 780 uživatelů

Naši adopťáci

Varaxi
Varaxi (505 příspěvků) 06.03.2024, 13:10:24 xxx.xxx.137.233

Paradoxně u psů, kteří pocházejí z komplikovaného zázemí, se mi osvědčilo jako low-cost krmivo Profine. 
Jako není to nic moc. Ale psům to často prostě sedí, i když by to člověk neřekl. Stejně jako BritCare - je to krmivo na hraně, ale jsou psi, kteří na něm prospívají a nic moc jiného jim nesedí. Nevím ale, do jaké míry to je polepšení, CIBAU neznám. 
A ještě zkuste mrknout na Petkult, to jsou dobré granule. Ne výjimečné, ale dobré ano. 
Nebo na to jít úplně od lesa a vzít to nejjednoduší krmivo. Tam by možná stála za pokus značka Magnusson - to je obilí a maso, zakápnuté olejem a posypané špetkou brambor a kvasnic. V některých recepturách je vajíčko nebo trocha zeleniny. Jsou dle složení vesměs skoro stejné, rozdíl bývá v analýze, tj. v procentuálním zastoupení toho složení. Ale je to jiný typ granulí, nevím, jak se na to Váš pes bude tvářit. 
Na podobném principu funguje Lupo a některé receptury Lukullus a Marcus Mühle. 
Magnusson, Lupo, Lukullus a Marcus jsou jiné granule - lisované za studena, pečené, prostě alternativní. Což může být jak fajn, tak i naopak horší - záleží na individuálním nastavení psa. 
Prakticky nedokážu srovnat mnou zmíněné granule s CIBAU, tím nikdy nikdo z mých známých nekrmil. Já dávala občas Petkult, Lukullus, Marcus a Magnusson, ostatní znám z referencí. 

megi-the-pes
megi-the-pes (2259 příspěvků) 06.03.2024, 14:09:02 xxx.xxx.124.255

Jako že dostal ochutnat maso, kostičku, když vařím, tak odhazuji odřezky… a to vyhodil? Syrové, vařené? 
Granule by měly být podobné, tj. cca stejně bílkovin, tuku a vlákniny, a když má teď s rýží, tak ty nové, ať jsou taky takto. 
Profine jsou Brit, 
Petkult ok, jsou také na rýži většinou, tučně nevím, jak jsou, ale chtělo by to neskákat moc - z 12 na 20 by mohlo být moc. 
Marp je s rýží a drží takové střízlivé hodnoty. Barking heads některé také. 

Než samotné maso do žaludku bych možná zkusila ho zabalit. To maso. Do hodně přílohy… a možná zatáhnuté, vařené. 
Nebo naopak pečené, že by se to podobalo tvrdé granuli?
Za poslední souvětí mě, prosím, nekamenovat. 🙂 Rozkousal to maso?

Arosek
Arosek (265 příspěvků) 06.03.2024, 14:39:23 xxx.xxx.43.104

Varaxi, Magi - moc dekuju, pohledam. 

Maso dostal trikrat. Prvni byl kousek kureciho, krajela jsem rizky. Cca velikost polevkove lzice. Slo to vem behem minuty. 

Druhy pokus byl vymenit mu konzervu za maso. On je z docasky nastaven na grancle a k tomu kus konzervy Marp jehneci. Dostal tuhle kombinaci jak je zvyklej a k tomu zamichano asi 50 g. skrabane veprove kyty. Opet behem minuty venku. 

Potreti jsem zkusila 100 g. mix vepr a krava, vse.libove, struktura jako prvni prikrm pro stenata. To vydrzel asi 15 minut. 

Necham ho ted jeste chvili na tom co je zvykly, bere jeste atb. Pak mu zkusim posunout grancle o maly kousek k lepsimu a pokud bude ok, asi mu to maso budu nejdriv varit. Uvidime co mu sedne. 

Vahine
Vahine (478 příspěvků) 06.03.2024, 21:34:53 xxx.xxx.179.11
efe:

Posílám slíbenou softshellku. V zádech je delší, ale to se dá založit, jinak sedí dobře. Ta druhá oranžová je obyč pláštěnka z Lidlu, sedí taky překvapivě dobře. 

Obrázek Obrázek

A já zas posílám pláštěnku-overal do pořádnýho slejváku, dneska dorazila….na rozdíl od bělouše mám déšť ráda, tak teď už se nebude vymlouvat a pěkně půjdeme 🙆‍♀️

Pes lesní 🌲hurtta ve slevě, nekup to! 😀

Obrázek
Doron
Doron (1864 příspěvků) 06.03.2024, 23:19:36 xxx.xxx.162.21

Hele, je to hezký, ale já bych k čubině viděla něco se vzorem skotský kostky nebo tak něco.🤣

Je tak krásná, taky by mě bavilo jí nakupovat.🥰

efe
efe (1086 příspěvků) 07.03.2024, 09:04:50 xxx.xxx.199.5
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 06.03.2024, 23:19:36

Chtěla jsem něco fakt hodně viditelnýho, protože venčíme hodně za tmy, tak aby byla vidět.

Vahine
Vahine (478 příspěvků) 07.03.2024, 12:09:36 xxx.xxx.50.190
Odpověď na příspěvek uživatele efe z 07.03.2024, 09:04:30

No ono bylo už po večerce, tak chtěl chrápat a panička by zase nespala, kdyby nevěděla, jestli trefila velikost….to je totiž naše první hurtta obleček…tady na týhle fotce si o mě myslí moc vošklivý věci….👀🤦‍♀️

Obrázek
Sardullah
Sardullah (1005 příspěvků) 07.03.2024, 20:34:03 xxx.xxx.221.216
Vahine:

No ono bylo už po večerce, tak chtěl chrápat a panička by zase nespala, kdyby nevěděla, jestli trefila velikost….to je totiž naše první hurtta obleček…tady na týhle fotce si o mě myslí moc vošklivý věci….👀🤦‍♀️

Obrázek

Tahle fotka by byla spíš do nějakého vlákna “týraný pes”…ten pohled je hodně výmluvný😂

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 07.03.2024, 21:25:37 xxx.xxx.119.6
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 07.03.2024, 20:56:43

No, tak aspoň mu Vahine na ten odchod pořídila superprďáckou pláštěnku (krásná barva!), chůdě Vahine, ta teda musí škytat.

Vahine, nebojte se, věřím, že raneček si bělouš nesbalí.

Trickyvoo
Trickyvoo (398 příspěvků) 07.03.2024, 22:58:57 xxx.xxx.62.63

Taky bych řekla, že Bělouš nesdílí Vahinino nadšení z nové pláštěnky 🤣. 

Jinak nechci kazit radost z nového produktu, ale Malina nemá ráda ani mokro na capky. Když je venku mokro a už třeba neprší, tak jí stejně musím přemlouvat, aby se aspoň vyčůrala. 

Vůbec mi její přístup k morku přijde trochu záhadný. Protože do potoka si vleze i když není moc teplo a klidně si ty capky na močí, ale z domu jí prostě do mokra člověk nevyšťouchně. Jednou jsem to udělala a myslím, že kdyby to uměla, tak volá Ligu na ochranu zvířat. Ty pohledy bych si za rámeček nedala, jak po návratu šla na mě zírat “Tak jsem byla venku, jsi spokojená, ty hnusná tyranko?” 🤭

Vahine
Vahine (478 příspěvků) 08.03.2024, 07:06:05 xxx.xxx.50.190
Ronja s motejlem:

No, tak aspoň mu Vahine na ten odchod pořídila superprďáckou pláštěnku (krásná barva!), chůdě Vahine, ta teda musí škytat.

Vahine, nebojte se, věřím, že raneček si bělouš nesbalí.


Neškytala jsem a jsem ráda, že pohled pobavil…už byl unavenej, autista je zvyklej být ve 22h v pelechu a nebo když ne v pelechu, tak na gauči a má zapnutou funkci “nerušit” 😀

Nooo, on teď chodí fakt rád ke staré paní-jeho fanynce, co ho občas hlídá u sebe, když jsme v práci a tak se trochu bojím, aby si ten čemadan nesbalil 🙈  

Jinak, když lije, měl by nejraději svého komorníka s velkým deštníkem, který by za ním cupital, ale to má smolíka, tahle pláštěnka je prostě maximum. ☺ je to dobrej matroš 👍

Orionka (neregistrovaný) 08.03.2024, 07:16:38 xxx.xxx.165.181
Vahine:

Neškytala jsem a jsem ráda, že pohled pobavil…už byl unavenej, autista je zvyklej být ve 22h v pelechu a nebo když ne v pelechu, tak na gauči a má zapnutou funkci “nerušit” 😀

Nooo, on teď chodí fakt rád ke staré paní-jeho fanynce, co ho občas hlídá u sebe, když jsme v práci a tak se trochu bojím, aby si ten čemadan nesbalil 🙈  

Jinak, když lije, měl by nejraději svého komorníka s velkým deštníkem, který by za ním cupital, ale to má smolíka, tahle pláštěnka je prostě maximum. ☺ je to dobrej matroš 👍


Domnívám se, že pláštěnka to nezachrání. Bude mu pršet na hlavičku, na ouška, z obočí mu poteče do očiček. Když chce panička lítat v dešti - tak jedině kočárek. Pěkně s boudičkou a měkoučkou dečkou.

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 08.03.2024, 07:44:40 xxx.xxx.119.6

A tak to je hezký, hlídací “tetička" v okolí. No tak, doufám, že nějaký nevěrnosti nebude provozovat🙂. Náš má taky milovanou chalupářskou tetu, a je to vopravdu láska, ale musím říct, že vždy, když jsem řekla “jdeme domů,” tak šel…i s nadšením😁. 

Se slejvákem to má takhle spousta psů, psala to Trickywoo, já to mám doma taky. Na nějaký toulání ve slejváku to není ani s pláštěnkou - respektuju, ale že je to komfortnější, znát je. Hlavně je to pojistka, kdyby nás něco ošklivýho zastihlo na výletě.  Tak ať je spokojen.

Dafi
Dafi (79 příspěvků) 12.03.2024, 18:02:33 xxx.xxx.136.20
Odpověď na příspěvek uživatele Orionka z 08.03.2024, 07:16:38

Orionka-ještě že mí psi nemí číst a psát🙂

už vidím jak si OBA! objednávají kočárek,vyhazují pláštěnky….🙂

Sardullah
Sardullah (1005 příspěvků) 12.03.2024, 18:41:59 xxx.xxx.27.27
Dafi:

Orionka-ještě že mí psi nemí číst a psát🙂

už vidím jak si OBA! objednávají kočárek,vyhazují pláštěnky….🙂


Tak to já jsem v klidu… kočárek, kam se vejde pyrenejka a berňák neexistuje😇


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.