Aktuálně: 4 959 inzerátů174 205 diskuzních příspěvků17 751 uživatelů

Naši adopťáci

Arosek
Arosek (263 příspěvků) 28.02.2024, 12:14:06 xxx:xxx.55ed:e9fe

Tak uz jsem dospala cestu, sice na me hopsla chripka, ale uz mi to aspon trochu mysli 😀

Takze Saggi, drive Bady, je udajne 9-10 let stary GR ze slovenske osady. 
Povidali ze mu hrali … z osady sice je, ale je to GR bonsai (odhadem 50 cm v kohoutku a 20 kg) - takova hodne drobna fenka. A je mu minimalne 12. 

Ale je bozi 🙂

Trochu zdrojar (aby taky ne), ale vyborne komunikuje se psama i lidma, je hodne vnimavej, pozoruje, zjistuje jak to tady chodi. Kocky mu sice prvni den lezly pomerne dost na nervy, ale vzhledem k tomu ze Carka mu zdrhne a Cestmir je splachovaci a vzhledem k tomu ze jsem se zlobila a on je fakt hodne vnimavej, tak uz je ignoruje. Ale k misce mu je jeste radsi nepustim 😀

Uz se stihl poskorpit s Primem, pac zradlo, ale nejde natvrdo, spis vystipe za nejakou svoji nastavenou hranici osobniho prostoru. Povrkava si kdyz mu tam nejaky pes vleze, resp. povrkaval prvni den a zjistil, ze mu na to smecka prdi a i kdyz on je zkousi vystipat, neopetuji utok. A on fakt neni dementni, aby sel do likvidacniho utoku, uz jen proto ze jeste netusi jake jsou vazby a kdo koho brani, zato tusi se se svoji vahovou a vekovou kategorii to asi pripadne nevyhraje 😀

Co me bavi je fakt, ze Otik desne ozil (rada pro povzbuzeni stranouciho seniora - poridte mu jineho seniora 😀) a ze dokonce i Otik ho respektuje, neotravuje a uci co a jak. A dokonce i pometla Ferida, Prim a Skvarek okolo nej chodej div ne po spickach aby ho nesmetli 🙂

Suma sumaru - davam tomu mesic, dva a bude plnohodnotnym clenem smecky 🙂

Jo a jedna rani posnidanova a poprochazkova. Na posteli z leva: kus Erisky, Drake a Saggi, dole z leva kus Prima a Otik. Je hezky videt proti Drakeovi jak je drobouckej a malickej a taky jsou hezky videt diry v modrem prehozu, coz je Otikovo prace 😀

Obrázek
Xerxova
Xerxova (775 příspěvků) 28.02.2024, 13:27:51 xxx:xxx.ff0a:2eba
efe:

Jinak z Baru je pěkná Keliška, číhá na sousedovic čubu pěkně přes vokno 😀

Obrázek

hezky se rozkoukává - je to prostě aktivní veselý skřítě… někdy i bez hlavy 😄

Obrázek
keriton
keriton (468 příspěvků) 28.02.2024, 13:32:34 xxx.xxx.80.46

My měli nedávno zase zážitek… Teď už se nad tím usměju, ale v tu chvíli jsem moc v klidu nebyla, když pes nechal veškerýho vyvádění před víc jak půlrokem a najednou tohle (navíc s vidinou, že další den musí být opět sám a ještě delší dobu).
Bylo to patrně únavou po jedné větší akci, další teorie je háravka, možná kombinace obojího. Naštěstí toho po dvou dnech nechal a vrátil se do normálu. 

Každopádně jsem se “aspoň” dokopala přestat se vymlouvat a začít makat na lepší samostatnosti, protože jinde než doma mu zvládání samoty teda moc nejde.

Obrázek
Arosek
Arosek (263 příspěvků) 28.02.2024, 13:37:10 xxx:xxx.55ed:e9fe
Odpověď na příspěvek uživatele efe z 28.02.2024, 12:50:03

Zdravej je v ramci dvanactiletyho deduly z osady.
Od utulku ma udelany zuby a je vykastrovany (mel cystu na prostate a zanet jak prase). 

Krev co delali tam vypada na ten vek a peci/nepeci skvele, jen vyssi bilirubiny, ale to muze byt tou prostatou a zanetem. Jeste dobira atb a nejaky leky na jatra, pak pujdem na testy a uvidime. Kdyztak se holt Otik podeli o dietku 🙂

Prochajdy zatim chodi kratsi, jeste ma stehy a ty atb, tak ho nechci honit po lesich. Ale tape mu to vyborne, tak bud je ok i na kloubech, nebo ma vyhodu ze je lehkej. 

Az se trochu aklimatizuje pujdeme na rtg jen aby se vedelo. Bud dostane jen nejakou kloubku, nebo Alavis nebo uvidime. 

Zubu moc nema, predevsim dolni rezaky jsou fuc komplet. Coz znamena ze se mu hur zere, ale zas je to fajn zmena proti tem mejm hltounum 🙂

Postupone ho zkusim prevest na masicko a casem mu dosypu to co povazuju u gerontu za standart - Karsivan, Karnitin, kloubka, vitaminky. Ale postupne, ted se bojim ze by z toho mohlo mit jeho telo sok 😀

Arosek
Arosek (263 příspěvků) 28.02.2024, 13:38:11 xxx:xxx.55ed:e9fe
Odpověď na příspěvek uživatele Sarah01 z 28.02.2024, 13:19:39

Jj, je v pohode. 
Jeste si to samozrejme musi sednout, musi se naucit stekat cesky 😀 A najit si misto v nove smecce. 
Ale pujde to, on neni konfliktni.

Vahine
Vahine (460 příspěvků) 28.02.2024, 14:59:46 xxx.xxx.179.11
Odpověď na příspěvek uživatele keriton z 28.02.2024, 13:32:34

😲😳mazec…to byl teda pořádnej rauš!!! 

U nás to ze strachu a rozrušení odnesla jenom podlážka v boudičce, není teda skrz, je to kvalitní, jak vidno. Vím podle aplikace, že to bylo vrtáním u sousedů, vrtali ve všech bytech, tak už toho bylo taky na bělouše dost…po zbytek dnů, co vrtali, byl, po dobu, co jsme v práci, u staré paní, běloušovy fanynky, co tu na nás čekává ráno až půjdeme ven a má od ní asi 3 hračky. Znají se 3 roky už. Od prvního dne u ní spokojeně prospí dopoledne a pak koukají prý na telku nebo probíhá dokola futrama a hrají si. Koukala jsem jako tele na nový vrata, jak tam zapadnul! Občas, tak 2x v týdnu tam bude chodit, má rád babičky, cvrček a ráno mě tam sám táhne ☺

Keriton držím palce, aby se nic podobného neopakovalo! 🙏🍀

Obrázek
Sarah01
Sarah01 (1527 příspěvků) 28.02.2024, 15:57:27 xxx.xxx.162.253
Arosek:

Jj, je v pohode. 
Jeste si to samozrejme musi sednout, musi se naucit stekat cesky 😀 A najit si misto v nove smecce. 
Ale pujde to, on neni konfliktni.


Tobě svatozář, fakt. 😇 Já bych to nedávala. 

Arosek
Arosek (263 příspěvků) 29.02.2024, 09:39:14 xxx:xxx.558e:e715
Odpověď na příspěvek uživatele Sarah01 z 28.02.2024, 15:57:27

Co bys nedavala? Osm psu?

No jako je to obcas na hlavu, hlavne kdyz mladosi chcou behat a duchodci se tahnou jak svatej smrad 😀 Ale da se vsechno. 

Svatozar si zaslouzi muj drahy ze - ac kockar - neremca. A pak lidi z Otikovo skupiny, ze Saggimu umoznili novy zivot u nas 🙂

kometa
kometa (4195 příspěvků) 29.02.2024, 09:59:33 xxx.xxx.224.101
Odpověď na příspěvek uživatele Arosek z 28.02.2024, 13:37:10

Jenom jsem zapřemýšlela - jak souvisí vyšší bilirubin s prostatou a zánětem čehokoliv (kromě jater)?

Sarah01
Sarah01 (1527 příspěvků) 29.02.2024, 10:24:42 xxx.xxx.11.197
Arosek:

Co bys nedavala? Osm psu?

No jako je to obcas na hlavu, hlavne kdyz mladosi chcou behat a duchodci se tahnou jak svatej smrad 😀 Ale da se vsechno. 

Svatozar si zaslouzi muj drahy ze - ac kockar - neremca. A pak lidi z Otikovo skupiny, ze Saggimu umoznili novy zivot u nas 🙂


Jednak osm psů a jednak tolik gerontů. Musí to být na psychiku hodně náročný, když začnou naráz odcházet.  Já mám teď tři ve věku 7, skoro 7 a skoro 5 a taky to za pár let bude náročný. Chtěla bych si nechat štěně ze svýho odchovu a pořád to nejde, nezvládla bych to a je otázka, jestli to za cca 2 nebo 3 roky půjde.

efe
efe (1052 příspěvků) 29.02.2024, 11:56:01 xxx.xxx.199.5

Já teda musím přiznat, že po tý spoustě předešlých mopslích gerontů mě normálně po přivezení Barči přepadaly záchvaty úzkosti. Myslela jsem, že jsem ty nehezký odchody překonala, ale najednou se mi to všechno vrátilo a mně se dělalo fyzicky zle jenom když se pes blbě podíval. Už mi můj mozek předhazoval nejčernější scénáře. Fuj. Není to na lexaurin? 😟

Vahine
Vahine (460 příspěvků) 29.02.2024, 12:20:36 xxx.xxx.50.190

Bude líp, Efe, je to normální stav, jen potřebujete víc času, jste citlivější duše. Měla jsem to podobně, je to nepříjemné až téměř do paniky s nevyřčenými  otázkami, co že se to se mnou do háje děje? Jde-li to, snažte se rozptýlit se prací, procházkou se zvířátky…Baruš Vás povzbudí….viďte 🍀 buďte k sobě laskavá, odměňujte se, dostatečně odpočívejte a dělejte to, co jindy pomáhá třeba právě jen a jen Vám

janaa
janaa (382 příspěvků) 29.02.2024, 12:25:34 xxx:xxx.2e80:e3a4

Arosek je trochu masochista😂 faktem je,že u nás jsem vyhlásila stop stav na cokoli nemého neštěněcího, jednak mě finančně Bellina vychází jak zbytek smečky a prachy si netisknu, Barunka už taky něco stojí, a v sobotu se mi smečka “oficiálně” rozdělí přesně napůl na seniory a neseniory. Byť Růža i Adéla jsou senioři jen na papíru. A co si budeme povídat, i já mám v podvědomí, že nás za pár let čeká období,kdy ty odchody budou kurva častý

Arosek
Arosek (263 příspěvků) 29.02.2024, 12:25:56 xxx:xxx.7c96:6b3b
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 29.02.2024, 09:59:33

Hele dle teorie veterinare je vyssi bilirubin znamka ze nekde zanet a jatra to resi. 

A protoze jediny zanet byla prostata a zuby, tak doufame, ze vyresenim obojiho to pujde dolu. 

Doufame a pro jistotu podporujeme jatra 🙂

Me to prijde jak kdyz ma pes v hube kamenolom a k tomu blbe ledviny a kdyz s emu zuby spravi, ledivny se zpelsi taky. Nevim jestli to tak je, ale tise v to doufam. 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.