Aktuálně: 4 804 inzerátů176 220 diskuzních příspěvků17 780 uživatelů

Naši adopťáci

Arosek
Arosek (265 příspěvků) 29.02.2024, 12:35:08 xxx:xxx.7c96:6b3b

Alenko, Efe, Jani …

Jako jo, Jana ma asi pravdu. Trochu masochismu v tom byt musi, protoze to proste kur..va boli kdyz odejdou. A je jedno jestli je mate od mimina nebo od seniora, boli to hrozne moc. 

Jenze … ja mam v sobe nastaveno, ze radeji at umre doma, nekde kde ho ma nekdo rad a stara se o nej a ten pes je stastnej aspon chvilku, nez sam v utulku/pangejtu/u boudy na retezu. Mam tak nejak pocit, ze jim tim aspon trosku vykompenzuju ten posr… zivot, co meli. 

Ale i ja mam obcas stavy, kdy to mozek neda. 2019 v kvetnu odesla Cirda. Moje od stenete, jendoznacna vudkyne smecky, zabalila to behem dvou hodin. Ruple aneurisma nebo nador, pitva se nedelala. A kamaradka tehda jen tak mezi reci pronesla, ze doufa, ze kdyz vudce smecky zavelel, tak zbytek gerontu neposlechne. 

Poslechli vsichni ☹️ Happynka sla dva mesice po Cirde, Mirecek dva mesice po Happynce. 14 dni po Mireckovi jsem si dovezla Kittynku, tri tydny jsme spolu “bojovali” o jeji vuli zit a ona to po trech tydnech proste zabalila. A to byla posledni pest mezi oci a tehda jsme si rekla, ze neco mladsiho. Ze dalsi odchod bezem par tydnu/mesicu proste nedam. 

Tak prisla osmileta Leonka. 

A vydrzela tri roky ☹️   

Jinak Jani - ja vim … Otik a jeho jatra jsou taky fajn kasicka na penize. Jenze to je prave ono - Otas, Senta a ted i Saggi jsou “korporatni psi”, takze ja jim muzu delat dobre, ale jen diky skvelym lidem ktere kolem sebe mam!

kometa
kometa (4313 příspěvků) 29.02.2024, 12:59:20 xxx.xxx.224.101
Odpověď na příspěvek uživatele Arosek z 29.02.2024, 12:25:56

A neutrofily jsou taky vyšší?

Nevím, jak u psů, ale u koček je to naopak - špatné ledviny = časté záněty v dutině ústní. Neboli nepomůže řešit zuby a dásně, když selhávají ledviny.

Arosek
Arosek (265 příspěvků) 29.02.2024, 13:31:53 xxx:xxx.7c96:6b3b
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 29.02.2024, 12:59:20

Netusim ted z hlavy, nekde mam ulozene vysledky krve. Vim ze byl bilirubin nahore a leukocyty. Takze proste zanet. Mam nekde ulozene vysledky, zkusim pohledat a nahrat.

Kocky ja zas prave neumim. Ale u psu to vazne je tak, ze vetsinou kdyz maji blbe zuby, zacne jim postupne odchazet vsechno uvnitr. Zaludk (zanety), ledivny, jatra … ja nejsem odbornik, k tomu at se vyjadrej povolanejsi. Ale z meho laickeho pohledu a zkusenosti mi to prijde, jak kdyby “mam v hube zoologickou plnou hnusnejch bakterii a jak je kazdej den polykam, tak mi to dela uvnitr paseku” 

Arosek
Arosek (265 příspěvků) 29.02.2024, 13:44:23 xxx:xxx.7c96:6b3b
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 29.02.2024, 13:32:59

Rada si prectu odpoved.

Moje zkusenosti se neopiraji o zadny vyzkum, jen proste leta praxe. Tak me zajima, jesli mam dobry nebo spatny vzorek populace 😀

efe
efe (1086 příspěvků) 29.02.2024, 13:48:26 xxx.xxx.199.5
Vahine:

Bude líp, Efe, je to normální stav, jen potřebujete víc času, jste citlivější duše. Měla jsem to podobně, je to nepříjemné až téměř do paniky s nevyřčenými  otázkami, co že se to se mnou do háje děje? Jde-li to, snažte se rozptýlit se prací, procházkou se zvířátky…Baruš Vás povzbudí….viďte 🍀 buďte k sobě laskavá, odměňujte se, dostatečně odpočívejte a dělejte to, co jindy pomáhá třeba právě jen a jen Vám


Díky. Já si třeba teď dělám radost nakupováním výbavy 🙂 protože, světe div se, mopslí pozůstatky se ve většině případů nedají použít - myslím co se týká garderóby, postrojů a tak. A nějakou softshellku to chce, teď je fakt to nejhorší počasí, lezavo, mokro a kolem nuly.

Aluška (neregistrovaný) 29.02.2024, 14:36:00 xxx.xxx.200.75
Sarah01:

Má se prý oteplit, až na 17 stupňů teď o víkendu. To už bych snad ani nemusela topit. 😂


Taky už se těším na netopení 😀

efe
efe (1086 příspěvků) 29.02.2024, 14:44:03 xxx.xxx.199.5

Nojo, teď na to koukám. Ale příští týden mají být u nás zase ráno mrazíky.

Mmch, v úterý jsem viděla v Hrádku nad Nisou plně nakvetlé azalky….

kometa
kometa (4313 příspěvků) 29.02.2024, 16:20:57 xxx.xxx.147.163
Odpověď na příspěvek uživatele efe z 29.02.2024, 14:44:03

Před školou zase magnolie - koukala jsem na ni z okna, z 2. poschodí to je dobře vidět.

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (778 příspěvků) 01.03.2024, 12:02:20 xxx.xxx.153.222

Efe, to je strašně příhodný, já teď hrozně uvažuju nad druhým psem…a pořád nevím, jetsli BŠO s PP, jelikož je to můj vysněnej pes….anebo jestli otevřít nároč nějakýmu bezdomáčovi.

Ale trošku tuším, jak to dopadne 😀


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.