Norský losí pes černý

Norský losí pes černý

Norsk Elghund Sort

Oficiální zkratka v ČR: NLC
Výška v kohoutku: 46-49 cm
Hmotnost: 17,5-18,5 kg
Délka života: 12-13 let
FCI: V. - Špicové a primitivní typy
Číslo standartu: 268
Využití: společník, lovecký
velikost písma:  A A A
10.10.2013     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     6201 zobrazení     0 komentářů

Původem je Norský losí pes černý tradiční lovecký pes původem z Norska. Dnes je toto plemeno využíváno při lovu losů a medvědů.

Norský losí pes černý je nebojácný, energický a bojovný lovecký pes. Jeho strategií je tiše pronásledovat losy nebo medvědy, které poté vystavuje a štěkáním k nim přivolává lovce. K lidem se chová velmi přátelsky, ke své rodině až láskyplně. Je sociálně snášenlivý, přívětivý a oblíbený. Po pracovní stránce je velmi pilný, ostražitý, silný a vynikající strážce. Respektuje svého chovatele a je méně samostatný než šedý losí pes, protože při lovu těsněji spolupracuje s lovcem.

Norský losí pes černý je vázaný na lidi a dá se jen s mírnou dávkou důslednosti dobře vychovávat. Vždy ovšem zůstává loveckým psem, který, zůstane-li nevytížený a bez vazby na člověka, uplatňuje pouze svůj lovecký pud. Není to pes pro pohodlné lidi. Vyžaduje pohyb a zaměstnání a je vhodný pro kynologické sportovní aktivity. Je to velmi učenlivý, agilní, pohyblivý a vytrvalý pes. Při správné výchově je vhodným psem i pro bytové prostředí. Černý norský pes je velmi robustní a s oblibou se zdržuje ve volné přírodě. Jeho krátká a hustá srst vyžaduje od majitelů tohoto plemene pouze minimální péči.

Norský losí pes černýNázvy ve světě

Anglicky: Norwegian Hound

Foto: http://gammel.nt-elghundklubb.com

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.
Zatím zde nejsou žádné komentáře, napište první.