Trpasličí pinč

Trpasličí pinč

Zwergpinscher

Oficiální zkratka v ČR: MHP
Výška v kohoutku: 25-30 cm
Hmotnost: 4-6 kg
Délka života: 12-14 let
FCI: II. - Pinčové, knírači, molossoidní
Číslo standartu: 185
Využití: společník, pro seniory
velikost písma:  A A A
13.10.2013     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     9345 zobrazení     0 komentářů

Původem je trpasličí forma pinče stájovým lovcem potkanů a společenským psem dam. Zastaralé jméno „srnčí pinč" je odvozeno od červenohnědého zbarvení srsti srnčí zvěře. Dnes se toto plemeno využívá jako doprovodný pes.

Trpasličí pinč je poměrně drzý, temperamentní, velmi hravý a oddaný pes, bývá silně vázaný na svého chovatele. Je harmonického vzrůstu. Je sebevědomou osobností, která si svým vystupováním zjednává respekt a prosazuje se i u větších psů. K cizím lidem se chová toto plemeno nedůvěřivé. Je spolehlivým hlídačem a nepatří mezi hafany

Trpasličí pinč je vynikající, přizpůsobivý společenský pes, vhodný do aktivní rodiny, stejně jako může být dobrým společníkem pro starší, osamoceně žijící lidi. Při kontaktu s dětmi musíme brát ohled na jeho malý vzrůst. Trpasličí pinč se rychle oddá svému pánovi a dá se snadno vychovávat. Miluje dlouhé procházky, také vychutná měkké polštáře domácí pohovky. Pokud nemá dostatek pohybu, vznikají problémy s chováním. O jeho krátkou srst se dá jeho pánovi poměrně snadno pečovat. Přesto že je tak malý, je statným, plnohodnotným společenským partnerem, který chce být vždy v centru dění. V dobré péči se dožívá poměrně vysokého věku.

Trpasličí pinčNázvy ve světě

Anglicky: Miniature Pinscher, Německy: Zwergpinscher

Foto: http://www.ralfs-hundelexikon.de

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.
Zatím zde nejsou žádné komentáře, napište první.