Aktuálně: 5 019 inzerátů173 898 diskuzních příspěvků17 749 uživatelů
Ruza5
Ruza5 (988 příspěvků) 19.12.2009, 21:32:23 xxx.xxx.226.3
Také se přidám:Moc děkuji všem , kteří mi zde velmi dobře a ochotně radí a pomáhají s problémy ohledě "vrabčáčků".Přeji všem příští rok úspěšnější než ten letošní, hodně zdraví, nu korunek také, ale hlavně potěšení z těch našich "koníčků"
Obrázek
Ruza5
Ruza5 (988 příspěvků) 13.12.2009, 15:26:06 xxx.xxx.226.3
Ahoj, tak mi ve venkovní volieře začala zamrzat voda. Uvažuji o koupi topného kamene nebo desky.Mate s tím někdo zkušenosti? Pokud ano, mrkněte na www.topnekameny.cz a poraďte, co je nejlepší:-)).Taky jsem koukala na topnou rohož:dát na písek na to položit dlaždičky (po rekonstrukci jich máme dost) a neměla by zamrzat ani voda, tak by tam mohli posedávat aj ptáci. Co myslíte, poraďte prosím co nejdříve, ať to mohu koupit a nainstalovat.Jinak samozřejmě sháním informace i jinde..kde se dá:-))
Ruza5
Ruza5 (988 příspěvků) 20.11.2009, 21:50:07 xxx.xxx.226.3
Nu,možná budu trochu kontroverzní k ostatním příspěvkům zde.Předem podotýkám, že bych žádné ze svých zvířat nesežrala!Pokud pominu, že některá zvířata u nás nejsou jateční a tedy by to mělo být bráno jako týrání zvířat ,tak v tom nevidím až takový problém. V Peru se chovají morčata na maso, u nás je to mazel,v Polsku se chovají jateční koně, u nás je to zábava,jinde jedí chrousty , u nás jsou chránění, onde se chovají na maso psi, u nás je to přítel člověka. Je fakt, že mi jsme zvyklí na kuřecí, vepřové, hovězí a jinde ve světě na nás nazírají jako na "prasata",co jsou schopni sežrat krávu. Ano, papoušek pro nás je přítel, hobby, zábava..jinde jsou však běžnou součástí jídelníčku.To je prostě fakt.Nu a video..tedy tu ukázku chápu jako letmé přiblížení toho, jak se jí ve světě.A ano, patřím k lidem, kteří to odsuzují , ale na druhou stranu by mě celkem zajímalo jako zvědavce, jak chutná pražená kobylka,červ, žralok, chobotnice, mravenec, morče atd.Někteří by to i v koutku duše zkusili, ale bojí si to přiznat nebo napsat.Jak říkám ale..rozhodně to nepodporuji a nevyhledávám.
Ruza5
Ruza5 (988 příspěvků) 24.10.2009, 20:18:56 xxx.xxx.226.3
Nu s chovem zkušenost nemám, ale přidám trošku do mlejna. Již přes dva roky u nás ve vesnici nebyl vidět ani vrabec.Od té doby co mám papoušky a do krmítka sypu směs pro drobné exoty, každé ráno máme na dvoře hejno vrabčáků.Je to pěkné,protože se drží kolem voliery i jiná drobná havěť a po ránu je tam pěkně "ukřičeno".Těším se taky na sýkorky, to pak bude televize.-))
Ruza5
Ruza5 (988 příspěvků) 12.10.2009, 14:15:40 xxx.xxx.226.3
Zbyňku, mohla bych, prosím, poprosit o fotku celkového pohledu dolů do voliery, jak to máš řešeno? Trsy trávy máš vysazeny v zemině nebo nosíš z louky a necháš pak zaschnout?Ptám se proto, že mám na zeni cihly, na nich písek míchaný se zeminou a zatím nosím trsy z přírody.Jenže to se mi moc nezamlouvá.Chtěla bych tam dát zeminu a trsy zasadit, ale...jak potom s čištěním? Poraď , jak to máš řešeno ty? Mám 1,3 kř.čískou a nad nimi 4,4 andulky a 0,0,1 korelu:-)).Takže čurbesu po pár měsících dost a dost, zvlášť když dostávají dost často vrbu a zelené větve pro zábavu.
Ruza5
Ruza5 (988 příspěvků) 29.09.2009, 14:31:20 xxx.xxx.226.3
Drobné stavby (objekt o zastavěné ploše do 16 m2 a výšce max. 4,5 m), stačí jen ohlásit, patří tam i různé kůlny, dřevníky, sauna, zahradní chatka apod.Jak je to s povolením bez pevného podkladu, ale nevím.My to všechno řešili betonovejma patkama nebo chem.kotvama :-))
Ruza5
Ruza5 (988 příspěvků) 28.09.2009, 13:55:59 xxx.xxx.226.3
Nu, mám také sousedku, co věčně rýpe a "čumí "mi do soukromí.Nejdřív měla kecy na koně, ´pak na auto..ach jo.Pak ji manžel poslal do zadních partií a je klid.Je ale pravdou, že jak stáje, tak volieru, seník..vše máme podle "zákona" tak, aby si nemohla stěžovat na nic.Vzhledem k tomu, že sousedce je 95 let a má nepříjemnou dcéru (nevím proč by měla mít výhled do tvé zahrady?) mysli na zadní vrátka a to tak, že jednou ta dcéra může zdědit pozemek a dům mámy a může být problém větší.Ošéfuj si to hned všechno na začátku.Myslím, že už se to tu řešilo(nebo na ifauně),co se týče stav.povolení, té vzdálenosti od plotu, od obytných domů, preventivně bych řešila i to, aby se nemohla (třebas vzduchovkou) dostat na dostřel a další jiné "drobnosti" kterými by ti mohla ev. znepříjemnit chov.Na té fotce je za volierami její plot? Pokud je tvůj popřemýšlej o osázení tůjemi do výše cca 2-3m nebo o plotu dřevěném.(protihluková stěna a hlavně soukromí).
Držím palce a napiš jak se situace dále vyvíjí:-))
Ruza5
Ruza5 (988 příspěvků) 28.09.2009, 13:45:25 xxx.xxx.226.3
Mladé ještě nemám až příští rok, ale co čtu diskuse na toto téma, tak mě napadá jediné, proč jim lidé ptáky prodávají:" raději prodám za 80kč a mám je z krku,než abych to pak krmil přes zimu nebo dalších pár měsíců nebo mi to pak zůstalo doma. Jo ,pořád lepší vrabec v hrsti než holub na střeše." Toť můj názor na to, proč výkupáci stále mají co koupit. Co myslíte, je to tak?
Ruza5
Ruza5 (988 příspěvků) 21.09.2009, 13:52:38 xxx.xxx.226.3
Vzhledem k tomu, že jsem zastáncem dřeva :-)), Nechte si ji udělat u truhláře podle možnosti místa, šuplík udělá klempíř a pletivo myslím, že je vhodné pro andulky 16*16/1,2. lepší v pozinku a natřít černou nebo hnědou barvou na pozink.Pro lepší průhlednost.Pokud má sloužit pro staříky na koukání pro radost.Domnívám se, že cenově to vyjde..no ..nastejno, jen ta dělaná bude dle vašich potřeb a představ.I když ta kupovaná je hned... Toliko má skromná rada.
Ruza5
Ruza5 (988 příspěvků) 17.09.2009, 14:58:00 xxx.xxx.226.3
Nu, doufám, že nebudu muset tuto metodu nikdy použít, ale jsem ráda, že i o opačné straně chovatelství se tu takto píše.I když "neregistrovaně",ale to je jedno.No, kdyby nebylo zbytí, tak bych se skřípěním zubů a pod " prášky" taky zakroutila krkem nebo dala pod lopatu a skočila.Asi bych z toho pak měla "špatnej den",ale někdy holt musí člověk udělat krok stranou.Ale jak říkám...pevně doufám, že si pomůže příroda sama a já nebudu muset nikdy nic živého zabit.Dyk i kapra mi zabíjí přímo u kádí.
Ruza5
Ruza5 (988 příspěvků) 15.09.2009, 21:47:20 xxx.xxx.226.3
Zdravím,
dostala jsem dvě mega dýně.Semínka upražím pro nás, ale krmíte někdo papoušky dýní? Napište zkušenost,je mi líto dužinu vyhodit (nezavařuji :-( )
Ruza5
Ruza5 (988 příspěvků) 11.09.2009, 07:42:37 xxx.xxx.226.3
Ale má cenu a leckdy cenu zlata,hlavně z osobních zkušeností chovatelů, kteří sem přispívají a snaží se seriozně poradit.Takových rad si člověk váží.Člověk si to může vyhledat na seznamu, googlu, atlasu a bůhvíčem, ale není nad osobní zkušenost v praxi od "starých" praktiků.Takže i já se přidávám.MOC DĚKUJI:-))
Ruza5
Ruza5 (988 příspěvků) 10.09.2009, 21:17:23 xxx.xxx.226.3
Ahoj:
Hloh obecný


Latinský název Crataegus laevigata

Hlavní složky glykosidy, třísloviny, silice, flavonoidy


Vlastnosti hřejivé a vysušující





Jiné názvy :
hloch, loh, hlohovec, pluháč, plodům - kukačiny perličky, hrášek skřítků

Pěstování :
Roste na kamenitých stráních, mezi křovinami a na okrajích lesů. Teplomilná rostlina.

Sběr :
Sklízí se květ, list s květem, květen - červen, výjimečně jen listy, plody září - říjen. Květy sušíme ve stínu při t. do 40°C, plody do 70°C.

Ruza5
Ruza5 (988 příspěvků) 08.09.2009, 20:46:32 xxx.xxx.226.3
Nevím co nechápete, nemám je na chov (tedy že bych cíleně chtěla mladé a třepala se na ně a kupovala líheň), mám je pro radost.Je dobré si přečíst teorii,ale když jsem v praxi nikdy neviděla takové vajíčko,tak jsem..inu překvapena.Co se týče hnízda a vyvádění.Ano mám přečteno, že japonské nesedí a je třeba líheň použít, naopak, že čínské by mohli sedět.Říkám mohli! U obou chovatelů, od kterých křepelky mám, byli mladé vyvedené normálně pod samičkou, nikoliv z líhně.Proto jsem se ptala a čekala ,jestli hnízdo vytvoří.:-))
Nu, nevytvořili, vajíčka jsou v lednici a dojde na jejich "košt".
Obrázek