Tento druh se od delfína mexického pozná podle ploššího těla a kratšího zobáku a podle světlého pruhu od ramen až k ocasní ploutvi. Stejně jako jeho mexický příbuzný se rodí delfín kapverdský beze skvrn. Ty se objevují nejdříve na břiše a teprve později, s přibývajícím věkem, se šíří na hřbet. Loví v noci ryby a olihně, které se vynořují z hlubších vod. Ve dne se spokojuje s rybami z povrchových vod nebo pronásleduje kořist v písčitém dně při pobřeží.
Délka těla se pohybuje mezi 1,7-2,3 metry, hmotnost se pohybuje kolem 140 kilogramů.
Delfín kapverdský obývá Atlantský oceán; vyskytuje se podél pobřeží i otevřené moře. Tento delfín se dosud loví pro maso a jako návnada v Karibském moři.
Delfínovití (Delphinidae) jsou čeleď řádu kytovců, třídy savců. Jsou příbuzní s velrybami a sviňuchovitými.
Většina druhů této čeledi se vyskytuje na otevřeném moři, na rozdíl od delfínovcovitých. I když několik druhů, například orcela tuponosá, se zdržuje u pobřeží či v říčních tocích.
Jednotlivé druhy měří od 1,2 metrů k 7 metrům a váží od 40 kg po 4.5 tuny. Většina druhů však váží 50 až 200 kg. Vyskytují se celosvětově, nejčastěji v mělkých mořích. Všechny druhy se řadí mezi masožravce. Delfíni plavou rychlostí asi 26 km/h, ale byla už naměřena i rychlost 64 km/h.
Komentáře ke zvířeti