Holub Hamburský racek

Původ: Německo
Plemenná skupina: Holubi rackové
Průměr kroužku: 7 mm
velikost písma:  A A A
23.01.2014     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     1975 zobrazení     0 komentářů

Hamburský racek, nazýván též běloocasý racek je řazen mezi okrasná plemena holubů chovaná ve voliérách. Vzrůstem se jedná o malého holoubka jemné konstituce a kulatou hlavou. Končetiny tohoto plemene holuba jsou krátké, nezapeřené. Oči nejsou v hlavě posazeny příliš vysoko, zbarveny jsou žlutě až oranžově, obočnice bývají bledé. Hamburský racek je řazen do plemenné skupiny racků, ve které je zapsán pod číslem 0707.

Běloocasý racek pochází z Německa, konkrétně z Hamburku. Existuje barevný ráz černý a černopruhý, červený, žlutý, červenopruhý a červený kapratý a žlutopruhý a žlutý kapratý a sivý. Odchov mláďat je kvůli krátkému zobáku možný pouze při použití chův. Holoubata se kroužkují kroužkem o průměru 7 milimetrů.

Hrubé vady

Delší, užší tělo, užší, nebo plošší čelo, výrazně ploché temeno, delší, slabší, nebo málo skloněný zobák, šikmá chocholka, chybějící, nebo špatně vyvinuté rozety, chybějící náprsenka, bílé letky, barevná ocasní pera, nebo krytí ocasu, přerušované pruhy, nedostatky barvy pruhů, ostatní výrazné nedostatky kresby a barvy.

Pořadí důležitosti znaků při posuzování

Celkový dojem - hlava a zobák postava a postoj - chocholka a náprsenka barva očí a opeření – kresba.

Ing. Zbyněk Pokorný Ing. Zbyněk Pokorný
Agronom a chovatel

Autor webu a chovatel zároveň. Snažím se starat o obsah tohoto webu. Chovám exotické ptactvo: 2,2 aratinga jendaj, 2,2 aratinga škraboškový, 1,1 amazoňan žlutolící, 1,1 amazoňan běločelý, 1,1 papoušek senegalský, 1,1 alexandr rudohlavý, 2,2 holoubek diamantový a také 6 ks suchozemských želv ostruhatých (Geochelone sulcata) - 3. největší suchozemská želva na světě. Zatím jde o mladé želvy bez určeného pohlaví. V minulosti jsem choval největší skupinu želv čtyřprstých (Testudo horsfieldii) v ČR - 30 ks, které jsem řadu let odchovával. Časem u mě však zvítězila touha přejít na větší druh želv.

Autorem od: 28.02.2013

Foto: http://www.kv-rassegeflügelzüchter-mettmann.de

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.
Zatím zde nejsou žádné komentáře, napište první.