Holub Cášský racek štítník

Původ: Německo
Plemenná skupina: Rackové
Průměr kroužku: 7 mm
velikost písma:  A A A
09.02.2015     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     2212 zobrazení     0 komentářů

Cášský racek štítník je zařazen do plemenné skupiny rackové, kde je zapsán pod číslem 705. Původem se jedná o staré německé plemeno, které bylo od poloviny 18. století chováno v Aachenu a Porýní.

Plemenné znaky – typ původního německého racka štítníka se středním zobákem, téměř vodorovným držením těla. Barevný štít musí být intenzivně zbarven a silně lesklý, s náprsenkou.

Posuzované znaky – celkový dojem, tvar a velikost, barva, kresba, hlava, náprsenka.

Hlavu má cášský racek štítník hladkou, protáhle zakulacenou, bez plošinky. Zobák a čelo tvoří jednu linii, která přes pozvolný oblouk hlavy jde až na šíji.

Oči tohoto plemene jsou tmavé, obočnice jsou světlé. Ocas má tento pták krátký, dobře složený. Končetiny bývají krátké, neopeřené. Postavu má cášský racek štítník kratší, vodorovnou, širokou s dobře zakulacenou hrudí. Záda mezi rameny jsou široká, mírně spadající.

Cášský racek štítník se v chovech vyskytuje v těchto barevných rázech – černým červený a žlutý. Základní barva je bílá. Barevné štíty křídel jsou syté a bohatě lesklé. Barevný je štít křídla včetně křidélka, ostatní bílé, včetně 8-10 ručních letek.

Toto plemeno označujeme kroužkem o průměru 7 milimetrů.

Holub Cášský racek štítníkNázvy ve světě

Anglicky: Aachen Lacquershield, Německy: Aachener Lackschildmovchen, Francouzsky: Cravaté ´dAix la Chapelle

Foto: thepigeonbreed.blogspot.com

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.
Zatím zde nejsou žádné komentáře, napište první.