Aktuálně: 4 666 inzerátů177 738 diskuzních příspěvků17 796 uživatelů
Peťula
Peťula (665 příspěvků) 23.05.2010, 19:26:14 xxx.xxx.6.82
pro srovnání mezi modrou žlutohlavou perlovou a duhovou je největším kamenem úrazu kresba křídel. Přikládám srovnání v detailu. Duhová.
Obrázek
Peťula
Peťula (665 příspěvků) 23.05.2010, 19:20:32 xxx.xxx.6.82
Ahoj lidi, mé oblíbené téma :-). Škoda zase těch hádek :-(. Pokusím se odpovědět poctivě. Cena duhových je velmi různá, rozhodně je bližší výstavním andulkám než klasickým barevným. Je to dáno množstvím, trošku jiným způsobem chovu a také složitostí docílení požadované barvy. Takže milý zadavateli, když budete mít štěstí koupíte duhovku třeba i za 120,- na burze v přepravce plné různobarevných andulek, takový chovatel většinou s prominutím ani neví, co prodává. Když budete mít smůlu, naletíte na inzerát rádobychovateli 100% duhových andulek a za 500,- si dovezete domů pěknou perlovou. Za 5 let chovuˇvím v ČR o 7 cílených chovatelích věnujících se jejich chovu. Ti mezi sebou většinou jen vyměňují. V zahraničí je chov duhových andulek na jiné úrovni, a cena se pohybuje od 1500,- do 3000,-. Pokud však nebudete vědět co k ní spárovat, pravděpodobně se duhových mláďat nedočkáte. Přeji hodně štěstí v chovu. Přikládám pár fotek z dnešního dne.
Obrázek
Peťula
Peťula (665 příspěvků) 28.01.2010, 16:19:14 xxx.xxx.38.103
Já v ní nyní zimuji alexandry rudohlavé, ale mám v plánu do ní potom umístit papoušíčky. Myslím, že na aymarky by byla fejn, s neofémkami zkušenosti nemám.
Peťula
Peťula (665 příspěvků) 28.01.2010, 15:44:23 xxx.xxx.38.103
Díky za odpověď, ta černá je 120 x 80 x80, ale rozely v ní nezimuji, byli tam jen dočasně, pak jsem je prodala, a právě z důvodu malých volier přecházím na menší papoušky. Pro rozely se mi i 3m zdála malá, rádi dlouze a ryhle létají.
Peťula
Peťula (665 příspěvků) 28.01.2010, 15:20:37 xxx.xxx.38.103
Prosím o nějaké fotečky holoubků diamantových a hlavně volierek, ve kterých je chováte. Včera jsem se dvou ujala a tak jim chci postavit vyhovující volierku , nejdřív jen pokojovou a na léto venkovní. Zajímá mne, zda je možné ji na rozdíl od papouščích volier osázet nějakými keři a rostlinami. Děkuji předem za fotky, rady, zkušenosti i odpovědi.
Peťula
Peťula (665 příspěvků) 12.11.2009, 14:47:40 xxx.xxx.38.103
Přidám hezký příklad, mám v odchovech bílé žlutohlavé černooké, a na jiném fóru mi bylo vysvětleno, že jde o ... cituji: takzvané "bílé, žlutohlavé černooké" jsou ve skutečnosti 2f perly, spojení 0,1 fialová perla rovné kresby x 1,0 modrá žlutohlavá perla = všechna opalínová mláďata budou 0,1 , u 2f perel opalínovou kresbu neuvidíte. Rovní ptáci budou 1,0 štěpitelní na opalíny. .............. tomu říkám rozdíl, když to chci zadat do gen. kalkulačky. Kdo by řekl, že je to jedna a ta samá andulka :-)
Obrázek
Peťula
Peťula (665 příspěvků) 13.10.2009, 14:01:06 xxx.xxx.38.103
Ahoj, ačkoliv se všeobecně ví, že většina australských papoušků snáší naši zimu velmi dobře, bývají i v perfektní kondici. Já si dovolím s tím nesouhlasit, doma je jim líp. Takže pokud jich nemáte moc, je vždycky šetrnější vzít je na zimu domů.Já mám papoušky hlavně na to, abych mohla odpočívat u jejich volier, to v zimě stejně nejde. Vždycky, když si oblékáte zimní bundu, jdete ven krmit, a těšíte se zpátky do tepla, je dobré se zamyslet, jestli by i jim nebylo veseleji doma. Nemají na výběr. Vy ano!