Aktuálně: 4 946 inzerátů174 367 diskuzních příspěvků17 752 uživatelů
Peťula
Peťula (665 příspěvků) 21.08.2008, 07:44:47 xxx.xxx.6.82
ahojky Pavle, alexandři jsou moc krásní, ale na jaře už byl křik slyšet přes troje zavřené dveře, byla jsem šťastná po vynešení voliery ven, a oni taky. Jaká je tvoje představa? Radovat se nad budkami s mláďaty, nebo se každé ráno přivítat s papouškem čekajícím u branky na dobrotku? Plánuješ jen vnitřní odchov nebo časem i venkovní? Jestli jen vnitřní, vyber něco, co se ti líbí, a není vhodné to celoročně chovat venku. Jestli chceš krotší ptáky, tak jich tam moc necpi, do té malé bych dala maximálně dva páry agošků, i jeden by stačil, klidně z ručně dokrmených, a do té větší jeden pár něčeho na odchov mláďat, ať máš radost! :-), já alexandry, i přes ten křik.
Peťula
Peťula (665 příspěvků) 21.08.2008, 07:33:08 xxx.xxx.6.82
Potřebuji radu, ale prosím někoho, kdo to má vyzkoušené, nechci pranýř typu " to musí být jedovaté, udělejte to radši jinak, myslím". Mám 2 možnosti zimování, malé volierky v jedné místnosti anebo větší venkovní voliery přenesené do jiné místnosti, kde je bohužel plynový kotel :-(. Druhou možnost bych radši. Místnost je dobře větratelná. Díky za odpovědi. (alexandr malý, penant, kouřový, andulky, křepelky, růžohrdlý)
Peťula
Peťula (665 příspěvků) 21.08.2008, 07:24:40 xxx.xxx.6.82
Tak se mi to neosvědčilo, mám jedno upískané nespokojené kuře, protože ve volierce je se čtyřmi křepelkami dost rušno, takže jestli někdo budete řešit podobnou otázku, má zkušenost je: starší kuřata pryč, protože spokojená rodinka jen klidný hnízdící pár.
Peťula
Peťula (665 příspěvků) 14.08.2008, 22:04:05 xxx.xxx.6.82
Ahoj Jirko, neopustili, jen zrovna třeba o dvou párech nevím. Možná budu dávat pryč ty svoje, teď mě trochu víc naštvali, slepička opustila hnízdo po prvních dvou vylíhlých kuřatech, dvě se ještě vyklubala za studena, jedno uhynulo hned, druhé jsem udržovala uměle pod lampou dva dny a po návratu k ostatním také uhynulo :-( . Vyházela jsem 5 vajec s plně vyvinutými kuřaty, která prostě jen vystydla. Zajeď se podívat do Týniště na burzu, odchovy tam bývají pokaždé, starší nevím.
Peťula
Peťula (665 příspěvků) 14.08.2008, 07:12:19 xxx.xxx.6.82
Ahoj Ondro, ty teda zlobíš :-)))), dobře víš, kde tyhle informace hledat, jen tady v druzích a diskuzích najdeš pod vyhledavačem odpověď na spoustu otázek. Ale já ti odpovím, aratingy nechovám, vím, jen to, co si tu všude přečteš, a krásní jsou :-))). Měj se hezky!
Peťula
Peťula (665 příspěvků) 06.08.2008, 20:25:07 xxx.xxx.195.26
Ta fotka o něco výš sice není moc kvalitní, ale vpředu je pár a to okolo mláďata, tři duhovky a jeden štěpák, dokoupila jsem další, aniž by padl název duhové, a příští rok uvidíme, jako v každém chovu, vše prověří až čas ........... a není to mutace, ale barevná kombinace, které lze cíleně dosáhnout :-)
Peťula
Peťula (665 příspěvků) 05.08.2008, 22:26:04 xxx.xxx.6.82
Ahojky, mám bohužel zatím opačný dojem, u pár chovatelů jsem narazila v chovu na ručně dokrmené mazlíky, co neulétnou hned, jak se k volieře přiblížíte, a zatím jsem pokaždé byla s lítostí poučena, že buď nehnízdí, nebo mají prázdná vejce a tak........třeba jsem zatím jen neměla to štěstí. Zpátky k tématu, očekávám křepelky každým dnem, tak pak hned dodám fotky :-)
Peťula
Peťula (665 příspěvků) 05.08.2008, 16:09:43 xxx.xxx.50.79
volierka moc pěkná, jen budete ochuzená o alexandří tancování v dešti :-) , ještě přiložím jednu pidi pro duhové andulky :-) , domácí výroba, cena asi tisíc kč :-)
Obrázek
Peťula
Peťula (665 příspěvků) 05.08.2008, 16:00:12 xxx.xxx.50.79
Pro Zbyňka: špatně to vyznělo, tak jsem to nemyslela, jen si myslím, že určitě je větší šance, že bude sedět křepelka vysezená a odvozená slípkou, než uměle líhnutá. Něco jako u uměle dokrmovaných papoušků zpátky do chovu, taky je to složitější.
Peťula
Peťula (665 příspěvků) 05.08.2008, 15:56:55 xxx.xxx.50.79
a čemupak to vadí :-) . Nebojte, vyjímečně mám chuť psát, doposud jsem tu vždy byla pouze v roli čtenáře, ale potřebovala jsem radu ke křepelkám, tak jsem se zapojila, zase přestanu :-)
Peťula
Peťula (665 příspěvků) 05.08.2008, 15:53:26 xxx.xxx.50.79
ahoj, bude to krásné :-) , nějakou tu lavičku na pozorování :-) . Já bych asi podle následujících kritérií, buď hejno jednoho snášenlivého druhu a nic víc (třeba alexandr malý v různých barvách), anebo směs z jednoho kontinentu a to vzhledem k zimování asi austrálie. Místa je tam dost, větší papoušky třeba královské, penanty a horáky pouze po páru, menší třeba andulky v hejnech. V pravidelných odstupech po obvodu dřevěné zálety, třeba i čtyři ( jako kadibudky ) v nich zvenku kontrolovatelné budky ( případně mladé odebírat před vylétnutím ), odchyt dospělých ptáků ve fungujícím společenství přece bude potřeba minimálně. Přeji hodně štěstí :-) ! Přikládám kostru voliery, taky bude společná, v přírodě taky žijí pohromadě, jen míň místa, míň jedinců!
Obrázek
Peťula
Peťula (665 příspěvků) 05.08.2008, 15:27:18 xxx.xxx.50.79
Jsou lonští, právě začli přepeřovat. Já je dávám domů, mám to štěstí, že mám velký dům, vloni byli i s venkovní volierou, která byla konstruovaná tak, aby prošla dveřmi, na velké chodbě, a protože se celý rok přikupovalo a hnízdilo a stavěli po domácku další naprosto nepraktické volierky, tak letos už buduji celou místnost :-). Já mám totiž ráda, když je do voliery vidět, tudíš jim poskytuji pouze zálet proti větru a dešti. Mrzí mě, když jsem u chovatele, který má opravdu skvostné papoušky, ale do voliery na ně není skoro vidět ( Pak je tam ovšem může mít celkem bezpečně ukryté i v zimě :-) . Je to vážně jen věc názoru. Vložím vám sem tu volieru pro alexandry na ukázku.
Obrázek