Aktuálně: 4 646 inzerátů177 467 diskuzních příspěvků17 794 uživatelů
Peťula
Peťula (665 příspěvků) 28.05.2010, 22:50:28 xxx.xxx.6.82
Na určení v tomhle věku je dost brzy, ale u těch starších už si troufnu, ta pěkná modrá na první fotce je perlová, ta zelinkavá by mohla být duhovka (ikdyž čím modřejší mládě, tím hezčí dospělá duhovka), u těch mladších je zatím vidět jen, že budou žlutohlavé se světlými křídly, víc nic :-)
Peťula
Peťula (665 příspěvků) 24.05.2010, 20:14:00 xxx.xxx.6.82
Fialová perlová, nejvhodnější protějšek k modrým žlutohlavým perlovým. Pozor v čistém chovu duhovek nikdy nepoužívat perlové!!! Tato vloha je dominantní, během dvou generací jsem si úplně zlikvidovala svou první linii duhovek :-(.
Obrázek
Peťula
Peťula (665 příspěvků) 24.05.2010, 20:09:16 xxx.xxx.6.82
Není třeba děkovat, u mých návštěv perly vedou, protože duhovky jsou proti nim drobné, ale z odchovu takto složeného páru už byste tak nadšená nebyla, většina mladých jsou dvoufaktorové perlové. Je fajn k nim přidávat fialové perly, pak jsou mláďata opravdu skvostně vybarvená :-) Přikládám fotku rodiče a mláďat včetně perlové 2F
Obrázek
Peťula
Peťula (665 příspěvků) 24.05.2010, 18:49:57 xxx.xxx.6.82
Pro zadavatelku ještě přikládám fotky páru modrých žlutohlavých perlových, bývají větší, pěkné v postavách, mláďata duhovek i perel jsou krásně modrá, duhovky začnou měnit vzhled až po půl roce, už proto málokterý chovatel prodává opravdu mláďata, neboť neví, jak budou vypadat. Snažte se zaměřit na křídla, pokud jsou jednotlivá peříčka uvnitř světlá a mají tmavé okraje, jde o perlové, pokud je to obráceně, tmavší střed pírek a světlé lemování, jde o duhovku.
Obrázek
Peťula
Peťula (665 příspěvků) 24.05.2010, 14:51:59 xxx.xxx.38.103
A upřímně trošku závidím zadavatelce, že má víc nabídek na prodej "duhových". Kvůli nepříbuzným kusům hlídám inzeráty, ale ještě se mi nestalo, že by mi prodávající poslal fotky, většinou mi ani neodpoví. Uvádím všude samozřejmě své jméno, že by to bylo tím? Asi jsem "bubák" :-)