Aktuálně: 4 946 inzerátů174 367 diskuzních příspěvků17 752 uživatelů
Peťula
Peťula (665 příspěvků) 05.08.2008, 15:13:49 xxx.xxx.50.79
Sehnat lehce jdou, ikdyž já pro ně byla dost daleko, ale viděla jsem je snad na každé burze, problém je snad jen s líhnutím, spousta z nich je líhnuta uměle, nesedí, vajíčka trousí po volierce, prostě nemají mateřské pudy :-) , a to pak budete z jejich chovu zklamaná a šoupnete je pod toho alexandra :-) Mrkněte na http://krepelky.chovzvirat.com/ , jsou tam kompletní informace.
Peťula
Peťula (665 příspěvků) 05.08.2008, 14:57:06 xxx.xxx.50.79
Jako chovatel teprve druhým rokem už sice trošku vím, ale ještě se ráda dozvídám i věci se kterými nesouhlasím. Je pár témat pořád kolem dokola, třeba zimování. Můj názor je, že papoušky chováme hlavně proto, že jsou krásní, teda alespoň doufám :-) ! V létě prosedím u volier každou volnou chvíli. Kolikpak času asi strávíme u zaigelitovaných volier za celou zimu v mínusových teplotách? A ještě budem pěkně nakulení v zimních bundách myslet na horký čaj. Myslím, že exotům je v přiměřeném teple určitě líp. Nemohou si vybrat, jsou závislí na našem rozhodnutí, a ikdyž ke konci zimy už je ten křik někdy neúnosný, lépe se mi spí, když nesleduji z hrůzou teploměr. A přetrpěný mráz ke hnízdění snad nestimuluje víc než změny ve stravě.
Obrázek
Peťula
Peťula (665 příspěvků) 05.08.2008, 11:16:22 xxx.xxx.50.79
Je mi líto papoušků zavřených celoživotně ve vnitřních chovech, ale je mi taky líto papoušků na bidlech ve 20 stupňových mrazech, je to fakt jen věc chovatele, jak se o své svěřence postará, co od nich očekává, všechno má své klady a zápory, moje strategie je co nejvíc času venku v prosluněné volieře a koupající se v dešti, a pár zimních měsíců doma.
Obrázek
Peťula
Peťula (665 příspěvků) 05.08.2008, 10:48:20 xxx.xxx.50.79
Ahojky, k duhovým andulkám jsem se dostala až letos, jen proto, že se mi líbí, venku na slunci prostě září :-) ,ty s černou kresbou mě vůbec neberou, snad ještě straky, je to věc vkusu, kupovala jsem taky od Lukáše, protože nikdo jiný v tu dobu nenabízel, takže za předem domluvenou cenu, rozhodně mi to nepřišlo drahé, prostě nejsou. Zatím jako všichni řeším nedostatek nepříbuzných jedinců, pokud máte někdo zájem o výměny, dejte o sobě vědět :-)
Obrázek
Peťula
Peťula (665 příspěvků) 05.08.2008, 10:31:44 xxx.xxx.50.79
Mám ve venkovní volierce 110x80 samostatně párek křepelek čínských, z minulého líhnutí jsou u nich dvě mladé, 0,1 a 1,0, harmonická rodinka, mladá dokonce se starou zahřívá další hnízdo :-), starý bere mladé na noc pod křídla, prostě žádná agrese. Očekávám další líhnutí a nevím, zda neriskuji tím, že jsem mladé dosud neoddělila, máte s tím někdo zkušenosti? Díky za odpovědi.
Obrázek