Aktuálně: 4 647 inzerátů177 490 diskuzních příspěvků17 794 uživatelů
Peťula
Peťula (665 příspěvků) 22.07.2010, 22:36:42 xxx.xxx.6.82
Tak jak jsem slíbila, dokončená volierka pro šplhavé aymarky, rozměry jen 1m x 1m x 1,8m. Dřevěný materiál co dům dal :-), cena 300 za pletivo, panty, zavírání, šrouby, hřebíky do 100,- Kč. Myslím, že jsou spokojené :-)
Obrázek
Peťula
Peťula (665 příspěvků) 14.07.2010, 10:52:47 xxx.xxx.38.103
Ahoj, mám doma letos sestavený pár. Samec byl mazlíček, ale vzala jsem ho do volierky, je venku spokojený. Koupila jsem mu kroužkovanou starší samičku. Nikdy se nekrmili, samička po něm dost často sekala zobákem, přesto párkrát jsem je viděla pářit, samice se prohýbala až padali z bidel, ale samečkovi se asi moc nedařilo, nevadí, mám je jen tak na koukání :-). Jenže jak jde čas, chování se změnilo. Samička se uklání, pohvizduje u toho stejně jako sameček, občas si jen tak do prázdna trénuje hlavou krmící pohyby. Samec ji začal agresivně napadat, prostě už si nerozumí ani trochu. Nevím, zda ho samička může jen napodobovat ............ nebo zda je to mladý sameček označený starším kroužkem. Napíšete mi někdo se zkušenostmi svůj slušný názor na její chování? Díky předem!
Obrázek
Peťula
Peťula (665 příspěvků) 14.07.2010, 10:44:00 xxx.xxx.38.103
Jsou to posránci :-), ale jejich povaha a způsob pohybu to stejně převýší, jsou úžasní :-)!!!
Obrázek
Peťula
Peťula (665 příspěvků) 22.06.2010, 20:38:00 xxx.xxx.6.82
Děkuji za tip, dělám jim malou venkovní volierku, tak snad už o víkendu budou běhat po pořádných větvích :-) (na obrázku rám úplně vpravo)
Obrázek
Peťula
Peťula (665 příspěvků) 21.06.2010, 21:14:10 xxx.xxx.6.82
Tak jak jste mne požádala do emailu, odpovídám. Mládě č. 1 je světlemodrá perlová, mládě číslo dvě světlemodrá žlutolící perlová, fotka číslo 3 světlezelená perlová. Mrzí mne, že jste se k duhovkám nedostala, ty nabídky vypadali nadějně. Aspoň se můžete přidat do diskusí, až tu zas někdo bude tvrdit, že jsou za 80,- na každé burze, stačí se prý jen dobře dívat. Hodně štěstí v chovu :-)
Peťula
Peťula (665 příspěvků) 16.06.2010, 11:14:29 xxx.xxx.38.103
Ještě mě jen napadlo zeptat se ze zvědavosti, jakým způsobem Vám kočky ničí volieru? U hodně chovatelů jsem viděla i kočky odpočívající na volierách, ptáci si na jejich přítomnost zvykli a nevěnovali jim pozornost, a kočky to také přestalo bavit. Myslela jsem, že Vám jde o stres ptáků, ne o konstrukci či pletivo voliery. Možná s tímhle opravdu nemám zkušenost! Já naopak nemohu chovat papoušky bez kočky, protože když jsme o kocoura přišli, během pár dní byli díky zrní na dně volier vidět v jejich blízkosti myši.
Peťula
Peťula (665 příspěvků) 16.06.2010, 11:01:56 xxx.xxx.38.103
Bohužel v tomhle se asi nedomluvíme, Vy máte evidentně problém, a já Vám hold neporadila řešení, které jste chtěl číst. Rozdíl bude hlavně v tom, že já mám ráda zvířata všeobecně a vy jen ta svoje. Chovám aktivně spoustu let kočky, psy i papoušky a zvládla jsem nastolit pravidla i sousedovic zvířatům tak, že je pro mne chovatelství příjemným celoživotním koníčkem, a sousedé se chodí dívat na mé papoušky. A možná, že náš názorový rozdíl souvisí i s Vaším věkem, když jsem byla mladší, také jsem byla se vším rázně hotová. A nepředpokládám, že tento příspěvek schválíte. Nechám prostor dalším chovatelům!
Peťula
Peťula (665 příspěvků) 16.06.2010, 10:45:01 xxx.xxx.38.103
Pane Poláček, nezlobte se na mě, ale takový přístup mi přijde naprosto sobecký. Už se to na forech probíralo. Samozřejmě taková kočka napáchá spoustu škody tím, že plaší ptáky, ale nemůžete po ní chtít, aby si uvědomovala hranice pozemků. Určitě je možné ji pouze zastrašit a není potřeba se jí hned zbavovat. Divím se, že jie Filip rovnou preventivně neutopil, co kdyby se vrátily :-(((
Peťula
Peťula (665 příspěvků) 16.06.2010, 10:00:49 xxx.xxx.38.103
Tak to teda promiň, to je sprostý a bezohledný :-(((. Vás bych chtěla mít za sousedy. Napadlo tě, že někomu ta kočka bude třeba chybět, že ji nějaké dítě obrečí. Být majitel, a dozvědět se to, tak už ti ve volierách nelítá nic :-(((
Peťula
Peťula (665 příspěvků) 16.06.2010, 09:30:24 xxx.xxx.38.103
Prosím o radu nějakého chovatele aymar, nejlépe přímo s touto zkušeností. Mám venku v kleci samečka aymary, kterého jsem na jaře koupila se značně přerostlými drápky, doufala jsem, že při šplhání po drsnějších větvích jehličnanů se to alespoň trochu obrousí. Bohužel se tak nestalo, musím to řešit, neboť sameček se sice pohybuje celkem dobře, ale nedaří se mu díky tomu při páření udržet na samičce. Určitě by se mu ulevilo. Můj veterinář s ptáky moc zacházet neumí, stříhám drápky psům a ostatním papouškům. Aymara je ale jiný, je to šplhavec, mám proto obavu, zda jsou jeho drápky utvářené stejně. Nerada bych ho střihla. Uvažovala jsem i o pilníku, ale to bych ho trápila velmi dlouho. Děkuji za dobrou radu. :-)
Obrázek