Aktuálně: 4 945 inzerátů174 367 diskuzních příspěvků17 752 uživatelů
Peťula
Peťula (665 příspěvků) 28.03.2013, 15:13:12 xxx.xxx.38.103
když mě se na tomhle líbí to, že se papoušci mohou jít prostě vykoupat jen když chtějí. Ale samozřejmě třeba aymarky si užijí rosení ze stropu mnohem lépe.
Peťula
Peťula (665 příspěvků) 28.03.2013, 12:11:38 xxx.xxx.38.103
A tohle je vtipný a důmyslný způsob, jak udělat andulám radost (jen teda na ten otvor bych dala mřížku, aby mi tam nějaká nezahučela) http://www.youtube.com/watch?v=vz2WeDgPW3Q
Peťula
Peťula (665 příspěvků) 28.03.2013, 12:11:17 xxx.xxx.38.103
Narazila jsem na toto video, a ikdyž ho tu určitě zas někdo odsoudí, tak mě nadchlo. Při tom, jak běžně vídám andulky narvané v boxech po desítkách, s vápenkou, skokany, rozpeřené .......... tohle je prostě krása, že si někdo dá práci s takovou volierou "pro pár obyčejných " andulek. Není to zrovna obvyklé, alespoň v Čechách ne. http://www.youtube.com/watch?v=mGRnEnKUwKE
Peťula
Peťula (665 příspěvků) 12.02.2013, 10:02:43 xxx.xxx.38.103
Teda chodím sem spoustu let a dneska jsem se zastyděla. Náhodným kliknutím jsem otevřela banner Prezentace chovatelů. Každou chvíli se na různých chovatelských stránkách někdo ptá na solidnost určitého chovatele, a tady je celkem pár pěkných tipů. Nepíšu to proto, abych ze sebe udělala "tloubu", ale pokud je na tom někdo podobně, tak aby si této sekce všimnul :-) http://chovatele.chovzvirat.com/prezentace-chovatelu.html
Peťula
Peťula (665 příspěvků) 29.05.2012, 20:31:30 xxx.xxx.6.82
Ahoj, díky za odpovědi. Ale nešlo mi o problematiku společných chovů, spíš o to, zda by někdo uvítal, pokud by v inzerci bylo uvedeno, že mláďata pocházejí ze společného chovu, nebo zda to někdo i uvádíte a tak.
Peťula
Peťula (665 příspěvků) 28.05.2012, 15:06:11 xxx.xxx.38.103
A pro 74.6: Také miluji společný chov více druhů, pohled na takovou harmonizující volieru je úžasný, ale rozhodně ji není doré považovat za řešení úspory místa. Každý druh nejdřív pořídím samostatně a po seznámení se s jeho chováním a návyky v průběhu alespoň jedné celé sezony se pokouším ho spojit s dalším druhem, nebo od původního záměru upustím, a případně ho i přenechám dál.
Peťula
Peťula (665 příspěvků) 28.05.2012, 15:02:06 xxx.xxx.38.103
Ještě také doplním něco k mníškovi. Zajímalo by mě, jak jste dospěla k závěru, že je chcete chovat společně? Když si nejste jistá, jak moc jsou hluční, mám pocit, že jste je neviděla. Proto bych si dovolila Vám poradit, a neberte to jako nějaké osočování. Najděte si na internetu někoho ve Vaší blízkosti, kdo mníšky chová, požádejte ho o návštěvu, a během půlhodiny budete o mníšcích vědět víc, než tady zjistíte za týden. Pro někoho jsou hluční a pro někoho ne, tzn, že je nejlepší udělat si sám vlastní úsudek ještě dřív, než za nový druh vynaložíte peníze.
Peťula
Peťula (665 příspěvků) 28.05.2012, 09:48:31 xxx.xxx.38.103
Ahoj, mě se strašně líbí, jak chcete radu, a přitom zadáte, jak by měla vypadat :-). Jinak samozřejmě odpovím. Rozely jsou agresivní ptáci, takže dřív nebo později při společném chovu prostě zapláčete. A vytahovat se tu, že se všichni pletou, že Vám andulky s kakariky dobře vycházejí, by bylo fajn až po několika letech společného chovu. Ono to některou sezonu vyjde a další budete zoufale psát, co dělat, když ..... A když nepotřebujete vidět ptáky létat, ale stačí Vám k radosti, že hopsají od budky k misce a páří se proto, že jinou aktivitu prostě nemají, můžete je přeci chovat třeba i v králíkárně. Těším se časem na nějaké fotky Vašich jistě krásných ptáků ve výborné kondici.
Peťula
Peťula (665 příspěvků) 28.05.2012, 09:36:02 xxx.xxx.38.103
Přijde mi trošku líto, že v dnešní době, kdy se chovatelé celkem úspěšně pokouší o různé společné chovy, neuvádí to ve svých inzerátech na prodej odchovů. Vždyť by taková informace zabránila spoustě zbytečných omylů a jistě by někteří chovatelé takové mladé upřednostnili. Myslím si, že mládě, které je hned po vylétnutí z budky vystaveno vlivům jiných druhů se bude jistě lépe adaptovat v takovém chovu i v budoucnu. Co si o tom myslíte?
Peťula
Peťula (665 příspěvků) 15.05.2012, 21:57:28 xxx.xxx.6.82
Ahojky, kdopak z vás mi ji dnes poslal? A takhle nalehko? Bez baťůžku. Seděla na volieře a trpělivě čekala, až přijdu dom :-).
Obrázek