Aktuálně: 4 897 inzerátů174 580 diskuzních příspěvků17 755 uživatelů
l.dienelt
l.dienelt (81 příspěvků) 11.02.2012, 09:24:15 xxx.xxx.3.141
Dobrý den, určitě - pokud spolu harmonizují - Vám brzy zahnízdí. Když si aymary vzájemně sednou a mají-li správné podmínky (světlo, teplo, krmení), zahnízdí kdykoli v průběhu roku a obvykle (aspoň ty moje) pak nejsou k zastavení, takže po druhém hnízdě odebírám budky, aby se samička moc nevysilovala. Co se věku týče, známému odchovává 13-letý pár a je prý velmi spolehlivý, jen snůšky jsou méně početné než u tříletých ptáků, takže mívají kolem tří mláďat. Váš pár je tedy, myslím, v dobrém věku a má před sebou ještě hodně úspěšných chovných let. Ať Vám dělají radost, hezký den, Lucie D.
l.dienelt
l.dienelt (81 příspěvků) 22.05.2011, 21:22:44 xxx.xxx.3.141
Mně se osvědčilo dát pryč víko budky a místo něj dát "čepičku" z pletiva - ta se dá přichytit obrtlíky, aby se případně dala sundavat, nebo vruty, aby se sundavat nedala... ;-) Také se dá použít plexisklo, hlavně aby tam prostě bylo vidět; jak píše přispěvatel nade mnou, samice toho pak nechá a mladé jen krmí. Hodně štěstí, Lucie D.
l.dienelt
l.dienelt (81 příspěvků) 28.04.2011, 16:34:03 xxx.xxx.3.141
Dobrý den, tohle mi dělala moje krotká samička amazonka modrohlavého. Mně pomohla důslednost - došla jsem si pro ni třeba stokrát, a dokud se nenechala odnést až do klece, otravovala jsem ji s tím i půl hodiny v kuse. A to víte, že ze začátku mi ulétala před nosem (a přísahám, že se u toho škodolibě pohihňávala) nebo mi frnkla těsně před klecí, potvora... :-)) Nakonec to ale vzdala, počet "zdrhnutí" z prstu nebo před klecí se postupně snižoval, až k dnešnímu stavu, kdy se prostě odevzdaně nechá odnést a zavřít, protože ví, že bych jí stejně nedala pokoj. Samozřejmě jí prolet není vzácný, jinak by to asi nešlo. Hodně štěstí, Lucie D.
l.dienelt
l.dienelt (81 příspěvků) 19.02.2011, 17:46:59 xxx.xxx.3.141
Děkuji, z téhle várky mám opravdu radost - mám ve 4 budkách 14 mladých a jsou to krásná, velká a sytě vybarvená miminka. Nemůžu se vynadívat a těším se, až je všechny najednou strčím do proletovačky a oni se tam budou barevně hemžit! ;-))
l.dienelt
l.dienelt (81 příspěvků) 02.02.2011, 22:29:46 xxx.xxx.3.141
Kordulka s Orlosupem - opravdu se mi nechtělo ji strčit dolů do voliéry, když se mi v té karanténě tak pěkně ochočila, ale jednou je určená k chovu...
Obrázek
l.dienelt
l.dienelt (81 příspěvků) 02.02.2011, 22:27:48 xxx.xxx.3.141
...další... (moje nejneoblíbenější barva - zelená edged 2F - a hned tři! A od páru, který by mohl dávat lutina!) (Ale jsem za ně vděčná, ne že ne...) ;-))
Obrázek
l.dienelt
l.dienelt (81 příspěvků) 02.02.2011, 22:25:08 xxx.xxx.3.141
(nejen) pro Růžu: dneska jsem nafotila moji letošní první sadu potěšení - aymaří miminka ze 4 hnízd. Taky mám fotku Kordulky s Orlosupem; dneska jsem je šoupla spolu do voliérky a hned u sebe sedají blíž, než Amálka s tím svým po 3/4 roce. Takže začínám: moje pýcha, 5 nejstarších (a jak na sviňu žádný šedáček - a já se tak těšila...!)
Obrázek
l.dienelt
l.dienelt (81 příspěvků) 29.12.2010, 21:19:53 xxx.xxx.3.141
Dobrý den, mám 4 chovné páry aymar pruhovaných, které pravidelně a zdárně odchovávají. A moje zkušenost je taková, že jsou to velice milí papoušci, zvědaví a nebojácní, kteří většinu dne drží zobáky nebo si jen tak pokuňkávají. "Zařvat" (v aymařím měřítku) jsem slyšela vždy jen samotného ptáka (v karanténě nebo odstavené mládě), který zaslechl ostatní aymary a zkusil se s nimi zkontaktovat. Odchovávám je po párech v klecích 85-90 x 35 x 50cm, mimo chovnou sezónu jsou chovní ptáci pohromadě ve dvoumetrové voliérce a ani tak o nich po zvukové stránce skoro nevím. Snášejí se poměrně dobře, pokud se jednomu z párů nezačne chtít hnízdit. Pak se mohou pěkně zmasakrovat - po dvou letech pohodového soužití mě takhle překvapili na podzim: jeden pár začal (i bez stimulace) tokat a dobil mi jiného samce tak, že měl záda v jedné krvi a většinu peří zlámanou. Co se létání týče, tak odstávčata jsou dost čiperná a létají dost, po půl roce se ale jakoby usadí a zbuchtovatí a kde můžou, dojdou radši pěšky. Ve velkých volérách se ale mohou samozřejmě chovat jinak. Co se vápníku týče, používám Optimin E a dosud jsem neměla problém s měkými skořápkami nebo zadrženým vajíčkem, naštěstí. Ptáky nechávám hnízdit v první sezóně (po roce věku) jednou, každou další dvakrát - pak jdou do voliérky. Teď mi všechny páry sedí na prvních snůškách nové sezóny, tak se moc těším, jak to dopadne. To jsou mé zkušenosti s aymarami, na které nedám dopustit, i když se zvolna přesouvám k větším druhům. Přeji hezký večer, Lucie D.
l.dienelt
l.dienelt (81 příspěvků) 21.11.2010, 22:01:24 xxx.xxx.3.141
4 Růža: Bezva bezva bezva! Máš Orinku, tak budeš mít i Luciáška! :-)) Je to sameček, roční, ale přijde mi dost drobný - do tomboly ho dal jeden debil, protože mu pár dní před tím strčil jeho jezevčík hlavu do klece a zakousl mu samičku. Hnus... To jsem ráda, že bude klučík tak dobře udanej, doufám, že sem pak pověsíš fotky odchovů! Víc v mailu. Hezký večer, Lucie D.
l.dienelt
l.dienelt (81 příspěvků) 21.11.2010, 09:44:05 xxx.xxx.3.141
Dobrý den, včera po půlnoci mi volal otec, že na plese vyhráli v tombole papouška, a že ho nechtějí a já papoušky chovám, tak ať se postarám. :-(( Co naplat, vlezla jsem do auta a hrkala 20 km tam a 20 zpátky a přikládám fotku toho, co jsem přivezla - unavenou a vyděšenou andulku v pidiklícce bez vody, ach jo. Prý je to letošní mládě, no nevím - andulkám nerozumím a kroužek nemá, ale už má vybarvené ozobí a nožky by jako mládě měl mít růžové a takové masitější, ne? Jinak ptáček je to hezký, peří má v pořádku (začíná přepeřovat - na hlavičce už je trošku bodlinatý) a nebojí se ruky, takže si myslím, že je to bývalý domácí mazel, který se stal nepohodlným (dědictví po babičce? děti už to nebaví?). Dneska jsem ho přendala do jakž-takž přijatelné klece a hned se pustil do jídla a už si i zacvrlikal. Lidí se nebojí, vůbec mu nevadí, že ho zblízka očumuju při jídle - je to fakt pohodář. Protože si ho ale nechci nechat, hned zítra rozhodím sítě, kdo ze známých by si ho vzal. Kdybyste někdo z vás měl pocit, že by vám udělal radost, brnkněte mi (777 233 791) a přijeďte si do Ústí n. L. Dokud se někdo hodný a zodpovědný nenajde, zůstane anduláček samozřejmě tady - už se v životě nacestoval dost. Mám ještě dvě otázky - řekne mi někdo andulek znalý, jakou má ten ptácíček barvu? Andulím nerozumím ani za mák... A otázka druhá - není, krucinál, strčení živého tvora do tomboly a jeho pobyt v zakouřeném sále plném lidí a řvoucí hudby týráním zvířat? Ještě zkusím přes otce zjistit, která hyena tam toho chudáka dala a asi na něj půjdu trochu ječet... ;-) Hezký den, Lucie D.
Obrázek