Aktuálně: 4 667 inzerátů177 674 diskuzních příspěvků17 796 uživatelů
Fikovnice
Fikovnice (4548 příspěvků) 11.09.2023, 21:19:54 xxx.xxx.61.6
lesnizinka:

Já četla ,,sýrové"😛 

Jo tak, ony jsou zase rozdělené na ryby první a ryby druhé kategorie🙄


Raduš a Tvoje kočky nemají tendenci lovit ryby, co máte? Nebo máte jen velké kusy?

Fikovnice
Fikovnice (4548 příspěvků) 11.09.2023, 21:18:20 xxx.xxx.61.6
Zrzavci:

Jo to je fakt, dostat klíčema bolí hodně, to mám vyzkoušený od našeho chemikáře, co je házel furt.


No týýý brďo. Náš učitel házel křídou nebo houbou! To by na psa nezabralo…😀

Osobně jsem na vlastní oči, nos, pusu zažila slznej plyn…na nádru v Brně - možná to tam tehdy stříkli poldové při nějaké rvačce. Můj exexex byl voják a ihned věděl vocogou a vlekl mě pryč…ale i tak jsem se toho nadejchala a hnus!!!

Fikovnice
Fikovnice (4548 příspěvků) 11.09.2023, 20:41:48 xxx.xxx.61.6
Plaka:

Lokální atb pro prase, ovce, skot? To bych psovi na ušiska nedala, neteř s tímto použitím souhlasí a nemá výhrady? 


Koukala jsem, že je to tetracyklin. To by pesanům vadit nemělo; teda pro psy jsem dohledala, že se dává doxycyklin (mám na mysli vnitřně; a to je ATB ze skupiny tetracyklinů).

Fikovnice
Fikovnice (4548 příspěvků) 11.09.2023, 20:38:02 xxx.xxx.61.6
Rezzzy:

Já se taky bála, od chovatelky byl zvyklý na maso i granule, dávala Primordial, já v něm zatím pokračuju, taky se bojím, ale dávám i křídla, skelety. Odměny neodměřuju, dávám i ty granule, a jak píše Mezi, dávám i odměny jako mrkev, okurka, meloun. Na mrkev se naučil chodit mezi nohama a slalom. Když byly borůvky a maliny, nepotřebovala jsme do lesa ani pamlskovnik😂 Je strašně žravej 


Já jsem z vás, dámy, úplně paf - jak vám pesáci žerou ovoce a zeleninu.

Vzpomínám, jak nebožka psice od Impact jedla okurčičky. To Floky byl šííílený nežravec a zeleniny a ovoce se nikdy ani nedotkl.

Fikovnice
Fikovnice (4548 příspěvků) 11.09.2023, 15:14:08 xxx.xxx.61.6
Zrzavci:

My chceme Gustika, My chceme Gustika,My chceme Gustika,My chceme Gustika,My chceme Gustika,My chceme Gustika,My chceme Gustika,My chceme Gustika,My chceme Gustika,My chceme Gustika,My chceme Gustika,My chceme Gustika,My chceme Gustika,My chceme Gustika,My chceme Gustika,My chceme Gustika,My chceme Gustika,My chceme Gustika,My chceme Gustika,My chceme Gustika, 😀


…a chceme i Kačáka, no né?😀

Fikovnice
Fikovnice (4548 příspěvků) 11.09.2023, 14:31:55 xxx.xxx.61.6
Drvodělka fialová:

Křepelky ukrutně smrdí. Měla jsem je rok, nesly tedy skvěle, ale ten puch snad nejde porovnat s žádným jiným zvířetem. A to jsem je denně čistila. 

Dokonce jsem pak jela po několika letech pro chovného králíka a podle zápachu jsem už u vrat poznala přítomnost křepelek. 


Paní Drvodělková, co bude s tím videjkem Gustíka a Kačáka?😉😉

Myslím, že nejsem sama, kdo by něco nového uvítal.

Jinak, ČÍM ty křepelky tak ukrutně smrdí??

Fikovnice
Fikovnice (4548 příspěvků) 11.09.2023, 14:29:31 xxx.xxx.61.6
Sarah01:

Byla jsem s Cherry, Jani. Dráček už toho má dost, už žádné tituly nepotřebuje…Tady je vlastně názorně vidět, jak to ten smetanový pes má všechno snadnější.


Aha, s Cherrinkou…

No, jak víš, mně se tedy také víc líbí smetanoví…ale to je prostě moje osobní preference.

Plus Dráček, jak také víš, mi je nejvíc sympatický!👍

Fikovnice
Fikovnice (4548 příspěvků) 11.09.2023, 14:26:26 xxx.xxx.61.6
Buggyra:

Vy musíte učit podle scénáře? No to naštěstí ani na té základce nebylo. Kdybych děti učila sestavovat atomovku, ale bylo to v angličtině (učila jsem AJ), tak by to nikoho nezajímalo 😀


Bohužel…

I to je důvod, proč jsem u nás už nešťastná. Scénář Vám někdo vymyslí a Vy musíte se studenty dělat úkoly, z nichž mnohé jsou téměř nonsentní (opět vymyšlené někým jiným a běda, když je nedodržíte). Víc raději nebudu psát.

Fikovnice
Fikovnice (4548 příspěvků) 11.09.2023, 13:53:04 xxx.xxx.61.6
Buggyra:

S dospělými bych klidně taky kamarádila a nebo s kýmkoli, koho nemusím do ničeho nutit 🙂 To bych si tam prostě chodila přednášet, protože mě to baví, a ti studenti by ten předmět dělali, protože je to baví, si to vybrali, mají zájem to udělat. Ale když vám několik jedinců na základce pravidelně rozvrací hodinu a nemůžete nic, protože známky je nezajímají a na poznámky už není místo ani na tom dolepeném dvojlistě a rodiče jste za ty dva roky na třídních schůzkách ještě neviděla…


Nooo, někdy je taky musíte nutit!😛

Ono je poměrně debilní, když dostanete “scénář hodiny” a podle něj MUSÍTE učit. Když to nebaví Vás, studenti to záhy poznají a nebaví je to taky. 

Přednášení - tam si to aspoň každý přednášející udělá dle sebe…

Fikovnice
Fikovnice (4548 příspěvků) 11.09.2023, 13:43:01 xxx.xxx.61.6
Buggyra:

Nebavilo to děti a rodiče 🙂 Já neumím haranty motivovat, nejsem s nima kamarádka, a to se dneska musí, když už se děti nesmí bít. Takže nejsem vhodná pro učitelování u základní školy. Ještě tak přednášet někde na gymplu volitelné předměty, kde ty děti mají vnitřní motivaci, to by šlo. Ale asi mi to nestojí za to 🙂 Na nervy je to fakt náročné.


Jj, chápu…

Já mám momentálně velké problémy v práci - psala jsem jinde. Ale s kámoškou (též VŠ pedagog) jsme se shodly, že učit lidi na střední bychom asi nedaly. On je to obrrozdíl - vzdělávat děti nebo puboše nebo dospělé. S mými dospělými studenty kamarádka jsem, ale jak by to bylo v jiné věk. skupině, těžko říct.

Hláška “…když už se děti nesmí bít”, mi tu vyloudila úsměv na tváři! Ale máte recht, mnohdy je lepší učitel Igor Hnízdo než milión poznámek!

Jinak myslím, že gymplem byste si moc nepomohla. Alespoň teda naše gymplácká třída - to byl výkvět; mnohdy jsem učitele litovala (u nás bylo ve třídě jen asi 10 holek a přes 20 kluků a zpětně myslím, že někteří vysloveně naplňovali význam slova šikana…na učitelích).

Fikovnice
Fikovnice (4548 příspěvků) 11.09.2023, 13:38:35 xxx.xxx.61.6
Neverend:

To byla jen sranda Fíkovnice.🙂 Ale dle mých supertajných informací ten scénář existuje a dokonce si osobně myslím, že o Wagnerovcích bude ještě slyšet ve smyslu ne zcela bojových úkolů, ale spíš využití současné a budoucí situace v Evropě. Jinými slovy nemá cenu o tom teď diskutovat, protože byste mi stejně nevěřili.🙂 Vydržte rok a pak už vám z okolností které dnes nepovažujete za reálné sám vyplyne obrys nového rozdělení světového vlivu mocností.🤐


Neverende, víte, že téměř totéž jste psal před rokem?😛

Fikovnice
Fikovnice (4548 příspěvků) 11.09.2023, 13:35:05 xxx.xxx.61.6
Zrzavci:

Jojojo, heřmánek je fajn, to určitě, ale ona měla opravdu hodně blbou operaci a má vybavení od pánů dochtorů suprduprnejvícnejlepšícoasilze (neb to byli opravdu ti jedni z největších machrů  i si i sami velmi dlouho kontrolovali sami), takže tam už asi líp sáhnout nejde a jde hlavně o to, jak dál těm mrchám v tom zabránit.


Jasný! Jak jsem psala, držím pěsti.

A když budete moct, písněte sem, jestli ta vazelína zabrala.

Fikovnice
Fikovnice (4548 příspěvků) 11.09.2023, 13:32:53 xxx.xxx.61.6
kometa:

Ono mi bylo hned podezřelé, že ta “veterinářka” nemá české jméno ani českou VŠ. Proto si myslím, že ani neexistuje. Česká praktikující by byla dohledatelná.

Přijde mi to stejné jako reklamy na zubní pastu apod. Tam je taky doporučuje stomatolog XY, který doktorem nejspíš ani není.


No jo…ale nesplňuje to definici klamavá reklama nebo tak něco?

Fikovnice
Fikovnice (4548 příspěvků) 11.09.2023, 13:28:23 xxx.xxx.61.6
Fikovnice:

Díky za osvětlení!!!

Jak jsem psala, králičím nemocem nerozumím ani zbla…tak jsem se nechala nachytat, že to psala vetka.


Každopádně to je poměrně síla - napsat, že to psala vetka a uvést lidi v omyl! Lidi od králíků vědí, ale já se fakt nechala nachytat!😕

Fikovnice
Fikovnice (4548 příspěvků) 11.09.2023, 13:26:29 xxx.xxx.61.6
kometa:

To je teda hodně blbě! Myslím, že slečna veterinářka je vymyšlená a jedná se hlavně o reklamu na Zoohit.

Že prý vakcinace není nutná, pche!

Myxomatóza - původcem je Myxovirus, příznaky odpovídají těm v článku. To jediné je tam dobře. Má chroničtější průběh, typické otoky na hlavě a kolem pohlavních orgánů.

Mor - původce nějaký calicivirus, průběh akutní až perakutní. Večer nakrmím, ráno leží všichni nožkama nahoře.

Proti obému rozhodně očkovat a jak psáno výše, lépe monovalentní vakcínou.


Díky za osvětlení!!!

Jak jsem psala, králičím nemocem nerozumím ani zbla…tak jsem se nechala nachytat, že to psala vetka.

Fikovnice
Fikovnice (4548 příspěvků) 11.09.2023, 13:12:42 xxx.xxx.61.6
Zrzavci:

Díky, Fíkovnice. Ona má panička na to vyplachování a ránu jako takovou jakýsi výborný prostředek, který dostávala ona sama po operaci na ránu, šlo tady hlavně o to co dál, aby ho nemohly ty mrchy ožírat dál a dál. Ta vazelína odzkoušená u koní, kteří na to trpí hodně - myslím, že asi nic lepšího nakonec nebude. Protože co funguje tam, bude fungat i tady. Musí to být děs, tohle řešit. 


To jo, to musí být hrozné…

Já zkušenost nemám, zkoušela jsem googlit. Vypadla tady ta sada…tak jsem si říkala, že písnu toto, že je to zas v jiné formě. Ale jestli má panička už něco a potřebuje to spíš “zamáznout”, tak bude vazelína asi to nej. Držím moc pěsti, chuděra pesan!

Jinak já sama jsem po mnoha operacích a měla jsem ze špitálu vždy dezinfekční prostředek a tím jsem jizvu vždy ošetřovala. Ale předpokládám, že to bylo něco jodového (dle barvy).

Ještě jedno edit: Každopádně já sama heřmánek jako antiseptikum dost uznávám.

Fikovnice
Fikovnice (4548 příspěvků) 11.09.2023, 13:08:37 xxx.xxx.61.6
Fikovnice:

Fakt? Nepřu  se, v králičích nemocech se nevyznám, ale toto jsem teď vygooglila a o ochrnutí tam nepíšou…?

V závislosti na průběhu králičího moru se objevují následující příznaky:

Perakutní průběh: Králíci uhynou během několika hodin bez výrazných příznaků. /To by odpovídalo průběhu u zadavatele, ale co to ochrnutí?/

Akutní průběh: Oční víčka, uši a rty nemocných králíků výrazně napuchnou. Tyto útvary jsou způsobeny zadržováním vody (edémem) na hlavě. Objeví se hnisavý výtok z očí a nosu, králík má horečku a častěji kašle. Králíci hynou asi po dvou týdnech, protože kvůli silnému otoku nemohou přijímat dostatek potravy.

Chronický průběh: Králíci trpí pouze mírnými příznaky. V oblasti hlavy a genitálií se tvoří uzlíky a mírný edém. Pokud uzlíky prasknou, vytéká z ran infekční tekutina. Králíci tento průběh zpravidla přežijí. 


https://www.zoohit.cz/magazin/mala-zvirata/pece-o-zdravi-malych-zvirat/myxomatoza-kralici-mor

Jak to tedy je? Článek píše o “Myxomatóze (králičím moru)”?

Proto jsem to citovala. Údajně článek psala vetka, tak jsem usoudila, že jde o tutéž nemoc. Takže to je blbě?

Fikovnice
Fikovnice (4548 příspěvků) 11.09.2023, 12:56:31 xxx.xxx.61.6
Sarah01:

My jsme byli v sobotu na mezinárodní výstavě v Olomouci, bylo hrozně vedro a zřejmě jsem chytila úpal, takže včera mně bylo pěkně zle. A tentokrát jsme se ani neumístili. Paní rozhodčí byla ze Švédska a preferovala světlé psy. 


Ali, ale Dráček JE přece smetanový…?

A jinak ať je Ti líp!🌹