Aktuálně: 4 939 inzerátů174 345 diskuzních příspěvků17 751 uživatelů
Fikovnice
Fikovnice (4302 příspěvků) 02.08.2023, 14:06:38 xxx.xxx.60.91
Doron:

Nevložilo se..

Obrázek

Možná jsem mimo, ale ta menší vypadá jak Coronella a ta velká jako Natrixka.

Takže hladká a obojková (?), anebo je ta velká teda stromová (?). 

Dost je mám nastudovaný (ovšem jen teoreticky 🙂) a myslím, že jedna konzumuje druhou. O páření nejde.

Na IF jsem kdysi dávala fotky “svojí” užovky z chalupy, bohužel nemám foto celého těla a se zánikem IF vlastně ani nevím, zda bych foto dohledala. Ale podle mnoha lidí jde v mém případě o Natrixku. 

Asi by Doron pomohlo i uvedení délky - cca…?

Fikovnice
Fikovnice (4302 příspěvků) 24.07.2023, 22:39:26 xxx.xxx.63.2
Bodlinka:

ale tak je jich výrazně méně než minulý rok a minulý rok byla příroda úplně stejně rozbitá jako dneska

a minulý rok jsem neměla na zahradě tolik trvalek jako letos a stejně nejsou.


Tak já musím napsat, že oproti loňsku, předloňsku, předpřed…atd. letos snad vůbec nejsou můry.

Já vím, že to není dobře, ale moje kočky můry holt loví… A letos, co si vybavuji, tak mi vlétla do bytu jedna jediná chcíplotinka. Už jsem se na to chtěla taky zeptat…a koukám, že je to teda přinejmenším tak nějak celorepublikově.

Fikovnice
Fikovnice (4302 příspěvků) 24.07.2023, 22:35:24 xxx.xxx.63.2
lesnizinka:

Raděj se ani nechlubte, já se pochlubila kolik? 14dní zpátky😏jak je mi dobře a cítím se super v tom zhubnutém těle…zase jsem to já….no a dnes si myslím, že mám minimálně 2kg navíc, protože se pořád něco slaví a žere a žere👎

Nééé, vy se klidně chlubte, protože to, co ste dokázala je naprosto super a hodno obdivu👍👍👍 Já zhubnula pár kilo a našla jsem zase zašlapané sebevědomí, vám muselo vystřelit do nebeských výšin, když vidíte nového člověka🙂 Asi sem nechcete dát ty fotky před a po? Ráda se na ně v časákách dívám a vždycky si říkám: no vidíš a pak, že to nejde. A tady ta mladá paní omládla o 10let nejmíň. Sice pleť bez vrásek, ale kila navíc, stejně strašně přidávají roky👎


Raduš, já mám z Tebe deprese…vždy, když sem nakouknu!🤣

Jednak to psala Bobča, druhak jsi dala foto, dále nakupuješ oblečení v dětském…a furt a furt provokuješ!!!😄😛

A co jinak, co je nového? Nekloníš se přece jen k tomu, že pořídíte nějakého pesana?

Fikovnice
Fikovnice (4302 příspěvků) 24.07.2023, 19:28:25 xxx.xxx.61.26
impact:

Mrculka hlásí, že po vysazení lepku ze stravy kompletně ustaly třídenní epizody křečí v bříšku. 🥰 Hodně se taky spravila psychika, když už jí permanentně nebolí bříško. Viz postel plná hraček. 😀 

Největší problém je pořád častý průjem a snaha ukočírovat její hlad vs. vybíravost. 🤦🏼‍♀️

Na fotce se tváří ultranešťastně, protože máme v baráku myš 🐭 a nejsme schopní ji chytit. 😬

Obrázek

Impact, zdravím! Onehdá jsem v jakémsi jiném vlákně psala, že jsem vysazená vzhledově na psy typu Vaší feňule (nebo našeho Fločka😢)… To jen tak OT ;-).

A jinak dobré zprávy se vždy čtou dobře!👍

Fikovnice
Fikovnice (4302 příspěvků) 24.07.2023, 19:25:48 xxx.xxx.61.26
Anonymní:

Dobrý den, nedávno jsem si pořídila koťátko obyčejné kočky. Mám u ní podezření na blechy, ale ještě na ní nic neskáče a má v kožíšku jen takové černé jakoby kuličky. Prosím o radu jestli se jedná o blechy a mám koťátko odblešit nebo je to jen nějak bordel, který posbírala tam kde byla něž jsem se jí ujala. A jaký přípravek je na odblešování koťátek nejlepší. ( kočička má 1 měsíc). moc děkuji předem za radu


Souhlasím s ostatními…ale pokud byste chtěla mít jistotu, že jde o blechy, vložte sem foto “černých kuliček”. Myslím, že by to mohl být trus blech. Ale také třeba ne.

Fikovnice
Fikovnice (4302 příspěvků) 24.07.2023, 12:34:35 xxx.xxx.133.55
megi-the-pes:

Blinkání neřešíme. Řeší se to druhé blinkání - ze stresu. Tam se právě odbourává ne stres z úrazu např., ale z ošetření, cesty tam a tak.
Kočkovi by mohlo pomoct, že vidí, co se děje, cestou, ven, začala bych nástup výstup, hraní si v autě, jídlo v autě, možná vzít další kočku, to já je neznám. Já třeba nemůžu nikam jet, když nedostanu najíst. Já teda nemůžu nic, když nedostanu najíst. 🙂 Jsem pak agresivní. Jo a ještě před 20 lety jsem jezdila busem přes celou ČR a kus SR naráz. Pak přijdete do debullního kraje, krajiny… a je vám blbě. 😀 


Megi, on mi ale nezvrací ze stresu.

Před tím, než kinetózou začne zvracet (už se to dlouho nestalo, chválabohu), tak začne jinak mňoukat, posléze až houkat = známka, že je mu šíleně moc na zvracení.

Se stresem z přepravky se pracovat dá, to souhlasím.

Fikovnice
Fikovnice (4302 příspěvků) 23.07.2023, 20:04:33 xxx.xxx.62.17
JardaPecival:

Fikocnice:Tak to je jasny, proc jsem tak unavenej a bez energie 😄 Ne, popravde sedim na zahrade u svejch pipusek s kozlem v ruce, na mobilu “resim tyhle problémy" a “tesim” se zejtra do prace 🤩


Tak to jsme na tom podobně…s tím “těšením se” obzvlášť. Možná mě totiž čeká velké překvapení…v tom negativním slova smyslu ovšem myslím.

Fikovnice
Fikovnice (4302 příspěvků) 23.07.2023, 20:02:55 xxx.xxx.62.17
hmn:

jako teď mě to zmátlo, ale myslím si, že na ifauně možnost blokace byla


Fakt? Tak to mě překvapuje…

Jako že opravdu. Já mám pocit, že šlo jen blokovat diskuzní vlákna…ale můžu se plést. Mám hlavu plnou starostí a pak mi ta hlava stávkuje (viz kinetóza😟).

Fikovnice
Fikovnice (4302 příspěvků) 23.07.2023, 19:56:09 xxx.xxx.62.17
JardaPecival:

Jenze ja si zadnou profilovou fotku z internetu nestahmul.. Beru to jako krive obvineni z jeho strany!!


Ježkovy voči, kašlete na  to!😄

Tedy omlouvám se za nevyžádané rady…ale přijde mi, že je to takový marný boj. ;-)

Jo a myslím, že pán trpí nějakou dys-. Že to psal na IF. I když mi obsahově ty příspěvky také vadí (resp. s nimi nesouhlasím), tak navrhuji na formu se v tomto případě vykašlat.

Fikovnice
Fikovnice (4302 příspěvků) 23.07.2023, 19:53:58 xxx.xxx.62.17
JardaPecival:

Nikam nechodte, staci mi jen vysvetlit vetu “ Ale koukám foto jste z internetu zvládnul stáhnout pěkně”


Jardo, promiňte, ale já mám pocit, že plýtváte energií…😉

Fikovnice
Fikovnice (4302 příspěvků) 23.07.2023, 18:30:15 xxx.xxx.62.17
hmn:

Fíkovnice, jako fakt sis přečetla, co jsem napsala? 😲


No je možné, že si sedím na vedení a že jsem to pochopila až teď…😉

Je fakt, že i jako mladá jsem mívala kinetózu (už pak mírnou), ale pokud jsem řídila, tak ne.

Jinak pevně doufám, že svým zdr. problémem teď Fido vystresován není.

Fikovnice
Fikovnice (4302 příspěvků) 23.07.2023, 18:26:58 xxx.xxx.62.17
KatyQ:

Našla jsem v mobilu foto roháče - foceno v červnu 2022 u Brněnské přehrady. Starých stromů a dřeva je tam celkem dost, tak se jim tam asi daří, i když je tam kolikrát lidí jak uprostřed velkoměsta.

Obrázek

Já viděla roháče jednou jedinkrát v životě - u našeho paneláku v Brně.

A byl zabitý (asi rozšláplý)…😢

Fikovnice
Fikovnice (4302 příspěvků) 23.07.2023, 17:48:35 xxx.xxx.62.17
XY.:

Jo tady to žije. A ano pane Zbyňku pozorujte jak se to vyvíjí a klidně porušte i to nejcennější co  slib je  ale přes obrazovku se porušit může a dát banana ( zákaz přístupu). Pokud tak usoudíte z vlastního  rozhodnutí právo na to máte .  Já si na Vás poté vzpomenu až budete na pozici Šárky.  

Ale ani ten hezký krok oznáčku můj postoj k registraci zatím nezmění 🙂.

Pěkný  den a co nejmíň starosti z diskuzí.


Proč by měl být Zbyněk na pozici Šárky??😲

Fikovnice
Fikovnice (4302 příspěvků) 23.07.2023, 17:45:56 xxx.xxx.62.17
hmn:

ale jo, kinetózu lze zvládnout - za volantem 😄

vozila jsem roky Benjiho roky domov x chata a ten jak dbal na dodržování povolené rychlosti! 😎

Megi ano, máš pravdu, jen to není až tak jednoduché, jak to vypadá, a už vůbec ne, pokud zvíře má objektivní zdravotní potíže spojené s tou přepravou.  A pokud už se přeučuje a špatné zkušenosti má zafixovány. A viz Biaca - naostro není totéž co nácvik, to je zvíře vystresováno většinou již svým zdravotním problémem.

Fíkovnice, a už jsem to jednou kdysi psala - netřeba vše vztahovat tak velmi velmi osobně, není špatné se držet věci.


Hmn - ne. 

Kinetózu, těžkou kinetózu, nelze zvládnout klikrem, “psíchologií”/"kočkologií", tréninkem…

Výše uvedenými způsoby lze zvládnout stres, který může kinetózu doprovázet. Ale samotná kinetóza je vlastně fyzika - šplouchání tekutiny ve vestibulárním aparátu. A ještě něco navíc😉. Kocour bývalý chalupový byl naprosto v pohodě přepravitelný autem. 

Takže snaha jet co nejšetrněji, nejpomaleji, zatáčky neřezat😂, atp. To pomáhá. A u lidí triky jak tu tekutinu ošálit, jako že se člověk bude dívat na nějaký vzdálený bod venku. Ale to jsou chronicky známé rady.

Fikovnice
Fikovnice (4302 příspěvků) 23.07.2023, 17:35:40 xxx.xxx.62.17
Doron:

Tak na to koukám, hodně lidí nabízí úpravu a stříhání koček v domácím prostředí…

Zítra to obvolám. Ale já u toho nechci bejt ! Bojím se, že se bude moc moc zlobit 😔.

No, asi mi nic jinýho nezbyde 😅.

Jdu si přečíst recenze, dostane tu paní s nejvíc hvězdičkama !


Tak až seženeš tu paní, tak mi, prosím, dej vědět.😉

Else dredy buď vykartáčovávám nebo vytrhávám. Ani jedno se jí nelíbí. 

Fikovnice
Fikovnice (4302 příspěvků) 23.07.2023, 17:03:44 xxx.xxx.62.17
Rapotačka:

Kdysi jsem četla v "Psovi" příběh, jak ve tmě, v parku bránil RR svýho pána,

 před bandou výrostků. Byl na volno, vždy se vynořil ze tmy jako přízrak, 

štípnul , hned se objevil u dalšího a stačilo… Zmetky zahnal. 

Psi tak otravovali i lva, ne že se zakousli a nechali se zabít.


Tak nejhorší zážitek s RR tu mám zřejmě já…

Zakousl, naprosto bez varování a bez zavdání sebemenší příčiny, našeho předminulého psa. RR byl navolno, přiřítil se k tetě, která měla Flokyho sice také navolno, ale na desítky cm od sebe, nikam nezdrhal, nic nelovil, držel se jí u nohy, jako vždy. No, takže se přiřítil, Flokymu stiskl čelistmi celý hrudník a ten (i chybou veteriny) do 3 dnů vnitřně vykrvácel.😢😢

Fikovnice
Fikovnice (4302 příspěvků) 22.07.2023, 17:06:14 xxx.xxx.62.17
Sufle:

Potřebuji poradit, prosím. 

Tříletá kočička, kastrovaná, zvyklá venku se spaním doma. Zachráněná jako kotě. 

Po smrti majitele si ji rozhodla vzít sestra. Má ale ještě pudla a kastrovaného kocoura.

Kočičku má druhý den. První den byla jen za skříní. Nyní už se pomalu otrkává, na pudla sice syčí, ale pomalu si zvyká.

Horší je to s kocourem, ten, když ji vidí, naježí se, vrčí a pomalu se přibližuje, určitě by po ní skočil. Tak ho zaženeme. 

Je šance, že budou moci být spolu? Jak správně postupovat? Děkuji 


Nechci Vás chytat za slovo, ale v zadání jste psala toto:

“Kočičku má druhý den. První den byla jen za skříní. Nyní už se pomalu otrkává, na pudla sice syčí, ale pomalu si zvyká. Horší je to s kocourem, ten, když ji vidí, naježí se, vrčí a pomalu se přibližuje, určitě by po ní skočil.”

Takže asi ten kontakt byl tedy dřív než za 3 dny…?

Znovu ale zdůrazňuji, jak to třeba mně napsala Žofré v jiném tématu, že “ono se to lépe linkuje, než pak dělá v praxi”.

Fikovnice
Fikovnice (4302 příspěvků) 22.07.2023, 17:02:43 xxx.xxx.62.17
Sufle:

Bylo to třetí den. Doma je třeba hodinu nebo dvě.

Kdyby byli všichni domácí, asi by to bylo jiné. Ale kočka je plachá, hodně se bojí psů i cizích koček. 

Je fakt, že nevím, jak to dělat jinak. Celý život žiji se zvířaty, vše dělám tak nějak intuitivně a vždy vše funguje.

No, uvidíme. 


Aha, já myslela, že to bylo dřív.

Tak to si myslím, že děláte maximum. Ono kočky jsou opravdu individuality. Některá/některý přijme nového člena v pohodě, jiná/jiný ne.

Moc Vám držím pěsti!👍

Fikovnice
Fikovnice (4302 příspěvků) 22.07.2023, 16:55:15 xxx.xxx.62.17
biaca:

Megi, já  jsem velký zastánce clicker- tréninku a své kocoury mám vycvičené. Ale kocour zvláštním způsobem pozná, že jdeme pouze cvičit, tj. a spolupracuje, a kdy jdeme na veterinu (to holt musí být po mém a do přepravky ho dostanu - sám tam nevleze)

Kinetoza, pokud není psychického původu nevymizí. Má neteř ji má také, ale dá se jí zamezit pomalou jízdou tj. z toho důvodu jsem Fíkovnici navrhovala kočárek (tedy alespoň jí to určité míry pomáhalo)


Biaco, ano, pomalá jízda to mírní.

Takže jedu s ním vždy co nejpomaleji, dokonce občas na blikačky. 

Já sama jako dítě trpěla kinetózou, je to samozřejmě moc nepříjemné a často končilo zvracením. Ale ještě jsme s kamarádkou vypozorovaly, že Fidovi možná trochu pomáhá, když vidí z přepravky ven. Tak to teď tak děláme.