Aktuálně: 4 644 inzerátů177 452 diskuzních příspěvků17 793 uživatelů
Fikovnice
Fikovnice (4537 příspěvků) 03.09.2023, 22:21:38 xxx.xxx.63.80
Lily:

Za mě je nejlepší jít do útulku a vzít třeba roční či starší kočičku (kočky se běžně dožívají vysokého věku). Nebo dvě koťata (kotě fakt nedoporučuji jedno, rozdíl jedna vs dvě u koček skoro není a vyhrají si spolu a vynechají vás z útoků).

Provozovatel útulku má většinou přehled o mazlivosti kočiček. Třeba z Brna doporučuji LuckyCats. Paní tomu velmi rozumí a doporučí každému kočičku na míru. Já mám nalezence z venku a všechno jsou to neuvěřitelně umazlené kočičky, které přijdou na zavolání jako pes. Tím, že jsou doma, tak ten vztah je jiný než s kočičkou venku. Nejsou vůbec zákeřné, jsou milé, mazlivé a učenlivé. Jsou schopné se naučit i nějaké povely. Moje kočky umí třeba sedni. 🙂 

Vlastně mi přijde, že kolikrát jsou to spíše pejsci v kočičí kůži. 🙂 Drápky stříhám jako pejskům, aby se nezachytávaly o textil a nezůstaly někde viset. Stříhání probíhá více v pohodě než u psů a ani jsem je na to nemusela nějak speciálně učit. S tou jednou jsem začala po nálezu, když měla cca rok a zvládá to úplně v klidu bez stresu. Jsou na stříhání různé názory, ale já si to nemůžu vynachválit. Problémy žádné nemají. 

Za mě člověk musí zvážit jestli na dané zvíře má čas, fyzické schopnosti a tak. Přece si nebudu pořizovat koně, když na něj nemám čas a peníze. Stejně tak i u toho psa. Pokud žádné jiné zvíře nepřichází do úvahy, tak je pro mě lepší život bez zvířete, než třeba učit psa na nějaké místo v bytě, nebo mít koně zavřeného celý de ve chlívku bez pastvy a projížděk (zažila jsem)…


Já si opakovaně brala kočky z útulků…a opakovaně jsem na to dojela.

Dva kocouři mi nezávisle na sobě (a z jiných útulků/depozit) umřeli na F nemoci (jeden na FIP, druhý na FeLV) a jen mi zbývalo se modlit, aby to od nich nechytil Fido.

Takže je to určitě záslužná věc vzít si zvíře z útulku, ale koukala bych na to, zda dané zařízení má zvířata na tyto hnusné nemoci testovaná. Nevím, jak je to teď; kocoura s FIP jsem adoptovala kolem roku 2015, kocoura s FeLV dtto.

Fikovnice
Fikovnice (4537 příspěvků) 03.09.2023, 22:08:26 xxx.xxx.63.80
kometa:

Viz výše.

Psa rozhodně NE! Bylo by to z vaší strany sobecké.

Starší kočku z útulku, která už bude klidná a známé povahy. Nebo 2 koťata - jak psala fikovnice - MCO - ale ty můžou mít 10, 12 kg. To mi už přijde lepší ragdoll, je menší. Chlupů bude z obou stejně.🙂

Ale rozhodně s PP.


Jako ano, ta váha může být pro někoho limitující. Já velké kočky miluju, takže pro mě ne.

Ale stran MCO bych spíše upozornila na to, že chlupy budou z tohoto plemene všude…a je třeba se též připravit na občasné zvracení bezoárů. Jinak je ale Elsa tak trochu pes. Je zvláštní: Flegmoška, ale přitom si mě hlídá!🤣

Fikovnice
Fikovnice (4537 příspěvků) 03.09.2023, 22:05:57 xxx.xxx.63.80
Doron:

Musíte hlavně vybrat mazlivou, jestli paní stojí o kontakt. Takovou co při pohlazení vrní a ducá do Vás hlavičkou 😊.

Povaha se pozná už u kotěte.

Když pořídíte dvě, bude mít paní ještě zábavu v podobě sledování kočičího biografu 😊.

Na plemeni moc nezáleží, hledejte prostě milé, kontaktní přátelské a nebojácné zvíře.

Kočky umí být úžasné společnice, jsou inteligentní a citlivé.

A kdybyste pořídili pěknou  kočičku s PP, mohla by se paní stát třeba i chovatelkou…Jejda, to jsem se zasnila, to bych vlastně chtěla já 🤣.


A co Ti brání?😉🥰

Fikovnice
Fikovnice (4537 příspěvků) 03.09.2023, 22:02:15 xxx.xxx.63.80
Rezzzy:

Takto, je to měkké 

Obrázek

Díky! Pravda, vypadá to celkem nevábně, ale o to víc by to podnájemníky mohlo zaujmout!!😄 A prosím Tě, dá se to koupit i v obyč. “zveráčích” (Zvěrokruh, Pet Center atp.)?

A to je vedeno jako doplněk stravy? Musí se to nějak přísně dávkovat?

Fikovnice
Fikovnice (4537 příspěvků) 03.09.2023, 22:00:10 xxx.xxx.63.80
Rezzzy:

Ještě jsem si vzpomněla na kočku našich. Vozili ji skoro každý víkend na chalupu. V zadu v krabici řvala jak, no řvala strašně, ale pak u mamky na klíně vepředu byla spokojená, takže se přepravka nepoužívala, a dvě koťata z mého odchovu, jeli daleko . Jedna si vyřvala hlazení na klíně a druhá skoro celou cestu v klidu v přepravce prospala, prý mňoukala jen na začátku cestu a když auto zastavilo.


U nás to bylo podobné…

Fido na klíně mamky býval v autě klidnější…ale je to holt nebezpečné a zřejmě i zakázané takto cestovat se zvířetem.

I když Flokáč ty cca 3km sedával na sedadle spolujezdce a když nás jednou zastavili cajti, tak Floky s tím svým úsměvem se na pána policajta culil skrz otevřené okýnko. No a kupodivu nedostala jsem ani napomenutí, jen hláška:"Áááá, paní si veze s sebou hlídače!🤣 Tak jeďte!"

Fikovnice
Fikovnice (4537 příspěvků) 03.09.2023, 21:56:44 xxx.xxx.63.80

Chingis, VŽDY, opravdu vždy, si na Vás vzpomenu v souvislosti se záchranou Tori Rose.👍👏

Jak se jí daří?

Fikovnice
Fikovnice (4537 příspěvků) 03.09.2023, 21:54:14 xxx.xxx.63.80
Rezzzy:

Ty bláho, to je teda dáreček, ale zvládáte to paradney klobouk dolů. Manžel má taky zvučný hlas, kdo ho nezná, tak si myslí, že na nás furt řve. Alavis, já to jednou koupila na výstavě koček pro kocoura, no musím to mít doma pod zámkem, jsou po tom jak divý, i ta zmlsaná carevna, tak se divím, že dělá pejsek ofuky. 


Ahoj, myslíš Alaving Calming? Jaké je to vlastně skupenství? A co to obsahuje? Že bych to podnájemníkům koupila…😀😇

Fikovnice
Fikovnice (4537 příspěvků) 03.09.2023, 20:40:45 xxx.xxx.63.80
kometa:

Já taky čekám, až se olízne. Ale není to 100% spolehlivé vodítko, už jsem našla pár vyplivnutých tablet, kdy jsem byla přesvědčená, že to klaplo.


Strčit do krku a poté krk jemně pomasírovat prsty…a kočka polkne.

Ale že bych to vždy zvládala, se říct tak úplně nedá…😊

Fikovnice
Fikovnice (4537 příspěvků) 03.09.2023, 13:53:57 xxx.xxx.61.169
Anonymní:

Pejska jsme chtěli protože jsme mysleli že by byl pro paní oddanější, věrnější. Ale s kočkou nemáme žádné zkušenosti, tak nevím jak by se chovala ona. Jaké plemeno kočky by bylo nejvíc kontaktní ?


Buď žádné - jak Vám tu radili, z útulku. 

Anebo já mám stran kontaktnosti dobrou zkušenost s MCO (= Mainka).

Fikovnice
Fikovnice (4537 příspěvků) 01.09.2023, 17:20:43 xxx.xxx.61.184
Mirakel:

Ahoj, podle čeho se posuzuje jestli je už kočka tlustá nebo je to ještě v normě? Jsou na to nějaky ukazatelé? Poraďte pls a díkes předem.


Vložte foto.

Celé postavy a seshora.

A já zas vložím varování: Můj kocour byl jednu dobu extrémně obézní a teď bojuje(me) s těžkým diabetem.😢

Fikovnice
Fikovnice (4537 příspěvků) 30.08.2023, 18:13:28 xxx.xxx.61.71
kometa:

Ale zadavatelka chce psa na hlídání. Vaše návrhy to nesplňují.


Tak taková bordera může být na zahradě umělkyně, vyloženě zahradní architektka!😜

Poté, co si zcela neuváženě borderáka pořídila ta moje famílie, tak mi teta říkávala, že jeho velkým naplněním je hloubit na zahradě co nejhlubší hroby!😊

A miluje také přesazování kytek, atp.

Fikovnice
Fikovnice (4537 příspěvků) 30.08.2023, 17:18:39 xxx.xxx.61.71
balu:

My máme nerezové misky víc jak dvacet let a pořád jak nové, a to jsou stále v permanenci. Akorát ta guma, aby neklouzaly, se rozpadla. Tenkrát byly jako dárek k nějakým granulím. 


Jj, u jedné misky se mi guma už roztrhla, tak jsem ji vyhodila. Ale vydržela také dlouho.

Fikovnice
Fikovnice (4537 příspěvků) 30.08.2023, 17:16:51 xxx.xxx.61.71
tetrivek:

Děkuji nakonec jsem koupila na bitiba. cz, mají nerezové misky. Které mají zespodu gumu a nekloužou i pro velké psy. Měli by být pevné, uvidím až přijdou. Děkuji 


Jj, s tou gumou zespodu mám i já pro kočky.

Fikovnice
Fikovnice (4537 příspěvků) 30.08.2023, 17:16:05 xxx.xxx.61.71
tetrivek:

Prosím kde kupujete kvalitní nerezové misky pro velké psy. Budeme mít nový štěněcí přírůstek. Dnes jsem byla v superzoo velká 4 l miska, ale tenká že by se snadno promáčkla.


Já normálně ve Zvěrokruhu, kde mám slevu.

Sháněla jsem kdysi i misku pro krmení štěňat (pro moje tři kočky) - takové ty soustředné kružnice nebo jak to popsat ;-), a ty mi objednali na vesnici v obchůdku, kde prodávali krmiva, steliva, ale také kytky, zeminu atp.

Fikovnice
Fikovnice (4537 příspěvků) 29.08.2023, 17:00:06 xxx.xxx.62.242
Varaxi:

Ano, na dásních. A celých dvacet minut jí visely z pusy ven. To už je teda i na mě moc. Ale vlastní zuby za to asi stojí, to jo.
Bolí to velice malinko, spíš chvílemi a připomíná to žahání kopřivou než prostou bolest. Ale všimnete si. Pak, až se cucoňa pustí, to nebolí. Pokud si to člověk nedráždí, tak to ani moc nesvědí, nenatéká, je to prostě taková ukázněná rána. 


Počkej, a co že jí to vyléčilo? Zánět dásní?

Já bych to teda taky nedala…

Stejně tak bych nedala (asi) nechat si muší larvy, aby vyžraly třeba shnilou nohu.

Fikovnice
Fikovnice (4537 příspěvků) 29.08.2023, 16:57:51 xxx.xxx.62.242
Doron:

Framovi je zrovna pět měsíců, zoubky už skoro všechny vyměněný !

Je to děsný, jak to letí..

A ještě skoro nic neumíme 😅.

Umí jenom “sedni, lehni” , to vypadá asi tak, jako když si sedá nebo lehá slon v cirkuse, přivolání a “lehni si sakra a spikej”😔.


“Lehni si sakra a spinkej!”

🤣👍

Fikovnice
Fikovnice (4537 příspěvků) 29.08.2023, 16:41:53 xxx.xxx.62.242
Arosek:

AMEN 😀

V sobotu jsem na pokraji vycerpani (jo, hral v tom roli i upal) pronesla pred zavodcim cca o pet let starsim nez ja, ze uz jsem na takovehle aktivity ponekud stara a nemohouci.
Pozdvihl oboci a optal se, kolik mi je. 
Odpovedela jsem"Sedm psu" a on rekl jen chapave “Tak to jo” 😀


😄🤣👍

Fikovnice
Fikovnice (4537 příspěvků) 29.08.2023, 16:35:07 xxx.xxx.62.242
kometa:

Jo, to si vzpomínám, jak nás obě fascinovalo, že někdo vytáhne vlákno po X letech a my měly problém najít to, které nás zaujalo před týdnem.


Jo jo, vzpomínám si!😄

Fikovnice
Fikovnice (4537 příspěvků) 29.08.2023, 14:31:02 xxx.xxx.61.31
assil:

Jakože si nechám přicucnout pijavici na záda a vyléčí mi to tohle všechno? Nebo se to musí dávat přicucnout nějak místně k orgánům?


Já to nevím. Já to jen pro zajímavost googlila a vypadlo to, co jsem vložila jako citaci v mém příspěvku.