Aktuálně: 4 645 inzerátů177 453 diskuzních příspěvků17 793 uživatelů
Fikovnice
Fikovnice (4537 příspěvků) 10.09.2023, 13:43:52 xxx.xxx.62.98
megi-the-pes:

No, takže šourá nohama jako unavený člověk. ;-)


Je to možné. Je i možné, že jsem z jeho stavu už paranoidní - včera jsem měla pocit, že při sedu se mu zadní nohy rozjíždějí, to bylo teda na kluzké podlaze. Možná jej příliš pozoruji. Z toho se přijde pomazlit, když ležím, v pohodě vyskočí, přede a mazlí se a mazlí. Nevypadá, že by mu subjektivně bylo jakkoli zle…ale stejně cítím, že to dobré asi není.

Např. dnes už mu zas vypadávaly úplné trsy chlupů, jen při pohlazení.

Fikovnice
Fikovnice (4537 příspěvků) 10.09.2023, 13:40:33 xxx.xxx.62.98
Trickyvoo:

Nevím, jak je to u koček, ale u lidí je lepší určitě víc dávek než jedna velká dávka, zvlášť když mívá kocourek takové výkyvy. Ta velká jednorázová dávka podle mě musí způsobit hypoglykemii.  


Já Ti nevím. Já jej u té velké dávky měřívala v různé časy, klidně třeba ve 4h ráno a do hypo se nikdy nedostal…ani když jsem měřila v době, kdy měl být peak inzulínu v plazmě.

Fikovnice
Fikovnice (4537 příspěvků) 09.09.2023, 22:50:33 xxx.xxx.62.98
Bodlinka:

lidská medicína nepoužívá termín leukóza právě proto, že nejsou popsané žádné infekční působky, které by mohly lymfom nebo leukemii přímo způsobit.


Právě! Zaujalo mě, že třeba u koček jsou tedy lymfomy virového původu běžnou věcí…pokud jsem to dobře pochopila.

Fikovnice
Fikovnice (4537 příspěvků) 09.09.2023, 19:34:13 xxx.xxx.62.98
Fikovnice:

To já taky, to je jasné. Ale i tak jsem nevěděla, co mi bude Fido ochoten jíst.

Takže když jim (všem třem) nejvíc chutná Vet Life, beru to jako minivýhru. A ano, je od Farminy.


Obávám se, že už budu mít všechny kočky jen granulové (na Vet Life). Kuky, který granule žrával jen se sebezapřením, pojídá Vet Life teď preferenčně.

I když syrové maso bude on a Fidýtek asi upřednostňovat pořád. Respektive Fido je takový univerzál žravec.

Fikovnice
Fikovnice (4537 příspěvků) 09.09.2023, 19:27:49 xxx.xxx.62.98
kometa:

To já vím, že se nepřete, že to psala bodlinka. A že humánní medicína pojem leukóza vůbec nezná a nepoužívá.

Ono se to všechno trochu prolíná a zaměňuje, ale ve finále je to jedno. Viz výše.

Děti třeba učím, že encefalitida není totéž co meningitida. Ale že je to stejně debata čistě akademická, protože umřít se dá na obojí.


Jj, já tu leukózu opakovaně četla a furt přemýšlela, co to je…😛

Fikovnice
Fikovnice (4537 příspěvků) 09.09.2023, 19:22:29 xxx.xxx.62.98
kometa:

Ad neuropatie. Od kolegyně vím, že u koček se projevuje spíš plantagrádním postojem a pohybem.


Vím vím, vyhýbají se chůzi po prstech, někdy tlapky vybočují - prý to napodobuje chůzi medvěda.

Ale začíná mě to děsit. Včera nebo kdy jsem psala o tom, že klape drápy o vinylovou podlahu. A fakt pořád polehává. Bože, to je trápení.😢 Navíc mám tedy pocit, že L. 2x denně nefunguje vůbec (v těch nižších dávkách). Já byla pro navýšení té jedné dávky (chtěla jsem jít už na 10 UI), ale dr. nechtěla. A já se (prozatím) rozhodla ji poslouchat.

A touhu po venku má také menší než dřív.

Fikovnice
Fikovnice (4537 příspěvků) 09.09.2023, 19:16:00 xxx.xxx.62.98
kometa:

My se učili to, co jsem napsala. Leukémie = změny v KO. Leukóza = změny orgánové (v podstatě nádory mízní tkáně). A všechno to dělají retroviry.

Takže možná trochu slovíčkaření? Protože tak jako tak je to onemocnění vážné a povětšinou smrtelné.


Ne ne, já se s Vámi nepřu. To psala Bodlinka. Nehledě na to, že já leukózu (termín) ani moc neznám (z h. medicíny). U “nás” se používají termity: lymfomy, leukémie a pak něco z jiného rance - leukocytóza, což ale není nemoc, nýbrž symptom.

Fikovnice
Fikovnice (4537 příspěvků) 09.09.2023, 19:12:20 xxx.xxx.62.98
Doron:

Jj, jen přijeď, budeme mít fotky ze společného venčení 😊.

Nasadila Amoksiklav, nic jinýho doma neměla, ale bylo mi po tom blbě. Jsem vzteklá a dusím se a kašlem mám už skoro polámaný žebra 😬😅!

Jinak je u nás nádherný počasí , na koupání a já taková lemra☹️.


Hele, on se dost na COVID doporučoval klarithromycin (pokud tedy byly indik. ATB). Pravdou je, že má celkem dost interakcí s jinými léky. Já měla u jednoho svého COVIDu klarithromycin a u druhého tuším azithromycin. Prostě něco z makrolidů. 

Ko-amoxicilin (Amoksiklav) mi taky dělá blbě. Ale je dost širokospektrý, no… Hlavně nějak neukonči ATB léčbu v půlce užívání. Resp. aspoň teda sputum na mikru by to chtělo a přenasadit jiné ATB. Drž se!💐

Další věc je, že ATB mají výpadky.

Fikovnice
Fikovnice (4537 příspěvků) 09.09.2023, 19:08:57 xxx.xxx.62.98
sutrik:

Ano 🙂 Ratloraptor plížení moc rád. Bonnie s tím začala už v 5,5 měsících. Asi si nepřečetla, že to pro štěňata není zdravý pohyb. Během dalších dvou měsíců to dotáhla na plazení i až na několik metrů. Jde, jde a najednou sebou plácne a začne se s mohutným vrtěním ocasu plazit.


Jj, já si fakt ty videa pouštím, když mám chmury! A plazení kolem kocoura mně stoprocentně vykouzlí úsměv!😀👍

Fikovnice
Fikovnice (4537 příspěvků) 09.09.2023, 16:53:26 xxx.xxx.62.98
sutrik:

Byly jsme s kamarádkou a psími puberťačkami na dovolené “vedle” ve Žďárských vrších. Tři měsíce věku navíc oproti první dovolené byly u holek znát.        Chovaly se rozumněji. A piraňa v noci už neštěkala. Zato Ratloraptor měl tendenci v druhé půlce nocí chodit vítat kamarádku, kdykoli se v posteli otočila. 

Povel lehni a zůstaň měl vypadat jinak než u fotky u sochy 🙂 Další fotky jsou z výletu na Devět skal a z Velkého Dářka. Na skalky leze malá sama.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Ratloraptor je ten můj plížící se oblíbenec?😄

Fikovnice
Fikovnice (4537 příspěvků) 09.09.2023, 16:48:11 xxx.xxx.62.98
Doron:

Jj, myslím, že mám covid. Ale co už pořád 😅. Držím se dál a odmítla jsem hlídat roční vnučku, aby to ode mne nechytla.

Stejně to dostanou všichni, malý děti jsou strašný bacilonosiči..

Nasadila jsem si přes protesty mojí lékařky antibiotika, cítím, že virová infekce se na plicích změnila v bakteriální..

Framík je opravdu ryzí flegmatik, nikdy jsem takovýho pejska neměla. Je naprosto vyrovnanej, ovšem trochu pomalejší, nevím, jestli bych s ním ve sportovce uspěla ( uspěju) 😅. Dneska po něm skočil kohout a reakce taky nula nula nic, stál jako skála 🤣. Ale je inteligentní, ta jeho povaha je mi hodně příjemná. No, a poslouchá jenom mě, povely ostatních, jsou jen bzučením mouchy v jeho uších 😂.


Co to čtu? Já toto vlákno navštěvuji minimálně…

Ulo, uzdravuj se (mi)!🌷 Víš, že se Tě chystám přepadnout…?😉

A ATB, pokud cítíš, že máš bakt. infekci DCD, to je OK. Co máš nasazeno??

Fikovnice
Fikovnice (4537 příspěvků) 09.09.2023, 16:46:15 xxx.xxx.62.98
Buggyra:

To je dobře, že dáváte i sem, já na fejsbůku nikoho odtud nemám, a pobudu tam denně jestli hodinu tak hodně, takže ani není šance si to nějak prohlížet 🙂 Máte to tam krásné, včetně Jůlinky - děkuji!


Jéé, ale já bych Vás celkem ráda na FB měla (chodím tam teda ještě mnohem míň než Vy). Byla byste pro?

Fikovnice
Fikovnice (4537 příspěvků) 09.09.2023, 16:37:12 xxx.xxx.62.98

Tak dávám zas nějaký update: Po domluvě s dr. je Fido již na dvou dávkách inzulínu denně. Ale je to logicky menší počet jednotek, než když měl dávku jednu; akt. 2x denně 5 UI Lantusu.

Ještě doplňuji: Něco přibral, myslím, že katabolismus se zastavil, když jej pohladím, cítím svaly. ALE: Víc mi polehává, nejvíc, když jde domů z venku. Dříve to nedělával, teď si ve výtahu lehne (dost pravidelně) na zem. Celá vyplašená jsem to dr. telefonovala, že mám strach z diab. neuropatie…a ta mi řekla, že prý je u koček vzácná. Že prý spíš půjde o problém s klouby. Ach jo… Při další prohlídce koukne i na toto.

Fikovnice
Fikovnice (4537 příspěvků) 09.09.2023, 16:33:51 xxx.xxx.62.98
megi-the-pes:

Ale chci říct, že když jde o dietu, která je opravdu jakože životně důležitá, tak je mi zcela ukradené, co říká internet, budu krmit tím, co to zvíře jíst je schopno a na čem se dobře drží.


To já taky, to je jasné. Ale i tak jsem nevěděla, co mi bude Fido ochoten jíst.

Takže když jim (všem třem) nejvíc chutná Vet Life, beru to jako minivýhru. A ano, je od Farminy.

Fikovnice
Fikovnice (4537 příspěvků) 09.09.2023, 16:29:28 xxx.xxx.62.98
Fikovnice:

Gina se u toho rozcupovanýho plyšáka chechtá!😄👍


Jo a Mates je sám jako plyšák!👍

Flokyho si fakt pár lidí na štěněcí fotce spletlo s plyš. hračkou… 😀

Hledám fotku a prd (byla na IF a já ji mám někde zaharaburděnou).

Fikovnice
Fikovnice (4537 příspěvků) 09.09.2023, 16:08:03 xxx.xxx.62.98
Buggyra:

A taky že žák, který strčil do mě, dostal od rodiče naloženo tak, že se neposadil měsíc. A od té vteřiny nejuctivější dítě, nosilo mi kazeťák, běhalo pro třídnici - já ho pak měla snad i ráda! 😀


A proč jste vlastně Buggyro přestala učitelovat? Nebavilo Vás to?

Fikovnice
Fikovnice (4537 příspěvků) 09.09.2023, 16:06:07 xxx.xxx.62.98
biaca:

Ano, moji kocouři mňoukají hodně. Mladší tímto způsobem vydírá - když si chce hrát vydrží i půl hodiny. A starší, když loví mouchy - přeci musí oznámit, že mě zbavuje havěti 🙂 

Navíc některé rasy mňoukají více jiné méně. Plus do toho přistupuje povaha. Jestli chlapec vždycky, když mňoukal dosáhl svého tak to mňoukání plní smysl. 

Ale pozor mouhou také mňoukat bolestí, či steskem, či když se jim něco nelíbí. 


Jj, vydírací mňoukání dobře znám! “Koukej mi jít házet oříšky a žaludy!”😄

Fikovnice
Fikovnice (4537 příspěvků) 09.09.2023, 16:04:16 xxx.xxx.62.98
Sardullah:

No a ještě trochu se vetřu na téma plyšáci….tady je důkaz místo slibů…😉

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Gina se u toho rozcupovanýho plyšáka chechtá!😄👍