Aktuálně: 4 648 inzerátů177 525 diskuzních příspěvků17 794 uživatelů
Fikovnice
Fikovnice (4537 příspěvků) 11.07.2023, 20:37:09 xxx.xxx.60.52
kometa:

Já nevím, možná jsem nadsadila. Kupuju 2 balení po 12 kapsičkách, to je za cca 600 Kč? Jenom vím, že to po mně chce PIN.🙂 A vydrží tak na 3 týdny.

Takže jedna kapsička je za těch 25 Kč? Ale jak jsem psala, kocour to potřebuje, tak nepočítám.


Jo jo, to by odpovídalo…

A jsou to RC jako jsem měla já, že?

Já bych také nepočítala, kdyby to nebylo zbytečné, ba přímo kontraproduktivní… Naštěstí na granulích si smlsla Elsa… 😛

Ty jsem měla jak RC, tak Brit.

Fikovnice
Fikovnice (4537 příspěvků) 11.07.2023, 20:26:50 xxx.xxx.60.52
kometa:

Viz výše. 

Můžete mít kočku, která vás stojí jenom žrádlo (a tady záleží, jak moc naletíte na marketing, že tyhle granule nebo tyhle kapsičky jsou nejlepší) + u venkovních odčervení a kastrace (pro mě základ).

A pak nemocnou. Kdy můžete nárazově vysolit pár tisíc nebo pravidelně investovat do spešl diety. Jako já - kupuji renal kapsičky, přibližně každý měsíc zaplatím 900 Kč. Nevím, neřeším, kocour to prostě potřebuje a basta.

Jo a stelivo pro oba taky vlastně nevím. Upřímně, ve srovnání s tím, co mě stojí kůň, je to položka zanedbatelná.


Jen bych doplnila, že po mých zkušenostech doporučuji mít tu finanční rezervu fakt radši větší než menší…

Já třeba aktuálně Fida spočítaného nemám, ale inzulín stál skoro 3tis. Kč, další propriety vše dohromady cca 2 tis. Kč, a několik návštěv veterin (i u mě doma) - dohromady cca 6 - 8 tis. Kč. To vše se odehrálo během asi 6 - 8 týdnů a další návštěvy veterin (plurál!) jsou naplánovány již od příštího týdne… 

A to vypisuji jen finance za zdravotní problémy, ne za běžný provoz.

Ale Kometo ty Vaše Renalky se mi zdají drahé. Já Fidovi kupovala asi 20 kapsiček a 2 pytle granulí (vše zbytečně - viz jiné vlákno) a mám pocit, že jsem se vešla do tisícovky. A Vy píšete jen o kapsičkách…? Za kolik máte jednu? Já měla tuším za cca 25 - 28,- Kč; přesně už si to nepamatuji…

Fikovnice
Fikovnice (4537 příspěvků) 11.07.2023, 20:18:19 xxx.xxx.60.52
kometa:

Co je špatně na formulaci "varlata sestoupila!? 

Chybějící čárky jsem napočítala jsem napočítala čtyři.

Úplně nejvíc mně vadí termín tříselný kanálek.


A na jaký text reagujete?😲

Fikovnice
Fikovnice (4537 příspěvků) 11.07.2023, 20:12:12 xxx.xxx.60.52
Rezzzy:

K tomu mě napadá otázka, proč se rozmnožují lidé? Hodně jich žije v nevhodných podmínkách, sociálně slabsi, duchem slabí, Afrika, Indie, buda, hlad, války, hladomory, epidemie a stále se lidé množí, lidé, kteří mají na výběr, mohou i tom přemýšlet, nevede nás jen pud


A také tam vysíláme lékaře bez hranic…atp.

Zrovna nedávno jsem četla příběh anesteziologa, který se chlubil tím, že ženě při desátém porodu zachránili dělohu!!! Ne, že na tuto pseudohumanitu dojedeme, už na ni dojíždíme…😕

Fikovnice
Fikovnice (4537 příspěvků) 11.07.2023, 20:08:59 xxx.xxx.60.52
Odpověď na příspěvek uživatele Plaka z 11.07.2023, 18:33:31

Plako, já bych se Vám ráda ozvala, ale ani u mě/u nás to není dobré… 😢

A já teď denně zkouším, před 20 min jsem teprve přijela domů…

Ale nezapomněla jsem na Vás, jen jsem zjistila, že v tom stresu a časovém presu opravdu více chybuji…a mám děs z toho, abych nechybovala nějak fatálně.

Fikovnice
Fikovnice (4537 příspěvků) 11.07.2023, 10:11:51 xxx.xxx.61.252
Tenurri:

Fikovnice: Ty jo, jestli mají stejného otce, to netuším. Willyho je Chuck Norris (ironie, když Willy je posera 😀 ).

Willymu občas holím některé místa kvůli dredům, jak má někde blbou srst, tak se mu dělají i přes česání a dorůstá to docela rychle. Asi dva roky zpátky jsme ho nechali oholit komplet - břicho, záda, podpaží…Jak vidíš, dorostlo mu to krásně.

Naučili, ale trvalo to, není to ještě 100% a vyžaduje to prakticky každodenní trénink a česání. Hodně sleduji Radechu, Jak na drápky a tyhle profily mi s “ošetřením se souhlasem” pomohly asi nejvíce. Česání je prakticky to samé.

Jinak ano, něco jsem četla na fb skupině, něco tady, držím palce s Fidoušem


Moc moc díky!

A ano, Elsin táta je také Chuck Norris, my jsme si o tom kdysi i psaly.

A Elsa není posera, Elsa je flegmoška a zároveň extrémně společenská - miluje moje návštěvy. V podstatě je obsadí a začne zaměstnávat, hrát si s jejich oblečením, taškami, dokonce do tašek velmi ráda leze! 😄

Fikovnice
Fikovnice (4537 příspěvků) 10.07.2023, 20:16:33 xxx.xxx.61.252
biaca:

Upřímně tady to nevyřešíme, jak kometa zdůraznila špatně se o své kočky starám, a tím pádem mají tyto problémy. 

Je mi celkem jedno odkud to má, nemá smysl hledat viníka - jestli je Igin přenašeč nebo ne nebo jestli to má z chovné stanice, vody, masa - mě zajímá výsledek já chci kocoura, který nezvrací a kocoura, který má normální stolici (i když vím, že obnovení mikroflory u bengálů trvá). 

Z toho důvodu končím diskuzi. 


Biaco, to Kometa ale nenapsala. Že se špatně o své kočky staráš. Fakt ne. Přečti si to v klidu ještě jednou.

Fikovnice
Fikovnice (4537 příspěvků) 10.07.2023, 16:23:54 xxx.xxx.60.182
biaca:

Já kocoura doopravdy netýrám zbytečnými vyšetřeními. Prostě vím, že to jde vyléčit a kocour může být v pořádku tak to tak chci. 


Biaco, udělala jsi tedy nějaké definitivní rozhodnutí a jednáš s vetkou?

Pokud ano, moc držím pěsti, ať je kočičák v pořádku. A když budeš chtít, tak sem písni co je nového. 😉

Fikovnice
Fikovnice (4537 příspěvků) 10.07.2023, 16:02:27 xxx.xxx.60.182
assil:

Já myslím, že už mají smůlu, lidi už se usadili tady a řekla bych, že většině to tady po těch úpravách vyhovuje. A mě teda taky kopie ifauny by mi byla proti srsti už jen z principu.


Navíc na IF nebyli zdaleka tak vstřícní admini…

Tady máme vše téměř na počkání!👍🌹

Fikovnice
Fikovnice (4537 příspěvků) 10.07.2023, 16:00:15 xxx.xxx.60.182
Kilian:

..Jani vůbec se toho neboj, už nějaký čas pravidelně hodím všechny tři kočky, každá má srst jinou, všechny tři obrůstají velice rychle a kvalita beze změny….určitě se číče uleví, ony ty dredy nic moc tedy….navíc si myslím, že by se tam kůže pod nimi mohla zapařovat a vzniknout plíseň….zvaž to, ja osobně bych do toho šla….


Evi, děkuji moc za zkušenost!

Ale jak víš, přece jen teď musím upřednostnit Fida. Totálně. 😢

Fikovnice
Fikovnice (4537 příspěvků) 10.07.2023, 15:38:00 xxx.xxx.60.182
Odpověď na příspěvek uživatele Tenurri z 10.07.2023, 08:17:58

K té povaze: Elsa je zároveň flegmatická, zároveň ale velmi společenská! Miluje moje návštěvy, dokonce někdy nechce návštěvu pustit domů, což dělá tak, že dotyčné osobě zalehne batoh, boty, drží pásky od tašky atp. 🙂

K tomu hlídání si svého člověka tady vzniká trochu problém: Např. hrát si chce se mnou jen ona sama. Např. Prostřednímu cvrnkám jeho oblíbené oříšky nebo žaludy, ona se přiřítí, žalud/ořech zachytí, přikryje svojí obrovskou prackou a dělá, že ona nic, že tam snad ani není!😍

Fikovnice
Fikovnice (4537 příspěvků) 10.07.2023, 15:32:09 xxx.xxx.60.182
Tenurri:

Mainskou mývalí jedině s papíry a z prověřené CHS. Bez průkazu původu nemáte vůbec jistotu, že to bude povahově mainská mývalí. Vzhledově už vůbec ne. A tato velká plemena jsou většinou zatížena nemocemi, na které se v dobré CHS testuje. 
Kdo mainu neměl, tak si asi nedokáže tu povahu úplně představit, ale je to fakt obrovský rozdíl oproti “vesnické micce”. Je to takový kočkopes, jsou hodně navázaní na své lidi. My tedy máme povahově nestandardního kocoura, je to plašánek na cizí lidi a prostředí, ale nás miluje a jiné plemeno bych už nechtěla. 

Měla jsem i “obyčejné” kočky, mám ještě ragdoll kočku. Ta maina mi sedí asi nejvíce. 

Náš kocour váží skoro 11 kilo. Je fakt obrovskej a těžkej. Kupodivu není tlustej, prostě je jen mohutnej, jeho otec měl taky kolem 11kg. Asi bych si možná příště vybrala kotě po menších - lehčích rodičích. Minule blbě doskočil ze škrabadla a kulhat, tak se jelo na rentgen. On je pohybově spíš jako lev, než jako ladná kočička 😀.

Dále bych se zaměřila krom té povahy (ta je fakt důležitá!) také na kvalitu a typ srsti dané linie. Moc se na to nehledí. A ušetří vám to potom spoustu problémů. Willy má na bocích a břiše srst, co se musí denně česat a i přes to se mu tam občas udělá dred. Kombinace tohoto s kočkou (co má skoro 11 kg 😀) co se fakt česat nechce může být dost peklo. Stálo nás to hodně času ho navyknout na česání “po dobrém”. 

A pořádně si chovky lustrujte. Na sociálníh sítích se dá najít hodně referencí, oslovte skupiny zaměřené na plemeno, oslovte více chovatelů a ptejte se. 

Tady to máte i s fotkou našeho Willyho. Příště (za spoustu let, protože doufám, že tu spoustu let bude) bych chtěla zrzečka 😀.

Obrázek

Ahoj, zdravím srdečně!🌷

Jak asi víš, mám jiné a mnohem závažnější starosti…

…ale Tobě se tedy podařilo Willyho přemluvit k česání?👍 Mně Elsu ne, ničím, co jsem zkoušela a dredy má strašné… Chtěla jsem, aby ji vetka, když byla u mě, vyholila. Pak jsem na to úplně v tom stresu zapomněla a poté, co Hmn psala, že jejímu psovi asi rok nedorostla srst na ocasu, tak se tedy této procedury poněkud bojím. Ona tedy opravdu není na pořadu dne, ale přesto - pokud jste někdo nechal své kočky (ideálně dlouhosrsté) oholit/vyholit (třeba jen částečně), za jak dlouho dorostla srst? A dorostla stejné, lepší nebo horší kvality?

Edit: Jestli se nepletu - Elsa a Willy mají stejného otce…?

Fikovnice
Fikovnice (4537 příspěvků) 10.07.2023, 04:37:08 xxx.xxx.60.238
lesnizinka:

Uf, tak to jsem ráda, že to dobře dopadlo…nemuselo by…jak s tetinou kočičkou😢 Ona byla invalidní, tahala za sebou zadní nožky. No a v týdnu se přitáhla už skoro nechodící, nechtěla na sebe nechat sáhnout, ale mezi těma špatnýma zadníma nožkama jí crčela krev s hnisem. Teta se jí to snažila zkontrolovat, vydesinfikovat betadinou, ale sama ji nezvládala, celá rodina odjela na dovolenou. Kočička jí utekla ven a našla ji až za tři dny, prakticky polomrtvou v keřích. Chtěla ji zavézt na tu veterinu uspat, nebo sehnat veta, co ji uspí. Ale svátky, já jsem obvolávala veteriny, nikdo neordinoval. Pak jsem jednu objevila, že ráno tam budou, tak jsem je tam chtěla zavézt, ale umřela chudinka ještě do půlnoci. Vím, naštěstí, nemusela se ještě trápit do rána. Jen já jsem nějak doufala, že by se jí ještě dalo pomoct, taky proto, že jsem ji neviděla, jak moc zlé to bylo😟


To je strašný…

Raduš, možná se na mě naštveš (i když vlastně byla to kočka tety), ale proč ji nechávala žít s ochrnutýma nohama?? Jakou kvalitu života ta kočka měla? Vždyť nemohla asi ani šplhat, skákat, jen za sebou vláčela ochrnuté nohy.

A ještě ten konec - ach jo…😢

Jakej Ty jsi vlastně okres? Tipla bych si, že okresní města mívají pohotovostní vety. Má je i městečko, kde žijí příbuzní (famílie) a to má k okresu daleko. Dokonce ta vetka jezdívala i po klientech - párkrát jsem ji volala na chalupu, když mi stonal některý z chalupových kocourů.

Fikovnice
Fikovnice (4537 příspěvků) 09.07.2023, 13:02:29 xxx.xxx.172.108
Inka:

Dobrý den, chci se zeptat co se dá dělat kdyz v naší ulici bydlí agresivní pes co už pokousal několik lidí. S majiteli není řeč, jde o vlčáka. Jde se obrátit na nějaké úřady nebo co v této věci můžu dělat. Inka


A to se nevyšetřovalo to pokousání těch několika lidí?

Nešli na ošetření, nehlásili to třeba Měšťákům…?

Fikovnice
Fikovnice (4537 příspěvků) 09.07.2023, 12:57:53 xxx.xxx.172.108
kometa:

Možná by Bobča objevila díru na trhu.😛 S tím hlídáním. Taková placená dovolená.


Já jsem přesně takový typ zákazníka… 😉

Ale konkurence už tedy existuje. Každopádně musí to vydělávat (pokud tedy mají zájemce) obrovské peníze. Mám zjištěno…

Fikovnice
Fikovnice (4537 příspěvků) 09.07.2023, 11:35:41 xxx.xxx.172.108
hmn:

“Myslela jsem, že by to mohlo někomu pomoci, ale asi jsem neměla příspěvek zveřejnovat.”

nenenenene

jedno z mála zajímavých a věcných témat. Jsem zvědavá, co a jestli vůbec něco se z toho  vyklube. A je zajímavé, jak různě to vidí osoby odborné.

Můj pes takto zvracel, když mu nesedly granule, ale to zvracel každý den, granule letěly velice rychle pryč.


Také mě ten případ celkem zajímá…

Nemyslím si tedy, že by zvracení bylo způsobeno hypervitaminózou béčkových vitamínů…ale zajímá mě, co se z toho nakonec vyklube. Snad nic závažného.

Fikovnice
Fikovnice (4537 příspěvků) 08.07.2023, 20:52:10 xxx.xxx.172.108
Doron:

Pochopila přesně! Proklínám pásák, posílám pryč!

Padej potvoro!!!

Pochcípej příšero !!!

Pfuj pfuj pfuj !!! 🤣


Pryč puchýřky! Pryč pupínky! Pryč pupence! Pryč příšerný pruritus!

Padej parchante páskovaný! 😉