Aktuálně: 4 657 inzerátů177 601 diskuzních příspěvků17 794 uživatelů
Fikovnice
Fikovnice (4537 příspěvků) 18.07.2023, 12:23:35 xxx.xxx.60.213
Espiro:

Puntik je naprosto v pořádku, paní Fíková si ho plně zaslouží za naznačenou nevůli vůči důdlovi.

Asi nesplete, akorát mě pořád srdéčko táhne ku střapatým držtičkám, no… Vím, ani ta kolie na střapodržťku nesedí. Budu přehodnocovat priority. Až to přijde. Jednou. Někdy.

Jo, proto je mi tuze sympatický nový psík Keriton 👍


Teda Espiro…?🤣

Znovu žádám vedle puntíku též hvězdičky (plurál)!!! 🙂))))

Já za to, lidi, fakt nemůžu, že vzhledově se mi pudlajzi nelíbí. Jinak je mám ráda. Faaakt… ;-).

Fikovnice
Fikovnice (4537 příspěvků) 17.07.2023, 23:01:43 xxx.xxx.60.213
lesnizinka:

To mi povídejte…neskutečně trpím, je mi fakt toálně na nic, jak fyzicky, tak psychicky mě tohle vedro drtí. Jsem až hysterická ve chvíli kdy zjistím, že tomu není kam utéct. Zatím je poslední jistota štěrkáč, doma sklep v zahradním domku. Venku je 32, v obýváku 31👎 Vařím oběd, hovězí na kostky(skoroguláš) s těstovinama. A trpím. Teda hodila jsem to do tlakáče, abych u toho nemusela být, mezitím jsem umyla pár oken….co jsou za barákem ve stínu. 


Raduš, tak co jste doma říkali Markétě Vondroušové??

Pecka, že?👍👍

Fikovnice
Fikovnice (4537 příspěvků) 17.07.2023, 22:58:04 xxx.xxx.60.213
Bodlinka:

pudl? je to skvělé zvíře. zvládne gauč i psí sporty, dlouho žije, nepadají z něho chlupy

a nemusí být ostříhaný na boule, když se to někomu nelíbí


Já vím, že je povahově fajn…ale…prostě není to můj typ…🙂

Mně se musí pes/kočka líbit aspoň trochu i vzhledově. Třeba ta feňule od Impact je sympoška, ale řada dalších tady…

Fikovnice
Fikovnice (4537 příspěvků) 16.07.2023, 15:15:08 xxx.xxx.82.50
Bodlinka:

to je prostě troll post. neúspěšný, když jste první, co reaguje a to až po mnoha mnoha letech.


Ale zase mít v event. pracovním posudku, že dotyčný dal výpověď z důvodu pře, proč má kočka chlupy, je vysoce originální!!!🤣

Fikovnice
Fikovnice (4537 příspěvků) 16.07.2023, 15:09:53 xxx.xxx.82.50
kometa:

Je hezké, že jste se mě zastala. Ale na takové příspěvky je za mě nejlepší nereagovat. Akorát tím dotyčného povzbudíme a diskuze se zvrhne.

Jestli je to můj bývalý student, netuším taky. Ale nemyslím si to.

Klíště na jazyku překvapilo i mě. Ale člověk se pořád učí.


👍👍

Fikovnice
Fikovnice (4537 příspěvků) 16.07.2023, 12:48:38 xxx.xxx.82.50
kometa:

Viz výše. Přečtěte si předchozí příspěvky impact a moje. S vámi to nesouvisí.


Kometo, já si Vlastu opravdu pamatovala, pak jsem si vzpomněla.

A napsala jsem proto, že nemám ráda, když někdo takto veřejně uráží, v tomto případě Vás ve Vaší profesi.

Zda je to nějaký Váš bývalý student, samozřejmě netuším…😉

Jen se mi to napadení prostě nelíbilo. Ale přiznávám, že já sama jsem byla překvapena možností přisátí klíštěte na jazyk.

Fikovnice
Fikovnice (4537 příspěvků) 16.07.2023, 02:01:20 xxx.xxx.82.50
kometa:

On není nasra…, on prostě nežere, protože je mu blbě. A i kdybych to do něj nacpala, tak to vyblinká. 

To je spíš nasířený, když do něj šťouchám protiblinkací tabletu. To protestuje, ale nakonec polkne. Jednorázovou epizodu neřeším, ale když vyhodí snídani i oběd, tak mu ji dám. A pak je zase na pár týdnů klid.


Hmm, Kometo, já ten grif na tablety kočkám nikdy neměla vypilovaný…

To milionkrát raději budu píchat injekce všemi možnými způsoby, ale tablety nee. Nicméně, kdyby bylo nezbytně potřeba, tak se člověk taky zacvičí. Ale nerada bych…😟

Teď přemýšlím, když pojedeme přes celé město a Fido má tu silnou kinetózu, zda mu píchat před jízdou Cerenii, která, tuším, štípe…🤔

Fikovnice
Fikovnice (4537 příspěvků) 16.07.2023, 01:52:22 xxx.xxx.82.50
Anonymní:

Vlastík neví vše. 

Koukněte třeba na sebe(!Kometo), co učí dnešní odborníci. A jací to budou odborníci v budoucnu, když je učí hlupáci??


Já mám pocit, že Vlasta je on. Někdo takový, matně si vybavuji, byl na IF.

A nezlobte se (nebo se zlobte 🙂), ale toto už je urážka Komety.

Foto vložené v této diskuzi ukazuje, že jste se mýlil(a), stejně jako já. Vy jste ale napadl(a) i celkem nehezky Kometu.

Fikovnice
Fikovnice (4537 příspěvků) 16.07.2023, 01:47:19 xxx.xxx.82.50
impact:

Pak doufám, že má dostatek charakteru na to, aby se omluvila.

Obrázek

Tak to je mazec!

Nejsem Vlasta, na nikoho jsem neútočila…přesto beru svá slova, že se mi to nezdá, zpět.

Fikovnice
Fikovnice (4537 příspěvků) 15.07.2023, 14:24:08 xxx.xxx.82.50
biaca:

Nečti, já osobně nevím o žádném případu, kdy by někdo kdo týral zvířata, dostal nepodmíněný trest (ačkoliv zákon “tzn. má tyto případy co nejtvrději trestat” - 6 měs. až 3 roky). Navíc takovíto lidé by měli mít doživotní zákaz chovu. 

Ani nevím, jaký trest dostal ten medik z Plzně za týrání svého psa. (myslím, že také dostal podmínku.) 


Ano, týrání zvířat je trestáno nechutně mírně!!!👎

Fikovnice
Fikovnice (4537 příspěvků) 15.07.2023, 14:16:31 xxx.xxx.82.50

Na začátku píšu, že této problematice nerozumím…

Ale to se tedy děje, že se kozlové (berani) kastrují neveterinářem a kleštěmi??🤔

Kdysi jsem četla o případech kastrace zvířat dvěma cihlami (nikoli jako vtip, ale ten dotyčný byl prostě sadista).

Fikovnice
Fikovnice (4537 příspěvků) 15.07.2023, 14:13:38 xxx.xxx.82.50
Trickyvoo:

Rozhodně by to chtělo fotku. 


Popravdě já tomu zadání také moc nevěřím. Klíště potřebuje určitý čas než se zapije. Moc si to v případě jazyka neumím představit.

Jj, foto by vše objasnilo.

Fikovnice
Fikovnice (4537 příspěvků) 15.07.2023, 14:08:40 xxx.xxx.82.50

Já pořád přemýšlím, jak vnímám, že zde, na rozdíl od IF, jsou všechny sekce v diskuzi pohromadě. A zatím jsem nevypátrala kloudnou odpověď ;-). Ale asi to vnímám spíš kladně.

Vy ostatní také?

Fikovnice
Fikovnice (4537 příspěvků) 15.07.2023, 13:59:00 xxx.xxx.82.50
biaca:

U nás týrání zvířat není dostatečně trestáno. A už i samotné odebrání zvířat není vůbec snadné. Pokud je nahlášeno jen týrání např. koček, jsou odebrány jen ty, ale to, že v otřesných podmínkách žijí i psy (jelikož k tomu ještě nebyl vydán příkaz k odebrání a jsou ponecháni u původních majitelů)

Nechci připomínat staré případy, ale případ Králík - kterému byl trest po odvolání snížen na podmínku z původních 1,5 roku vězení. Jediný trest, který Králík dostal byla nařízená léčba (i když byl prokázáno, že duševní nemocí netrpí)  a zákaz chovu pouze na tři roky (tj. příští rok může opět pokračovat ve své aktivitě.)


Biaco co je případ Králík? Dáš, prosím, odkaz?