Aktuálně: 4 653 inzerátů177 530 diskuzních příspěvků17 794 uživatelů
Fikovnice
Fikovnice (4537 příspěvků) 15.07.2023, 13:57:41 xxx.xxx.82.50
kometa:

No, možná náhoda. Ale to nechutenství už ne.

Jak je starý? Nějak jsem dedukovala, že na kastraci chodí kocouři do roku. A to by měli mít zuby ještě v pořádku. A tyhle jsou dokonce na trhání? To není obvyklé.

Jinak, problémy se zuby často znamenají i problémy s ledvinami.


On ale možná nežere právě kvůli tomu zánětu dásní…

Krom návrhu extrakce zubů měli dát aspoň něco na potírání dásní. Kdoví, jak ty zuby vypadají.😔

Fikovnice
Fikovnice (4537 příspěvků) 15.07.2023, 13:37:54 xxx.xxx.82.50

Já myslím, že většina z nás vám děkovala už mockrát…ale takováto akce - já téměř nemám slov! To by se prostě na jiném diskuzním portálu nestalo! Jste SKVĚLÍ!👍💖

Ještě edituji, že ani veřejně zatím nepíšu vaši opakovanou nabídku stran mého Fida, které si neskutečně moc vážím!💐

Fikovnice
Fikovnice (4537 příspěvků) 13.07.2023, 23:35:07 xxx.xxx.60.179
zofre:

Tak jsem si šla  v rámci prokrastinace pročíst hezky od začátku,  jak se téma odvíjelo.

Za mě  palec nahoru bodlince, “ke konci se vrátila”.

Myslím, že by neměla zapadnout její informace o nutnosti glykemické křivky u Lantusu a kočky. To bude v léčbě  důležité. Musí se na sebe napasovat křivka účinku inzulinu na křivku vzestupu glykemie po tom přesně definovaném jídle/ tj odvážené doporučené granule/. By se mohlo myslet, že Lantus nezabírá, a on by jen  nemusel být  dobře načasovaný  nebo by neutáhl účinkem 24 hodin v jedné dávce.

A fakt nejde “domácí strava”, pokud by ji zvíře milovalo a majitel byl ochoten počítat na 5? g sacharidů a dodržovat i nějaký  glykemický index a nálož?

Co když zvíře nedojí  nezanedbatelnou část porce a má aplikovaný inzulin? Odhadnout,kolik chybí, zkusit nabídnout v náhradě?

 Pokud nakouknete, fíkovnice, a podělila byste se pro další kočky s cukrovkou,  ta křivka se udělala nebo ne? A kolikrát denně kocour jí, jaké krmivo,  kolik g a kdy se naměřila jaká glykemie?

Pokud nakoukne  bodlinka, prosím, žiju v tom, že Lantus  začátek za 90 minut, maximum za 2-4 hodiny, konec účinku za 16 -18-20 hod cca, ale  o tom konci nikdo přesně neví? Pokud kočka žere 2x denně, nebyla by lepší i aplikace 2x a třeba o trochu kratším Levemirem? Slyšela jste někdy o alergizačních  protilátkách, které by blokovaly účinek inzulinu/já ne, což nemusí nic znamenet, budou to rarity/?

efe: je mi líto psího diabetika, chudák Placatka☹️. To, co jste popisovala/ ležela, dýchala ,infuze/-ona lítala do hyperglykemických příhod, jestli se mohu zeptat?

Podotek: petdiabetiků bude přibývat, asi to časem bude někdo hledat. Fikovnice, je to vaše téma,  nepoprosila byste adminy, aby to přehodili celé do Koček,  až tam někomu začne hubnout a  pít čičoun, aby  nemusel od začátku?


Zbyňku, pokud si to zde přečtete, nemám nic proti tomu přesunout celé téma do Koček…

Dle naší dr. má Lantus peak nikoli za 2-4 hod, ale až za 11hod. Tvorba protilátek proti inzulínu je běžná, ale nemyslím si, že by nastala velmi rychle od začátku terapie. Snaha o euglykémii proběhne snad př. týden podáváním Caninsulínu.

Edit: Nyní jsou na doporučení objednány alespoň iontové nápoje.

Fikovnice
Fikovnice (4537 příspěvků) 13.07.2023, 23:17:28 xxx.xxx.60.179
Buggyra:

Jo, okna na ventilačku vůbec neotvírám. Otvírám je do stran a věčně je mám celé dny dokořán. Dřívávějc než nám zateplili dům si zvyknul Kocour chodit zvenčí oken po parapetu (4. patro). A chodíval po tom parapetu až k sousedům na kraji domu. Kolikrát mi načuhoval oknem do obýváku zvenčí 😀 A sousední paní byla útlocitná a myslela si, že se Kocour neumí na parapetu otočit, tak mi ho pořád nosila od nich z bytu - a Kocour spokojený, někdo si ho všímá, někdo ho poponáší, určitě u nich vyloudil i něco na zub, zmeťour jeden vyčůraná 🙂


Heleďte, už jsem to psala mockrát…že jsme si jaksi nápadně podobné. 😉

Bydlím také ve 4. patře, ale absolutně bych teda nedala procházení se mých koček po parapetu… Ono Elsa to má i blbé, jak má chlupy i mezi prsty. Takže by to asi zvládl Prostřední, ale nee, nebudu riskovat.

Fikovnice
Fikovnice (4537 příspěvků) 13.07.2023, 23:14:30 xxx.xxx.60.179
Buggyra:

Nic nebude, kdo to má uklízet (ne, že bych kdovíjak uklízela). Na vánoce dostává alobalové kuličky od čokoládiček - stačí 😀

Náhodou jeden známý pořídil Kocourovi novou hračku - plyšovou myš na pružném provázku, ještě má ta myš takové dlouhé provázkové nohy s bambulkami na konci, aby se to třepalo… A Kocour si jen odfrknul, co mu to strká pod nos. Od té doby to visí na radiátoru.

No ale teď jsem přišla domů a vyhodila z lednice na zem jednu oschlou gumovou mrkev, a to jste měli vidět! Mrkev lítala vzduchem. Nevím, co s těmi mrkvemi má, schválně zkuste doma, jestli se to neujme 😀


Tak u nás je teď hračka koník - ta velká kobylka…😢

Zahlédla jsem ji, chtěla ji dobít, protože už ji kočky pocasnovaly a někam zase zmizela. 

Doufám, že mi v noci přelítne přes gesicht jako lesnížínce.

A jinak můry…ty ale letos nějak nejsou…nebo mi aspoň nelítají do bytu.

Dále pak žaludy, což je zajímavé neb lískové oříšky nee, zato žaludy to je hračka nejvyšší úrovně!!!😄

Fikovnice
Fikovnice (4537 příspěvků) 13.07.2023, 23:10:47 xxx.xxx.60.179
biaca:

No já měla největší strach, že mi Igin vypadne ventilačkou nebo že v ní uvízne. Navíc mám blbý rozměr oken, takže jsem musela koupit dvounásobek na jedno okno. 

Ale vtipná historka, to jsem Igina měla asi měsíc - a nikde jsem ho nemohla najít. Prohledala jsem snad všechno, lákala ho na pamlsky a kocour nikde. Tak si říkám, že mi musel nějak dostat ven. A po třech hodinách co jsem ho hledala, vylezl jako by se nic nedělo - on vlezl do vnitřku postele prostřednictvím uch na otevření úložného prostoru. A to jsem si myslela jak pěkně nemám zabezpečený byt. 


Biaco, přesně tato story je/byla na IF. Jak jsem asi 7hod s příbuznou a pak celým panelákem hledala Elsu, včetně mnohahod prohlížení kamer. záznamů. Ta mrcha celičkou dobu chrněla zapasovaná v sedačce - to ani není úložný prostor… To mi tehdy udělala naschvál!!!🤣 A když pak vylezla, tvářila se strašně udiveně, proč na ni tolik lidí číčá a volá…když dáma se přece potřebovala prospinkat. Mrcha!!!😛

Fikovnice
Fikovnice (4537 příspěvků) 13.07.2023, 17:59:49 xxx.xxx.63.221
Buggyra:

Taky pro Kocoura nevedu nějaké kupované pelíšky. Má ten táčmahál z matrací, to ho baví hodně, o rohy těch matrací si brousí drápy a češe srst a nahoře má i místo na řádění, když si hrajeme.

No a pak samozřejmě vedou krabice od kartonů mlíka a podobná velikost, do které se vsune. Tuhle jsem nechala na zemi papírovou tašku od nějakého mekáče nebo co a to teda byl divan oceňovaný pěti hvězdami. No a občas si z koupelny donese nějaké to oblečení, co jsem den předem nosila, zamotá si do toho kosti, co dostane, a po tomhle svém království zpečetěném dávkou chlupů se válí a šoupe to po celé kuchyni (komu kočka doma zametá?).

Jo a máme taková ta škrabadla komerční, omotaná tím kokosovým lanem nebo co to je. To jsme dostali darem od té známé, co se stará o venkovanky, protože pro venkovanky už to bylo moc ošoupané 😀 Tak jsem to sešroubovala do dvou velkých tyčí, zavěsila Kocourovi pod ten kočičí strom, a jeden z těch tubusů je už komplet oholený, už cupuje ten vnitřní karton. Budu je muset přehodit, aby mohl zase využívat ten druhý. Ale pár let vydržel, tak dobré 🙂


Buggyro, to máte tedy levný provoz pro Kocoura, obdivuji!

Ale vzpomínáte, že jsem loni psala, jak se mým kočkám vždy líbí vánoční strom a Vy jste na to napsala, že by se Kocourovi také moc líbil? Tak doufám, že jej letos neošidíte a strom pořídíte. 😛😜

Fikovnice
Fikovnice (4537 příspěvků) 13.07.2023, 17:55:23 xxx.xxx.63.221
biaca:

Kometo, já mám v ložnici velké škrabadlo - 5.000., mosty 2x1.000, malé škrabadlo v kuchyni 2.000, toaleta + misky + hračky 1.000., přepravka 1.000, zabezpečení 700 

Nyní už bych asi nebyla tak aktivní - nepořizovala bych dva mosty, které nyní slouží jako dekorace, malé škrabadlo bych také nepořizovala - za prvé kocour vyrostl a není příliš stabilní, takže asi budu muset v budoucnu koupit jiné. 

A druhému kocourovi, jsem pořídila běhací kolo, aby měli dostatek místa na vyběhání, jelikož mám pouze 40m2

Jak říkám důležité je zajistit podmínky, pokud někdo má větší prostor k vyběhaní kocourů může si vystačit i s málem, já mám prostor uzpůsobený pro bengály, abych je mohla chovat na malé prostoru, ale bez jakéhokoliv strádání. Navíc také velmi záleží jak, která rasa je aktivní. Myslím, že pro takovou britskou kočku by stačilo jedno malé  škrabadlo, záchod, přepravka, misky a hračky. 

hygienické potřeby - masážní hřeben, desinfekce…


Jj, kočičí stromy jsou asi největší jednorázová investice.

A zasíťování balkónu mě také stálo hodně. No a zrovna před chvílí jsem objednala jeden ionťák, budu jej mít už zítra - hned 600,- Kč.

Fikovnice
Fikovnice (4537 příspěvků) 13.07.2023, 17:52:55 xxx.xxx.63.221
Buggyra:

Mno jo, oni jsou asi sluníčkoví vyznavači zvířat, držených do posledního dechu při životě. Že na léčbu majitel taky nemusí mít prostředky, to jim je asi šumafuk. Takový majitel pak třeba poddávovává trvale léky, nebo je někdy prostě nekoupí, zvíře týrá, ale veterina má čisté své drápky.


Tak určitě máte částečně pravdu…

V mém případě poddávkování či obecně podfinancování mých koček nehrozí. 

A asi jo, pro mnohé by jen ten pouhý diabetes byl finančně neúnosný. A v našem případě je zřejmě diabetes “jen” důsledek jiné nemoci.

Fikovnice
Fikovnice (4537 příspěvků) 12.07.2023, 11:55:32 xxx.xxx.63.159
Buggyra:

Já to mám chválabohu ložené tak, že pokud by se mi nevyplatilo Kocoura zachraňovat, tak ho dám uspat. Mám to tak prostě dopředu rozhodnuté. Kocour se měl dobře, případně uprázdněné místo mohou zaujmout nové kočky, které se na pár let pomějí 🙂


Ale úplně jednoduché to není…

Mně na té otřesné veterině řekli, a byla to od nich asi jediná dobrá věc, že jestli budu chtít Fida kvůli cukrovce uspat, ať nepočítám s tím, že by to oni udělali!👍

Fikovnice
Fikovnice (4537 příspěvků) 11.07.2023, 23:40:03 xxx.xxx.60.52
Dublinbarzoj:

Skromný dotaz: taky je u vás před setměním tolik chroustů? Pokud v tu dobu venčíme, tak vlastně nevenčíme, ale krmíme.🙈 Barzojíci jsou jak šílení a jediná jejich starost je pochytat všechny chrousty co jsou v širokém okolí. Santana je všechny i sežere a mlaská, víc než v Michelinské restauraci a Kejný skáče jak koza a litá vzduchem, překusuje je a žere jen vybrané - labužník, brácha dojede zbytky. Prostě dokonalý barf🤣🤣🤣.


Já našla v bytě mrtvýho koníka, teda tu velkou kobylku! 

Kočky ji ucasnovaly. V minulosti jsem někoho z nich přistihla, že tu kobylu i sežral… Teď byla jen požvejkaná.

A jako krekry, bohužel, pro kočky slouží můry…ale letos nějak nejsou či co…

Fikovnice
Fikovnice (4537 příspěvků) 11.07.2023, 23:22:37 xxx.xxx.60.52

Tak nakonec objednán Oralade Support…paní dr. se zdál nejlepší stran složení.

Stále platí, že jakékoli zkušenosti s ionťáky u psů a koček vítám… 😉

Fikovnice
Fikovnice (4537 příspěvků) 11.07.2023, 23:20:35 xxx.xxx.60.52
megi-the-pes:

To je šikovný doktor, ne? Měl ji nenápadně nezachránit?

Následující komentář nemá nic s tím; autorem, co cituji, jo.
Na to, co my potřebujeme a spotřebujeme, je potřeba hodně dětských otroků.
Jen takový širší pohled.


To je fakt!

Ještě by do menopauzy mohla stihnout takových 8 až 10 dětiček…

Fikovnice
Fikovnice (4537 příspěvků) 11.07.2023, 23:16:23 xxx.xxx.60.52
Plaka:

“Sice” je přesto ale tedy ovšem krásné slovo. 😀 Sice byla lasice sytá. Ale slepice zardousila. Nějaký překlad strojový a chytlo se to?

Škoda, že tu není Varaxi, jistě by sem vnesla světlo a obohatila nás. Nebo která to byla ta chytrá přes ČJ.


Ano, Varaxi.

Vůbec nevím, co s ní je… Chybí mi…

Fikovnice
Fikovnice (4537 příspěvků) 11.07.2023, 21:05:44 xxx.xxx.60.52

Ahoj všem!

Prosím, není tu někdo, kdo by měl zkušenost s tímto ionťákem? Potřebuji iontový nápoj pro Fida… Tento (co je v názvu) mi doporučila ta nová vetka, ale dá se objednat jen nějaké velké (a tím pádem i drahé) balení. Tak mi doporučila se zeptat na zkušenosti jiných. Pokud jste někdy někdo dával své kočce, ev. psovi iontový nápoj, máte nějaké tipy či nápady?

Děkuji.

Fikovnice
Fikovnice (4537 příspěvků) 11.07.2023, 20:39:28 xxx.xxx.60.52
Kilian:

….no já si spočítala, že z důchodu už bych tři kočky  neužvila, pokud bych jim chtěla dopřávat jako nyní…..


Ale já už mnohokrát deklarovala, že moje kočky se stravují kvalitněji (a poměrově asi i dráž) než já… 😊

Fikovnice
Fikovnice (4537 příspěvků) 11.07.2023, 20:38:11 xxx.xxx.60.52
Kilian:

….no já si spočítala, že z důchodu už bych tři kočky  neužvila, pokud bych jim chtěla dopřávat jako nyní…..


A teď si představ, když přijde ta vážná nemoc… 😢