Aktuálně: 4 636 inzerátů177 761 diskuzních příspěvků17 796 uživatelů
Plaka
Plaka (402 příspěvků) 03.07.2023, 19:13:13 xxx.xxx.0.1
Odpověď na příspěvek uživatele janaa z 03.07.2023, 19:05:57

Jop, tak jsem si to myslela dobře, i tak jsem za tu možnost vděčná. Tož, ať si Vořechus ten zbytek života užije na plný koule stejně jako další psí pacienti. 🙂 

Plaka
Plaka (402 příspěvků) 03.07.2023, 18:43:03 xxx.xxx.0.1
orionka:

Zalétává u nás do podkrovního pokoje otevřenými okny sršeň. Je možné, že tam lítá lovit pavouky ? Sídlí tam hodně třesavek.


Z mé zkušenosti jen sršeň zabloudil, netrefil domů. Před pár roky nám do domu oknem zalétavali pravidelně. V zimě jsem pak na půdě našla tuhle krásu, měla tak minimálně metr v průměru. 

Obrázek
Plaka
Plaka (402 příspěvků) 03.07.2023, 18:21:20 xxx.xxx.0.1

Já po očkování nechávám psovi radši den, dva klidový režim. Ostatně i naše vetka to tak doporučuje.

Plaka
Plaka (402 příspěvků) 03.07.2023, 18:14:57 xxx.xxx.0.1

Dneska je to týden od podání Librely. 

Lidičky, je to ZÁZRAK!!!👍 Mám zpátky svého usměvavého Vořecha, odpoledne mě vítal s hračkou v hubě. Krásně mu účinek najel, jsem překvapená, že už po 7 dnech takhle báječně L. zafungovala (potvrzuji tedy zkušenosti předchozích přispěvatelek). Pes je veselý a hravý, zvedá se z lehu úplně bez problémů, lítá si na vycházkách, hraje si (stále ještě trochu opatrně) s fenou. 

Když si vzpomenu na tu hromádku neštěstí, která se před týdnem sotva ploužila, měla problém vyjít dva schody, ohnout se k žrádlu, je to neuvěřitelný rozdíl. 🙂 

V srpnu je pesan objednán na druhou dávku a rozbory, krev + moč, snad se mu ledviny či játra nezhorší.  Ještě jednou díky všem za zkušenosti, moc mi při rozhodování pomohly.🌻

Fíkovnice, ráda vás tu vidím. Měla bych jednu otázečku - sice jsem se dočetla, že: “Bedinvetmab je vysoce specifický protein imunitního systému, který cílí na klíčový mediátor bolesti NGF a neutralizuje jej. Vazbou na něj snižuje množství volného NGF schopného vázat se na receptory v neuronech, imunitních a dalších buňkách, což má za následek redukci bolesti, snížené uvolňování prozánětlivých mediátorů a dalšího NGF a redukci neurogenního zánětu.” 

Mohla byste mi to jako totální laice v téhle oblasti přetlumočit? Mechanismus účinku tkví v přerušení vnímání bolesti, snížení zánětu, ale klouby postižené OA zůstávají stále “rozbité”, jen o tom pes přestane vědět nebo jak to říci? Přemýšlím, zda si takhle zvíře vlastně nedorasuje klouby totálně, když si bude zvesela a bezbolestně (zaplaťbůh) hopikat, když ho najednou nic nebolí… 

Plaka
Plaka (402 příspěvků) 01.07.2023, 22:46:08 xxx.xxx.0.1

Druhá fotka tam naopak má být. 😀 Krásnej barbušák, vyroste z něj ztepilý brijárd, z kterýho všichni padnou na zadek. 🙂 Je radost, když si smečka se štěníkem sedne a nemusí se řešit xy věcí. 

Samože Rezzy má též úchvatné štěně, to bylo starostí a pochyb, teď už si to jede samospádem pěkně samo. 🙂

Plaka
Plaka (402 příspěvků) 29.06.2023, 23:18:02 xxx.xxx.0.1

Echjo, prosím admina o delší čas k editaci příspěvku, teď je to 5 nebo kolik minut? Zrovna jsem ještě dopisovala, že v den aplikace, která proběhla brzy ráno, mi pak Vořechus večer zvracel. Dvakrát a měla jsem nahnáno, neb coby dietář neměl žádnou změnu ve stravě, vedro prochrněl doma v chládku.

Plaka
Plaka (402 příspěvků) 29.06.2023, 23:00:29 xxx.xxx.0.1

Lidská Librela by se mi taky šikla. :)

Po 4 dnech od pigára vidím na psovi velkou úlevu. Směje se, na vycházce zvesela vykračuje i lítá, vstává se mu lépe, je celkově vidět vyšší level jeho psí pohody. Je na sebe pořád trochu opatrnější, ale už to není bolavej zalezloň, naopak se dneska po pár týdnech přetahoval o hračku s čubou. Má znovu jiskru v oku, dělá fiškuntála a vymýšlí kravinky... 👍

Plaka
Plaka (402 příspěvků) 28.06.2023, 02:33:50 xxx.xxx.0.1
Odpověď na příspěvek uživatele Lenocka z 28.06.2023, 00:35:08

Já jsem s ním už před rokem začala chodit na psí fyzio, pár sessions hydro terapie a dalších cílených technik. Abych se naučila, co dělat a doma s ním pak pěkně cvičit dle návodu. To ho vlastně rok drželo, když nemohl brát nic z chondro podpory. Před měsícem se nečekaně kloubně rozbil, takže další fyzio setkání. Laser, dornovka, ulevilo se mu, ale přechodně. CBD kapky také pomohly z nejhoršího, ale, ale prostě to pořád nebyl Vořech spokojený, naopak najednou zestárnul o x let.

Ohařka je ortopedem prohlédnutá, žádné urvané menisky, vazy?

Každopádně psí fyzio, aquaterapie, laser, dornovka funguje, dokáže ortopedické pacienty dobře porovnat. Ozkoušeno, artroza v koleni by u 7leté feny šla možná zatím takto pořešit? Já Librelu beru jako poslední šanci, cesty zpět není.

 

Plaka
Plaka (402 příspěvků) 27.06.2023, 21:00:05 xxx.xxx.0.1
Odpověď na příspěvek uživatele janaa z 27.06.2023, 20:16:34

Vorechovi je "jen" osm. DKK 4/4 zjištěnou ve dvou letech zvládal v pohodě díky pohybu, osvalení, plavání a chondro přípravkům. Pak se před 2 rokama rozbil akutní slinivkou a od té doby se sype jak domeček z karet (játra, ledviny, klouby). Jestli Librela zabere, s radostí a slzou v oku (nad peněženkou) mu dopřeju zbytek života bez chronických bolestí. Pookřál, zrovna se teď protahoval jak kočka na přední a zadní (potajmu jsem ho sledovala z okna) a vypadal docela překvapeně, že to jde. Předevčírem by podobný pohyb ani nezkusil.

Pro ostatní - snažím se psát své první zážitky s Librelou zcela nezaujatě, třeba to v budoucnu pomůže někomu dalšímu v rozhodování. Jsem za tuhle diskuzi vděčná a ještě jednou díky všem za zkušenosti.

Plaka
Plaka (402 příspěvků) 27.06.2023, 19:54:31 xxx.xxx.0.1
Odpověď na příspěvek uživatele impact z 27.06.2023, 18:31:14

Achjo. Tohle bolí vždycky a díra v srdci zůstane, hladím po tlapce. ☹️

Na druhou stranu bych si přála, aby mí psi a psice odešli právě takhle - najednou, náhle, bleskově, abych nemusela dělat rozhodnutí...

Plaka
Plaka (402 příspěvků) 27.06.2023, 19:45:33 xxx.xxx.0.1
Odpověď na příspěvek uživatele assil z 27.06.2023, 13:07:46

Příbalák od Librely jsem si důkladně prostudovala a teď jsem otevřela příbalák Trocoxilu. To nejde ani porovnat, jak moc se případný nežádoucí účinky liší. Chronického ledvináře by T. zabil.

Jinak (snad to není můj placebo efekt) vnímám, že se psovi dneska o trošku lépe vstává, šmejdí si veseleji, blbnul si venku s hračkou. :)

 

Plaka
Plaka (402 příspěvků) 26.06.2023, 20:39:14 xxx.xxx.0.1

Vořechus dnes dostal první dávku. Cena necelých 1500,- na váhu necelých 28 kg. Dám vědět, jak to zafungovalo na jeho dysplatické zadní nožičky a celkově rozbolavělý pohybový aparát.

 

Plaka
Plaka (402 příspěvků) 23.06.2023, 18:53:12 xxx.xxx.0.1

Arosku, vaše sbírka gerontů a dalších pochroumanců je bezkonkurenční. Díky za zkušenosti. Trocoxil bral dlouhodobě pes známých, jak říkáte, škoda, že v tu dobu nebyla tahle možnost. Jsem zvědavá na pondělí a aplikaci, se snad i začínám těšit.

Plaka
Plaka (402 příspěvků) 19.06.2023, 22:39:40 xxx.xxx.0.1
Odpověď na příspěvek uživatele Cieniawa z 19.06.2023, 22:02:39

Kolikrát jsem si na vás vzpomněla ohledně packy. Takže nakonec operace, co tam měl, co vyšťourali, jestli se můžu optat?

Plaka
Plaka (402 příspěvků) 19.06.2023, 17:59:25 xxx.xxx.0.1

Díky všem za zkušenosti. :)

Arboro, tedy kdyby to stačilo jen dvakrát ročně, byla by to paráda. Domluvím se s vetkou a příští týden poreferuji, jak to zabralo u Vořecha.