Aktuálně: 4 636 inzerátů177 745 diskuzních příspěvků17 796 uživatelů
Plaka
Plaka (402 příspěvků) 14.07.2023, 21:49:43 xxx.xxx.0.1
Raketa:

Zdravím mám na vás prosbu. Máme doma 4 měsíce šteňouše welsh teriéra. O zábavu má postaráno, pořád se mu někdo věnuje ale má takový nešvar, kouše nás do rukou i oblečení. Na povel nesmíš sice reaguje ale pak jde a z ničeho nic hryzne do ruky. Sice to nebolí ale vadí nám to. Je to mladistvá nerozvážnost co pomine? Jako víc pozornosti z naší strany už dostat nemůže. Děkuji.


Hlavně welsh terrier je lovec. Jakou zábavu mu poskytujete? Štěně welshe vypadá křehce, ale je schopné ve 4 měsících už překousnout potkana vejpůl. Povel nesmíš je k ničemu, udělejte z hlodání řízenou zábavu, jak doporučují moudré hlavy výše. 

Přidám zase příběh, známá měla v minulém století welshe. Ten pes byl blázen, normál startoval za pohybem nohy, zákus natrvdo. Jak kdyby šel po škodné zvěři. Vycházka s ním byla dost na palici. Takže kousáni do rukou, oblečení je v rámci štěněčí hry ok, stačí usměrnit. 

Plaka
Plaka (402 příspěvků) 14.07.2023, 21:32:32 xxx.xxx.0.1

Díky, Arosku. Dobré vědět, žádné kraviny jsem ho vyvádět nenechala. Vořech má právě na pravý zadní DKK víc jak 4, tak se mu tam asi něco chroustlo. Dneska klidový režim, našlapuje už v pohodě, včera jsem se hodně vyděsila. Uvidíme, jak jeho cesta bude pokračovat, atb nesmí, problémů má už tak dost.

Jinak pro zdejší čtenáře, možná můj popis situace vyznívá hůř, než na tom Vořech je. Kdo neví, že má nějaký trable, z chování psa nic nepozná. Kromě včerejší trojnožkový epizody je pes vzhledem ke všem svým diagnozám po podání L. relativně v pohodě. To jen pro upřesnění. 🙂

Plaka
Plaka (402 příspěvků) 13.07.2023, 22:34:10 xxx.xxx.0.1

Lilinko, jestli je ten zápach z ničehožnic, klidně může jít i o hovno. To jen abych odlehčila výše uvedenou diagnostiku. 

Plaka
Plaka (402 příspěvků) 13.07.2023, 22:11:46 xxx.xxx.0.1

Arosku, já to mám nastavené stejně, proto jsem po zdejší poradě do L. se psem šla, volba č. 2 byla u něj jasná.

Jak jsem v pondělí psala nadšeně, tak teď se bojím, že u Vořecha to vezme nějaký špatný, rychlý konec. Přicoural se ze zahrady ted večer po třech, pravá zadní prý ne-e, nemám, nepoužívám. Žádnou divočinu nevyváděl, psice mu ublížit nemohla. Prostě achjo, když ho takhle chytne hnáta i přes L. ☹️ Achjo.

Plaka
Plaka (402 příspěvků) 11.07.2023, 23:23:30 xxx.xxx.0.1

Letos tu chrousty nemáme, když byl loňský nálet, psům to příjemný nebylo. Bzučí to jak sršeň, co kdyby to dávalo žihadlo… Barzojíci se připravují na nový levl granclí? 

Tak ještě je naučit flusat krovky, ať nemají trávicí obtíže. lovu zdar! 🙂

  

Plaka
Plaka (402 příspěvků) 11.07.2023, 23:00:26 xxx.xxx.0.1

“Sice” je přesto ale tedy ovšem krásné slovo. 😀 Sice byla lasice sytá. Ale slepice zardousila. Nějaký překlad strojový a chytlo se to?

Škoda, že tu není Varaxi, jistě by sem vnesla světlo a obohatila nás. Nebo která to byla ta chytrá přes ČJ.

Plaka
Plaka (402 příspěvků) 11.07.2023, 19:31:04 xxx.xxx.0.1

Když varlátko cestuje, není to do budoucna chovatelsky ideál. 

Jak jsou na tom sourozenci? Někdy je lepší na varlata nesahat, jindy naopak hmatat a vracet, to by vám měl upřesnit veterinář. Pro psa je určitě lepší, aby byla obě varlata sestouplá přirozeně, případně tomu manipulací drobně pomoci. Na přemýšlení o kastraci máte času dost. 

Plaka
Plaka (402 příspěvků) 11.07.2023, 19:23:52 xxx.xxx.0.1

Moc se mi na bývalé diskuzi líbilo toto téma, člověk nekrněl, hodně se dozvěděl. Dovoluji si založit zdejší odnož. Pojďme (se) zase pranýřovat, grammar nazi sem! Hlavně nebrat nic osobně. 🙂 

Na úvod jeden šikovný link. Když nevím, poradím se zde: https://prirucka.ujc.cas.cz/

máme 4. měsíční štěně

Někdo má tedy čtvrté měsíční štěně. Kdyby měl 4měsíční štěně, měl by nyní jedno štěně ve věku 4 měsíců. 

Plaka
Plaka (402 příspěvků) 11.07.2023, 18:33:31 xxx.xxx.0.1

Update po 14 dnech. Vořecha musím krotit, aby nevyváděl pohybové hlouposti. 🙂 

U nás ovšem nic nejde bez nějakých “ale”. Zdá se, že patří mezi jednoho psa z 10 000, který má na L. velmi vzácnou odezvu. Svědí ho pes a špičky uší mu začaly strupatět (breberky nemá). Holt jeho nabouraná imunita reaguje po svém, může jít i o projev chronických ledvin. Další kontrolu u vetky má tudíž o 2 týdny dříve oproti předchozímu plánu. 

Plaka
Plaka (402 příspěvků) 08.07.2023, 21:55:13 xxx.xxx.0.1
hmn:

“čím je vaše fena tak výjimečná”

lidi, prosím vás, nechte už toho šíření takového bludu!

Pokud by se rozmnožovala pouze vyjímečná zvířata (to jsou jaká?), tak by plemeno šlo za pár generací do absolutního kopru! 


Bludy nešířím a souhlasím.

Tady ale byla řeč o 5leté feně, která doposud neměla štěňata a nenechá se přirozeně nakrýt. To by musela být něčím extra výjimečná (kromě touhy zadavatelky ponechat si 1 štěně), abych takovou fenu násilím rozmnožovala. Zdravotní testy jsem radši ani nezmiňovala. Jestli fena odehnala 3 psy, asi není něco v pořádku. Termínem krytí to nejspíš nebude. Jedna věc je přidržet na vodítku fenu ochotnou ke krytí, aby nedošlo ke zdravotnímu problému při spojení, druhá věc je “fenu pridrzet nasilim”, aby ke krytí vůbec došlo.

Známá měla kdysi krycího psa bullteriéra. Přijela fena na krytí (chov s PP), to bylo rodeo jak z filmu, málem je dokousala všechny. Čubu nějak zpacifikovali, k nakrytí došlo. Překvápko při porodu - majitelé feny se ani nemohli přiblížit k bedně a fena sežrala všechna štěňata. 

Plaka
Plaka (402 příspěvků) 07.07.2023, 23:10:54 xxx.xxx.0.1
Odpověď na příspěvek uživatele Rezzzy z 07.07.2023, 06:14:32

Kdepak to na vás vykouklo? Tyhle parodie na rtw pochází ze Srbska. V ČR je naopak výběr pestrý, nikdo si zde mopsvajlera pořizovat nemusí.  🙂

Rtw klub ČR se snaží o neprodukci podobných paskvilů, však na bonitaci se měrkou měří poměr čenichové partie a lebky. Podobné lebkouny množí jen pár CHS se zaměřením na výstavy. 

Michaelo, zadavatelko, co myslíte těmi vhodnými podmínkami? Nejspokojenější je rotvík se svou rodinou doma, asistuje u vaření, relaxu atd, je to mazel největší, zároveň důrazně ohlídá své teritorium. Druhou stránkou vlastnění rtw je jeho důkladné vyžití, důsledná (spravedlivá a citlivá) výchova, vyblbnutí při vhodných aktivitách. 

Sežere toho asi jako průměrný 35kg pes (mluvím o své feně, samci jsou statnější), takže zhruba půl kila masa denně + přílohy coby dospělák. Aby měl co nejhezčí postavu, musí být od štěňátka přiměřeně zaměstnán procházkami, zároveň do roku a něco nepřetěžován, hlavní je rotvíka nepřekrmit jak jateční prase. Je to báječné plemeno, jedno z mých srdečních. Zkazit toho začátečník může dost, ale také nemusí, když bude mít cit a správné vedení… 

Já jsem s dospělou rotvicí provozovala kromě rekreační sportovní kynologie i koloběžkování v měkkém terénu, byla to parádní tažná síla a její postavu jsem jí skoro záviděla. 🙂 

Kdyby měl ten mopsvajler z foto od Rezzy uběhnout v zápřahu 7 km, asi by to po prvním kiláku vzdal a šlehnul by sebou, neudýchal by to. 

Obrázek Obrázek Obrázek
Plaka
Plaka (402 příspěvků) 07.07.2023, 20:10:24 xxx.xxx.0.1

Megí, díky, tyhle videa si pamatuju, však teriér = terra, země. Z vlastní zkušenosti s vysokonohým terošem vím, že jsou po škůdcích jak slepice po flusu, přičemž si ale slepic nevšímají. Ovšem takového teroše je už potřeba vychovat, věnovat se mu, venčit, upravovat srst, asi nic pro zadavatele.

V USA frčí “guarding geese”, ale zase chovat husy se slepicemi se moc nedoporučuje, že. Pro zadavatele tedy nejjednodušší řešení = na noc kur domácí zavírat a řádně zabezpečit i přes den. 

Plaka
Plaka (402 příspěvků) 07.07.2023, 19:48:59 xxx.xxx.0.1

Jakou má fenka chovatelskou hodnotu, že po ní chcete v 5 letech první štěňata? Nějaké oživení krve, import, výjimečná povaha? Pět let na první vrh je už dost hraniční, proč jste to neuskutečnili doteď? Jestli se nenechá fena připustit přirozeně, vyprdla bych se na to.

Rozhodně bych fenu nenásilnila, příroda je mocná čarodějka. Z násilného nakrytí vám mohou zbýt jen oči pro pláč. Kdyby zabřezla, může mít problémy s porodem, štěňata odmítat/být na ně agresivní atd. 

Plaka
Plaka (402 příspěvků) 03.07.2023, 23:21:08 xxx.xxx.0.1

Merci díky rozbité psychice ze štěkajícího psa málem DOBROVOLNĚ umřela hlady.

Njn, stres je stres, každý pes ho zvládá jinak. Mně se Vořech po špatným zážitku z horkovzduch balonů následně rozložil ze stresu z vichřic. Nežral, nepil, nespal, nevyměšoval, nebýt alavis calmingu na doporučení od kámošky vetky, rozbil by se psychicky i fyzicky totálně. 

Tož ať je Merci ještě hodně dlouho zdráva, terény ať si terošsky užívá. 🙂 Ráda vidím bývalé téma odjinud s updatem zde, díky! 🙂 

K těm epizodám - předpokládám, že slinivka, ledviny a další součástky byly důkladně zkontrolovány a nenesou známky opotřebení. Berme to oprimisticky tak, že u staříčků shit happens. 

Plaka
Plaka (402 příspěvků) 03.07.2023, 20:34:16 xxx.xxx.0.1

Hmn - jasně, automaticky další dávka. tohle už nejde vysadit. Další ho čeká za 6 týdnů, tak jsme domluvené s vetkou. Kdyby bylo potřeba dřív, pojedu dřív. A když by bylo 6 týdnů v pohodě, nasadíme třetí dávku až při zhoršení stavu třeba za delší dobu.

Edit - Fíkovnice, máte SZ. 🙂

Plaka
Plaka (402 příspěvků) 03.07.2023, 20:24:23 xxx.xxx.0.1

Fikovnice

Psa nenechávám dělat žádné extra kraviny, coby chronický ledvinář v 8 letech vylomeniny neprováděl a neprovádí. Stačí mu, že se proběhne na vycházce, hrabe si myši, chňapne si fotbalový míč do huby a hrdě si ho nosí apod. Ano, bolest coby ochranný faktor jsem přesně měla na mysli, ten teď pominul. 

Platila jsem necelých 1500,- Kč, pes váží 28 kg.