Aktuálně: 5 243 inzerátů171 164 diskuzních příspěvků17 697 uživatelů
assil
assil (1409 příspěvků) 28.07.2023, 11:22:18 xxx.xxx.121.3
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 28.07.2023, 10:14:22

Protože merle bordery teď frčej, takže se chová na všem a taky protože takhle skončej vypsychovaný bordery bez dostatku práce.

Jo, Ivus ví, co píše a taky píše co všechno s borderou podnikala, dítě z vesnice, které píše jen o procházkách a cvicích, protože to je obecná představa života se psem,  by ke všemu dalšímu potřebovalo doprovod a s největší pravděpodobností nic z toho se psem dělat nebude.

Jo, jde to, ale od rodičů to vyžaduje asi podobný nasazení, jako když mají dítě sportovce.

Když jsem chodila na cvičák, chodila tam s borderou asi dvanáctiletá holka a byla to super dvojka, ze začátku chodili rodiče s ní, tak jsem se dozvěděla, že má ještě další agi cvičák, takže dva cvičáky týdně, o víkendech jezdí na závody a na coursing a vymetali takový ty různý pochoďáky. Pak už chodila sama, ale bydlela kousek a druhej cvičák taky nedaleko a jinak jí všude rodiče vozili a jezdili s ní. A myslím, že takoví rodiče jsou spíš výjimka.

assil
assil (1409 příspěvků) 28.07.2023, 10:09:43 xxx.xxx.121.3
drvodelkafialova:

Určitě je nutné dodržovat opatrnost, proto máme ten kotec, kam ho zavírám, když přijde návštěva. Pes není v kotci stále, jen když je na dvoře někdo cizí. Ale tohle dodržuju s každým ostrým psem, kterého jsme kdy měli. 

Co se týká zlodějů, pokud chce někdo spáchat sebevraždu, kdo jsem já abych mu v tom bránila. 

Ale vážněji, už se stalo, že Hery na lidi zaútočil, respektive dostal se s nimi do kontaktu, kdy je mohl pokousat, protože k nám vlezli na dvůr. Řval, zahnal je okamžitě zpátky k bráně, ale úplně mu stačilo, že stojí strnulí hrůzou, nepokousal je i když mohl.

Venku na procházce nebo když jsem v sadu, který je neoplocený se pohybuje kolem mě, neutíká a nechává lidi na pokoji. 

Co se týká věku, kdy začal hlídat, no cca 7měsíců už hlídal a nechtěla bych se s ním popotahovat, roztomilý přátelský medvídek, tedy k cizím, nebyl nikdy. Teď mu jsou tři roky.

No jenže pokud se nějaký zloděj rozhodne spáchat sebevraždu, budete to vy, kdo půjde sedět a nebo platit doživotní následky. Holt takhle je to u nás nastavený. Logistika pastevce není úplně jednoduchá a když už ho někdo nabízí, měl by to zdůraznit. Je dost lidí, kteří si myslí, že je to jen velkej pes, asi něco jak bernardýn.

assil
assil (1409 příspěvků) 28.07.2023, 10:05:53 xxx.xxx.121.3
Odpověď na příspěvek uživatele Ivus z 28.07.2023, 09:55:20

Přece nejde o to kolik člověku je, ale kolik toho chce pro psa obětovat. A pro borderu se toho musí obětovat hodně, na rozdíl od jiných méně náročných plemen.

assil
assil (1409 příspěvků) 28.07.2023, 10:04:59 xxx.xxx.121.3
Odpověď na příspěvek uživatele Any_06 z 28.07.2023, 09:59:37

Pak jak psala Ivus, s borderou je třeba pracovat, není to pes na procházky a cvičení doma.

assil
assil (1409 příspěvků) 28.07.2023, 09:11:45 xxx.xxx.121.3
Odpověď na příspěvek uživatele Ivus z 28.07.2023, 08:50:29

Mě se tohle zdá úplně mimo, a ještě doporučit pracáka, ten dotaz vyznívá spíš, že chce psa k baráku, se kterým bude moct na procházky a doma ho cvičit, ta holka je dítě a bydlí na vesnici, tudíž všude by jí se psem museli vozit rodiče, i na ten cvičák a ty hodiny tam na ní čekat a pochybuju, že bude dělat canicross, dogtreky a podobný akce.

assil
assil (1409 příspěvků) 28.07.2023, 08:45:39 xxx.xxx.121.3

Já teda nevím, ale myslím, že je to myšleno, že ten pes bude prostě celoročně venku, třeba spát v kotci, tak aby to byl pes, který to dá i v zimě, moji psi taky vždycky spí v kotci a jako když ten pes bude mít přes den přístup do baráku a bude s rodinou, nevidím v tom problém, akorát retrívr je blbá volba, ale třeba vlčí špic, NO, chodský pes apod. hlídací plemena s tím nebudou mít problém. Předpokládám teda, že jako hlídači nebyli myšleni pastevci.

assil
assil (1409 příspěvků) 28.07.2023, 08:38:36 xxx.xxx.121.3
Odpověď na příspěvek uživatele Any_06 z 27.07.2023, 22:27:10

Je to dobrý nápad pokud fakt víš o co jde, máš přesnou představu co to je hodně pohybu a hodně cviků, přidáš k tomu práci, ideálně agi, coursing nebo pasení a i tak se smíříš s tím, že nejmíň první dva roky budeš mít barák a zahradu rozebraný na prvočinitele. A umíš dobře vybrat, aby ta bordera byl fakt výstavák a ne pracák.

Pokud jsi nikdy neměla psa, neumíš psa cvičit a zaměstnat, tak je to blbej nápad.

assil
assil (1409 příspěvků) 27.07.2023, 13:31:48 xxx.xxx.206.172
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 27.07.2023, 12:53:01

Ale ne, pokud je to popis složení, tak 100% bavlna znamená, že výrobek je celý jen z bavlny a bavlna je vždy přírodní bavlna, nic jako umělá bavlna neexistuje.

assil
assil (1409 příspěvků) 27.07.2023, 13:29:58 xxx.xxx.206.172
Odpověď na příspěvek uživatele Rapotačka z 27.07.2023, 11:47:36

Není to spíš eko bavlna? To je směs bavlny s recyklovaným polyesterem.

assil
assil (1409 příspěvků) 27.07.2023, 08:42:59 xxx.xxx.206.172
megi-the-pes:

A kde by furt bral zdravé rodiče… asi někde, kde to mají otestované?

Ten poslední krok je na kupujícím. V org. i neorg. chovu si musí najít o psu aspoň tolik informací, jako tak činí při koupi ledničky, telefonu.

Telefon je zrovna takový… k výrobě telefonu je potřeba kov, který dolují dětští otroci v Africe, takže já si nový telefon nikdy nekoupím. A nekoupím si psa, který má jen polovinu hlavy nebo je jinak znetvořený chovem. Na počátku toho produktu bylo (v případě psa trvá) prostě utrpení.

Ale k novému eplu za třicet patří pomík za 60, ne. Co kdyby někdo prozradil, že ty díly v jabku jsou od samsungu a pomík je z poloviny čivava?

A tričko, které šijí dětští otroci v Bangladéši si koupíte? 

Pravda je, že lidem je všechno jedno a berou co se jim líbí bez ohledu na cokoli, teď zrovna na FB paní nabízela měsíční koťata a zájemců hafo. protože Jéé ta jsou roztomilá, měla bych zájem o jedno, nepochybuju, že je udá. A stejný je to se psama, spoustě lidí jsou fuk plemena a šlechtění atd., se jim štěně líbí a to že vyroste trochu jinak neřeší.

assil
assil (1409 příspěvků) 25.07.2023, 09:36:40 xxx.xxx.206.172

Jestli ono to není o tom, že ČMKU prostě nikdo nepožádal a nedodal doklady.

Ostatně toto musíte udělat, i když dovezete nové uznané plemeno.

K biewerovi z poradny

Zápisním řád ČMKU jsou stanoveny požadavky, na jejichž základě lze v rámci ČMKU chovat FCI neuznaná plemena. jedním z požadavků je standard plemene vydaný střešní organizací země původu plemene. Tento standard CMKU neobdržela

assil
assil (1409 příspěvků) 24.07.2023, 14:51:00 xxx.xxx.206.172
megi-the-pes:

Jsem to myslela trochu jinak… víte jak přece… jaký národ, tak se dá odrbat počítač. 🙂

Já bych to viděla na datový schránky, přes ty se bude volit a kdo je nemá, nebude moct k volbám a nakonec je tak pěkně protlačí i těm, co se dosud ubránili. 😀

assil
assil (1409 příspěvků) 24.07.2023, 14:43:09 xxx.xxx.206.172
Anonymní:

Když to zaváděli, tak taky samý řeči jak je to v klidu a bezpecný a ejhle miliony lidí bylo oškubaných.

Ti lidi jsou ale oškubaný vlastní vinou. Elektronické bankovnictví funguje OK, tak když budou podobně volby, tak pro mě žádný problém.