Aktuálně: 4 528 inzerátů178 533 diskuzních příspěvků17 809 uživatelů
assil
assil (1606 příspěvků) 21.06.2023, 11:03:49 xxx.xxx.206.172
misimisi:

Někde je to už i obráceně, lidé jsou zavření a koukají na volně se pohybující zvířata sunglasses


Například v žraločí kleci. 😄

No a pak je druhá strana, že lidem přijde divný, že kosatky napadají čluny a co že to jako má bejt?? Vždyť by se mohlo někomu něco stát??? A ani jim nepřijde na mysl, že prostě a jednoduše zvířata už nás mají plný zuby.

assil
assil (1606 příspěvků) 21.06.2023, 09:49:04 xxx.xxx.206.172
Doron:

Nojo Assil, ale ta snaha o regulaci všeho je přece také to lidské \' já chci\', racionální důvod to nemá, i když se tak tváří..

Také je to touha řídit svět.

Pro mě by byl svět bez zvířat hodně smutný, vzali by mi část mojí duše.


No jasně, ale já vidím rozdíl v tom, když si člověk reguluje sám sebe a když reguluje zvířata.

A pozitivní seznam je regulace lidí, ne zvířat.

Mojí duši berou akorát ti chudáci v zoo, kteří se tam nudí v malých výbězích a ještě musí snášet ty davy lidí. Dřív byli v zoo i lidi a ostatním lidem to přišlo normální a přišel čas, kdy lidem docvaklo, že to není OK, tak doufám, že brzo lidem docvakne i to, že to není OK ani pro zvířata.

 

assil
assil (1606 příspěvků) 21.06.2023, 09:11:36 xxx.xxx.206.172

Podle vás je lepší všechna ta zvířata nechat vyhynout? Nerejpu, jen mě to zajímá.  


Ano, co zeměkoule zeměkoulí stojí, druhy vymíraly a objevovaly se nové, většina těch druhů co tu teď máme tu není nijak závratně dlouho a když je lidem líto slonů a spol., proč jim není líto mamutů a šavlozubých tygrů a plavuní a trilobitů o dinosaurech nemluvě? Záchrana druhů pro mě není nic jiného než lidská snaha zachovat status quo, což na téhle planetě nikdy nefungovalo a je to prostě jen to lidské Já chci.

assil
assil (1606 příspěvků) 21.06.2023, 08:26:03 xxx.xxx.206.172
kometa:

Se Zoo nemůžu souhlasit. Jelikož se podílejí na záchraně různých druhů zvířat. Bez té pražské by možná Převalák už nebyl. Na Hluboké zase reintrodukují sysly a puštíky bělavé. A mají záchrannou stanici, kam už jsem osobně dovezla poštolku a ježka. Ano, je to kapka v moři, ale i ta se snad počítá.


No já za prvý si myslím, že těch druhů, které se v zoo zachraňují, je naprosté minimum a rozhodně na to nejsou potřeba stovky zoo po celém světě. A to by šlo i udělat jinak, zoo nejsou nic jiného než v podstatě zábavní park. A na zábavu by lidem měly stačit zvířátka na kolotoči.

A za druhý, to už jen tak na okraj, nejsem příznivcem záchrany druhů.

assil
assil (1606 příspěvků) 21.06.2023, 08:06:43 xxx.xxx.206.172
assil:

Tak ono je to spíš o tom, že jí nemají čím v takový hloubce hledat. A i kdyby jí našli, nemají jim jak pomoct. Je to prostě stejný jako Apollo 13 ve vesmíru, taky pro ně nemohl jen tak někdo přiletět, museli si poradit sami.


Osobně teda myslím, že už je našli, akorát dát do médií fotky a videa, jak se na to jak ti lidi umírají můžou tak akorát koukat z hladiny, jim naštěstí připadá už trochu přes čáru.

assil
assil (1606 příspěvků) 21.06.2023, 08:03:57 xxx.xxx.206.172
Anonymní:

Litá se do vesmíru, vymýšlí se stále větší kraviny ale ponorku za včas nenajdou?https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-amerika-tymy-patrajici-po-ponorce-u-titaniku-slysely-bouchani-40435323#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&source=hp&seq_no=1&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz


Tak ono je to spíš o tom, že jí nemají čím v takový hloubce hledat. A i kdyby jí našli, nemají jim jak pomoct. Je to prostě stejný jako Apollo 13 ve vesmíru, taky pro ně nemohl jen tak někdo přiletět, museli si poradit sami.

assil
assil (1606 příspěvků) 21.06.2023, 08:01:14 xxx.xxx.206.172
Doron:

Assil: Vy nemáte žádné zvíře? Já myslela, že máte psa..

Kometo: A kůň by Vám nechyběl ? Kočky taky ne?

Jinak debata -jeden o voze, druhý o koze. :(, původní téma se úplně rozmělnilo.

Chvd: Nejste za to placenej  :))?

 

 


Mám dokonce několik zvířátek, ale když se nad tím zamyslím do důsledku, tak žít bez nich by se taky dalo. Ale možná to tak vidím, že už jsem postarší a současná zvířátka mi ještě nějaký pátek vydrží a ty snad nikdo likvidovat nehodlá.

A obecně se mi nelíbí zoo a podobný koutky a rybičky v akváriu a ptáci v bytě v kleci a podobný věci.

assil
assil (1606 příspěvků) 20.06.2023, 14:05:09 xxx.xxx.206.172
raduz:

Pro hm a chvd :

Máte zcela mylnou představu, k čemu by zavedení takového seznamu mohlo postupně vést.

Ze strany EU, by velice rychle mohlo během pár let díky takovému paskvilu skončit chovatelství prakticky čehokoliv. Připočteme-li k tomu ještě flóru, můžou být do budoucna mimo hru i kaktusáři apod. spolky.

Navíc ten seznam je zcela zcestný, porovnat možnost rozmnoženi jednotlivých druhů např. Ve Španělsku a střední Evropě, to může opět vymyslet jen blbec sedící na zadku v Bruselu.

Z čistě praktického hlediska, nechápu proč by mi někdo kdo nepozná rozdíl mezi užovkou a zmijí, měl zakazovat co mohu chovat. Většina dobrých chovatelů, přistupuje k chovu zodpovědně, pořízení zvířete je pro ně splněním snů a s tím souvisí i investice do chovatelské zařízení, krmení a vet. péče - tyto náklady mi nikdo neuhradí a ani v případě zákazu nevrátí..


Řekla bych, že minimálně chvd má zcela přesnou představu, že i když to povede ke kompletnímu zrušení chovatelsví, jakožto lidskému výmyslu, bude to pro ty zvířata jen dobře.

Popravdě něco to do sebe má, ale musím říct, že třeba vajíčka by mi chyběly.

assil
assil (1606 příspěvků) 20.06.2023, 13:00:27 xxx.xxx.206.172
chvd:

Ne ne ne, taky nesouhlas :)

To preci nevite, kolik kdo pouziva nicku. Si muzete udelat klidne ctyri a jeste psat jako anonymni a stridat to. Ne kazdy anonym se za svuj nazor stydi, to je podle mne jen predsudek.

Tak s napadanim to je neco jineho, ale napadani neni nikterak zavisle na uskutecnene registraci, preci.

Napodobne.


Ale když tam nějaký jméno je, líp to působí, to je psychologie. 🙂

assil
assil (1606 příspěvků) 20.06.2023, 12:56:03 xxx.xxx.206.172
kometa:

Bytové kočky se po městě, až na výjimky, moc nepotloukají. Jsou to jedinci, kteří expandují z vesnic a zahrádkařských koloniií. Od lidí, kteří tu pramáti nenechali vykastrovat, protože je to přece proti přírodě. A pak už to jde geometrickou řadou.


Já teda myslím, že ty kočky, hlavně na venkově, jsou takhle volně už stovky let a bez kastrace nebo jejich zabití se ty počty ani nedají udržet pod kontrolou.

assil
assil (1606 příspěvků) 20.06.2023, 09:38:09 xxx.xxx.26.200
hmn:

"NÁVRH USNESENÍ o zlepšení právních předpisů EU týkajících se volně žijících a exotických zvířat, která mají být chována jako zvířata v zájmovém chovu v Evropské unii, prostřednictvím pozitivního seznamu EU"

tak "pozitivní seznam" se týká jen volně žijících a exotických, viz citace výše


tedy v podstatě všech zvířat

assil
assil (1606 příspěvků) 19.06.2023, 10:47:50 xxx.xxx.26.200
Anonymní:

Já se tam dostanu, i diskuze tam pořád visí.


A to jsem byla já, jsem si nevšimla, že mě to zase odhlásilo. To odhlašování každou chvíli je teda blbý.

assil
assil (1606 příspěvků) 16.06.2023, 15:19:07 xxx.xxx.121.3

Che, kočce stačí papírová kulička a nebo pinpongový míček. 😄

Ale obecně všechny moje kočky měly rády ty věci na gumičce na tyčce, když jim s nima někdo mává a nebo se to někam příhodně zaklesne, aby si s tím mohly pinkat samy, ale jako ne peříčka, to hned roztrhají. Kuličkodráhu jsme měli jen takovou obyč a docela je bavila taky a pak různý ty míčky pro kočky, nějaký tvrdý, aby si jim do toho nesekaly drápy.

assil
assil (1606 příspěvků) 16.06.2023, 15:14:49 xxx.xxx.121.3
mastnacekk:

Odstrel je pod div ne trestem smrti. Chce to premejslet, vlcice si uhryzala packu, takze tak dlouho se v "oku" nezdrzela. Uhynula na nasledky te uhryzane packy, prece. Ja bych natahoval na skrypec lidi, kteri maji moc dlouhy vedeni.


Ano a majitele toho oka bych taky nechala si uhryzat končetinu. Zabít OK, ale rychle, mučení zvířat trestat hodně. Na schvalování týrání zvířat já nikdy nebudu, i když jde o zvířata, který nemusím, zvíře se má zabít rychle, i to co chci sežrat.

assil
assil (1606 příspěvků) 16.06.2023, 14:34:24 xxx.xxx.121.3
mastnacekk:

Doufam ze nechytnou a neodsoudi a naopak ze se brzo povoli odstrel, kulka je milosrdna. 

Kolik by jste mu tak asi naparila nebo naparil ( tyhle nic nerikajici prezdivky, gender nezavadny )? Dozivoti? Tahle potvora mela v sobe 6 mladych, takze by je brzo zacala ucit lovit a potrhali by x zvirat.


Odstřel OK, tohle je hnus. A taky doufám, že za to, že tu past nedošel zkontrolovat a vlčici nedorazil, mu napařej minimálně natahování na skřipec.

assil
assil (1606 příspěvků) 16.06.2023, 12:21:38 xxx.xxx.121.3
Buggyra:

Nebo jinak - vy běžně využíváte svojí fyzické převahy v normálním životě, abyste dosáhl svého? Považujete to ve svém životě za normální chování?

Jaké jiné mechanismy máte na mysli? Myslíte manipulaci, psychický nátlak a podobně? Jak často ve svém životě vy tyto postupy uplatňujete vs. jak často uplatňujete úplně běžné komunikační prostředky nebo směnu za účelem oboustranné výhodnosti? Využíváte psychického nátlaku denně? Jednou týdně? Jednou za měsíc? A jakou statistickou hodnotu vám to nakonec dá? Je to skutečně normální a běžné pro vás?


Chvd už jede stejný točky jako na czpes, diskutovat s ním takhle pořád dokola je ztráta času.

Chtělo by to změnit téma.

assil
assil (1606 příspěvků) 15.06.2023, 15:26:02 xxx.xxx.234.230
chvd:

To je relativni, co si predstavime pod pojmem "omlouvat". V nasem kontextu bych spise rekl, ze se snazim nejake chovani vysvetlit, zduvodnit.

Jestli znam nasilnika agresora? Zase je to relativni, co je nasilnik a co znamena oblibeny. Ta slova a jejich vyznam jsou proste problem obzvlast v takovychto tematech citlivych, pokud nechceme dospet k tomu, ze budeme veci pojmenovavat stejne a myslet neco dost odlisneho.

Zkusim teda odpovedet trochu po svem

Znam dost muzu, kteri jsou velmi oblibeni mezi muzi a extremne hodne mezi zenami, dokazi je ziskavat, udrzet si a pritom je nici, jak fyzickou tak psychickou agresi, nasilim, natlakem. Umi si navic ty spravne typy zen pro sebe vybrat. Ono to popravde neni az tak tezke, pokud ma clovek zajem byt takovyto a neni uplny "zeroIQ"

No a jestli se to o nich vi? Tak na zadech to napsane nemaji, v rozhlasu se o nich nevysila.Takze verejne se to asi nevi. A nejaka cast lidi to o nich vi, nejaka ne, zalezi jak o kom samozrejme.

ALe to je preci bezne, ze uspesni lide byvaji nasilni, bez empatie apod. Jednu dobu a mozna castecne stale i nyni, se tihle lide s oblibou nazyvali psychopaty viz treba takoveho neco:

https://refresher.cz/43749-Jak-poznas-psychopata-aneb-take-20-kontrolnich-bodu-ktere-urcovaly-delku-pobytu-kriminalniku-ve-vezeni


No a právě ty správné typy žen jsou obvykle ty, které se s násilím setkaly v dětství, nemají žádnou sebeúctu a přijde jim to normální. Takže jde jen o to přetnout ten kruh.

assil
assil (1606 příspěvků) 15.06.2023, 14:54:14 xxx.xxx.121.3
Anonymní:

Tak nevím, jestli si zvířata příliš neidealizujete. Vlčice nepustí k vlčatům ani vlka-otce a pak velmi opatrně. Medvědice podobně... 


Jasně, a vlčice toho vlka dorasuje tak, až z něj krev stříká a skončí se zlámanýma nohama, a další pohádku tam máte jakou?

assil
assil (1606 příspěvků) 15.06.2023, 14:35:17 xxx.xxx.121.3
Buggyra:

chvd, já nevím, jestli jste někdy viděl, jak se chovají smečková nebo stádová zvířata mezi sebou (v rámci jedné stabilní skupiny), ale tyto vaše domněnky se skutečně nezakládají na realitě, bohužel - nebo spíš vlastně bohudík :-)

On ten vůdce té smečky nebo toho stáda totiž není její vlastník. To je zase nějaký konstrukt lidí.


No chvd nám hlavně zapomněl uvést příklad nějakého toho zvířátka, u kterého je běžný, že v rámci skupiny samec zmlátí samici do krve, do bezvědomí, do zlámaných kostí, když už teda tvrdí, že lidi to mají od přírody. Mě třeba konkrétně žádné takové zvířátko nenapadá.