Aktuálně: 4 665 inzerátů177 744 diskuzních příspěvků17 796 uživatelů
megi-the-pes
megi-the-pes (2294 příspěvků) 24.06.2023, 12:05:33 xxx.xxx.210.23

"Dvakrát denně jdeme jenom venčit, je tam takový travnatý ostrůvek mezi dvěma silnicemi, vyvenčí se, dostane odměnu a hotovo, deset minut max" "jednou až dvakrát denně chodíme cvičit, to je dvacet minut max" "Jednou do týdne ještě chodíme na delší procházku a jednou měsíčně jedeme metrem, tramvají, autobusem nebo jdeme na Václavák"

"Nemusím třeba spěchat večer domů, protože pes musí dostat v sedm večer nažrat.

A nemusí?

Nemusí. Protože já nekrmím do misky.

Aha? Jak tedy?

Ari má na den těch 300–320 gramů granulí, ty si ráno odměřím, dám do kapsy a během dne ho s nimi odměňuji. Za vyvenčení, za spolupráci. Měl bych ho odměňovat i za to, že jde do klece a zůstane tam, ale to bych těch granulí už neměl dost, a protože mu to taky chci zpříjemnit, tak do klece někdy dostane pamlsek nebo kost na čištění zubů. Ale jen tam.

K vodě má přístup neomezený, předpokládám.

Nemá. Opět vysvětlím. Jasně, že jsem to tak chtěl, protože mi to někdo řekl. Jenže když měl v kleci misku s vodou, tak ji vždycky převrhl. Čili to nefungovalo. V bytě však stále miska plná vody je. Takže přijdeme domů, Ari se napije, jak chce, jde do klece a odpočívá, tedy spí."

"A jak bych to měl asi udělat se svým stafordem? Pes tu návštěvu kousne, jeho utratí a mě zavřou" 

Ne, nezavřou, ale měli by, do knihovny. Stafford/pitbull NIKDY nekouše do lidí!

Pitbulíkovský pes je mezi lidmi šťastný. Pokud vydrží (jak jako vydrží, však jemu se v hospodě líbí) deset minut ležet, tak se jde vyčůrat a pak zas dostane povel lež a neolizuj všecky lidi. Easy. Neumím? Nezakládám si psí školu.  

Dávkovat vodu... omg... cvičení sice má být krátké, ale kde je nějaká obyčejná psí výprava za pesemeskami, nějaké volno venku, dobrodružství, kamarádi?

Za vše odměňovat jen granulí? Tak tady jasně vidíš, že ten pes pracuje pro tvoje modrý voči. Obrazně. Což u pitbulkovitého není nic zvláštního. Asi o nich nic neví.  

Už mi to celé do sebe zapadlo. Chtěla jsem vidět, esi teda po tolika letech výcviku umí ten pes fungovat vedle jiných psů. To je (spolu se zvěří) nejtěžší pro tyhle psy. Tak prý jsem blbá nebo navedená, cože to chci, když to je nějaké zatížení... Takže sem ještě nedošli. Což mě u absolventa akademie... zapomněla název... dosti překvapuje.  

Dohodly jsme se s Megy, na základě těchto poznatků, že založíme psí školu. Budeme mít aj bus, kterým pséky ráno svezeme do školy. Akorát že neumím řídit. Ale to je podle mě úplně malinký, zanedbatelný trabl, neb trenér psů je dnes taky každý.

megi-the-pes
megi-the-pes (2294 příspěvků) 20.06.2023, 07:04:05 xxx.xxx.210.64

Tak každá vteřina života má následky na psychickém stavu lidí i zvířat. Nepěkné následky... myslím, že ano. Někdo to ale úplně nevidí. Oni totiž psi jsou takoví zvláštní. Zvenčí byste neřekli, že je pes trápený. Páníček je tluče, řve na ně, ale když páníček pískne, pes za ním běží a celý radostný. Domnívám se, že takové chování, výcvik je na psovi vidět. Vidím teda na psech, které dobře znám - pitbulkovití. U cvičení/práce má ten pes výraz veselý, až připraštěný, nebo dravý. Nemůžu už nic říct k tomuto konkrétnímu psu, neb mi bylo řečeno, že jsem hloupá nebo navedená. Protože jsem si řekla o video, kde pes cvičí mezi cizími psy. :-) Mohu ale porovnat s mým psem, cožto je takový podobný... ten projev je u nás úplně jiný. Zajímá mne trvanlivost, povel naučený takto, vydrží dlouho? Nafurt? Celý ten koncept je takový zvláštní. Mám respektovat psa, ale tímto mu přece říkám, že v něm vidím věc, navíc hloupou, co pochopí a poslouchá jen po pár fackách. Myslím,  že už jsem jednou pátrala po psech, kteří by dělali nějakou smysluplnou práci a byli cvičeni takto... nedopátrala. Nevěřím, že nějací existují. Protože. Na první pohled to není vidět, ale ten pes bude vnitřně rozsypaný.

megi-the-pes
megi-the-pes (2294 příspěvků) 20.06.2023, 06:48:55 xxx.xxx.210.64

Pokud je autorem někdo, kdo není členem redakce iFauna.cz, musí uvést jeho jméno, případně si řekněte o odstranění článku. Jejich licenční smlouva jim k tomu, co popisujete, nedává právo. 

megi-the-pes
megi-the-pes (2294 příspěvků) 19.06.2023, 13:51:33 xxx.xxx.210.64

NePoPo = negativní, pozitivní, pozitivní. Protože je tam 2x pozitivní, tak to vypadá hezky; nejdřív ti způsobím něco hnusného, pak tě toho zbavím + dám ti odměnu.

Ono je to staré, všici známe, ale slavný Bart Bellon si to nechal patentovat a používá to tak hnusně, že by měl skončit za mřížemi za týrání. Např. na jednoduché "pusť" se dá psovi řádná elektrická pecka (pes brečí a snaží se utéct), hodně dlouhý výboj, pak elektrika přestane, pes dostane odměnu a je to. Vycvičený pes. Prostě demence posledního stadia.

Každý, kdo se toho chytá a dělá to takto, by měl jít sedět. (Je to to hnusné video, kde pes extra trpí.) https://www.youtube.com/watch?v=ZZOVYr6CiJU&ab_channel=TheDoberNut

megi-the-pes
megi-the-pes (2294 příspěvků) 19.06.2023, 12:36:06 xxx.xxx.210.64

Čekala jsem, kdy nám předsatví ubohost jménem NePoSer, už to vypadalo, že ne, trochu jsem se bála, že to fakt nepřijde... https://www.psibible.cz/1--prirodni-zakon-moje-motivace/

Jsem chtěla vědět, esi ho někdo zná, esi fakt něco umí... no a Kilián mě teda úplně rozstřelila. :D Přivedl mě na to FB, kde se do lidí naváží, jak jsou jiní trenéři zaseklí někde v pravěku a jediný on a ještě dalších 7 absolventů akademie Ščučky používají pozitivku a to je ta jediná správná a moderní metoda a všichni ostatní ji neznáme a tak. 

Byla jsem k němu upřímná, ale nedalo mi to, nechtěla jsem křivdit, tak jsem se zeptala tady. Tož dík a zas jdu.

megi-the-pes
megi-the-pes (2294 příspěvků) 19.06.2023, 10:10:51 xxx.xxx.210.64

Editace by neměla být závislá na čase, ale na vložení dalšího příspěvku. Protože já reaguji na něco, co tam po editaci už není; je jinak. Smazání by se také hodilo, zase závislé na ne/přidání dalšího příspěvku.

megi-the-pes
megi-the-pes (2294 příspěvků) 10.06.2023, 20:33:26 xxx.xxx.210.64

15 litrový rozptyl mě teda nenadchnul. Nemáte něco jako standard nestandard? Tak ten je za 20, tamten za 35. Když uvedete ceny, množky to budou mít těžší.

Ceny se jasně neuvádí proto, aby nebylo vidět, že jsem levnější - kazím ceny + moji psi nestojí za víc.

Hledám pitbullka, ceny vidím hned, jiná plemena v AKC marketplace mají také ceny, dá se tam proklikat na info, co které vyšetření znamená...  Jen tady jsme záhadní, nebo kdo ještě hraje tuhle hru? Je to úplně zbytečné.

megi-the-pes
megi-the-pes (2294 příspěvků) 09.06.2023, 20:36:39 xxx.xxx.210.64

faunaportal vyrobil Ing. Petr Kopeček, reg. ukazují akci na Flora Olomouc, má i další stránky jako faunatrhy, aquatera atd. ... tvl, on okopíroval i tlačítka... a my se snažíme tak legálně :D

mastnacekk, kašlat na to ;-) 

megi-the-pes
megi-the-pes (2294 příspěvků) 09.06.2023, 11:05:28 xxx.xxx.210.64

Po 4 dnech už bych zas nedávala syrové maso, ale mini dávku neutrálního jídla - od vývaru zeleniny po rýži a nula tuku atd. Do dýně, brambor mixlých postupně přihazovat po g masa libového atd.

Pes nechce syrové maso.

Zkusím jeden den chceš nechceš. Další den ráno už jiný zdroj masa.

Megy nejí nic jiného než kuře a pečenou rybu. Jednou za čas dostane záchvat nedostatku jater. Kuře z penny odmítli žrát všichni. Prostě je tam něco špatně.

Pokud pes sní něco, z čeho mu nebylo dobře, vyhne se tomu. Většinou. Tester je tady kočka. Nedávat kočku psovi, dát kočce jídlo pro psa.

Vůně může připomínat něco špatného.

Já to teda k tazateli testovat nejdu.

Ale 2 3 4 dny se pes bez jídla nenechává. 

A pokud má pes fyz. a psych. zátěž, nevydrží nejíst 2 dny. Umře.

megi-the-pes
megi-the-pes (2294 příspěvků) 09.06.2023, 07:37:33 xxx.xxx.210.64

A teď je o hladu? Nejí nic? Tak to asi zhubne hned. :-)

1) je to ženská

2) to je vše

Hárání, pohárání, listopad, úterý. Dnes nejí játra, zítra jí játra, ale jen když je osmažím a dám na modrém talířku. Včera chtěla hrozně moc granule, dnes prý nevyleze z postele.

Počkám, až bude mít hlad, do misky dám to, co spolehlivě chutná a patří tam (s kostmi atd.).

Mletiny nevedeme, není přehled, co v tom je. Masu může klidně něco být, to nevíme.

Normálně čtvrt kuřete do misky. Nesní za 10 minut, miska odchází do lednice a ani u toho nemluví. Večer dám misu na 10 minut... a mezi tím pes pracuje.

Hlídám, esi se necpe někde u slepic, koní, oveček, ... nekrmí mi psa někdo z příbuzných, nervu mu moc pamlsků atp.

Kuře do misky a pá.

 

megi-the-pes
megi-the-pes (2294 příspěvků) 08.06.2023, 22:17:26 xxx.xxx.210.64

A kdyby se něco stalo po 14 dnech? Já jen že odpovědnost za vady má prodejce dva roky a prvních 6 měsíců musí prokázat, že to není jeho vina.

Záruka, že neumřou, tak to jsou hodní.

Proč prostě na ty trapitele zvířat nepošlete párkrát obch. inspekci? Neřeší reklamace = pokuta, větší, větší, ...

Mně tohle přijde nějaké divné. Koupím si zvíře, ono mi umře

a já jediné, na co se zmůžu, napíšu hodnocení na nějaké fórum a "podnikycézet"?

Ale jak se rozbije telefon, utíkám prodejci vyhrožovat sekerou a intergalaktickou kontrolou.

Hustý!

megi-the-pes
megi-the-pes (2294 příspěvků) 08.06.2023, 10:56:22 xxx.xxx.210.64

Jaký si to uděláš... a to lidi říkaj, že pitbulek je magor, jo? Odpočívání se musí naučit, postupně prodlužovat. Neexistuje, aby mi tady pes poskakoval, když tu mám lidi nebo položený displej k telefonu, z čeho bych jako pak platila granule? A přesto mám nejrozmazlenějšího a nejtvrdohlavějšího psa pod sluncem.

A jako... byt... barák a co, pes bydlí v posteli.

Hodí se ke mně pes, můžu vůbec chodit do práce?

Chce to zkušenost, která mě hodí zpět na zem. Pravidelné venčení psa z útulku, sousedovic psa nebo tak.

Jasně že nezavřu psa na 12 hodin a pak kolem bloku... ale někdy mi to přijde zas trochu na hlavu.

megi-the-pes
megi-the-pes (2294 příspěvků) 08.06.2023, 10:07:50 xxx.xxx.210.64

Z hrdosti tam Honzik diskutoval do poslední chvíle. :-)

Řekla bych, že lid tenkrát odešel po změnách a zjištění, že PM (jé, to je zajímavá zkratka) nejsou tak úplně PM.

Co se tady člověk nedozví. :-)

A teď si budeme dělat legraci z přezdívek? Honza dělá odpolední, nebo tam chybí na konci S, nebo to je posmrtně?

Mě vždy bavilo hledat původní význam slov.

Třeba megi. Normální člověk, co nevyšel ze zvláštní školy, by napsal "Maggie". Nebo Margaret. Ale já? Jak retard - megi. No hrůza.

Tady je vidět, že je jedno, kde se lidé sejdou, lidé jsou všude různé.

megi-the-pes
megi-the-pes (2294 příspěvků) 06.06.2023, 13:31:26 xxx.xxx.210.64

Záleží, co kupujete. Barevné granulky vydrží roky (ne ty na potkany), pokud nejsou moc tučné (ne ti potkani).

Co kupuji já (20 % tuku), má trvanlivost třeba 6 12 měsíců, chem. konzervované neberu, taková hovada nepodporuji, ...nevydrží ani náhodou. Vy to nevidíte, ale už jsou tam plísně. Rozdělím 9 - 12kg pytel do pětilitrových kyblíčků max, jak se mi chce, ona smečka řekne, kdy už to není ok, jak plyne čas.

A jako sorry, někdo tady chce žrát každý den stejný starý chleba, čím dál oschlejší, plesnivější a starší chleba, a nic jiného?

megi-the-pes
megi-the-pes (2294 příspěvků) 05.06.2023, 09:55:30 xxx.xxx.210.64

Legálně: iF jste dali licenci nevýhradní = kdokoli, kdo od uživatelů dostane souhlas (licenci), může to publikovat, šířit, já náhodou úplně legálně, protože na to mám papíry. Nelegálně by to bylo tak, že něco zkopíruji a šířím, u podnikající osoby je tohle naprosto nemožné, i kdyby uvedla zdroj. To říkám jen tak, aby to někoho nenapadlo a pak nečuměl, dnes lidé nemají kouska slušného vychování ani soudnost ani nic. Nepodnikající mají možnost citovat. A to je asi tak vše.

Nemohli jsme to vypálit veřejně zde, protože několik lidí diskuze stahovalo, riskovalo by se znepřístupnění. Naštěstí machři na iF neměli čas. :-) Ale měli čas v noci bloknout zprávy, že, potom, co jim kdosi napsal. :-)

Kdo by souhlas nedal, jsem byla ochotna ručně vymazat, ale tohle mě moc neba, takže jdu dělat dospěláckou práci a

mějte krásný den. :)

PS: Obdivuji trpělivost Zrzavci. :)