Aktuálně: 4 522 inzerátů178 407 diskuzních příspěvků17 809 uživatelů
megi-the-pes
megi-the-pes (2301 příspěvků) 28.06.2023, 10:26:18 xxx.xxx.210.23

Tak jsem se podívala, čí to je společnost... Lyopet a Yolopet - Ing. Wozniak, založeno loni a už insolvence... no jo... ale v těch papírech je jedna zajímavá věc. Říkala jsem si, kdo to vyrábí, protože tady určitě ne, na to nemáte prachy (nemáte zisk a nemáte ani velký dluh, takže se žádná linka v Čechách nestavěla)... A oni dlužili za výrobu a dodávky od společnosti Platinum. To se dělá v Německu. Takže stejně jako dalších dvacet českých firem jen přeprodávají to, co se vyrobí jinde. Dostanou svůj obrázek na sáčky a řeknou - české granule.  

Co se složení týká, 70 90 % masa je samozřejmě nesmysl, když je ve výsledku 30 35 % bílkovin, což je normální číslo pro granule, kde je 30 40 % masa + další výplň. Není tam psaná vlhkost, ale jako Platinum to budou možná nějaké polovlhké, takže se maso s obsahem 60 - 90 % vody hodí do hrnce, přisypu to a tamto... výsledek jsou gulášové bobky.

S příšernou cenou. 

megi-the-pes
megi-the-pes (2301 příspěvků) 27.06.2023, 21:58:35 xxx.xxx.210.23

Ale tady se neprodává špatný mák. Ani nepěstuje. Máme hustej mák. :D

https://www.vitalia.cz/clanky/mak-v-cr-obsahuje-prilis-morfinu/

Jinak teda šlo hlavně o nezralý...

A nejezte to, je tam moc fosforu.

Ne, prostě chci všechen pro sebe, makový buchty, ach jo, nemůžu sem chodit.

megi-the-pes
megi-the-pes (2301 příspěvků) 27.06.2023, 17:38:58 xxx.xxx.210.23

"Máme pro vás řadu praktických článků, které odpovídají na nejčastější otázky. Nemůžete najít, co hledáte? Obraťte se na náš specializovaný tým pro důvěru a bezpečnost."

Oni mají tým pro důvěru a bezpečnost.

😄

A ten dělá asi tohle: "Pokud získáte dojem, že štěně může být produktem tzv. množírny nebo jinak neetického chovu, odolejte snaze štěně „zachránit”, odejděte a prodávajícího nahlaste našemu týmu."

Ale že by prostě nepovolili inzeráty na zvěř bez papírů, to ne. Hm. :-) :-)

Tak schválně... kdo bude první, kdo to zakáže? 

megi-the-pes
megi-the-pes (2301 příspěvků) 27.06.2023, 16:11:36 xxx.xxx.210.23

Těch deaktivovaných je v největších diskuzích hodně. Chytla jsem to ještě ve fázi, kdy to byli asi tři čtyři účty... jenže zrovna třeba účet bodlinka je naskrz vším a to je škoda veliká, je to děravé a bez autorů to vypadá blbě. To bylo první den. A pak se deaktivovala hromada lidí, to už je úplně na nic.

Získat souhlas od ifauny je vám k ničemu, protože se začalo před 23 lety a oni mají souhlas pouze na deset let - nemají právo nic staršího nikomu předávat. Kdo psal anonymně, není potřeba souhlas vůbec. A pro ostatní stačí, abyste udělali zaklikávací formulář a tady a na fb výzvu. Práce na deset minut. Jednoduše můžete taky všechny uživatele kontaktovat. Buď ručně, nebo s rizikem, že půjdete do vězení. :-)

Má se to tak, že spousta lidí je ráda, že to zmizí. Protože se stydí za to, jací byli. Schválně... pustím psí, kočičí a koníčkovou na ulozto... vsadím smažený květák, že mě za to upálí na hranici. :-) 

megi-the-pes
megi-the-pes (2301 příspěvků) 27.06.2023, 10:28:58 xxx.xxx.210.23
Odpověď na příspěvek uživatele chvd z 27.06.2023, 10:02:37

Vidíte to hrozně černě. Zkuste hledat to pozitivní. 

V granulách je to změřené, normálně přes krev a odpad, nic zvláštního, tam záleží, kolik kalorií a bla bla.

Nebojím, no, není to jediné a pravidelné jídlo a nejsem štěně ani březí. :-)

megi-the-pes
megi-the-pes (2301 příspěvků) 27.06.2023, 09:40:50 xxx.xxx.210.23
Odpověď na příspěvek uživatele chvd z 27.06.2023, 09:25:12

Tak ona je to náhodou pravda, vzali to tam trochu vážně, restarurace bez palmového oleje, pivovar, záchrana severního bílého nebo jak se jmenuje nosorožce. Jsou jediní na světě, co ho mají, v přírodě už není. Ale. Mají dvě samice, žádného samce, pouze schovaný gen. materiál. Takže se to dělá uměle. Plán je, aby ty dvě nezabili asi, odeberou vajíčka, vloží do jiné nosorožkyně (podobný model), přimíchají materiál zemřelého samce a čekáme.

Je tohle správné? Trošku to nechápu. Asi že neznám nosorožce nebo nevim. 

 

Ty krávy... asi jste neviděli žádný horor. Já bohužel jo. Netvoři voškliví zdegenerovaný zretardovatělý, mluvit to neumí, tři ruce, ale rozmnožuje se furt! 

A seznam nebude. Prostě nebude. Ze stejného důvodu, jako neskončí psí množírny. Politici v tom maj prachy.

megi-the-pes
megi-the-pes (2301 příspěvků) 27.06.2023, 09:21:00 xxx.xxx.210.23

Ale chvd, co to děláte. :-) Nemluvíme přece o psech krmených granulou.

Tam je jasné, že kost by je mohla i zabít (bez legrace). 

Bavíme se o psech krmených "masem" - čím nahradit kosti, kde vzít vápník.

Aj v těch granulách máte odpovědi... každé mají jiné množství Ca a jinou využitelnost.

Takže o čem jsme to... jo, i v těch granulách jsou kosti. Akorát rozemleté.

A teda sůl často zapomínám koupit, taveňák u nás nevedeme, cpeme se převážně rybami... akorát Megy se musí pstruh i losos upéct, ale prostě tady se polotovary, masoxy, vegeta a tak nehraje. Klidně můžu psovi shrnout můj talíř... jenže ono to nechce nic, jen blbé kuře furt.

Svět je hrozně špatný, že jo. :-) Ale každý jeden z nás tvoří ten svět. 

To děláme aj pro psy krmené masem. Nejdřív mletá svalovina, pak pomlít kosti, větší kosti, celá kráva. A je to. 

megi-the-pes
megi-the-pes (2301 příspěvků) 26.06.2023, 20:30:20 xxx.xxx.210.23

Tak přesně takto mi matka dvacet let plete svetr.

Koblihy! Vy mě chcete zabít.

Tam by se dal importovat vyváženě Ca a P skrze tvaroh. Ale ten se dává na vdolky? Takže zítra koblihy, pozítří vdolky, dnes byl šrot se skořápkami, můj pes totiž nemá co jíst, nedostává najíst, žere trávu před co nejvíce svědky a užírá slepicím. Pozítří makové koláče. Ne, to už popozítří. To je život. Doma mi řekli, že se nemám cpát sladkým furt. Ale když to je ten vápník?  Není náhodou v javorovém sirupu?

megi-the-pes
megi-the-pes (2301 příspěvků) 26.06.2023, 16:10:23 xxx.xxx.210.23
Odpověď na příspěvek uživatele Thielli z 26.06.2023, 15:08:31

😄 to maso nepotřebuji (bílkoviny nahradím vajíčkem, barf, ne), mně chutná ta omáčka :-)

No neasi, jdu ven a za chvíli se tam stahuje půl vesnice, já dostávám kopřivku a z vycházky nemám nic, zrovna jdu, v tento čas by všici mohli být v penny, shání kuřecí kosti.

megi-the-pes
megi-the-pes (2301 příspěvků) 26.06.2023, 16:06:32 xxx.xxx.210.23

Se sobě vysmíváš sama, jinak nevím... Tohle bude trápit všechny. Kromě černého trhu, ten poroste jak sviňa. O omezení, co se dotýká mých slépek a psa, mohu napsat knížku... 

A co si myslíte, že udělá petice? Čeká se teprve na výběr agentury, která má vyhodnocovat, esi je to potřeba. Je to samozřejmě krávovina, potřeba je neg. seznam a vymáhání dodržování, tak jak u všeho.

Docela legrační je, jak "evropa" si zakáže to a tamto, ale zbytek světa jede dál, nepřestane se chovat, obchodovat, jenom pár děcek, co se lepí k obrazům a blokují silnici záchranářům, bude mít foto v novinách... a pak potopa. No debullita.

Kdo to spustil? Aktivisti pošahaní. Nebylo by lepší mluvit s nimi? Myslím jako jednu z každé strany. To pomáhá!

megi-the-pes
megi-the-pes (2301 příspěvků) 26.06.2023, 15:42:51 xxx.xxx.210.23

Jak jako nemá kapacity a odvádí zisk jinam?

Chcete říct, že safari pivovar ve Dvoře lže, provozovatel safari gastro s.r.o., co tam má restaurace a stánky, lže, peníze nejdou pro nosorožce? To si dovolím tvrdit, že je blbost.

Zato tam zmizela polovina zvířat, hlavně že lvi jsou puštění a Prima má co točit... vstupné (online levnější) pro auto a dva lidi 920 Kč... po třiceti letech mě to tam dost zklamalo. Hodně.

Na jednu stranu má zrovna tento park na záchraně pár druhů zásluhy jak kráva, na druhou... to založení zoo nepřežilo obří množství odchycených zvířat... už je to dávno, tak jsme zapomněli, jak zahrada vlastně vznikla. Nebude žádná škoda, až tohle úplně zmizí.

megi-the-pes
megi-the-pes (2301 příspěvků) 26.06.2023, 14:56:07 xxx.xxx.210.23

"Tak Ca - vyuzitelny - je preci i v jine strave. Ano, je ho tam treba mene, nicmene spousta psu ty kosti nedostane za cely zivot a jsou v pohode. Tedy nejspise jim Ca nechybi."

Kde je ta spousta psů, co nedostane kosti celý život? Dostávají granule? Co jí, kde žijí? Můj pes nejí zeleninu, ovoce, přílohy. Je to silný balík s ultra silnou kostrou, tedy měl by do toho narůst. Na svalovině? Ne, to opravdu nejde. A esi se sama před sebou nemám propadnout do kanálu, tak prostě nebudu kupovat dobré maso a na to sypat roboran, pro mě je to nesmysl. Nebo koupit kuře a vykostit. Koupit žebra a vykostit. Protože já nekupuji takové ty polystyrenové tácky s kuřetem rozebraným na atomy. Je to pro mě nesmyslné co do eko bio plýtvání hrůza.

Knedlíky a svíčková, ananas, šlehačka... :-) Proč by to pes nemohl jíst? Pokud není omáčka přesolená a není takhle přesolená 5x denně, tak nevím, co je špatně. Špatně je, že mi nikdo neuvaří svíčkovou. ☹️

megi-the-pes
megi-the-pes (2301 příspěvků) 26.06.2023, 12:59:40 xxx.xxx.210.23

Ani u mých slépek nevím, kolik PŘESNĚ je v jejich kostech čeho. Pohledem vidím, že jedna je vypasená jak prasík, jedna je hrozně tenká, zdá se mi starší než ostatní. A tam budou kosti tvrdé, už bych je psovi nedávala, budou se štípat jak sviňa, leda do mixéru, jenže se mi včera rozbil...  A to se také ví, že starší kost je taková.   

Kdybychom brali vše takto, přesně na mikrogramy, tak se nikam nedostaneme, leda do Kromclu, a to nejde, neb tam nedávno chtěla odejít polovina lékařů, kdo ví, co bude dál, to bych si pomohla.

Bere se, že obecně kupujeme pro psy jídlo v tesku, barfshopu a tak. Kuřata nežijí ani měsíc a průměrně - a s tím počítáme - je v jejich kostech tolik Ca a tolik P.

Jasně, nepotřebuje kosti. Já operuji s tím, že jako zdroj vápníku, zábavy a možná čištění zubů je lepší kost než cokoli z lahvičky. Být v té lahvičce drcená kost a znát zdroj, tak pro psy staré nebo nemocné to řešení je. Ale čím jiným ten Ca získat? Chci se vyhnout zbytečné chemii.  

Jistě že se snažím hledat zdroje dobré, u mě neprojde ani prací prášek typu ariel colgate převlečená vyrážka.

Nemyslím si, že pes žere kosti. Psi jedli vždy zbytky. Až na psy šlechty atp. Ale hlavně to byly kaše, obilí, luštěninové placky, mléčné věci.  Dnes mají hromadu masa... říkám krmím masem = svalovina, vnitřnosti, chrupavky, kůže, chlupy, tuk, kosti... ale dnes je to fakt nemocné celé, psovi se dá od každého druhu masa, ovoce, oleje, semínka, ... vyfotit na insta... Raději ať si lid z diskuze odnese to, že ty kosti potřeba jsou. :-)

Pro psy se doporučení také mění. V poslední době právě hodně. Konečně. Strašné bludy se šířily. Už ale i veterináři uznali, že granule senior nic dobrého senior psům nepřinášejí, taky že z kupy proteinu nezemře pes na ledviny a tak. A pár let už taky víme, proč nám psi hynuli na srdce. 

Jo, je to takové vtipné, jak říkají - nejezte to a to, cholesterol, jezte ryby. Pak nejezte ryby, jsou tam těžké kovy. Ale omega 3. A zabijte se mezitím vysokým obsahem vit. A. Že lid nezná míru, neumí třídit informace, se ví. Na to jsou dobré i ty diskuze, mně to hodně dalo, protože jak vidím, že hromada lidí něco opakuje, ale vlastně neví proč, kde je toho zdroj, tak hned vím, že je to blbost. :D A jdu pátrat. Ale to je na dlouho, někoho to nebaví... 

Mě zajímá ta historie psů, jejich využití, jídlo pro ně... A tam je jeden takový obrovský rozdíl... Psi dnes jsou (někteří) namáháni o dost víc. Jsou nízcí, takže dýchají ten hnus z aut, máchají se v kdejaké kaluži, chceme po nich špičkové sportovní výkony, ...a to prostě znamená jiné nároky na výživu než u psa, který bydlel v hraběcí stáji a jednou za týden/měsíc vyběhl na lov divočáků nebo dělal doprovod kočáru.

Jo, víme toho hodně a čím víc, tím víc blbostí vymýšlíme. :-) Můj obranný/kompenzační mechanismus dělá to, že až zjistím hodně moc, zjednoduší mi to a řekne - hele, berem průměr, nazdar.

Tak si tady píšeme romány a já bych ale pořád chtěla vědět, čím ty kosti nahradit. :-)