Aktuálně: 4 633 inzerátů177 953 diskuzních příspěvků17 797 uživatelů
megi-the-pes
megi-the-pes (2298 příspěvků) 29.06.2023, 21:51:02 xxx.xxx.210.23

Cožto jsem chtěla říct, že boj prostě dál nebude. Leda s krysami a prasaty. Jsme v 21. století. Někteří teda.

Pitbulík byl lovecký pes. Ten koncový. Tam si může zachovat některé znaky... Je mi záhadou, proč se tomu tady lidé tak diví. Jako by se k zápasům dostaly ty stovky tisíc vyprodukovaných pséků... no nedostalo. Jedna paní je slavná z toho, že jich pár vycvičila v záchranáře, něco bylo v armádě a tak. Pak je to dobrý sportovec, sprinter, hodně terapeut... 

Buď bude dělat něco společensky přijatelného, nebo vymře.

Takže se nebavím o tom, esi to je ten správný, jediný a pravý a svatý pitbull. Když má v sobě půl kolie, nebo caníka, tak dál o tom asi přemýšlet nemusím...

megi-the-pes
megi-the-pes (2298 příspěvků) 29.06.2023, 21:33:39 xxx.xxx.210.23
chvd:

Vubec nevim, jak to myslite, nebot si nejsem jist, jak na to plemeno pohlizite :) Jakoze co od nej cekate.


Nemluvím o tom, kdo se vydal jakou cestou. Doufám, že lidí, kteří nechají psy zápasit a zbytečně se točit na řetěze ubývá. Ten pes umí mnohem víc než tohle.

Vidíte množit jako "cokoli, co je tomu podobné" nebo "správně by to plemeno mělo být povahou/vzhledově takto". Ale tady je dnes jiný problém... spousta lidí si opravdu tiskne papíry. A tiskne je už dlouho, to se pak nelze divit, že je v chovu něco, co popisujete. To tam prostě nemá co dělat.

A dá se to aspoň trochu roztřídit takhle - proč nemáte papíry od xy? Protože pes neprošel posouzením a zjizvené psy nikdo nezapíše. 

A to je prostě o těch papírech. To roztřídím a pak se teprve budu dívat, co mi zbylo, které povahy z toho mikro zbytku se mi líbí.

megi-the-pes
megi-the-pes (2298 příspěvků) 29.06.2023, 19:40:59 xxx.xxx.210.23

Krmila jsem Lukullus (to je stejné, ale levnější) a psovi to nestačilo, měl to jako přílohu k masu. 24 protein, 10 tuk, zbytek cukry, to je prostě blbé. A jako 18 % masa, za to bych jim nedala ani pade.

megi-the-pes
megi-the-pes (2298 příspěvků) 29.06.2023, 17:59:43 xxx.xxx.210.23
Odpověď na příspěvek uživatele chvd z 29.06.2023, 17:12:30

No a to je vo tom papíru. Protože. Kdo má pitbulla, který je potomek pitbullů; uchované vzorky DNA, papíry původní org.? Chov pitbullů je v naprostém pořádku. Je to papírový chov a nemoci nějak nikde. Není to divné? A ty psy si chci právě koupit.

A teď ty papíry. ADBA se lepší, i standard mají podobný původnímu (UKC), ale ostatní v tomto nemají ani nejmenší slovo. Schválně se podívejte, co je v nabídce. Vidíte nějaké pitbully? Já ne. Až daleko, daleko odsud.

Tady máme teda ještě jiný problém, co se netýká ani tak moc papíru; jo, jeho zneužití = psi v katastrofálním stavu, ale mají ten papír se slavnými jmény.

Ale je to výborný příklad, proč u psa hledat, číst, mluvit, vzdělávat se, než něco koupím. Protože esi koupím psa, který neprošel aspoň bonitací (a to většina klubů právě nemá), riskuji, že

nedostanu toho psa, u kterého se mohu spolehnout, že nejde po lidech. Nedostanu toho psa, kterého rodiče pracují jako lovci prasat ve společnosti jiných psů. Nedostanu pitbulla. 

Bez kouknutí do databáze nevím, co kupuji. Nemám šanci, nežiji ve Státech. Např.

A pořídit zrovna tohoto psa někde na bazosi, to pak budeme na Nově.

 

megi-the-pes
megi-the-pes (2298 příspěvků) 29.06.2023, 17:06:04 xxx.xxx.210.23

Dá se testovat prací a věkem dožití. Což ale mohu věřit jen těm, co znám dlouho, nebo těm, co to mají někde napsané. Jo, však už v některých plemenech je potřeba přimíchat jiné, zdravější, s větší hlavou, normálním nosem... to je koloběh.

Chcete teda klasického vořecha? Ale kde je budete brát pořád? Nezačnou mít časem hodně společných znaků; stanou se vlastně plemenem? Jako pouliční psi v Indii, vypadají v jenom městě všichni stejně.

megi-the-pes
megi-the-pes (2298 příspěvků) 29.06.2023, 16:46:28 xxx.xxx.210.23
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 29.06.2023, 16:29:36

Diskuzi vypli proto, že se pár jedinců rozhodlo běhat do všech vláken všech sekcí a krákat na poplach a dávat odkaz na konkurenci. To sorry, ale to udělá každý, co má všech pět pohromadě.

megi-the-pes
megi-the-pes (2298 příspěvků) 29.06.2023, 16:45:05 xxx.xxx.210.23

Je to nesmysl, že šotek při přesunu velkého množství dat. Klonovala jsem si web, zabralo to asi dvě hodiny (a to nejsem kodér, učím se za pochodu), děcko to zvládne.

Jenže oni naklonovali web anglický a na kontrolu se úplně vybodli. To je celé. To vidíte na skloňování, předložkách, KC (v Čechách pod tím nikdo asi ani nechová), 8 týdnů odběr mláďat, ale naše zákony udávají 50 dní, koruny místo liber.

A aby neměli inzerci plnou toho, o čem řekli, že je jejich priorita nepodporovat, proto ruší zbytek, stačilo roztřídit přes ctrl f "chs" a zbytku rozeslat hromadný mail s požadavky. 

Kdyby opravdu chtěli, během jednoho dne (a ne měsíce) je hotovo.

Esi je někomu líto, že je to tam tak hrozné, běžte jim to zdarma opravit. Moje cena je 170 Kč za NS. :-)

megi-the-pes
megi-the-pes (2298 příspěvků) 29.06.2023, 16:36:23 xxx.xxx.210.23

chvd napsal:

"Proc porad pisete v duchu, jakoby to, ze si nekdo zaregistruje CHS u FCI, delalo jejich odchovy automaticky lepsimi.

ANo chapu, ze je to zazite ve spolecnosti, ale neni to vubec pravda a psum tyto postoje rozhodne vubec nepomahaji.

Znama ma treba cca rocni šicku-psa. Podle zdejsiho pohledu naletela neb za nej dala pomerne hodne, uz si cisla nepamatuji, ale byl bez PP po rodicich s PP :))) za cenu s PP(bez predpokladu chovu), ale ac naletela, pes je to skvely ....vitalitou uplna bordera. Takze podle mne podporila nejakou za CHS se schovavajici mnozku, ale pes je skvely. Bohuzel ona neni skvelůa panicka, ale to se neni cemu divit, bo to je oupa standard."

Rozveďte...

megi-the-pes
megi-the-pes (2298 příspěvků) 29.06.2023, 16:30:12 xxx.xxx.210.23
Odpověď na příspěvek uživatele chvd z 29.06.2023, 16:27:15

Úplně vedle. Můj nejoblíbenější pes není pod FCI, ale pod jednou ještě starší. Tohle vlákno je o cenách - aby kupující viděl, že papírový pes; testovaný pes na to nejhorší nestojí zas o tolik víc než ten, co mi umře na ataxii. Dáte sem nějakou cenu?

megi-the-pes
megi-the-pes (2298 příspěvků) 29.06.2023, 15:10:16 xxx.xxx.210.23

Když tak koukám, kolik stojí produkty množíren, kdyby tu někdo napsal, kolik stojí nepodpoření množky... Je tu inz. na shih-tzu, kecy o rodičích s PP, cena dohodou, na jiném portále mají uvedeno 17 tisíc. Boxer to samé - 15 tisíc, JRT stejné výmysly (ale možná jsou rodiče opravdu s papíry, neb "chovatel" má chovku basetů) a 7900 Kč.

O kolik víc (možná i méně) korun potřebuji, abych měla opravdu psa, kterého chci, a nepodpořila týrání zvířat?

megi-the-pes
megi-the-pes (2298 příspěvků) 29.06.2023, 14:35:46 xxx.xxx.210.23

Pes to nechápe. Učit něco skrz trest - jakýkoli - to naučené bude fungovat pouze v přítomnosti toho, kdo trestal.

Když chci, aby to fungovalo déle a jindy, budu muset psa potrestat tak, aby se bál o život. Trestem jsem nenaučila nic. Jen jsem na chvíli zabránila kousání gauče. Ale když psa naučím, že pokud si před gaučem sedne, řeknu mu, ať skočí a dívá se se mnou na Simpsonovi, a ještě mu dám řízek, a udělám to 180x, stane se z toho gauč = sedím a čekám. Jo, v případě, že psa gauč šíleně zmlátí, bude se mu vyhýbat, to je pravda

Jenže já chci, aby můj pes fungoval v lidském světě normálně, ne jako psychicky narušený, co dělá, že nevidí gauč, jídlo, psy, srny.

Musíte to vyzkoušet, jinak neuvěříte.

Když přinesu štěně, vysvětluji mu, co se dělá v které situaci. A pak trest nepotřebuji vůbec; potrestám tak, že psa odsunu/zavolám (to je trest, sebrala jsem mu něco), ale řeknu - tohle můžeš kousat anebo když si hezky sedneš a štěkneš, budeme kousat hračky spolu.

A v tomto pes blbý není - raději bude dělat to, čím získá víc žrádla, víc pocitu bezpečí. To je jeho přirozenost.

Jakého máte psa, zadavateli/ko?