Aktuálně: 4 522 inzerátů178 407 diskuzních příspěvků17 809 uživatelů
megi-the-pes
megi-the-pes (2301 příspěvků) 30.06.2023, 13:34:51 xxx.xxx.61.175
Odpověď na příspěvek uživatele assil z 30.06.2023, 13:14:11

Tak ono záleží, co tím platím. Kdysi dávno šly takhle kupovat jízdenky. Ale s tou cizí sim je to zajímavé, slyšela jsem, že někteří operátoři se po čase rozhodnou, že jste za hranicemi nějak dlouho a ceny zprasí. Tohle bude určitě nejdražší u nás. :-) Vše, včetně dat, neomezené + 1000 minut v 1. zóně + 70 Gb roam. dat. https://www.vodafone.cz/tarify/red-neomezeny-premium-5g/ 

Ale třeba moje druhá polovina tím platí i televizi a ještě něco, takže místo pár stovek za telefon je na faktuře 1700. 

Ale na běžné použití včetně neomezeného netu, pardon, 5 litrů, 3? Na jednu osobu?

Já to moc nechápu celkově. Výplata od 100 tisíc výš, telefon 5 tisíc, nájem 20, doprava desítky tisíc, ta doprava je na hlavu, dyť ono to bydlí 30 40 od Phy a potřebuje na přepravu 25 30 měsíčně?........ na co tu výplatu dostávají?

To jsou šílené částky.  

A jako... moje kapesné bylo 5 korun. 

megi-the-pes
megi-the-pes (2301 příspěvků) 30.06.2023, 13:18:09 xxx.xxx.61.175
orionka:

Když jedu z Liberce do Turnova a vidím tam po sadech hromady shrabaných jablek, a položené uschlé jabloně.... Neměl je kdo sklidit, tak je taky ruší. Jak je to možné? Nejsou lidi na práci a přitom plné úřady žadatelů?

Nemám tušení, co s těmi pozemky bude. Prodají je developerům a budou tam (muslimská) sídliště? 

A lidi z nich budou jezdit pracovat do Prahy? Taková protichůdná prohlášení : "Lidi si musí zvyknout, že za prací budou dojíždět !"  X  "Musíme omezit osobní dopravu!"


Sady na Sychrově zruší? Zrovna teď, když jsou tam desítky let? A to budou spíše stromy staré. :-) 

megi-the-pes
megi-the-pes (2301 příspěvků) 30.06.2023, 13:05:10 xxx.xxx.61.175

Jenže lidi to čílí proto, že lze šetřit jinde. Ne trapně říkat - důchodce se má dobře, tak čau. Např. od 2024 bude mít vrchnost na mobilní telefon a internety JEN 3000 Kč měsíčně. Každý. Měsíčně. Ale až od ledna. Proč ne hned a na co potřebovali dosud 5 tisíc měsíčně každý a proč to není běžný litr, 1500? Kolik stojí neomezený paušál? Net platím 500, telefon 200 za 3 4 měsíce, tak nevím, litr na měsíc by moh stačit, ne?  

5000 měsíčně pro každého je, prosím, milion korun měsíčně. Dělaj si pr...?

Ale to nic... Když někdo (hodně) z nich má trv. pobyt třeba v Brně (tam se jich hodně vylíhlo, chudák Brno), tak každý měsíc dostává na dopravu 1 člověk (i když reálně bydlí v Praze) 50000 Kč. Slovy je to padesát tisíc korun českých. Měsíčně. Na fiktivní dopravu. Těch parazitů je tam 200 a tohle byl příklad, jen dvě náhrady z asi dvaceti.

Dál asi psát nebudu, musela bych si vyhodit ntb z vokna. 

megi-the-pes
megi-the-pes (2301 příspěvků) 30.06.2023, 12:50:27 xxx.xxx.61.175

Myslím, že nevracela. Mnoho lidí "tady" řeklo, že pes je živý tvor a chovatel za to nemůže ručit. Ve smlouvě je, že doplatit majitel má, tak doplatí. Ale aby to byla fér smlouva, měl by tam být i opak. A ne, nevěřím, že fakt chovatel vrací peníze, část. Už jste mi to hodněkrát řekli. :-)

megi-the-pes
megi-the-pes (2301 příspěvků) 30.06.2023, 11:20:29 xxx.xxx.61.175
Odpověď na příspěvek uživatele JanaJanaJanaJana z 30.06.2023, 11:12:48

Trochu si myslím, že kdo chce moc, nemá nic. Taky to tu hraje dost velkou roli. Ale i bez té energie teď, mně se tomu nechtělo věřit, ale PL mají mnohem lepší podmínky/dotace a ne kvůli rozloze. To je v povaze těch lidí. Kdyby tam tak neblbli se svatou smlouvou, pořídím tam dům a mizím.

megi-the-pes
megi-the-pes (2301 příspěvků) 30.06.2023, 11:03:35 xxx.xxx.61.175
JanaJanaJanaJana:

Primární je zemědělství. Když bude jo zle, lidi naskáčou na volné plochy a začnou pěstovat a následně bártrovat, chovat zvěř. A na zemědělství potřebujete vodu a neotrávenou půdu. Až budete mít co jíst, tak teprve můžete rozvíjet. Jenže my si půdu a vodu otravujeme, všechno vysychá,ruší se sady a za chvíli tady nevypěstujete ani tu přebytkovou pšenici.


Slyšela jsem sadaře, že kácí 1) staré stromy, což dělali vždy 2) protože chcou za jabka moc, takže si je tady skoro nikdo nechce koupit  Cožto je problém těch, co nám nevyjednali lepší podmínky.  Čímž se dostávám k tomu, že my ta autí fakt nebudem potřebovat, jelikož nebudeme potřebovat vozit ty jabka. :D

megi-the-pes
megi-the-pes (2301 příspěvků) 30.06.2023, 11:00:41 xxx.xxx.61.175
Odpověď na příspěvek uživatele Sarah01 z 30.06.2023, 10:46:28

A to je také jedna z věcí, co se v azylových táborech musí - učit se jazyk.  Ale co má být tohle, že si půjčím hromadu miliard a bez nějaké evidence pustím stovky tisíc lidí do ulic, však naši občané se přece postarají, když budeme dostatečně často a hlasitě házet hesly v TV, jo a těch autí, která neprošla technickou, protože na UA žádné nemají, ale tak cvaknu tomu ručení, no a co... a takhle blbnu rok a půl a čekám, že lidi tady budou mít nájemníky pořád zdarma, kteří dostávají vše zdarma + kapesné větší než lidé na podpoře, to mi teda vysvětlete někdo, proč nerozdávají stravenky, které dostávají právě lidé nezaměstnaní nebo chudí, cožto je určené pouze na potraviny a základní drogerii, no a ty lidi tady se o vše postarali sami, o ty uprchlíky... a dostali tři litry a dobrý, jo. A dál? 

megi-the-pes
megi-the-pes (2301 příspěvků) 30.06.2023, 10:46:54 xxx.xxx.61.175
orionka:

Které zákony chce, ty vláda může změnit, které nechce, nemůže.

Jejich platy jsou jen drobné proti valorizaci církevních restitucí. Tu nesnížili. A teď chystají snížení platů státních zaměstnanců. 


To mě teda dostalo, inflace jak kráva, vše o 200 % dražší a oni jdou snižovat platy státním (to nejsou úředníci, aby si někdo nemyslel) zam. Sobě samozřejmě ne. Asi tak o 15 % si přidají, ne?

megi-the-pes
megi-the-pes (2301 příspěvků) 30.06.2023, 10:41:48 xxx.xxx.61.175
Odpověď na příspěvek uživatele orionka z 30.06.2023, 10:34:19

Tak stačí oddělit ta dvě tvrzení. Vím, že to tak nemyslíte. Je hromada lidí, která to tak myslí. A je to práce vlády. (To jsem zkrátila sněmovnu, senát, hrad, všecko, prostě vládci, ne, nebojte, oni min. do dalších voleb nikam nepůjdou, protože je dost možné, že už by se tam nedostali, i když... do vlády patří i ten soud, který to už nějak zařídí, kdyby něco.) Někdo jim něco slíbil. Proč jinak by se třeba vstávej semínko o la la takhle přes noc otočil z proti na pro EU? Hm. :-) Lízátko dostane. Nebo tak něco.

megi-the-pes
megi-the-pes (2301 příspěvků) 30.06.2023, 10:35:37 xxx.xxx.61.175

Tajné farmy (ne dvě, ne deset, ne sto), tajný odpad, tajně znečištěná voda https://theintercept.com/2020/05/31/animal-rights-map-farms-coronavirus/ ale my máme přestat chovat krávy a hned utíkat kupovat autí, k jehož provozu je potřeba kov, který dítě zaplatilo životem, a taky ten zaoceánský plyn, který s frakováním vůbec nemá nic. A jinak doma zdrávi? Jé a na výlet za 800 litrů kvůli dohodě s hasiči někde v Tramtárii, asi že my nevíme, jak se připojuje hadice k hydrantu, jako by jich v Africe měli na každém rohu 300, samozřejmě letecky a ne linkou, to je v pohodě. :-) Furt, furt výsměch lidem shora přímo do ksichtu.

megi-the-pes
megi-the-pes (2301 příspěvků) 30.06.2023, 10:29:03 xxx.xxx.61.175
Odpověď na příspěvek uživatele balu z 30.06.2023, 10:21:58

Tudíž tohle přece vystudovaný politolog (a ne jeden) musí vědět, předpokládat, že lid bude takto reagovat - tím, jak se politici zachovali (a asi s tím nemíní končit jako např. severní sousedé), obrátili tento národ proti jinému. Úplně, úplně zbytečně. Ano, jsme svéprávní, nejsme všichni zcela stejní, nemusíme se tak chovat všichni, cítit se tak... ale člověk je stádní tvor a toto musí ti nahoře vědět. Nebo jsou tak blbí?

megi-the-pes
megi-the-pes (2301 příspěvků) 30.06.2023, 10:18:14 xxx.xxx.61.175
Odpověď na příspěvek uživatele assil z 30.06.2023, 10:13:04

Tss. Potok, Jizera, Labe, Severní moře. :-) Navíc já si své nářadí chráním. Od té doby, co mi ukradli krumpáč a tu motyku. :-) A vidle. To mě hodně naštvalo. Být nestandard, proběhnu se vsí a kde to najdu, toho seřežu. A tak to dopadne, pokud se lidem sebere tohle pohodlí (ok, i nutnost, tolik jídla se lodičkou nepřepraví, i když... třeba jo) - už se perou.

megi-the-pes
megi-the-pes (2301 příspěvků) 30.06.2023, 10:15:07 xxx.xxx.61.175
Odpověď na příspěvek uživatele assil z 30.06.2023, 10:09:25

Takhle řečené je to hodně trapné, xenofobní, hejt, jak se moderně říká.

K řečem okolo - taky moc nechápu, proč se k uprchlíkům jednoho státu chováme jinak než k jiným, a to mohu klidně vynechat ty, co jsou muslimové, které tady tak nenávidí. Prostě v tomto našim politikům jeblo, nemá to žádný smysl, celé špatně, hlavně dlouho dělali tyto nesmysly, a najednou the end, useknout ze dne na den a shánět ubytovny a stany? To je velmi dementní.

megi-the-pes
megi-the-pes (2301 příspěvků) 30.06.2023, 10:11:10 xxx.xxx.61.175

No tak bez vody se nikdo nenají, takže výroba běžet musí, i kdyby jen motyka.

Víte, co je klíčové pro veškeré (kromě těch nejdražších, které teď budou v Tesle) baterie a kde se to bere, kdo tam pracuje?

To mi totiž do toho obrázku nějak nesedí. Necháme kvůli novým telefonům, počítačům a autí umírat šestileté děti v práci, ale plníme ten plán, tak ok?

S těmi krávami je to podle mě tak - největší problém jsou Státy s jejich šílenými farmami, to si pusťte dokumenty točené drony, tajně, to si ani nelze představit, ale existuje to. Ale oni se nikdy neuskromní, tak na koho to hodit, kdo je tak blbý?

megi-the-pes
megi-the-pes (2301 příspěvků) 30.06.2023, 08:48:32 xxx.xxx.210.23
Anonymní:

Ve smlouvě je, že v případě, že by se na ní chovalo, bychom museli doplatit těch 15k. Nicméně do teď, kdykoliv když jsem se jí na to ptala, tak psala věty typu "na penězích nezáleží". Najednou když je vše vyřízeno, otočila, prý po konverzaci s jejími rodiči. 😀


A ptala jste se jí na to pořád proč? Proč se ptáte na něco, co jste podepsala? 

Myslím, že tohle není žádná závadná část smlouvy. Souhlasila jste s tím, na důkaz toho připojila podpis, pamatujete? 

Je to úplně jednoduché. V případě, že se tato fena bude rozmnožovat, dáte jednorázově chovatelce 15 tisíc korunek.

Tečka.

megi-the-pes
megi-the-pes (2301 příspěvků) 30.06.2023, 05:45:44 xxx.xxx.210.23
chvd:

Proc tam pracovali? No mnozi prisli s nejakou vizi, pak zjistili, ze to neni, co cekali a pak bud byli vykopnuti, nebo se prizpusobili nebo se jim povedlo vycouvat. Takhle to funguje od vrchu az dolu rekneme na uroven obecnich zastupitelstvi mest.


Jako příklad dobrý. Akorát že někteří tam zůstali do důchodu. Hm. 

A z GMO nic nevyroste.

megi-the-pes
megi-the-pes (2301 příspěvků) 30.06.2023, 05:36:47 xxx.xxx.210.23
chvd:

Protoze do toho "masa" se vleze skoro vsechno. Navic je hodne dulezita i kvalita, jak dlouho to trva, nez se to "maso" vubec dostane ke zpracovani, v jakem je stavu. Navic ty "mensi znacky" mnohdy vubec nemusi it paru, co v tech pytlich prodavaji. Aspon teda jeste pred cca 10 lety to tak bylo.


Které menší značky? Matina, Pučálka? Velké značky ví, co prodávají?  Pod "maso" se vejde jen dost málo, ostatní má své, jiné jméno. Jo, zdroje jsou důležité. Která značka byla dobrá před 10 lety?

megi-the-pes
megi-the-pes (2301 příspěvků) 29.06.2023, 23:59:39 xxx.xxx.61.4

Zajímavé mi to ani nepřijde, je to celkem podrobně popsané, pro krmiva se využívá stejná vyhláška, např. 68/2013, úplně přesně v příloze I 2000/13/ES. To je maso.

Co dalšího je v krmivech, párcích, konzervách, salámech, ..., jo, ale to není maso. O to mi nešlo, jen že 18 % "masa" dávat psovi, to je fakt smutné.

megi-the-pes
megi-the-pes (2301 příspěvků) 29.06.2023, 23:51:35 xxx.xxx.61.4
chvd:

Hledala jste nekdy , co je povazovano za "maso" pro tyto ucely? Ja jen v lidske strave a i tam je to "maso" docela zajimave.


Ano.