Aktuálně: 4 833 inzerátů175 351 diskuzních příspěvků17 762 uživatelů
JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (775 příspěvků) 07.06.2023, 12:40:54 xxx.xxx.27.178
Horsana:

Ale dobre funguje aj Ultrashield, to vždy vidím, keď Garoníkovi odrbem pytlíček a nastriekam, že proste si tam nesadnú, obsahuje tri účinné zložky, na tom Sputope (deltametrín) píšu, že sa nemá kombinovať s inými insekticídmi - toto neviem posúdiť, spot on som na koni nikdy nemala, zato som si kedysi miešala repelent z kadejakých zbytkov, prípadne z nejakého humusu, čo mi dali po expirácii vo Vetise zdarma a kone to prežili :D

 


Nojo, právě se bojím tuhle masakrální chemii kombinovat s jinou chemií. Pravdou je, že jsem ten CDM vyzkoušela včera, ale nevím, jak to zeareaguje, takže to je o důvod víc, proč hledám něco "přírodnějšího" .)

Vemínko až takový problém není, ale ta linie od pupíku k, to je fakt nepříjemný a měsíčkovka z lékárny tam nějak nezabírá.

Zkusím ještě mentolovou vazelínu nebo s tea tree, a i ten podr, moc díky :)

(Jinak nejlépe mi fugovala konopná mast s THC, ale měla jsem jen jednu a babička má bolavý kolena.....život je o prioritách halt :D)

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (775 příspěvků) 07.06.2023, 11:51:17 xxx.xxx.27.178

Dobrých rad požehnaně.

Jen opravdu apeluji, vzhledem k charakteru dotazu (jelikož působíte nezkušeně) - doufám, že hříbě půjde k jiným koním. Výchova hříběte v samotě by se totiž na 90 % otočila proti Vám.

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (775 příspěvků) 07.06.2023, 11:48:41 xxx.xxx.27.178
Horsana:

Tekutý púder - ten dávam ja, úplne čisto teoreticky by sa mal dať aj na požiadanie namiešať v lekárni, s mentolom, napríklad.


Díky, jdu právě po těchto "babských radáchů, jelikož vím, že mezi nimi mají tyto super přípravky dost často zastoupení taktéž :)

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (775 příspěvků) 07.06.2023, 11:44:59 xxx.xxx.27.178

Ahoj, mám dotaz - nemám koně muchaře, ale v těchto dnech začíná mít solidně požrané břicho od pupíku k vemínku a na vemínko to tak yhodně sedá....jako repelent používám SPUTOP SPOT ON, celkem to funguje, až na tahle citlivá místa. Byla mi doporučena mast CDM -PROTECTION PLUS, přemýšlím o ní, ale než to koupím, zajímalo by mě, jestli existuje něco podobně hojivého a za menší peníz? Používám měsíčkovou mast, ale ta nestačí. 

Díky za případné tipy.)

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (775 příspěvků) 01.06.2023, 09:57:11 xxx.xxx.27.178

Existují lidé, kteří zakopnou i na rovině a pořád jim něco je. Takoví jsou i koně.

Jenže my taktéž víme hrozně málo o tom, jaké je ustájení (box? 24/7?), jak je kůň krmen, jak moc pracuje....

Ono se to nemusí zdát, ale kvalita ustájení dělá HODNĚ. 

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (775 příspěvků) 01.06.2023, 09:49:38 xxx.xxx.27.178

Celoročně dávám Reformin + hrstka muesli. Mému beganovi to stačí. 

Reformin je taková ekonomicky přívětivá zlatá střední cesta.

Dávala jsem Mustang Trace, ale kopyta rostla až moc a není to komplexní minerálka.

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (775 příspěvků) 29.05.2023, 10:05:18 xxx.xxx.27.178
Buggyra:

Musím teda říct, že naše veterinářky jsou z našich koní naprosto nadšené, pokaždé děkují, že je máme vychované (když mi občas vyprávějí, jak pronásledují bujarého koníka s vlajícím utrženým vodítkem se stříkačkou po pastvině...), ale já nevím úplně, zda je to tak nějak naše zásluha, my se kolem těch koní denně motáme, denně s nimi manipulujeme, děláme jim i nepříjemnosti a oni to berou jako nutné zlo. Nijak jsme je na žádné zákroky nepřipravovali...

A když před třiceti lety poník protestoval při injekcích (jakože nosil 4 chlapy po boxe a rozhazoval je jak Večerníček noviny), prostě jsme mu hlavu přivázali k zabetonovanému sloupu. Naočkovalo se, poníkovi se nic nestalo (no, nic vnějškově viditelného, tenkrát o problémech "hnutého krku" u koní nikdo ani nepřemýšlel), po dvaceti letech pak pochopil, že je to prostě jednoroční nutné zlo, a dneska už stojí jak beran (posledně ho vetka přes ty špeky napichovala snad pětkrát, nebožáka, to má za to, že je tak hodnej...). Takže toliko k "inseminační bedně".


Jo, tohle děsně zahřeje u srdce, když člověk slyší, že to fakt má smysl to zvíře "cepovat".

Já tohle mám zas s mým beganem, mám pocit, že si se mnou permanentně snaží dělat, co chce (většinou to naštěstí neprojde), ale asi jsem moc příšná, jelikož pak přijede kopytář a vykládá mi, že je to nejvychovanější chlaďas, kterýho dělá 😈 

to ego prostě polechtá :) 

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (775 příspěvků) 26.05.2023, 11:43:53 xxx.xxx.27.178
Buggyra:

Přesně, na IF uzamkli celou diskusi, to je ale trapnost nejnižšího kalibru, už nebudu slušná. Dobře jim tak.


Jasně, je to bloklý úplně celý, jelikož tam nejde ani založit nové téma.

 

Ještě že jsme si o chovuzvirat stihli říci včera  apředevčírem :D