Aktuálně: 4 593 inzerátů178 064 diskuzních příspěvků17 802 uživatelů
JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (797 příspěvků) 28.06.2023, 11:05:41 xxx.xxx.27.178
Doron:

Ani, každá kultura má svoje zvyklosti.

Také vlastně nevím, jestli jsem emancipovaná  \'dobrovolně\'( myšleno ve smyslu finanční i myšlenkové nezávislosti) nebo to bylo dané kulturním tlakem a výchovou. Ale líbí se mi to :)!

Muslimská kultura je mi cizí , nechtěla bych tam být ženou, vlastně ani mužem :)).

 


Asi takhle - mně se to zahalování také nelíbí.

Ale prostě vím svý a v muslimském světě jsem toho viděla dost.

Ono když s eto vezme kolem a kolem, tak ono se v poušti, kde je všude daleko a zdroje jsou omezené, emancipuje dost blbě :D tam prostě jeden potřebuje druhého, muž potřebuje ženu, aby se staral ao chod domácnosti a rodinu a on mohl ty omezené zdroje shánět, žena potřebuje muže, aby uživil jí a děti. Lidé tam musí víc držet pospolu a pak vznikají různá společenská pravidla, pro nás třeba i podivná.

A oni jsou divný v zahalování a my jsme třeba podivný v tom, že řešíme, jestli může kdysi muž startovat v závodě se ženskýma, jestli je to fér nebo není. 

Ale ta problematika muslimského je samozřejmě hlubší.

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (797 příspěvků) 28.06.2023, 10:27:51 xxx.xxx.27.178
assil:

Mluvil o vesnicích v Afghánistánu tuším.

A teda podle mě není dobrovolnost, že dám holce někdy v 6 letech pytel na hlavu a domácí vězení a žádné vzdělání kromě toho, že to takhle musí bejt.

To je prostě jen vymytí mozků.


Jenže v Afghánistánu mohla být podobná situace, jako třeba  v tom Ómánu, když tam byli Američani a nevrátil se tam Talibán, a ten rozhovor mohl pocházet z této doby. Nevím, jen to nemusí být tak jednoznačné.

No a vidíte, úplně stejně můžou oni koukat na nás, že tady necháme chodit holky polonahý a pak se divíme, že je otravují uchyláci a ani ty holky neučíme, jak s ev takové situaci mají chovat. 

Každá kultura má své zvyklosti, některé pochopitelné, některé ne.

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (797 příspěvků) 28.06.2023, 10:14:07 xxx.xxx.27.178
hmn:

"A na tom, že tam řada žen dělá pro nás podivné zvyklosti dělá dobrovolně, je velký kus pravdy."

tady si dovolím vnést otázku, nakolik se dá u chování určeném náboženstvím, tradicemi, zvyky, neznalostí.....mluvit o dobrovolnosti


Nemůžete n avšechno koukat jenom západním úhlem pohledu.

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (797 příspěvků) 28.06.2023, 10:03:14 xxx.xxx.27.178
assil:

Na Pelikána mám trochu averzi od té doby, co jsem v jednom rozhovoru slyšela jak řekl, že ty muslimské ženy to zahalování a omezování vlastně chtějí.


Jenže ona je to do jisté míry pravda - ne všude, ale pravda to je, pokud se nebavíme o nějakých šílených extremních zemích, jako je třeba Afghánistán.

Byla jsem v Ómánu ještě za starého sultána. Byl to velmi pokrokový politik, za jeho vlády nebyl žádný požadavek na to, aby se ženy zahalovaly. Žádná policie, jako to známe z Íránu.

A ony to tam, světe div se, dělají naprosto dobrovolně. A míra toho zahalení záleží na proudu islámu, který vyznávají, jak moc striktní je. Ale chodím tam ženský od totálně v černém, že nic není vidět, až po ženy v evropském stylu obelčení. To samé Spojené arabské emiráty, země Střední Asie. Ty ženy prostě ctí tradici a ráday, anebo to dělají i proto, že třeba ani nechtějí, aby je vočumovali cizí chlapi. Prostě to tam tak je.

Nejsem žádný orientalista, ale muslimských zemí jsem procestovala celkem dost (vyjma těch východoasijských). A na tom, že tam řada žen dělá pro nás podivné zvyklosti dělá dobrovolně, je velký kus pravdy.

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (797 příspěvků) 28.06.2023, 08:55:08 xxx.xxx.27.178
Doron:

Máte pravdu, už si na Vaše příspěvky vzpomínám, byly dost fundované a nakonec jste to slízla že všech stran, protože jste nikomu nestranila, ale popisovala problematiku v celé její šíři :).


Děkuju.

 

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (797 příspěvků) 27.06.2023, 14:22:50 xxx.xxx.27.178
mastnacekk:

:))) ja o debatu s lidma jako je janajanajanajanajanja a spol nestojim, tam aby clovek zavity pohledal, to neni urazka, to je konstatovani skutecnosti.


Jestli jste si nevšiml, tak v diskuzi na Psech jsem vůči Vám a Vaší situaci projevila znalost situace a velké pochopení.

I tak jste mě ale začal z naprosto nepochopitelného důvodu napadat jenom proto, že jsem neviděla vše jako Vy a že nemám názor, že s evšechno má vystřílet. 

Takže mějte hezký den.

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (797 příspěvků) 27.06.2023, 13:53:31 xxx.xxx.27.178
Doron:

Řekla bych, že mastňáček to řeší proto, že ho to prostě trapí. Také proto, že se ho to týká.

Založil téma Vlci, tak koho téma nezajímá, opravdu se nemusí účastnit nebo reagovat.

Nechápu, proč vás to tak rozčiluje.

Vždyť to byl jen odkaz na článek, pro mě zajímavý. Dobrý vědět.


Tady je někdo naštvaný? Nevšimla jsem si... :D

Problém mastňáčka je ten, že se s ním diskutovat nedá. Jakmile člověk nesouhlasí s jeho názory, přesune se velmi hbitě k urážkám.

Takže článek zajímavý, fajn, ale není to žádná novinka, je to stará známá věc a už se i v ČR stala nejednou...a rozvíjet debatu se zakladatelem nemá cenu z výše uvedených důvodů.

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (797 příspěvků) 27.06.2023, 12:40:23 xxx.xxx.27.178
Arbora:

Prečo silou mocou potrebujete túto svoju vlčiu agendu riešiť vo všetkých fórach? 


Na tyhle reakce čeká, když mu nebudeme odpovídat, dá pokoj a bude to řešit jen v příslušných skupinách.

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (797 příspěvků) 27.06.2023, 09:46:54 xxx.xxx.27.178
Odpověď na příspěvek uživatele Arbora z 27.06.2023, 09:41:30

CBD+CBG regeneruje, uklidňuje (a má mnoho dalších výhod a je to přírodní) a Sanicell podporuje regeneraci jater, imunitu a léčbu nádorových onemocnění. 

Držím palce, ať se pejsek zlepší :) 

 

 

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (797 příspěvků) 27.06.2023, 09:33:20 xxx.xxx.27.178
Arbora:

Tiež sa hlásim do klubu, pred mesiacom zdravý pes, z ničoho nič akútna operácia s nádorom na ľadvine 8x9cm, jedna ľadvina síce zostala, ale zistili vrodené polycystické ochorenie, takže optimistická prognóza rok. Že operácia stála takmer 50 ani nehovorím. 


Mému psovi se objevily rychle rostoucí nádůrky velmi nepěkného původu na mléčných žlázách. Výsledkem byla 3x operace během jedné zimy a progn=ozy nic moc. Už je to rok a půl a zatím v pohodě, dostává od té doby denně olej CBD v kombinaci s CBG a Allavis Sanicell a zatím je klid. 

Děkujeme za každý den, který je s námi, je to výjimečné zvíře, a to nejen proto, že je naše, ale že je to nepacifističtější pes, kterého jsem kdy poznala.

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (797 příspěvků) 26.06.2023, 22:40:22 xxx.xxx.0.1

Podávám psovi pravidelně léky večer. Jednu dobu byly i celkem velké. Mám grif "na palec", to jediné funguje rychle a bezbolestně. Prostě to šópnu na kraj krku, aby musel polknout, a hned zakrmím piškotem nebo šunkou.

Tímto způsobem s odměnama to má úspěch, pes naskočí hned jak slyší, že večer před spaním šustím po kuchyni.

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (797 příspěvků) 26.06.2023, 11:23:40 xxx.xxx.27.178
Odpověď na příspěvek uživatele jbb z 26.06.2023, 11:10:00

To jste mi připomněl....mám kamarádku s vlastním kapitálem - nový dům na velmi dobré adrese. Chce ho prodat a koupit dům v nějakém rozumném stavu plu salespoň hektar vlatsní půdy pro své dva koně - hledá dva roky, fakt :D zatím bohužel neúspěšně. Takže Vaši tezi podepisuji a podtrhuji 2x :D

A jen bych dodala, že na zahradě třeba 2500 m2 může kůň psychycky a fyzicky prosperovat, pokud je dobře upravena, je řekněme pro dva koně, kteří jsou celoročně dokrmováni senem a mají KAŽDODENNÍ POHYB alternativně (tj. práce v tahu nebo pod sedlem).

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (797 příspěvků) 26.06.2023, 10:56:36 xxx.xxx.27.178
Buggyra:

Mno jo, to je Helfer, známá firma, co jsem pochopila z iF, tak množka a handlíř :-) To je na něj ještě hodně fotek a celkem slušných...


U Helfera jsem měla pronajatou kobylu, do té doby jsem nevěděla, co jsou tito chovatelé zač.

Přesně - množka a naprosto nevhodné podmínky pro odchov hříbat. Koně rozhodně nebyli vyloženě týraní a zaplať Bůh za holky, které se to tam snažili alespoň nějak udržovat, aby to bylo jakž takž, ale já to prostě nedala.

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (797 příspěvků) 26.06.2023, 10:12:13 xxx.xxx.27.178
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 26.06.2023, 10:06:59

Megi, jsřte mi připomněla nedávný rozhovor s doktorkou Cajthamlovou, kde se ona dostává právě k tomu, že o výživě zvířat víme daleko víc než o výživě lidí :D a že k tomu dospěla právě díky jednomu zootechnikovi, který jí kdysi řekl něco v tom smyslu: "co vy víte o výživě na rozdíl od nás", což ji tenkrát jako doktorku děsně popudilo, jenže on argumentoval něčím podobným, co Vy a ona pak musela uznat, že je to pravda :) 

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (797 příspěvků) 26.06.2023, 09:30:57 xxx.xxx.27.178
Novačka:

Děkuji za názory....No já bych právě chtěla mít ohradu u domu takže ustájení by bylo téměř doma.


Přijdete mi jako začátečník. To není donrá kombinace se začínajícím chovem koní. Od koně chceme obvykle víc než od běžného hospodářské zvířete (tzn. alepsoň zákaldní vycvik) a pokud člověk ví, o co jde, nepokládá tyto ekonomické otázky. No a kombinace začátečník u koní vs. začátečník chovatel koní obvykle nedopadá dobře.

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (797 příspěvků) 26.06.2023, 09:28:39 xxx.xxx.27.178

Jinak zase - tohle je opět obecná otázka, která nedostane jednoznačnou obsáhlou odpověď na internetové diskuzi.

Ale prostě ano, mít koně, pokud ho chcete využívat jezdecky nebo zapřahat, je obecně dražší, než jiná hospodářská zvířata, i když máte vlastní pozemky. Vzhledem k tomu, že od zvířete chcete práci, předpokládá se, že zde budou kladeny vyšší veterinární nároky, především kovář a pak dost pravděpodobně taktéž jednou za čas zuby, alespoń jednou do roka fyzio, ten na sebe dost často pak váže práci sedláře. Plus i ty cajky se čas od času mění/doplňují.

A to nejsem ten typ, který by  potřeboval od každé barvy jednu dečku a snažím se za co nejméně peněz vytřískat hodně muziky + mám velmi bezúdržbového koně (ťuk ťuk na zuby).

Jinak klasická střední třída by to mohlaa finančně zvládnout, pokud bydlí ve svém....koně doma alespoň ve dvou kusech, či jednoho v ustájení. Zde je ale dobré si uvědomit, že to chce i nějakou rezervu na případnou kliniku atp., aby v takové situaci ekonomicky nepadla rodina. No a u těch, co jsou v nájmu nebo platí hypotéku....tam je to velmi relativní a musí se to dobře spočítat.

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (797 příspěvků) 26.06.2023, 09:18:39 xxx.xxx.27.178
jbb:

Já vždy říkám, že jezdění na koni je lacinější sport než sportovní létání... A dodávám - o trošku. Naopak cyklistika či golf budou rozhodně lacinější, o běhu ani nemluvě.

Mít koně je prostě životní styl, obzvláště když ho máte doma - měsíční náklady pak nejsou velké, ale člověk musí trošku zapomenout, že třeba kdysi kupoval pozemky, stavěl boxy, pořizoval traktor s mulčovačem na nedopasky, stavěl ohrady, atd... Když tohle všechno máte, tak už je to laciné ;-)

Pokud já bych mohl něco doporučit - ideální když je to společný zájem obou. Protože pokud ne, tak to bude vždy drhnout (ledaže by ten druhý měl to letadlo, to si pak asi nemůžou nic vyčítat).


Drhnout to nemusí. Pokud má člověk štěstí.

Během vztahu se současným partnerem jsem se po pár letech ke koním vrátila, neprve jezdecká škola, což stálo něco z mých peněz a čas jednou týdně, dále plný pronájem + úvahy o vlastním koni, roční vzájemné rozvahy a rozhovry o tom, co by to přineslo. Podotýkám, že nejsem zastánce teorie, že "není to ten pravý, když ti nepovolí koně" - umím se n ato podívat hlouběji a z více stran. Kdybych neměla pocit, že nedokáže přijmout to, co "kůň do domu" (třebaže v ustájení) přinese, nikdy bych do koupi nešla, můj partner má přemnoho kvalit a není ten typ, který by mi koně "zakazovalů z vlatsní pohodlnosti, ale spíš ze stranu o budoucnost (děti, prostředky, čas blablabla).

Teď je kůń už pár let s námi, mluví o něm jako o našem, kdybych nevyšla, vím, že za mně průšvih cvakne a nebude mi to vyčítat. A je rád, že ho do toho nenutím, poňuná se rád, na procházku vyjde, ale prost ěho to nepohltilo, je však rád za mně, že něco miluju a podporuje mě v tom.

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (797 příspěvků) 23.06.2023, 13:38:19 xxx.xxx.27.178
eena:

ja som tak rada, že tu nie som jediná, ktorá tak extra nerieši čo bude pes žrať ☺ V podstate kŕmim rovnako ako vy a musím poklopať tiež nám vyrástli obríci (aj jedna "akože" doga- tá má teraz už 9 rokov a je to už riadna babička).


:) já jsem dítě z myslivecké rodiny. Takže pes nejen mazlíček, ale taktéž pracovní zvíře. Psům se vždy vařilo, granule byla druhotný druh potravy. někdy si dali i zbytky od oběda.

Psi fungovali a sloužili ve zdraví dlouhé roky.

Posledních roky se bavím nad hysterií ohledně chovu psů na sociálních sítích, především co se krmení týče. Nejvíce jsou tímto zasažené slečny, které si vychovaly jendu borderu a fertik, tenhle typ hlásí nejvíc mouder. Anebo zapřísáhlí barfisté, zeptáte se na dotaz ohledně krmení, a tahle sorta lidí odpovídá jen otázkou. a proč nebarfujete? :D

Jen běda, jak to někdo dělá "po staru", to je skorem za tyrana.