Aktuálně: 4 593 inzerátů178 059 diskuzních příspěvků17 802 uživatelů
JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (797 příspěvků) 14.07.2023, 10:54:37 xxx.xxx.0.1
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 14.07.2023, 09:44:00

Kdybyste se alespoň podepsal/a, vy hrdino.

I dobrý trimer/kopytář nepřijede na hvízdnutí, má sám co dělat.

Většinou ti, co mají čas přijet takto flaxibilně nebo co dva týdny, ti za moc nestojí - vlatsní zkušenost.

A nevíte, jak často tenhle kovář jezdí a taktéž jde o nekvalitní fotku, chtělo by to vidět na rovném povrchu a i kopyta zespoda. 

Je dobré dát podnět k tomu, aby se Lenancia zamyslela, jestli je její člověk dobrá cesta pro jejího koně, ale vaše reakce už mi přijdou dost vyhrocené.

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (797 příspěvků) 13.07.2023, 10:17:57 xxx.xxx.27.178

Každého věc.
Za mně jakýkoli sport, kdy se lidi netlučou a donutí je zvednout se od bedny a mobilu, je fajn.

V dnešní době již nelze definovat, co je normální  co ne.

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (797 příspěvků) 12.07.2023, 08:25:09 xxx.xxx.76.80

Taky nechápu požadavek “chci psa k boudě, ale nevím jakého/chci psa, ale do bytu ho nechci”. Tohle totiž ve výsledku hoví opravdu velmi málo jedincům. 

Jasně, dřív byl pes přes celý rok venku běžně. Ale taky tam s ním byl přes den hospodář, který makal na dvoře, a okolo spousta havěti. Pes je špičkové a velmi inteligentní zvíře, potřebuje interagovat. Dnes je každý celý den v práci a pak jde spát…co z toho života sám pes na dvoře má? Nemohou na tom dobře být aspoň dva? Vytrhne ho pak hodinová procházka?

Nebo to budete mít, zakladatelko, jinak?  

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (797 příspěvků) 12.07.2023, 08:17:58 xxx.xxx.76.80
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 12.07.2023, 00:10:54

Já to taky neviděla, jen jsem četla nějakou zprávu na Seznamu , výjimečně jsem tam vlezla, chtěla jsem se pobavit a vždycky se tam něco najde 🙂

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (797 příspěvků) 11.07.2023, 23:11:03 xxx.xxx.0.1
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 11.07.2023, 20:27:30

Já ta místa znám, ale i tak se nevylučuje mě tvrzení 🙂 ono třeba takové Křivoklátsko má také co nabídnout , i v tomto směru 🙂

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (797 příspěvků) 11.07.2023, 14:10:51 xxx.xxx.27.178

Teď zase někde pošlo nějaké půně, dle FB.

Dle mého pomohou jen fotky mrtvol, k tomu přiložený účet za veterináře a hrozba kamerami, fotopastmi a následně policií.

Evidentně pozitivní osvětová činnost nefunguje, ba co víc, je to horší.

Ale co jsem si všimla, mezi děckama školou povinnými už se to chytlo dost, děti často krmení cizích zvířat odmítají stejně jako například cirkus se zvířaty, problém je spíš s prarodiči táhnoucími za ruku píďata, která ještě opravdu nemají rozum. No a tam prostě vítězí česká povaha, která si myslí, že může všechno.

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (797 příspěvků) 11.07.2023, 12:15:12 xxx.xxx.27.178

Pokud nemáte k ruce trenéra, který zná Vás a Vašeho koně, silně doporučuji najít si někoho, kdo má prokazatelné zkušenosti s nakládáním koní, a to především v klidu.

Nebude to levná záležitost, ale jsou to doopravdy dobře investované peníze, OPRAVDU.

Osobně jsem u koní přes 20, ale možnosti učit se této manipulaci jsem fakt měla téměr nulové - a s vlastním koněm jsem samozřejmě tvrdě narazila. Neznalá chování koní při nakládání, řešení situací, totální vnitřní nejistota (moje), kterou kůň samozřejmě využil (záměrně neříkám zneužil) ve svůj prospěch.

Našla jsem si člověka, který mi koně, kterého jsme dřív nakládali hodinu a půl, naložil v klidu (bez řvaní, lopat, lonží, jen na začátku s jemnými pobídkami tušírky, na konci bez) 4x během čtvrt hodiny. Poučil mě i koně.

Nehledě na to, že každý kůň reaguje jinak.

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (797 příspěvků) 11.07.2023, 10:16:21 xxx.xxx.27.178
Odpověď na příspěvek uživatele R.K. z 11.07.2023, 10:10:08

Nevím, ale tenhle pán je známá firma 🙂

Mám k němu lidsky obrovskou úctu kvůli Baby boxům, za to se obrovsky zasloužil pro český stát a naše děti - ale od koní mu všichni utíkají, jelikož je to prý psycho, zkuste pogooglit a pohledat na FB, bylo okolo toho již hromada diskuzí během let a nic se pravděpodobně nezměnilo.

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (797 příspěvků) 10.07.2023, 12:14:27 xxx.xxx.27.178
Odpověď na příspěvek uživatele sutrik z 10.07.2023, 11:59:43

Díky moc, tohle už je vyšší dívčí, proberu s trenérkou, až bude schopná.

Kůň se mnou vyloženě nezdrhá, jen jsem prostě začala brzdit za hubu, je to velmi nepříjemné. Proto hledám cesty, jak práci s koněm zjemnit. Děkuju.

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (797 příspěvků) 10.07.2023, 12:12:43 xxx.xxx.27.178
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 10.07.2023, 11:53:53

Jasně, díky za postřehy.

Vím, že se o beganech nese možné i nemožné, ale můj kůň má do jisté míry povahu teplokrevníka. Vykračuje hezky, je příjemně temperamentní, jízdárna mu nevadí, samozřejmě ji nejezdím každý den, ale 3x do týdne za momentální situace určitě. Begani velice často nemají rádi práci právě na jízdárně nebo na kruhovce, jelikož jim velmi často na začátku nebylo vše dobře vysvětleno a nebylo v tomto směru postupováno krok za krokem - prostě se na ně hodilo sedlo a jelo se. Pak tam chybí dobrá reakce na pobídku, postupné navykání na práci na kruhu atd. atd. No a pak se nedivme, že takovou práci často odmítají, obvykle neumí, nerozumí, za dané situace nedokážou. Pokud ho chci využívat plně jezdecky, tak si do určité míry jezdecké vzdělání zaslouží, i s ohledem na jeho konstituci. Tím nemyslím žádné rolování krku a ani GP drezuru, ale podpořit jezdeckou gymnastikou to, aby lépe koordinoval svoje tělo pod jezdcem a zátěž na hřbetě nedemoloval a jeho “měkký hřbet”.

Pozitivku jsme zkoušeli, není to pozitivkový kůň. Jinak do terénu samozřejmě jezdíme, ale s někým, ne že bych se bála jet sama, ale chci to nejdřív trochu pořešit na jízdárně. 

Na stranovou práci si sama

Jinak jasně, s tím "valením se po předku" do jisté míry souhlasím. Nicméně jak jsem rozebírala s efe, možná za to může částečně i výměna typu sidepullu.

Díky za podnětný názor.

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (797 příspěvků) 10.07.2023, 10:53:42 xxx.xxx.27.178
Odpověď na příspěvek uživatele efe z 10.07.2023, 10:27:03

No projevy tohoto chování byly před přechodem na sidepull, na sidepullu se toto všechno srovnalo. Začala jsem jezdit na daleko volnější otěži, kůň více reagoval na váhu, hlas, myslím, že mu nepřítomnost udidla vyhovovala velmi.

Kulatý nánosník jsem měla (přesněji sidepull od Tellington-Jones), ale ten se rozbil, začala jsem tedy dočasně jezdit na placatém. Možná že i to byl spouštěč, kůň zjistil, že se do něj daleko lépe opře.

Na “pošlápnutí” samozřejmě pracuji také, kůň i při zkrácení otěže musí jít hezky v tempu, pomáhám si tušírkou za holeň nebo na záď, to funguje, záď se většinou zaktivizuje, nejlepší jsou na tohle malé a menší kruhy, kde to koně i donutí se do ruky nevěšet, je to prostě nepohodlné. Vaši radu s vytažením otěže vyzkouším. Děkuju.