Aktuálně: 4 580 inzerátů178 008 diskuzních příspěvků17 797 uživatelů
Bodlinka
Bodlinka (993 příspěvků) 30.06.2023, 19:24:49 xxx.xxx.26.242

bez doktora je to nesmysl. acyklovir má smysl jen v prvních dvou dnech. pokud se to prokaučuje, pak už nezbývá než dlouhodobě trpět.

Bodlinka
Bodlinka (993 příspěvků) 30.06.2023, 18:07:31 xxx.xxx.26.242
Jeninka:

Mám kvočnu, která bohužel z našich vajíček nic nevyseděla a tak jsem koupila kuřátka, ale bohužel je nepřijala. Udělala jsem z králičí klece provizorní odchovnu a nyní dotaz: mohu jim svítit klasickou žárovkou ńebo co mám pořídit, aby to bylo v pořádku. Jsem chovatel amatér. Děkuji 

    Obrázek

kuřatům je zima, potřebují zdroj tepla. je celkem jedno, jestli to bude infra žárovka nebo topná deska (která nesvítí) a ke které pak stačí přisvěcovat obyčejnou žárovkou s hodinovým spínačem.

současný stav je pro kuřata nevyhovující, pro je máte namačkané v jednom rožku.

Bodlinka
Bodlinka (993 příspěvků) 30.06.2023, 15:55:55 xxx.xxx.26.242
lesnizinka:

V jiném foru někdo psal, že jeho domácí kočka má blechy. Sem jsem chtěla napsat, že je to blbost řešit blechy u koček, které jsou jen doma, ale vzpomněla jsem si na tu předchozí diskusi. Řekla bych aniž vím, jestli to tak opravdu je, že blechy můžou domácí kočky chytit jen v případě, že má dotyčný ještě i psa. Pravděpodobnost, že já přinesu domů blechu, všenku se mi nezdá velká, ještě tak klíště snad.


znala jsem perského kocoura, jen bytového, který blechy chytil. ve třetím patře. jak, těžko říct, možná od nějakého zvířete sousedů? nebo byly blechy na chodbě, nebo je přinesli majitelé, to se prostě nedá zjistit, ale měl blechy. a alergii na blechy. chvilku trvalo, než jsem přesvědčila majitele, co je příčinou potíží, musela jsem jednu tu blechu chytit do ruky a ukázat zblízka. 

Bodlinka
Bodlinka (993 příspěvků) 30.06.2023, 15:54:17 xxx.xxx.26.242
Martina:

No my máme na zahradě dva pesany a ty se dost často škrábou, blechy mají, tak určitě jisté riziko přenosu je.


tak si odblešte ty psy. nebo na psech nezáleží?

Bodlinka
Bodlinka (993 příspěvků) 30.06.2023, 06:16:17 xxx.xxx.27.84
Lenocka:

Já to tedy chápu tak, že dojnicím se pohybovaly SP mezi 90 a 120 dny a nepřipadal jí divný průměr 45. To koneckonců nemá nic společného se zootechnikou, ale pouze se základní matematikou. Nebo chápu špatně? Už je pozdě.

Další perličky byly například v anatomii, pro pobavení/poděšení přikládám...

    Obrázek

jasný, je to v matematice, ale když teda plavu v matice tak pokud člověk tuší, co má asi vyjít, tak se dokáže opravit. když plave ve všem, tak je v pérdeli.

Bodlinka
Bodlinka (993 příspěvků) 29.06.2023, 17:27:10 xxx.xxx.27.84
kometa:

Jo, na maturitách mělo dítko spočítat průměrnou SP (servis periodu). Měla 5 modelových dojnic, všechna čísla se pohybovala mezi 90 a 120 dny. A vyšel jí průměr 45 dní (!?) a vůbec na tom neviděla nic špatného.


to je ale chyba i v pochopení podstaty věci, jak může mít servis periodu 45 dní, když v tý době dojnice stihne nanejvýš dvě říje a vysokoužitkové mohou být rády, když vůbec do té doby říjí jednou. ale blbost a nevědomost není způsobena sociálními sítěmi. člověk může být blbej jako troky i bez připojení k internetu.

Bodlinka
Bodlinka (993 příspěvků) 29.06.2023, 17:21:19 xxx.xxx.27.84
megi-the-pes:

Dá se testovat prací a věkem dožití. Což ale mohu věřit jen těm, co znám dlouho, nebo těm, co to mají někde napsané. Jo, však už v některých plemenech je potřeba přimíchat jiné, zdravější, s větší hlavou, normálním nosem... to je koloběh.

Chcete teda klasického vořecha? Ale kde je budete brát pořád? Nezačnou mít časem hodně společných znaků; stanou se vlastně plemenem? Jako pouliční psi v Indii, vypadají v jenom městě všichni stejně.


většina plemen psů začala takhle, prostě se vzali psi co na určitém místě vypadali stejně, vystavili se tomu rodokmeny a je to. hromadu psů to má pořád takhle, třeba šarplaninci ze šar planiny. koneckonců stejně vznikla i plemena jiných zvířat, skotu, ovcí, koní, drůbeže.

Bodlinka
Bodlinka (993 příspěvků) 29.06.2023, 17:19:09 xxx.xxx.27.84

jo náhodně někde získat psa. ne v útulku a prostě ho koupit někde ze sklepa, protože PP nebo bez PP je jedno. jo, to dává smysl podobně jako s těma kočkama. asi je cílem argumentace, že nejlepší je žádný pes život je utrpení, radši nežít. 

Bodlinka
Bodlinka (993 příspěvků) 29.06.2023, 17:00:31 xxx.xxx.27.84
kometa:

Na pastvině mají krávy cisternu.

 A tahle studentka praxi neměla, neb na ni nechodila. Protože je psychicky zhroucená a nesnáší zvuky. A myslela, že jí bude stačit teorie, kterou je schopná se naučit docela dobře. Na komisionálních zkouškách pochopila, že se mýlila.


generace Z? náhodou dobrý, konkurence na trhu práce z této strany opravdu nehrozí.

Bodlinka
Bodlinka (993 příspěvků) 29.06.2023, 16:57:00 xxx.xxx.27.84
chvd:

Samozrejme mate pravdu, krom toho, ze to neni digitalni dobou. Konkretne takove ty "neuvahy" typu dat zvireti vypit x vod denne, kdyz nadoji 8x ....to je prave dusledek her, aplikaci, soc. siti apod...A neobjevil jsem to ja kupodivu.


ne, tyhle neúvahy byly vždycky. jsou to prostě neúvahy, někteří lidé nemají přirozenou schopnost toho aha, to je divný a jiní jsou líní se trochu zamyslet.

Bodlinka
Bodlinka (993 příspěvků) 29.06.2023, 16:49:14 xxx.xxx.27.84

kdo má všech pět pohromadě nezničí to, co dělá webu největší traffic. ale jejich boj. mrtvá fauna je bezduchá inzerce, z ideálů tlumení množíren není vůbec nic a nové články, které mají krmit googla a generovat nový traffic, jsou plné chyb. asi hodně štěstí.

Bodlinka
Bodlinka (993 příspěvků) 29.06.2023, 16:44:56 xxx.xxx.27.84
chvd:

No muze, dela to hodne ta digitalni doba. Mladi jsou nauceni vzdy resit dokola jen nejaky dilci problem a nejsou trenovani k reseni v souvislostech ci vetsich celcich.


to není digitální dobou, ale prostě nedostatkem terénní praxe. nějaké příklady ve škole nebo úlohy prostě často nejsou nijak spojené s tím, jak to vypadá v reálném životě. když člověk nevidí na vlastní oči, jak rychle v krávě zmizí kilo čehokoliv, tak mu to prostě nedojde, že je to špatně

stejně jako já nevím počítání dávek. když člověk z ordinace ví, že něco se dávkuje inzulínkou a z trojčlenky mu vyleze deset kubíků. tak tuší, že někde udělal chybu, kdo ale neví, tak ani netuší.

Bodlinka
Bodlinka (993 příspěvků) 29.06.2023, 16:34:44 xxx.xxx.27.84

jo holé zadky. vůbec bych se nedivila, kdyby se vám zobali a požírali si navzájem rostoucí peří. to totiž zvířata, která trápíte nedostatkem bílkoviny, často dělávají.

Bodlinka
Bodlinka (993 příspěvků) 29.06.2023, 16:33:10 xxx.xxx.27.84

ani nevím, kde začít.

 

možná od konce. je jedno, že je máte malé, protože jsou nepoživatelní. entizol, metronidazol, je možný lidský karcinogen, jehož metabolity se váží pevně na bílkoviny tkání, tzn. masa. jak dlouho ta vazba trvá se neví, možná až do konce života zvířete, každopádně dlouhodobě. proto je tato látka vyloučena z použití u potravinových zvířat. za druhé. entizol neléčí kokcidiózu. takže buď pozorovaná nemoc zmizela sama, nebo to byla nějaká nemoc jiná. z chorob, které by teda mohl léčit entizol a která by vám připomínala kokcidiózu je to především nekrotická enteritida. nekrotická enteritida je ale nemoc, kterou si uděláte vy sama špatnými podmínkami chovu a hygienou především krmení. takže tady máte nějaké značné rezervy. pokud ta zvířata byla nějak pohromadě (kuřata a kachny) tak problém bude hlavně tam. co se nerůstu týče. nepochopila jste, jak funguje brojler. to je zvíře, které má bydlet stranou od ostatní drůbeže, někde v chlívě a před sebou má mít krmivo s vysokým obsahem bílkoviny. pokud jste ho nutila žít s kačenou a žrát kukuřici (9% bílkoviny s nedostatkem lysinu) tak na tom prostě nevyrostou a je s podivem že zdechlo jen jedno i ta vaše nová KD je deficitní na bílkovinu no a co teď s tím? už nic. jakmile prokaučujete věk, kdy mají ta zvířata rychlý růst, už to nedoženete, podražené zvíře je podražené zvíře, nemáte a nebudete mít rámec ani kostru, na kterou byste mohla dát nějaké maso. plus po prodělání střevního onemocnění může být klidně trvale snížená schopnost zvířete vstřebávat živiny. doporučuju tyhle nakrmit psovi a příště jinak a hlavně lépe.

Bodlinka
Bodlinka (993 příspěvků) 27.06.2023, 22:36:00 xxx.xxx.26.250
zvedavec:

"Vejce, která z nějakého důvodu nepokračují v inkubaci, NIKDY nedáváme do vody. Vejce je živý organismus, skořápka má tisíce pórů. Voda ochladí a infikuje vejce, ucpává póry a zhoršuje už tak špatný stav zárodku, který se nelíhne. Tuto metodu NIKDY nezkoušejte. "

"Pokud se naučíte vejce během inkubace alespoň 3x prosvítit, poznáte, jak se zárodek vyvíjí, zda jsou vejce v pořádku, a také dobře a jasně uvidíte, zda zárodek je ještě živý. Takže prosvícení vám detailně napoví 100x víc, než nevhodná voda. "

Napriek kategorickému "NIKDY" je to vec názoru, ja vždy každé problematické vajce pred vyhodením otestujem testom vo vode. Nemám čo pokaziť, môžem len získať (istotu, že nevyhodím živého tvora) a vodu nedávam chladnú, ale teplú, ak sa vajce vo vode hýbe, po vybratí  utriem, čím sa vyhnem ochladeniu. Voda a materiál, ktorým utieram môžu byť aj čisté, vtedy odpadá možnosť na infikovanie zárodku (ktorý som už chcela vyhodiť). Baterka mne  odpoveď na to, či je kura ešte vo vajci ešte živé, nedala, ak sa vajce vyvíjalo do fázy, keď sa vo vajci už ozývali hlasy.

     

 


baterka funguje až do konce inkubace, vidíte přece, jestli se zárodek hýbe nebo ne.