Aktuálně: 4 581 inzerátů178 009 diskuzních příspěvků17 797 uživatelů
Bodlinka
Bodlinka (993 příspěvků) 26.06.2023, 16:15:48 xxx.xxx.27.51

já mám hlodavců taky "přiměřeně lokalitě". je to myšárna strašlivá. zahradu sekám na krátko, ale lezou mi i pod mulč, spoustu míst je poddlovaných, Nora z toho dělá ropné vrty a myši mají tendenci cpát se i do baráku. Co mám kočky, je to výrazně lepší a Máša mi nosí ty nejvíc vykrmené k obědu, ale stejně občas jedovou session pořádám.

Bodlinka
Bodlinka (993 příspěvků) 26.06.2023, 16:11:31 xxx.xxx.27.51
L-Kv:

Teoreticky ano  :) ...

V praxi to je asi tak reálne ako keď si neco objednáte z Čhiny a přijede Vám to o týden - dva- 3-4 :) ... Podle toho jestli je to na sklade v Hamburgu , nebo z Šanghaje :) ... 

Asi tak funguje prodej slepic ve velkém ... To co je dodáno v jednom týdnu na sklad/farmu,neznamneá že se prodá v ten samí týden- a pak se potkaj "slepice" z 3 nebo stáři v jedne debínke při prodeji ... 

Je nutno dodat že nenakupujte přimo od "Hendricks Genetisc" ale od řadu sprosřetkovatelú kde to co popisujte reálne není ... 

Podívejte se nato optikou kupujiciho " Jirku z Pelhřimova" co kupuje 5-10 slepic od nejbližšího distributora - Né firmy " Kohout a spol.s.r.o" co bere 150tis.ks...

Jako chytat se toho že se kuře vylíhne v pondelí a druhé v nedeli a je to ten samí týden, proto maji pri prodeji 16- 17 a jine 25týdnu   to ano máte pravdu - :D

Ale  Je to jako říkat malému díteti že je to pořád kuře :) Tak Jsi platte za to co ani nevíte že nechcete .... 

Otázka znela jinak... 


to je ale Jirkův problém, že je líný zvednout zadek a kupuje kuřice před "distributora" nebo "zprostředkovatele", tedy od překupníka.

totiž distributora nebo zprostředkovatele v tom obchodě vůbec není potřeba, když není lenost zajet si přímo na drůbežárnu.

Bodlinka
Bodlinka (993 příspěvků) 26.06.2023, 16:09:37 xxx.xxx.27.51
Anonymní:

Alebo inak , ja proste neveřím z vlastní skušenosti / znalosti tohohle prostředí - že v témhle "biznisu" je na prvém míste skutečný zájem prodejce o chov slepic a spokojeného zákazníka  a je uplne jedno jestli se jedná o kuře/slepici/krútu a.t.d ... Vždy a vždy jde jenom o prachy náklady/zisk .... 

Čest výnimkám a malým firmám co jsou skutečne chovateléé / šlechtitelé nebo delaj chov jen pro dobrý pocit ... 


to je opravdu otázka a záleží, odkud člověk kuřice nakupuje. protože může koupit ve vyzkoušené drůbežárně, rovnou na té drůbežárně, kde zrovna vyskladňují odchov a stáří těch kuřic je opravdu známé - a v celé hale stejné nebo může koupit u překupníka, co mu to doveze na náves, ale pak je otázka, co je na autě a je tam prostě to, co se povedlo koupit, z různých zdrojů, různého stáří a kvality, klidně i vynesené vydávané za kuřice a pak děj se vůle boží.

Bodlinka
Bodlinka (993 příspěvků) 25.06.2023, 21:23:16 xxx.xxx.8.229

ale tak musí existovat i spokojení zákazníci, jinak by se ta firma neudržela problém je v tom, že když se nákup nepodaři a nakoupená zvířata uhynou, tak se nikomu nedovoláte a prostě máte smolíka pacholíka.

no a zacházení s drůbeží, která bydlí celé dny na autě, to je legendární.

Bodlinka
Bodlinka (993 příspěvků) 25.06.2023, 20:00:36 xxx.xxx.8.229
kometa:

Nemůžete přece srovnávat kočku a králíka. První mám doma jako mazlíka, to druhé je k jídlu. Viz vaše prababička. I když ta asi měla kočky myšilovky. Ale určitě je nejedla.


srovnávat se to může, protože

a) střešní králík

b) králík může být stejný mazlík jako kočka, může se stejně ochočit a podobně se může chovat v bytě. teda kočka nepotřebuje mít zalištovaný všechny dráty.

a to trauma z dětství je teda opravdová věc, moje maminka takhle nemůže jíst právě králíka, protože dostala k nedělnímu obědu nějakou Hvězničku a někteří jsou tímhle dohnáni až k přísnému veganství.

Bodlinka
Bodlinka (993 příspěvků) 25.06.2023, 19:24:36 xxx.xxx.8.229
L-Kv:

Ak su v  takom veku jak píšete, kludne je možné že začnou  znášat vajíčka o 1 či 2 mes. Prodejci často řikaj co chcete slyšet :) . Ja som kupil cca 14 sliepok a všetky boli (podla prodejce ) 17 týdnu. Už na pohled to pravda nebyla , ale to ma tak netrápilo, lebo viem že to není aplikace co zmáčkneš a jede :D ... Ted je cca 1 mesíc od koupě a nosí denne 4 pravidelne každý den, ze  zvysných 10 slepci asi 7vajec jak chtejí, a 3 jeste nic nesnesli, to vím na 100% . (vidím která do hnizda jede a odchazi ).

Proste vím že v líhni taky nejsou všechna vejce z jedneho dne a z líhne taky nevyjedou všchny v ten samí den. Taky na farme si umíte představit aby bili všechny cca 500-1000 na den stejne staré? ! 

Prosate oni to prodávaj jak se jim hodí - nekeré 20- jine 16,17, jiné 25 týdnu... Pro ne je to vec nákladu- každý den pro cca 500-1000 slepic krmivo neco stojí a to co nabehnou u míň týdnových keré se jim podaří prodat, mohou tratit na 25 týdnových keré ješte neprodali a pořád krmí.

Já už to delám tak že si osobne vyberu každú jednu kerou beru. Musí mít už hřebínek a telo slépky.  U mládek je hřebínek malý a vypadaj jako prorostlá kuřata :D ... Tá co už bude za pár dní - týdnu znášet vypadá jak slépka se všim všudy - hřebínek, telo, chováni... 


ty jo nevím, jak si to představujete, že to funguje v líhni, ale ve firmě líhneme klidně 150 tisíc dodávku a jsou to kuřata stejně stará. respektive je dost jedno, jestli to kuře z pondělní dodávky vylezlo z vejce v sobotu nebo až v neděli, ale mají stejně týdnů a začínají nosit všechny podle tn, pokud jsou dobře odchovaná.

Bodlinka
Bodlinka (993 příspěvků) 25.06.2023, 17:16:42 xxx.xxx.25.233

selontra je jen pro profi užití. běžný franta každý si koupí jen antikoagulant.

osobně se toho teda nebojím a pokud je potřeba, tak jednu podle návodu a třetí den posbírám uhynulé hlodavce. ty tři dny jsou kočky a Nora zavřený.

Bodlinka
Bodlinka (993 příspěvků) 25.06.2023, 12:39:17 xxx.xxx.25.233
Inspektor-pisisvor:

Tohle asi není úplně podstatné - to, že mám kam toho koně pustit nemění nic na tom, kolik stojí krmivo a stelivo vs. náklady na jednoho psa v tréninku. Takže bez ohledu na to, jaká jsem socka (a svým způsobem socka jsem, protože všechno sypu do zvířat a mám jich hodně) ty náklady jsou takové.

   Ale samozřejmě nechci dávat tohle za vzorový příklad, protože běžný člověk musí fungovat v jiném režimu a není to tak jednoduché mít koně doma, protože nemůže být sám, potřebuje péči, prostor pro skladování sena, slámy, hnojiště, techniku a hromadu dalších věcí...


myslím si, že podstatné to je, protože většina lidí prostě ty pozemky nemá a nikdy mít nebude - se podívejte někdy, kolik by stálo je nakoupit a hned vám dojde, že nejste socka, ale velmi, nadprůměrně bohatý člověk.

Bodlinka
Bodlinka (993 příspěvků) 25.06.2023, 10:20:18 xxx.xxx.25.233
Inspektor-pisisvor:

Nemusí to tak být - záleží na mnoha okolnostech. Já třeba za psa v tréninku vydám kolem 4 tis. měsíčně, ale kůň doma mě v nákladech stojí třeba 2000 Kč (samozřejmě pokud se něco nepodělá, ale to se i veterina za psa dokáže vyšplhat k 70 tis.)


pak je otázka, jestli je člověk, co má vlastní pozemky natolik velké, aby ustájil stádo koní, klasická středopříjmová třída :)

Bodlinka
Bodlinka (993 příspěvků) 25.06.2023, 10:09:56 xxx.xxx.25.233

tak v porovnání s ostatními zvířaty to teda drahé je hodně. jako kočka nebo i velký pes stojí jen zlomek.

kůň, to je tak desítka měsíčně na běžný provoz a stovka a víc na průšvihy.

Bodlinka
Bodlinka (993 příspěvků) 25.06.2023, 09:38:32 xxx.xxx.25.233
kometa:

Viz výše.

Plaz nemůže mít někoho rád, nemá na to mozkovou kapacitu. 


ale tak různí plazi jsou různí a leguán se teda ochočí a agama taky. ale chameleon je výrazně samotářské zvíře, které na sociální vazby prostě buňky nemá a nemá rádo ani jiné chameleony, natož chovatele, který ho prudí = stresový faktor.

Bodlinka
Bodlinka (993 příspěvků) 25.06.2023, 09:29:30 xxx.xxx.25.233

soudě podle prodejů kuřic do malochovů, ano, ale. není to tak, že v posledním roce, ale nějaký dlouhodobý trend, který navazuje na období, kdy naopak byly v módě bazény a slepic ubývalo.

Bodlinka
Bodlinka (993 příspěvků) 24.06.2023, 11:59:02 xxx.xxx.24.129
Trickyvoo:

A on veterinář musí chovat všechno, co po něm budeme chtít ošetřovat? A kdy pak bude mít čas na ošetřování? teeth


mít to doma zásadně pomáhá. veterinář totiž často řeší i věci kolem managementu, zootechniku, krmení, výcvik... navíc hodně zdravotních problémů nebo problémů, se kterými přijde majitel, s tím ostatním úzce souvisí.

Bodlinka
Bodlinka (993 příspěvků) 24.06.2023, 11:51:36 xxx.xxx.24.129
Romana V.:

Chceme si poridit do panelaku perske kote ale znamy nas odrazuje, pry jsou casto nemocne, tusim na ledviny nebo jatra rikal. Je to pravda? Neni to spis otazka krmeni? Jak zvladne dopoledne o samote v panelaku? V obyvacim pokoji bude mit svuj kout s kocicim stromem, hrackami, pelechem. Zachod ma byt u nej nebo zase v jine casti mistnosti nebo bytu?


úplně normálně, ale potřebujete perské kotě s PP, po vyšetřených rodičích.

Bodlinka
Bodlinka (993 příspěvků) 24.06.2023, 07:54:38 xxx.xxx.25.133
Vejvodová:

Děkuji za odpovědi. Zvíře si přejí děti zy vysvědčení a po prázdninách by zůstalo u babičky, která se o něj bude starat a ke které jezdíme každý víkend. Ale ještě jim zkusím navrhnout jiné méně náročné zvíře třeba papouška nebo morčátko. 


papoušek nebo morče taky nejsou plyšáci. jsou nároční především na společnost. papouškovi dejme tomu může společníka nahradit babička (bude ale nadšená?) ale morčata musí být aspoň dvě.